Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ja sam odradio OTA MIUI 11 update i nikakvih problema, sto ne znaci da sad necu izbaksuzirati..
 
Problem sa baterijom vecina korisnika ima zbog OTA MIUI 11 updatea.

Cim se uradi format, i clean install riješi se problem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk



Do dzadze da to radimo sad - ali vrlo je moguce da bi resilo stvar. Meni se desi jednom u 2 nedelje recimo taj drain. Ne mogu da mu uhvatim pattern nikako. Ali do MJAUMJUI-je verujem.

Na koliko vi držite osvetljenje ekrana? Interesuje me ovaj telefon (doduše dosta manje nakon pročitanih zadnjih desetak strana :D ) ali me brine burn in jer sam navikao na 70-80% osvetljenja.

Drzim na automatic, uvek. Jos da mislim o burn-u ekrana, hehe - ima da radi to sto se od njega ocekuje. ;)
 
Poslednja izmena:
Ja obrisao updater aplikaciju i nema ažuriranja. :d

Како си ово урадио, ја је не видим као посебну апликацију коју бих могао обрисати?

Примјетио сам једино да рестарт телефона склони ту нотификацију за нову верзију MIUI и не приказује се више. Али то је изгледа само на одређено вријеме, очекујем да ми се поново појави ових дана..
 
Како си ово урадио, ја је не видим као посебну апликацију коју бих могао обрисати?

Примјетио сам једино да рестарт телефона склони ту нотификацију за нову верзију MIUI и не приказује се више. Али то је изгледа само на одређено вријеме, очекујем да ми се поново појави ових дана..
Kada ti stigne notifikacija za update,svajpuj not bar na dole,pa svajp na levo da bi dobio opciju sta da radis sa tom notifikacijom. Tu iskljucis da ti prikazuje notifikaciju za updater app,i to bi trebalo da radi posao.

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Јесте, баш то сам прво и пробао, али није могуће.
Упаљено је приказивање тих нотификација и опција је замрачена, не дозвољава ми да је угасим. :(

Зато ми неки глас и говори да то нећу моћи угасити без roota (ако и са њим може) ?
 
Probaj u developer da iskljucis update pa ti se onda mozda nece pojavljivati

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
@enemoon
Ni ja do skoro nisam imao problema, nisam nista "budzio" posle updatea na miu 11 odradio hard reset.. sve aplikacije sa play stora sem jedne gcam parrot verzije..
 
Ja sam odradio i hard reset i clean install i opet mi se desilo dva puta u dve nedelje da se zagreje i ako ga ne restartujem izvuče bateriju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
E pa drugari, red je da se verni Redmi Note 3 penzionise, tj da drugom vlasniku, tako da vam se i ja pridruzujem sa Mi 9T :) Prvobitni utisak je odlican, displej mi se jako dopada. MIUI interfejs mi se takodje dopada i lepo radi, jedino me nervira sto sam proveo oko pola sata gaseci kojekakve dozvole i telemetriju. Jedino zbog toga bi presao na Lineage OS, pored toga je super. Sad jedno pitanje, da li neko zna kako da dodjem do podesavanja za "default" aplikacije? Tipa za poruke, web browser, muziku itd.. Jednom sam slucajno ubo, ali sad da me ubijes ne znam gde je :/
 
Aplikacije/upravljaj aplikacijama/ tri tačkice u gornjem desnom ćošku / zadate aplikacije.

Послато са Ми 9Т Про помоћу Тапатока
 
settings - apps - manage apps pa gornji desni ugao tri tacke pa default apps.
 
Koliko iz licnog iskustva na 9t miui10 drain se znao dešavati jednom nedeljno, rešenje je pronaci u aplikacija play services ili google play services i obrisati kes i podatke, nakon čega reboot tel i to je to, drain se nije pojavljivao više. Ako nekome pomogne eto, čini se da su malo google servisi posvađani sa miui10 a moguće i sa miui11.
 
Evo koja dva jezgra zabaguju, ostanu na 100% i izvuče bateriju.

50ff490cc4161ddc1df844d31b9b76bb.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Takođe nakon apdejta na miui 11 primetio sam da mi se brže troši baterija i evo kod mene takođe dva jezgra non stop rade na max, drugar ima isto 9t sa miui 11 kod njega sve normalno...
Screenshot_2019-11-20-17-04-06-492_com.glgjing.stark.jpg
 
Kod mene sve radi besprekorno na MIUI 11

Trajanje baterije isto kao na 10
f7498225a15264451d016dedf365760f.jpg


Послато са Mi 9T уз помоћ Тапатока
 
Rekao bih da je tu update nesto gadno zeznuo kernel. Masovna proizvodnja uzima danak.
 
Ovaj problem je dosao updejtom na Miui 11,sigurno je to da su developeri upoznati sa tim i da ce prvim/drugim sledecim updejtom isptaviti ovaj ozbiljan problem sa potrosnjom baterije..Sigurno nece ostati ovako kad se zna da je MIUI jedan od najstabilnijih sistema.
 
Kod mene je sve kako treba, MI9t, MIUI 11, stock Android 9.
dc8cf80d9e082d426572b89244be094b.jpg
 
Nije uvek zakucan na 100%, samo kad se ubaguje

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nije mi se još nijednom zabagovao, odmah nakon update-a mi je baterija značajno bila slabija (za nekih 2 sata manje SOT-a), ali se i to poslednje vreme vratilo na gotovo pređašnji novo od 7.5 do 8 sati SOT-a.9
 
Ja imam k20 pro. Uradio dirty flash, imao problema (ali ne batt drain), morao da uradim wipe svega, pa flash od nule. Stable XEU rom, sve radi za medalju, nemam nikakav problem. SOT uglavnom iznad 8h.
 
Bas je smor to za battery drain, nesto najiritantnije sto moze da se desava, plus moze da te kosta ne odlaska negde jer se alarm ne upali (ne znam jel gore neki put, ili na posao da ne dodjes..). I burazeru je pocelo da se desava, meni nista.. Ne znam jel ima veze sa regionom ili cime vec, recimo on je uzeo u poznatoj mobilnoj radnji na "L" ja sam u Mi Srbija, njemu kaskaju update-i uvek za skoro mesec dana..
 
Meni se jednom dnevno desi od kad sam ubacio 11. Pre toga jednom u dva meseca.

Ubaciću neki custom dok ne rese stable.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
ima li neko problem da nece da se apdejtuje Android System WebView?

odradio sam malopre MIUI11 i Android 10 (model QFKMIXM) ali mi je ovo ostalo zaglavljeno.

sve radi kako treba ali mi je nekako bio lepsi MIUI10, ova 11-ica ima prevelike razmake izmedju kategorija...
 
Ja sam na MIUI Global 11.0.2.0 Stable i nemam ove battery drain. Nista nisam petljao ili instalirao sve u originalu. Cak nisam ni radio clean po prelasku na 11. Samo nastavio dalje sa 10-ke. Ne primecujem nikakvu razliku u trajanju baterije izmedju 10 i 11. Mada sam malo koristio 10-ku
 
Ja sam na MIUI Global 11.0.3 Stable i nemam ove battery drain. Isto tako 10 sam kratko koristio. Nakon instalacije vratio na fabricka. Nemam sta da se zalim na miui 11 i a10 ali malo samo sam primjetio ds je baterija ranije bila bolja. Mozda 10% bila bolja. Kamera, performanse, sve top.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno