Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Evo da se javim... Čini mi se da je ovo do sada najveći problem koji je opisan u temi, a zove se total caput :( Pre 7 dana... Javio sam se na poziv, završio, spustio telefon pored sebe, posle pola sata da ga uzmem da pošaljem poruku, a ono nikakvi tragovi života... Baterija bila oko 60%, ali rekoh aj da probam da napunim. Ništa...
Odnesem u servis, danas kažu nema mu spasa, nema isti na stanju, te da mi vrate novac. Pozovem par radnji sa približnom cenom, nema ga nigde već neko vreme... KP nisam zvao...

Pogledam na brzinu šta ima slično u cenovnom rangu prema mojim kriterijumima, vidim Poco F3. Na kraju ga uzmem u istoj radnji s obzirom na pozitivno iskustvo u vezi reklamacije. Prvi utisci, fluidan kao i mi 10t, to je ipak najbitnije, mi 10t mi lepši, elegantniji. Šteta, bez obzira na peh sa primerkom, smatram da je telefon bio odličan. Srećan nastavak druženja ostalim vlasnicima sa željom da im ljubimac ne doživi sudbinu kao moj što je...
 
Evo da se javim... Čini mi se da je ovo do sada najveći problem koji je opisan u temi, a zove se total caput :( Pre 7 dana... Javio sam se na poziv, završio, spustio telefon pored sebe, posle pola sata da ga uzmem da pošaljem poruku, a ono nikakvi tragovi života... Baterija bila oko 60%, ali rekoh aj da probam da napunim. Ništa...
Odnesem u servis, danas kažu nema mu spasa, nema isti na stanju, te da mi vrate novac. Pozovem par radnji sa približnom cenom, nema ga nigde već neko vreme... KP nisam zvao...

Pogledam na brzinu šta ima slično u cenovnom rangu prema mojim kriterijumima, vidim Poco F3. Na kraju ga uzmem u istoj radnji s obzirom na pozitivno iskustvo u vezi reklamacije. Prvi utisci, fluidan kao i mi 10t, to je ipak najbitnije, mi 10t mi lepši, elegantniji. Šteta, bez obzira na peh sa primerkom, smatram da je telefon bio odličan. Srećan nastavak druženja ostalim vlasnicima sa željom da im ljubimac ne doživi sudbinu kao moj što je...
A u kojoj si radnji uzeo mobilni? 🙂
 
Odnesem u servis, danas kažu nema mu spasa, nema isti na stanju, te da mi vrate novac. Pozovem par radnji sa približnom cenom, nema ga nigde već neko vreme... KP nisam zvao...

Ovo zvuči kao bajka, u jednom danu su sve rešili, dijagnostiku uređaja, da li može da se nabavi, ma sve sve? Nisu iskoristili zakosnki okvir od 45 dana za rešavanja reklamacije da poprave isti ili zamene? Zaista ne mogu da poverujem u ovo, a ni bilo ko ko je nekad nešto reklamirao.
 
Ovo zvuči kao bajka, u jednom danu su sve rešili, dijagnostiku uređaja, da li može da se nabavi, ma sve sve? Nisu iskoristili zakosnki okvir od 45 dana za rešavanja reklamacije da poprave isti ili zamene? Zaista ne mogu da poverujem u ovo, a ni bilo ko ko je nekad nešto reklamirao.
Gde piše u jednom danu? Aj nađi red gde sam to rekao? Telefon je bio 7 dana u servisu, od petka do petka.
 
Posle 7 dana? Nisu iskoristili zakonsko pravo od 45 dana da nađu deo i poprave? I dalje zvuči kao bajka.
 
Proglase uređaj nepopravljivim, jer im je tako lakše.
 
Šta da ti kažem, bajke se nekad dešavaju... A šta su pokušali ili nisu i na koji način su doneli odluku o rešavanju reklamacije nemam pojma.
 
Gde piše u jednom danu? Aj nađi red gde sam to rekao? Telefon je bio 7 dana u servisu, od petka do petka.
Bitno da su ti izašli u susret i ispoštovali. Znam da je tako mom bratu bukvalno odjednom stao (da ne kažem umro) iPhone XS i znam da je predložio da ako ne može da se popravi da doplati i uzme jači iPhone što je i bilo. Obično kad radnja izađe u susret kupcu kad mu se uređaj pokvari taj kupac više radnju ne menja. Neka ti je sa srećom Poco F3.
 
Bitno da su ti izašli u susret i ispoštovali. Znam da je tako mom bratu bukvalno odjednom stao (da ne kažem umro) iPhone XS i znam da je predložio da ako ne može da se popravi da doplati i uzme jači iPhone što je i bilo. Obično kad radnja izađe u susret kupcu kad mu se uređaj pokvari taj kupac više radnju ne menja. Neka ti je sa srećom Poco F3.
Hvala ;)
 
Tek sad stigao 12.5.4. Stvarno fantastično radi. Paralelno koristim i novi Ipad, pa mi svaki put telefon izgleda još fluidniji. Ranije je znao da zakasni sa podizanjem refresh rate, sad nisam uspeo da ga ulovim.
 
