Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Da li se flešovanjem roma kroz mi flash brišu data podaci? Telefon je povukao neki loš update i restartuje se svakih 15 sekundi. Naravno slika i videa nije odrađen, a pc suite ga nekim slučajem ne prepoznaje uopšte.
Ima opcija "save user data", ne znam da li radi ja sam uvek išao "clean all" flash.
 
I ja sam išao na clean all i imao sačuvan komplet backup, ali ovde je sve ostalo u telefonu i ne može nikako da se izvuče iz njega jer ima soft reset na svakih 10-15 sekundi. 😅 Ne bih da flešujem i da rizikujem da se sve obriše, neću dobro da prođem. 😅
 
Kako je povukao loš update, bio je na receive early updates?
 
Kako da instaliram aplikacije preuzete van play store? Skinuo sam Gcam, odobrio u podešavanjima "install apps from unknown sources" za chrome i file explorer, pokrene se instalacija i samo iskoči obaveštenje "app not installed". Isto mi se desilo i ore nekoliko dana kada sam probao android auto da instaliram. Da li treba na još nekom mestu da se odobre instalacije?
Rešeno, skinut drugi APK
 
Na koji nacin mi potrosi u romingu internet ....?
Imam dvije kartice u telefonu, jedna strana, druga domaca. Namjestio sam da i pozivi i internet budu na domacoj. Sad gledam na racunu, 1eur potrosen na internet.
Nije mi do tog 1e , ali kako?
 
Na koji nacin mi potrosi u romingu internet ....?
Imam dvije kartice u telefonu, jedna strana, druga domaca. Namjestio sam da i pozivi i internet budu na domacoj. Sad gledam na racunu, 1eur potrosen na internet.
Nije mi do tog 1e , ali kako?
Izaberi 3G ili 2G na drugom SIM-u(onom koji ne koristis) i testiraj. Verovatno je do Google servisa
 
Nije mi puno potrosilo ... 0,75e . Ali to mi se nikada nije desavalo. Lijepo stavim da pozivi i mob internet ide sa druge kartice
 
Lakse je karticu skroz ugasiti, ali ne mogu jer moram dostupan biti. Al onako pitam jer mi se to na drugim telefonima nije desavalo
 
Čudna stvar se desila, skinuo sam stok masku jer je požutela, da probam da je operem i stavio neku kinesku dosta zatvoreniju. Proximity bezgrešan. Možda je slučajnost. Nisam hteo da ranije pišem dok ne prođe nekoliko dana, ali sad je definitivno.
 
Čudna stvar se desila, skinuo sam stok masku jer je požutela, da probam da je operem i stavio neku kinesku dosta zatvoreniju. Proximity bezgrešan. Možda je slučajnost. Nisam hteo da ranije pišem dok ne prođe nekoliko dana, ali sad je definitivno.
Sve je cudno sa Saomi proximitijem. Nista tu normalno nema. 😀 😀 😀 Meni i dalje brljavi strasno. Jos na 12.5.1.
 
Čudna stvar se desila, skinuo sam stok masku jer je požutela, da probam da je operem i stavio neku kinesku dosta zatvoreniju. Proximity bezgrešan. Možda je slučajnost. Nisam hteo da ranije pišem dok ne prođe nekoliko dana, ali sad je definitivno.
Ako nije problem postavite link od te maske ili makar sliku
 
Naravno da nije problem.

€ 2,85 23%OFF | For Xiaomi Mi 10T Mi10T Case PU Leather Glossy Soft Frame Cover Shockproof Phone Case for Xiomi Xiaomi Mi 10T Pro Fundas
Tu masku sam probao, ali ona cuva samo od grebanja. Tanka, tvrda plastika sa strane, ne prominira iznad ekrana, a cini mi se da ne stiti, ni malo, ni kameru.
 
Kamera je iza gume cela, za razliku od stok. Čvršća je i jača futrola, ja bih procenio da bolje štiti, ali po cenu da je deblja. Za ekran si možda u pravu, stok ima one coskove ojačane.
 
