Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 Lite

Ja nerazumem zašto je ovaj Mi 9 Lite bolja kupovina od recimo Motorola one zoom ???
(Mene konkretno Mi 9 Lite košta 43.000 rsd, a Motorola 31.000 rsd)
Govorim o zvaničnim cenama i radnjama, sa regularnih 2 god garancije, fiskalni račun...
Ja moj od 128gb platio 28000din bez računa ali sa dve godine garancije u decembru mesecu, pa ako mi9lite nije bolji od motorole onda je svakako lepši ;)

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Naručio sam mi 9 Lite u Gig...nu preko sajta. Sutra je isporuka. Cena 29.990 dinara. Model je 6/64, plavi. Pošto imam kreditnu karticu Intesa banke, dobio sam i mogućnost da ga otplatim na 12 rata što sam i iskoristio.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
4 GB sasvim dovoljno, čak i više nego dovoljno za normalno korišćenje i android 9.. Brži procesor ne znam za šta je presudno i SD 675 je dovoljno bez i lepo odrađen.
Čist android je upravo ono što mi se sviđa..a recimo Motorola je meni baš lepši i potpuno drugačiji u odnosu na more sličnih i istih telefon dana..
 
Mada opet sve je stvar ukusa..neko voli plavuše,a opet neko drugi voli crnke..neko je za BMW a neko za Mercedes..
Kako hteo sam reći da nije neka veliki razlika u spec. S' tim što je podrška na Motorola bolja i sigurnija, softver je optimizovan, sve je lepo spakovano i gotovo savršeno upeglano.. Uodnosu na Mi loji ima blagih poteškoća i povremeno se pojave problemi.
 
Za sada jedino Crdroid vredan pomena, jucerasnji build radi odlicno.
Radi sve na njemu ? Bolji od čistog Lineage ROM - a ?

Ne znam kakvih MIUI ima problema ali ovaj moj radi mesecima bez greške i čisto da promenim ROM kada za telefonom već nema potrebe. :)

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
4 GB sasvim dovoljno, čak i više nego dovoljno za normalno korišćenje i android 9.. Brži procesor ne znam za šta je presudno i SD 675 je dovoljno bez i lepo odrađen.
Čist android je upravo ono što mi se sviđa..a recimo Motorola je meni baš lepši i potpuno drugačiji u odnosu na more sličnih i istih telefon dana..
Motorolu samo uz garanciju. Nije to neki kvalitet izgleda. Jedna iz vipa završila za jedan dan na servisu. Ekran crk'o tokom noći. Ali je neki jeftiniji model što je bio na popustu uz neo 3.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Radi sve na njemu ? Bolji od čistog Lineage ROM - a ?

Ne znam kakvih MIUI ima problema ali ovaj moj radi mesecima bez greške i čisto da promenim ROM kada za telefonom već nema potrebe. :)

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Gde si kupim telefon i koja verzija..msm koliko GB ?
 
Ja bih uzeo telefon i li Motorola i li Mi u Telenoru..
 
Uzeo sam telefon od Vladimira sa KP, uzimam od njega godinama Xiaomi telefone, za sebe, decu, drugare, nisam imao ni jednu reklamaciju, znaju i ovde da je pouzdan prodavac i da bi ispoštovao koliko je u njegovoj moći.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Naručio sam mi 9 Lite u Gig...nu preko sajta. Sutra je isporuka. Cena 29.990 dinara. Model je 6/64, plavi. Pošto imam kreditnu karticu Intesa banke, dobio sam i mogućnost da ga otplatim na 12 rata što sam i iskoristio.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Da li je u vakum pakovanju?

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Ne znam, danas bi trebalo da stigne preko kurirske službe. Fotkacu.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
@s.mejic Šta bi, jel stigao telefon?

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Kažu, danas stiže pošiljka.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
To je poruka.
116679678fca2b84db1d4583abf90383.jpg


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Naručio sam i ja sad ali u radnji da stigne. Pitao sam ih da li je vakum pakovanje ,kao jeste (fabričko pakovanje ). Rekao sam im da ako nije neću da ga uzmem. Onda naručujemo sa KP.

Čini mi se da je slabo rasprostranjen ovaj telefon .

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Stigao je. Normalno zapakovan. Kutija je bila u celofanu koji nije otvaran. Telefon je u kutiji. Nikakvu posebnu garanciju nisam dobio ali imam račun.
d44cf6bffd7cc6c4b4b82e947622c05b.jpg
89173a800c2cfb130b662a770ab09858.jpg
d0d71bbca6eb0b0c65dde7edde82b514.jpg


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Super, meni rekoše za 3-4 dana će stići.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Ja sam svoj mi 9 lite kupio preko kp i sve bilo ok,vakum pakovanje sa folijom.
 
Razlika je 2k, tako da mislim da je bolje u Gig. Tako da za 2k dobijam još 1 godine garancije.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Ja kad sam kupovao moj na kp razlika je bila 12k, sad se definitivno isplati uzeti na ovoj akciji.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Kupio sam ga. Išao sam u trgovinu sa namjerom da pogledam i eventualno odmah kupim crni, na kraju nakon što sam čačkao na plavom demo modelu tamo, odlučio sam se kupiti plavi.
Plavi je možda malo ljepši bez maske, ali za one koji će koristiti masku iz pakiranja, crni mi je tada draži, jer uz njega ide prozirna ali zatamnjena, a uz plavog najobičnija prozirna koja mi se ne sviđa baš.

Mobitel je taman. Face unlock je jako dobar i brz, čak i pri slabijem svijetlu, oduševio me, ni ne razmišljam o fingerprintu iako je sigurniji. Stavio sam double tap umjesto raise to wake jer ne želim da mi se imalo budi mob prilikom svakog podizanja.

Došao je sa MIUI 10.3.1.0 Global, pošto mu još nisam našao neki bug uopće ne znam da li bih ga update-ao na MIUI 11. Je li ovo moje zadnja službena MIUI 10 verzija ?
Šta ste vi zadovoljniji sa MIUI 11 ?

Video glavne kamere sam mu testirao vani po jakom vjetru i audio je svejedno čist.

Za one koji ne misle otkljucavati bootloader i rutovati tu je Hypercam koja u svojim opcijama ima buffer fix tako da tu kameru slobodno instalirati i slikati. Odlicne fotke pravi. Mana je sto ne radi night mod ali i to se moze nadoknaditi u podesavanjima povecavanjem trajanja expozicije. :smoke:
Hvala ! Ne volim baš eksperimentirati ako sam zadovoljan. Ali možda me u kasnijem periodu ulovi faza dosade pa ću isprobati tu kameru. Ima još nekakvih kamera za bez roota, možda open camera, onda ima neka koja je prilagođena za snapdragon procesore, ne znam joj ime itd. ?
 
Mi 8 lite pocinje polako da dobija Android 10 update, tako da bice i na ovom, samo se treba strpiti.
 
Idemooo
51732e35d96b10915e3ae3ebf0f0c58b.jpg


Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
U suštini, sve je isto. Očekivao sam da će da dodaju fontove..
 
Oni koji su updateovali,da li su ostali google telefon i poruke ili su ubacili miui-ove?
 
Nazad
Vrh Dno