Auu ljudi moji kako je zab'o telefon pre par dana dok sam pričao na Viber (audio). Viber veza se u trenutku prekinula, a telefon nikako nisam mogao da otključam. Posle par pokušaja i nekih 20-30 sek. nekako sam uspeo da ga otključam i vidim da imam dolazni poziv (sa mreže)...
Takođe, primećujem da posle svakog restarta ume da zaglupi na par minuta: tipa swipe ne reaguje ili kasni sa animacijom, i slično.
Uzgred, vidim da i posle 12.5.4 nisu rešili problem sa notifikacijama.
 
Kasne notifikacije za poruke sa messengera, instagrama, i slično. Čak se nekada i ne pojave dok ne uđem u aplikaciju i onda vidim da je nešto stiglo.
 
Mislim da je to do tih aplikacija, a ne do telefona. Mom drugu se isto to dešava a ima Redmi kao i jednom koji ima Samsung.
 
To je do aplikacija, ne do telefona.
Meni na Instagramu redovno se dešava da ne stigne notifikacija za poruku. Doduše, ne silazim sa Instagrama pa vidim uvek. 🤣
Na Messengeru se isto dešava ali znatno ređe.
 
Moguće, pokušaću svakako da ih reinstaliram u jednom trenutku. Mada, par osoba koje znam i imaju 10T pro se žale na istu stvar.
Nego, zanima me da li je neko uspeo da podesi da mu Vanced Kit (Youtube) radi sa opcijom "Play video sound with screen off"? Pre 12.5, koliko god puta uključivao sve moguće dozvole koje mi traži stalno mi izbacuje da neka dozvola fali. Sada vidim da jednostavno pauzira video kada kliknem na opciju. Koristio bih Vanced mnogo više od Youtube-a, ali me nervira što ova opcija sa njom ne funkcioniše.
 
Moguće, pokušaću svakako da ih reinstaliram u jednom trenutku. Mada, par osoba koje znam i imaju 10T pro se žale na istu stvar.
Nego, zanima me da li je neko uspeo da podesi da mu Vanced Kit (Youtube) radi sa opcijom "Play video sound with screen off"? Pre 12.5, koliko god puta uključivao sve moguće dozvole koje mi traži stalno mi izbacuje da neka dozvola fali. Sada vidim da jednostavno pauzira video kada kliknem na opciju. Koristio bih Vanced mnogo više od Youtube-a, ali me nervira što ova opcija sa njom ne funkcioniše.
A jesi li probao kako funkcioniše u kombinaciji sa video toolboxom?
 
Moguće, pokušaću svakako da ih reinstaliram u jednom trenutku. Mada, par osoba koje znam i imaju 10T pro se žale na istu stvar.
Nego, zanima me da li je neko uspeo da podesi da mu Vanced Kit (Youtube) radi sa opcijom "Play video sound with screen off"? Pre 12.5, koliko god puta uključivao sve moguće dozvole koje mi traži stalno mi izbacuje da neka dozvola fali. Sada vidim da jednostavno pauzira video kada kliknem na opciju. Koristio bih Vanced mnogo više od Youtube-a, ali me nervira što ova opcija sa njom ne funkcioniše.
Meni radi sve redovno. Probaj da obrišeš sve i yt vanced i microG pa sve ispočetka. Meni se jedino dešavalo da neće da otvori app nakon updatea yt music preko microG-a, to sam rešio na gore opisan način 🙂.
 
A jel uspeo neko da (trajno)promeni zvuk poruke na Viber-u?
 
Evo mene opet... :)
Dobio sam službeni Samsung Galaxy A32. Ima isti problem sa proksimitijem kao i Mi10T, a i učestalost je više manje ista. Tako da... :D
Dakle, nije do proizvođača nego do primenjene tehnologije. I da odma kažem da ne koristim nikakve maske na službenom telefonu.
 
Nego, zanima me da li je neko uspeo da podesi da mu Vanced Kit (Youtube) radi sa opcijom "Play video sound with screen off"? Pre 12.5, koliko god puta uključivao sve moguće dozvole koje mi traži stalno mi izbacuje da neka dozvola fali. Sada vidim da jednostavno pauzira video kada kliknem na opciju. Koristio bih Vanced mnogo više od Youtube-a, ali me nervira što ova opcija sa njom ne funkcioniše.
Da li ti je uključeno ovo :
IMG_20211018_160024.jpg
A jel uspeo neko da (trajno)promeni zvuk poruke na Viber-u?
Nadjes zvuk koji hoces, preimenujes ga kao sto je ovaj default zvuk imenovan i smestis ga u isti folder. A taj def samo promenis ekstenziju ili obrises.
 
Meni se ovo nimalo ne svidja 😁
Narucio sam opet neku, pa cu vidjeti da li odgovara....
IMG_20211022_194538.jpg
2 upropastio jer, bez obzira kako odrezem, ili je.malo krivo i bas se vidi da je amaterski hahaha. Volio bih da Xiaomi prodaje da kupim originalnu i vozdrica.
 
Šta se pobogu dešava sa .eu ROMovima, već ko zna koji po redu nosi upozorenje da kamera na 10T Pro ne radi kako treba...
Da li će ikada više izbaciti ispravan ROM, pošto im desetka svakako više nije u fokusu.
 
Nazad
Vrh Dno