Šta je novo?

Xiaomi Mi 11 Lite

Nema 5G taj problem, samo je vezano za 4G.

A sto se tice kamere i baterije, pa ne znam sto se zale... Imas kanal TechTablets, ja ga barem smatram jednim od objektivnijih, i imas dosta detaljno poredjenje kamera izmedju Mi 11 Lite obicnog i A52 kao reper i deluje da je Mi ravnopravan ako ne i bolji u odredjenim situacijama, kako Kris navodi.
A posebno 5G verzija sa mocnijim procesorom, sigurno da isporucuje fotke iznad proseka u ovom rangu, tako da cisto sumnjam da se kameri moze bilo sta zameriti.

Evo i Bench odradi recenizju

 
Pa bas tako se vidi i meni ,probao sam to ,samo na drugim wallpaperima

Jasno se vidi problem ,def zovem sutra ove iz mi srbija i vracam ga
Pratim pažljivo temu o defektu displeja,jer bih kupio 5g model,može li objašnjenje šta na slici ukazuje na defekt?
 
Nije na staticnoj slici, vec uglavnom prilikom reprodukcije nekog video sadrzaja. Oni delovi gde se nijanse prelamaju sa crnom ili ka crnoj se prikazuju kao pikselizacija.

Na primer Mi 11 Lite (gore)


img20210506121417-jpg.5302945


Ili recimo slican primer black crush-a na One Plus 8 Pro

oneplus-8-pro-black-crush-1200x800.jpg


Ili recimo primer sa S9 (dole)

black-crush_orig.png


U principu ako zelis da ulovis problem najbolje da pustis neki jako crn klip, kao recimo ovaj sto sam ja pustao kod devojke i koji bude kao sto je jedan clan rekao kao da je sniman vga kamerom

 
Nije na staticnoj slici, vec uglavnom prilikom reprodukcije nekog video sadrzaja. Oni delovi gde se nijanse prelamaju sa crnom ili ka crnoj se prikazuju kao pikselizacija.

Na primer Mi 11 Lite (gore)


img20210506121417-jpg.5302945


Ili recimo slican primer black crush-a na One Plus 8 Pro

oneplus-8-pro-black-crush-1200x800.jpg


Ili recimo primer sa S9 (dole)

black-crush_orig.png


U principu ako zelis da ulovis problem najbolje da pustis neki jako crn klip, kao recimo ovaj sto sam ja pustao kod devojke i koji bude kao sto je jedan clan rekao kao da je sniman vga kamerom


Da,na prvoj slici mi 11 lite se jasno vidi.Pa ne bih da lovim problem,pratim utiske i ako je to definitivno tako i ne može da se ispravi nekim ažuriranjem,neću kupiti ovaj model.
Klip koji si postavio se odlično reprodukuje na mi 9t ,zašto da zamenim telefon lošijim.
 
Da,na prvoj slici mi 11 lite se jasno vidi.Pa ne bih da lovim problem,pratim utiske i ako je to definitivno tako i ne može da se ispravi nekim ažuriranjem,neću kupiti ovaj model.
Klip koji si postavio se odlično reprodukuje na mi 9t ,zašto da zamenim telefon lošijim.
Defekt je kod crne i ne moze lepo da se vidi kad se napravi ss , moras da uzmes tel u ruke pogledas i sve se jasno vidi
Ja sam moj vratio kupio a52 i nikad se vise na saomi ne bih vratio, krastavac.. najbolje probaj negde da uzmes u ruke i sam sve pogledas
Jer pola ljudi to i ne primecuje , ja imam huaweiev tablet sa ips ekranom koji isti ovako manifestuje crnu i sivu kao mi 11 lite tako da nemam pojma sta je ekran ili softver
 
Da,na prvoj slici mi 11 lite se jasno vidi.Pa ne bih da lovim problem,pratim utiske i ako je to definitivno tako i ne može da se ispravi nekim ažuriranjem,neću kupiti ovaj model.

Ako si mislio na 5G model kao sto si pisao, rekoh, ja nisam procitao nijedan primer zalbe na celom internetu za razliku od 4G. Jedino sto videh za 5G na XDA jeste da ima topic gde vlasnici telefona slikaju izbliza ekrane kako bi uporedili rasporede piskela jer navodno dva ekrana dva razlicita proizvodjaca sa dva razlicita tipa matrica su u zastupljeni od kojih je jedan bolji ekran u tom smislu a drugi losiji.
Postavio sam negde unazad i recenziju telefona koja spominje to.
A ako pikiras 4G verziju onda je mislim najbolje da sacekas zbivanja sa narednim azuriranjima.
 
Malopre gledam, na KP daju garanciju na displej 7 dana. S jedne strane, displeji na MI 11 Lite su očigledno katastrofa, s druge strane, naši šverceri su smradovi.
 
7 dana daje jedan prodavac koji za sve uređaje daje tu garanciju, kod svih ostalih je 12 meseci. Vidim da i dalje nisu rešili displej problem na 4G modelu, sve više mi deluje da je taj problem hardverski i da se ne može potpuno rešiti softverskim ažuriranjem...
 
