Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Nije do njih. 10T Pro ne postoji na kineskom tržištu pa moraju da čekaju da izađe noviji Global rom na kome će "blobovi" za kameru biti kompatibilni sa trenutnom weekly verzijom Xiaomi.eu rom-a.

Poprilično sam siguran da će i u budućnosti opet biti isti problem, zato čekam neki stabilan A12 rom i ne vraćam se na MiUI posle toga.
 
Imam mi10t pro skoro godinu dana i od početka mi se u određeno vreme pali mod ekrana za odmaranje očiju koji mi nije uključen ali mi je bio na prethodnom mob pocophonu f1. Da li je moguće da se to nekako preko neke sinhronizacija prenelo na mi 10, I kako bih to mogao da isključim?
Imam mi10t pro skoro godinu dana i od početka mi se u određeno vreme pali mod ekrana za odmaranje očiju koji mi nije uključen ali mi je bio na prethodnom mob pocophonu f1. Da li je moguće da se to nekako preko neke sinhronizacija prenelo na mi 10, I kako bih to mogao da isključim?
 
Uključi ga jedan dan pa isključi onda. Nešto mi je neverovatno da je preneo sa F1 sem ako neka dodatna aplikacija tu ne postoji, mada je i to čudno.
 
Koji rom ubaciti na Mi10T Pro, a da nije xiaomi.eu posto kamera ne radi. Pod uslovom da podrzava dve kartice i da mu radi dual apps :)
 
Jel zna neko kako se podešava double touch to lock on home screen na default launcheru? I da li je moguće da sam to na EU romu imao a sad na globalu nemam?
Hteo sam da menjam fon ali ne znam sta bi bii dobar upgrade ovaj je i dalje munja🤔
 
Jel zna neko kako se podešava double touch to lock on home screen na default launcheru? I da li je moguće da sam to na EU romu imao a sad na globalu nemam?
Hteo sam da menjam fon ali ne znam sta bi bii dobar upgrade ovaj je i dalje munja🤔
Ne može na default launcheru
 
E ja stvarno ne znam sta sam ja imao namesteno, jer ako promenim launcher automatski ne mogu koristiti gestures... Hteo sam da se vratim na Novu ali onda moram koristiti nav buttons.
 
Izasao upravo Global - 12.5.5.0.RJDMIXM pilot pa ko voli nek izvoli👍
 
..zato čekam neki stabilan A12 rom i ne vraćam se na MiUI posle toga.
Već od kada sam kupio 10T Pro, razmišljam da podnesem zahtev za bl unlock, jer ova nesreća od telefona ne ispunjava sliku koju imam u svesti iz prethodnih godina (što se Xiaomi brenda tiče). Trenutno smo na A11, custom ROM-ovi će nicati kao pečurke kada prispe , a već jeste, A12 (za njih ne brinem). Preferiram PE , eventualno Havoc.
Koji rom ubaciti na Mi10T Pro, a da nije xiaomi.eu posto kamera ne radi. Pod uslovom da podrzava dve kartice i da mu radi dual apps :)
Zaboravi na Dual Apps na custom ROM-ovima.
 
Stigo danas i global stabilna v12.5.5.0 za sad po meni dobar bar sto se tice proximity senzora.
Videcu za bateriju ali za sad sam poziticno iznenadjen.
 
Meni proximity gori nego što je bio. Pre 30min odradio update.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-15-18-21-05-623_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-11-15-18-21-05-623_com.android.updater.jpg
    28.6 KB · Pregleda: 50
Ne znam meni radi bolje nego ikad za sad se ekran pali kad treba i gasi kad treba.
Probaj ponovo da instaliras, mozda bude bolje, ne znam.
 
Pozdrav svima, koristim već neko vreme Enhanced 12.5 i mogu da kažem da lepo radi telefon, proximity mnogo bolji, baterija takođe.
Ko je u mogućnosti neka uradi reset telefona (ja nisam sa Enhanced verzijom već kada je prvi put ozašao 12.5) trebalo bi onda da bude OK.
 
Je l neko ima preporuku za GCAM za obican model mi 10t od 64 MP ?
 
Probaj px 8.1, on pravi fotografije u "punih" 16mpx a standardni mislim u 13. Razlika se vidi na velikom ekranu kada se razvuče. Ali nisam zadovoljan, slike su tek ponekad bolje sa više kontrasta i nešto manje detalja a budu i lošije od stock. To mislim na bilo koju verziju koju sam probao. Portret selfi užas na gcam. Tako da ja koristim stock, za divno čudo od kineskog proizvođača, slike su prirodne i može se reći da su ok. Fali mu ois svakako, primeti se gubitak oštrine čim ponestane svetla.
 
Da li neko zna kako mogu da rešim da se ne mešaju crna i bela pozadina na instagramu? Na instagramu mi je podešena tamna tema ali se često desi da se pomešaju tamna i svetla tema, kada se to desi onda se slike vide normalno ali se tekst ne vidi uopšte pa moram svaki put da gasim app da bi se vratilo na normalu. Pitao sam neke prijatelje koji koriste isto tamnu temu i rekli su mi da im se to nije dešavalo.
Hvala
 
Ni meni se nije dešavalo. Ali idi na Instagram pa u Settings pa Theme, meni stoji System Default, imaš još dve opcije Light i Dark. Pa vidi kako je tebi podešeno.
 
Ja koristim i na telefonu dark. Ako koristiš na telefonu light, a za Insta dark moguće da zbog toga dolazi do problema.
 
Potrebno je iskljuciti na telefonu opciju da aplikacija automatski prati rezim sistema sistema.Znaci, ako je na telefonu ukljucen tamni rezim,onda " Podesavanja-ekran-vise opcija za tamni rezim" i onda iskljuciti za instagram. Ja ga ne koristim, ali koristim fejsbuk koji pobrljavi, ako je ukljucena opcija za tamni rezim. Eto mozda sam bio od pomoci.
 
Koristio sam svetlu temu na telefonu. Mada sada kada sam prebacio na tamnu temu sada je instagram ok ali neke app koje hoću da mi budu svetle ne budu i ako u podešavanjima same app stoji svetla tema. Ima li neko rešenje za to? 😄
 
Poslednja izmena:
Meni još uvek nije stigao update na 12.5 ne znam šta je problem?
 

Prilozi

  • IMG_20211231_191002.jpg
    IMG_20211231_191002.jpg
    125.8 KB · Pregleda: 19
Stici ce izbacuju parcijalno po drzavama zato nemas ja sam manuelno skinuo i odradio zato sam imao prvog dana po izlasku nove verzije.
 
Nazad
Vrh Dno