Poštovani članovi,
Prošlo je 2 nedelje od ažuriranja sistema (sa MIUI 12.01 na 12.5.1) na modelu MI 10T pro koji je dobijen u januaru uz MTS ugovor. Evo nekih razlika u funkcijama koje sam ranije koristio, a koje sada nije moguće koristiti. Napominjem da koristim 2 SIM kartice, ne volim i nemam vremena da eksperimentišem sa prepravljenim ROMovima pa koristim samo ono što se nudi zvanično. Fabrički reset nisam radio pošto nemam vremena da ponovo podešavam svaku sitnicu kako sam navikao. Ovo pišem kako bi oni koji se još nećkaju da ažuriraju sistem videli da nije sve odrađeno dobro i ako im nešto smeta preko čega ne mogu da pređu, neka sačekaju sa ažuriranjem. Ako je neko uspeo da reši neki od ovih problema, molim da objavi ovde.
1. Slikanje ekrana sa 3 prsta ne radi bez obzira što u podešavanjima ima ta opcija i klizač je u položaju "aktivan". Kod supruge na Note 7 nakon ažuriranja na 12.5 slikanje ekrana sa tri prsta radi kao i pre.
2. Gestovi koji se koriste umesto sistemskih tastera (home, back...) na Poco launčeru ne rade.
3. Slanje fajlova preko opcije Podeli (share) na Viber nije moguće jer piše da ne može da otvori sadržaj (i na ličnom i na poslovnom profilu). Na Whatsapp, Gmail, Instagram i ostale aplikacije je moguće poslati i sve radi kao i pre ažuriranja. Pogledati prikačenu sliku.
4. Dual Viber radi samo uz aktivan profil Posao. Kada isključim profil Posao, Sekundarni Viber se deaktivira.
5. Nema zaključavanje ekrana u MIUI launčeru sa bilo kojeg ekrana (osim sa zaključanog) duplim tapkanjem. Verovatno im je ideja bila da omoguće samo proveru obaveštenja na zaključanom ekranu i onda duplim tapkanjem da se zaključa. Ova opcija nije postojala na MIUI 12.01. i zato sam korisio Poco launčer koji je radio zaključavanje duplim tapkanjem iz bilo kojeg pogleda.
6. Widžet za direktno pozivanje više ne postoji. Na MIUI 12.01. imao sam podešene widžete za nekoliko kontakata koje najčešće pozivam tako da samo pritisnem widžet i odmah se poziva broj, bez ulaska u imenik. Sada toga nema.
7. LED za notifikacije ne radi uvek. Ovo nisam detaljno proučio, ali primetio sam da ponekad na Whatsapp LED ne sija, a stigle su poruke.
8. Režim jedne ruke ne radi uopšte. Kada u podešavanjima pritisnem na Režim jedne ruke, samo se vrati na početni ekran.
9. Povezivanje na računar kako bi se prebacili fajlovi pomoću USB kabla sada nije moguće . Nema da se bira opcija Prenos slika/Punjenje baterije/Transfer podataka/Bez aktivnosti. Kada povežem telefon i računar USB kablom radi samo punjenje baterije.
10. Senzor blizine i dalje ponekad uključi ekran u toku razgovora, ali na to sam navikao. Često se ljuljam u stolici dok pričam ili hodam tako da verovatno to aktivira žiroskop koji pali ekran.
 

Prilozi

  • 1631607093994.jpg
    1631607093994.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 10
Poštovani članovi,
Prošlo je 2 nedelje od ažuriranja sistema (sa MIUI 12.01 na 12.5.1) na modelu MI 10T pro koji je dobijen u januaru uz MTS ugovor. Evo nekih razlika u funkcijama koje sam ranije koristio, a koje sada nije moguće koristiti. Napominjem da koristim 2 SIM kartice, ne volim i nemam vremena da eksperimentišem sa prepravljenim ROMovima pa koristim samo ono što se nudi zvanično. Fabrički reset nisam radio pošto nemam vremena da ponovo podešavam svaku sitnicu kako sam navikao. Ovo pišem kako bi oni koji se još nećkaju da ažuriraju sistem videli da nije sve odrađeno dobro i ako im nešto smeta preko čega ne mogu da pređu, neka sačekaju sa ažuriranjem. Ako je neko uspeo da reši neki od ovih problema, molim da objavi ovde.
1. Slikanje ekrana sa 3 prsta ne radi bez obzira što u podešavanjima ima ta opcija i klizač je u položaju "aktivan". Kod supruge na Note 7 nakon ažuriranja na 12.5 slikanje ekrana sa tri prsta radi kao i pre.
2. Gestovi koji se koriste umesto sistemskih tastera (home, back...) na Poco launčeru ne rade.
3. Slanje fajlova preko opcije Podeli (share) na Viber nije moguće jer piše da ne može da otvori sadržaj (i na ličnom i na poslovnom profilu). Na Whatsapp, Gmail, Instagram i ostale aplikacije je moguće poslati i sve radi kao i pre ažuriranja. Pogledati prikačenu sliku.
4. Dual Viber radi samo uz aktivan profil Posao. Kada isključim profil Posao, Sekundarni Viber se deaktivira.
5. Nema zaključavanje ekrana u MIUI launčeru sa bilo kojeg ekrana (osim sa zaključanog) duplim tapkanjem. Verovatno im je ideja bila da omoguće samo proveru obaveštenja na zaključanom ekranu i onda duplim tapkanjem da se zaključa. Ova opcija nije postojala na MIUI 12.01. i zato sam korisio Poco launčer koji je radio zaključavanje duplim tapkanjem iz bilo kojeg pogleda.
6. Widžet za direktno pozivanje više ne postoji. Na MIUI 12.01. imao sam podešene widžete za nekoliko kontakata koje najčešće pozivam tako da samo pritisnem widžet i odmah se poziva broj, bez ulaska u imenik. Sada toga nema.
7. LED za notifikacije ne radi uvek. Ovo nisam detaljno proučio, ali primetio sam da ponekad na Whatsapp LED ne sija, a stigle su poruke.
8. Režim jedne ruke ne radi uopšte. Kada u podešavanjima pritisnem na Režim jedne ruke, samo se vrati na početni ekran.
9. Povezivanje na računar kako bi se prebacili fajlovi pomoću USB kabla sada nije moguće . Nema da se bira opcija Prenos slika/Punjenje baterije/Transfer podataka/Bez aktivnosti. Kada povežem telefon i računar USB kablom radi samo punjenje baterije.
10. Senzor blizine i dalje ponekad uključi ekran u toku razgovora, ali na to sam navikao. Često se ljuljam u stolici dok pričam ili hodam tako da verovatno to aktivira žiroskop koji pali ekran.
1 - radi
2 - ne koristim, nisam proveravao
3 - radi
4 - nemam dve kartice, ne mogu da proverim
5 - nisam koristio, koliko vidim u podešavanjima, treba da bude uključena default ili classic tema da bi radilo
6 - radi, direktno iz imenika u određenom kontaktu idi na tri tačke i klikni "add to home screen". Doduše nema ova opcija kao widget, ali je slična funkcija
7 - nisam primetio da ne radi
8 - radi
9 - radi
10 - brljavi povremeno kao i ranije
 