Taj problem su imali svi "1 billion colors" ekrani, samsung, asus, ko je već sve koristio ranije tako da im ne bih verovao na reč da 5g verzija nema taj problem, kao što im ne verujem ni da je čisto softverski problem. Ja se umal zeznuo da ga uzmem, sad opet gledam dalje šta ću, sve neko bagovito smeće, zameniću telefon nikad.
 
7 dana daje jedan prodavac koji za sve uređaje daje tu garanciju, kod svih ostalih je 12 meseci.

Ma tih se inace treba kloniti, ti koji stave kao garancija je godinu dana sem na "LCD" i maticnu plocu, lol.

Evo kolega uze preko KP Mi 11 Lite, garancija godinu dana od prodavca ali je dobio garantni list na 24 meseca od autorizovanog Xiaomi retailera tamo. Za 250e kupio 6/64 verizju sto nije losa kupovina.
 
Za sada ono što sam na keca primetio je da radi mnogo fluidnije. Doduše i pre update-a je radio odlično, a sada radi dosta bolje.
 
I sto se tice animacija, promenili su izgled za pojacivanje/smanjivanje zvuka, ispod su kao pregledniji ovi za do not disturb i za mute dugmici.
CIni mi se, sto je dosta dobro, da se baterija nesto sporije prazni. Mozda su doterali neke pozadinske procese, ili sam ga ja previse koristio a sad nesto manje :D
 
Pozdrav zanima me da li još neko ima problem sa režimom jedne ruke? Ne mogu uopšte da ga uključim kad u podešavanjima hoću da uđem u režim jedne ruke samo me vrati nazad na prethodni meni
 
Pozdrav zanima me da li još neko ima problem sa režimom jedne ruke? Ne mogu uopšte da ga uključim kad u podešavanjima hoću da uđem u režim jedne ruke samo me vrati nazad na prethodni meni
Jel koristis full screen gestures? Možda zato svajpujes nazad?
 
Pre par nedelja sam kupio Redmi note 10 pro, posle nekoliko dana sam ga prodao i kupio Mi 11 lite 5G. Razlika je neuporediva, prvenstveno po pitanju dizajna a potom i po pitanju brzine. U principu fali samo malo jača baterija (ili će se to softverom ispelgati, za sada jedva izguram dan). Kamera je sasvim ok, mada siguran sam da bi Gcam izvlačio bolje slike. Pronašao sam nekoliko verzija, koju vi koristite? Ima li neka verzija a da sve opcije rade?
 
Jel koristis full screen gestures? Možda zato svajpujes nazad?
Ja koristim full screen gestures, ali mogu da aktiviram opciju one handed mode. Odnosno ne izbacuje me kada pokušam da je upalim ili ugasim.
Kamera je sasvim ok, mada siguran sam da bi Gcam izvlačio bolje slike. Pronašao sam nekoliko verzija, koju vi koristite? Ima li neka verzija a da sve opcije rade?
Instalirao sam Camera PX, ne rade sve opcije. I mene zanima da li ima neka verzija gde sve radi.
 
Kupio ga danas u telenoru oko 6 popodne i odmah upalio.Nije proslo ni 10 minuta i krenuo je da se greje dok nije postao skoro pa vruc,a samo sam pogledao youtube i pustio update aplikacija.Evo i sada u 12 je topao,na punjacu je jos topliji.Cekam da se napuni jos malo pa da ga updateujem na MIUI 12.5.2.0 verziju,sada mu stoji 12.0.1.0 verzija.Mozda to resi problem,a mozda ce na reklamaciju sutra :/ Neko na redditu je pomenuo da se tako greje i baterija mu je slabija 5 dana dok se ne optimizuje :/
Takodje,moje bluetooth slusalice JBL 500BT se bas slabo i lose cuju na njemu.Ne znam ni to kako da resim.Igrao sam se sa podesavanjima malo,ali opet nije ni blizu zvuk kakav treba da bude.
Pre ovoga imao poco f1 i bio je odlican do poslednjeg updatea koji je bio na miui 12.Krenuo da se pregreva i baterija da slabi i crkao mu touch.Bratu koji ima redmi note(zaboravio koji),ista stvar se desava od updatea i njemu je fon pred smrt.

Edit:Zaboravih da pomenem da je u pitanhu 5G verzija
 
Kod mene se malo grejao u granicama normale kao i svaki telefon prilikom prvog paljenja dok je bio na punjaču i dok sam podešavao telefon i update-ova sve aplikacije. Od tada do danas mogu reći da je telefon prilično mlak tokom svakodnevnog korišćenja. Takođe je 5G verzija u pitanju.
 
Izašao MIUI 12.5.3.0. Piše da je novina optimizacija kvaliteta video prikaza. Ko ima problem sa black crush, neka update-uje da vidi da kako sad izgleda.
 
Nazad
Vrh Dno