Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Treba mi pomoc oko ovog fona. Sestra kada se javi na fon ne cuje sagovornika. Resetovali smo fon ali i dalje isto. Ja nju cujem a one mene. Da li je crkao zvucnik ili je neki bug bug. Pustim video klip iz galerije nema zvuka. You tube klipovi takodje.
Svaki savet dobro dosao.
Jel imaš slušalice za tel.ubaci slušalice pa nam kaži dali imaš zvuk bilo šta da cuješ,i kaži mi od kada ti se to desilo ?Mora da ti se okvasio bar malo ?
Ako ti se okvasio,ugasi ga i čekaj jedno dva sata a mozda i dva ipo i ima da ti proradi 100%.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Bebac je sisao fon
 
Haha bebeće bale su čudo znam iz iskustva

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hvala :) sestra se smorila najgore
 
Nema na čemu,znam kako je [emoji3] ja sam mislio da nemam više telefon [emoji16] ali prodje tri sata on radi [emoji16][emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Nakon zamene ekrana i sastavljanja telefona fokus ne radi na zadnjim kamerama , tj radi kad ukljucim 2x a na 1x nema šanse, ima li neko rešenje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da proverite kako je sklopljen.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa kad se uključi opcija portrait mode fokus radi isto kao i kad se uključi 2x zoom , ne vidim da ima nekih čestica prašine ispred sočiva.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To sto radi 2x i portret znaci da telephoto socivo radi, ali je verovatno nesto sitno upalo u glavnu kameru pa samim tim ne radi, tu mislim da nema mnogo pomoci sem da se molis da to vremenom ispadne ili se zavuce tako da ne smeta. Eventualno da otvoris ponovo i da probas da izduvas kompresorom ili necim ako uspe da ispadne nekako.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Proradio sestri fon. Hvala na savetu jos jednom.
 
Nakon zamene ekrana i sastavljanja telefona fokus ne radi na zadnjim kamerama , tj radi kad ukljucim 2x a na 1x nema šanse, ima li neko rešenje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Rešenje je da im vratiš telefon da ti nameste to što su pokvarili.
 
Rešio sam valjda problem, otvorio telefon i uključio manuelni fokus i vidim da se mehanizam fokusa koliko toliko pomera, ali ne može da se spusti skroz do kraja. Duvao , izduvavao, zalio alkoholom i cackao ali ništa nije uspelo. Na kraju pritisnem sočivo na dole i proradio je tj ili sam tu česticu prašine sabio ili je mehanizam bio nešto pogrešno u ležištu. Uglavnom radi. Hvala na savetima. Sad mi preostaje da pokušam da instaliram gcam .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Gledam sad za gcam instalaciju jel ona uopšte može ako imam septembarski OTA?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Treba root i unlock bootloader ako ces posle da ga unrootujes i zakljucas. Ako neces dodaj samo twrp još i to je to.
 
A može i downgrade na April, unlock bootloader, instalacija GCam, relock bootlader, update na Septembar :) (meni mnogo lakše ovako :D )
 
Tako kažu na xda april pa update. Valjda i zato aprilski ima onaj alat što sam flesuje

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ima tema na xda za patched boot fajlove, valja biti strpljiv par dana dok neko ne okaci za zadnju zakrpu :) Ovo vracanje ne april je samo gubljenje vremena.
 
Auuuu komada 1. Šta Samsung da kaže? Ko zna što se spalio,los punjač,kineska struja :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa to i hocu da kazem I najboljima moze da se desi :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zdravo svima. Skoro sam kupio xiaomi mi a1. Da li mi mozete preporuciti neko staklo, jer sam cuo da ima problem sa odlepljivanjem-vazduhom. Hvala unapred. :D
 
Jel ovo dobar izbor za prosecnog korisnika, moze li da se koristi 2 godine bez nekih problema? Uzimam za oca, koristi facebook, youtube i novine uglavnom, i puni ga svake noci tako da baterija nije bas najbitnija.
 
Lagano moze.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Jel ovo dobar izbor za prosecnog korisnika, moze li da se koristi 2 godine bez nekih problema? Uzimam za oca, koristi facebook, youtube i novine uglavnom, i puni ga svake noci tako da baterija nije bas najbitnija.
Укратко, јесте. 4 гига рама му дају простора да може да прати раст апликација, и да не штуца са њима. Имаће још један велики апдејт на андроид 9, тако да је и софтверски у наредних две године актуелан, а после неко време "са светом". Ово је одличан телефон и за захтевног корисника, а камо ли просечног, с тек кад узмеш у обзир цену, не знам шта би му за исти новац парирало. Има бољих, али су и скупљи, често не мало..

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Je l postoji neka fora za opcije sa miui skina da se koriste na ovom sistemu? Tipa da se otkljuca kad dva put taknes ekran itd

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A da se zakljuca kad pipnes dva puta ekran? Na nekom telefonu jos pre 2-3 godine sam to imao, bas dobra fora bila.
 
Nazad
Vrh Dno