Poslednja izmena:
Odmah mogu da ti odgovorim na par stvar.
1. Slikanje sa 3 prsta radi bez problema.
2. Gestovi se umesto navigacijskih tipki, , kad se radi o Xiaomi telefonima na Androidu 11, ne mogu koristiti ni na jednom launčeru osim na fabričkom. To nije bag, prosto je tako.
8. Režim jedne ruke ne radi ni kod mene.
3. Slanje fajlova na Viber radi bez problema. Probao sam sa nekom m3u liatom i sa docx fajlom - oba su poslata primaocima..
5. Duplo tapkanje čini mi se u miui launčeru ne radi poodavno. Mislim od prelaska na Androud 11. Ta opcija je, na žalost, izbačena.
Da, u pravu si. Nema više vidžeta za direktno pozivanje.
9. Prebacivanje fajlova na računar kod mene radi.

Moj savet ti je da ipak odradiš Factory reset kako bi rešio te probleme koje imaš. Znam da je mučenje ali šta da se radi.
 
Ma većina tih problema rešiće fabrički reset. Na žalost, kod MIUI uvek posle prelaska na novu verziju (što androida što samog MIUI-mislim sa 12 na 12.5) neophodan je fabrički.
 
1. radi
2. mora stock launcher, Poco u istoriju (nije neki problem, izgubio sam dupli klik za zaključavanje, ali sam mesto koje pipkam stavio widget).
3. radi
4. ne koristim
5. pročitaj 2.
6. ne koristim
7. nisam primetio ovaj problem
8. ne koristim
9. proradilo nikad bolje sa maskom iznad (pojašnjenje ispod)

Ovako, desi se da proximity ne odradi kako treba, ali greška je sledeća, u kontra fazi je u odnosu na stock masku - ne upali ekran kad se udalji sa uveta ponekad, ali da ga ne ugasi se još uvek nije desilo, evo ima tome već nekoliko dana.
 
Ako želite da imate gestures uz korišćenje non stock launchera, instalirajte FNG aplikaciju.
 
Uz moju preporuku da najpre date šansu stok lančeru.
 
Zašto?
Ja sam na stock launcher-u samo zato što gestures ne rade u Lawnchair launcher-u.
 
Mnogi nisu nikad probali, a traže alternativu. Neko ko nema neke posebne zahteve (poput mene) bi možda bio zadovoljan, ali nije mu ni dao šansu. Inicijalno sam se i ja iznervirao jer sam koristio Poco i sve shortcute i widgete morao ponovo da postavljam, ali u stvarnosti jedino što sam izgubio je dupli klik za lock, zamenjen widgetom postavljenim na mesto gde sam kuckao 2x po ekranu.
 
MIUI launcher ne može da se poredi sa Lawnchair launcher-om, ali ni po čemu. Imam kupljenu NovuPrime, ali i dalje koristim Lawnchair.
Nevertheless, Xiaomi..no more!
 
Nazad
Vrh Dno