Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 Lite

glupo pitanje da li si probao da obrišeš tj isključiš tu opciju i ponovo uradiš faceunlock?
 
Haha, jesu li to povukli apdejt? Ja sam dobio notifikaciju za apdejt ali nisam odmah odradio, i sad kad probam kaže nema. :D

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Meni jako sporo skida, nemam pojma u čemu je problem?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Meni još nije ni stiglo, nekoliko puta sam refresh i dalje piše da nema

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Pa kažem, ja sam imao notifikaciju pa sad nemam, mora da je pao blok.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
O kome uodate-u je reč. Meni je ovaj ponuđen čim sam kupio telefon a to je bilo pre nedelju dana.
cd60df25d997c08a632f87455bfec6c8.jpg


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Android 10.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Meni radi extra 10-ka

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Krene da skida apdejt i to jako sporo da bi u nekom trenutku prekinuo skidanje. Sad kaže da nema ažuriranje na Android 10? O čemu li se radi?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Pa gde gori ? Nisu radili skoro neki ROM a prodavali su telefone, sada ga izbacili, zagušenje servera, biće, polako.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Gledam zadnje komentare korisnika na GsmArena za ovaj mobitel.

Par ljudi se tamo složilo da ne mogu sejvati ni brisati kontakte na sim kartici

Šta je to stvarno neki novi trend da bi ljudi počeli sejvati kontakte online, ili se ipak može editirati, samo što oni to ne znaju odraditi
 
Ne može da se edituje sa sim kartice i ja sam se iznervirao kad sam video. Moraju svi kontakti da se importuju, pa tek onda.
 
Aha. Da, ima drugih riješenja, ili uz pomoć drugih aplikacija. Navikao sam da mi je SIM glavna za bazu svih kontakata. Sad time nameće da se kontakti imaju online.

Ili zapisuju u bolježnicu kao u stara vremena
 
I meni je to ekstremno glupo da ne može da se edituje, ali devojka me pitala šta da radi i prvo rešenje što sam našao je da se importuje.
 
Da, kad importuješ onda je ok za taj telefon. Da li se moze nakon sto se kopiraju kontakti u telefon, ubuduće na drugi telefon kopirati kontakte iz starog telefona u novi ?

Nisam jos testirao svoj telefon sa SIM karticom, vidjet cu sta je najbolje.

Inače sa ostalim sam zadovoljan zasad kod ovog telefona. Čak mi je dobar zvučnik, i senzor za auto osvijetljenje, čemu su neki znali malo prigovoriti jer navečer previše zamrači.
Zamrači dosta, ali meni je to ok
 
Aha. Da, ima drugih riješenja, ili uz pomoć drugih aplikacija. Navikao sam da mi je SIM glavna za bazu svih kontakata. Sad time nameće da se kontakti imaju online.

Ili zapisuju u bolježnicu kao u stara vremena

Pa zar nije bolje da ih imas online? Ako izgubis telefon ili crkne sim, ostao si bez kontakata. Ili sam ja nesto propustio? Otkad ih cuvam na googlu (ili jedno vreme MS) nisam imao nikakvih problema. Plus sto mozes bez problema da ih editujes preko kompa, izvezes u excel, radis sta god hoces sa njima..
 
To zavisi koliko ceniš svoju privatnost. Meni npr. ne pada na pamet da delim svoje kontakte sa google-om, bar ne dobrovoljno. Možeš da uradiš lokalni backup za situacije koje si naveo.
 
Neka im je prosto da imaju moje kontakte. Ja samo ne dam da aplikacije razmjenjuju između sebe.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Aha, vidjet cu sta mi je zgodnije i sigurnije, lokalni backup pa njega kopirati sa telefona na telefon, ili na googlu držati.

Kao što se telefon i sim mogu razbiti, izgubiti, mada ja cuvam stvari, moze se dogoditi i da google nešto zezne, npr. logiranje, password ti ne priznaje, i traži petu validaciju koju nemas i sl.
 
To zavisi koliko ceniš svoju privatnost. Meni npr. ne pada na pamet da delim svoje kontakte sa google-om, bar ne dobrovoljno. Možeš da uradiš lokalni backup za situacije koje si naveo.


Sa privatnoscu sam se pozdravio cim sam se prvi put nakacio na net. Manje boli glava :)

Ali ok, svako koristi na nacin kako njemu odgovara, samo sam se pitao koji je razlog za cuvanje kontakata u sim kartici.
 
Sa privatnoscu sam se pozdravio cim sam se prvi put nakacio na net. Manje boli glava :)

Ali ok, svako koristi na nacin kako njemu odgovara, samo sam se pitao koji je razlog za cuvanje kontakata u sim kartici.

Meni je razlog praktičnost.
Mobitele mijenjam s godinama, a broj i sim kartica mi ostaju stalno isti.

Osim toga, manjim dijelom je i da više vjerujem sebi nego guglu i serverima
 
Postavio je @brana u temi za mi9t apk koja potpuno rešava problem AOD za stock rom, integriše se u postojeći AOD i koliko sam video sva obaveštenja se prikazuju bez problema.

U stvari @veljadj je okačio Dropbox link za apk...

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Dosadno mi pa hajde da se igram sa ROM - ovima, probao Lineage i crDroid i nemam Google i pored instalainih gapps ? Lineage 16 mi zbrise sve pa moram da vratim na MIUI pa iz pocetka. XEU nece. Ima li neko ideju sta ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno