Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Da li skidate foliju sa punjača kada otpakujete telefon? :cool:
Guglao sam odgovor na ovo pitanje :geek:
Ja sam je uvek skidao, i sto je ne bi skidao? Kada utaknes punjc u struju i krene da puni telefon on ce da krene da se zagreva a folija ce ga sprecava da se hladi i samim time ce se jos vise greje.
 
Zašto se dozvoljava toksično prepucavanje na 20 strana? Onaj ko ima problem ne može da vidi potencijalna rešenja od gomile nebitnih rasprava.

Meni je prelazak na 12.6 XEU weekly uglavnom rešio problem sa proximity senzorom, uz fabričku masku.

Sve ostalo radi savršeno.
Mnogo ljudi ima problem pa dok se svi pozale malo je i dvadeset stranica 🙂
 
Поздрав свима
Почетком Марта, преко МТС пакета, набавио сам Xiaomi Mi 10T pro 8/256. Телефоном сам био задовољан, да не помињем и ја сензор близине, али поквари се средином Маја. Пријављивао ми је да нема сим картице. Моја сим картица радила је у другим телефонима а ниједну картицу мој телефон није видео. Однео сам телефон у МТС пословницу и тражио сам замену за нов телефон а не поправку. Прво су ме мало зезали али послали су ми нов телефон. Ни овоме сензор близине није најбољи међутим нешта друго ми мало смета. Када изаберем освежење екрана на 144Hz, у неким ситуацијама ради одлично а негде ми сецка. На пример кад скролујем листу у ColorNote апликацији, савршено приказује али кад отворим фиоку са апликацијама и кад их скролујем, приметно сецка. Укључио сам бројач освежења екрана и по њему све је уреду. Сад држим освежење екрана на 90Hz јер ми мање сецка на 90Hz него на 144Hz. Да ли је још неко имао сличних проблема са освежењем екрана?
Ко воли да има необичан live wallpaper, може да проба ово:
Zdravo,
Ja imam identičan problem sa skrolovanjem na 144hz. Meni je to najviše vidljivo u play store, Reddit, Twitter. Zanimljivo da je manje primetno u Twitter Lite aplikaciji koja valjda radi preko chroma. Takođe, primetno je i u fioci sa aplikacijama, ali tu se pojavilo tek od a11. Međutim, promenom icon packa sa default na neki Samsung, problem prestaje da postoji u fioci sa aplikacijama. Takođe, uključivanjem nekog performance moda (pristupio pomoću activity launchera), problem prestaje u app drawer-u (čak i sa default ikonicama), svuda drugde i dalje postoji. Ja ovaj problem imam od kako sam uzeo telefon, još u preorder periodu. Tražio na netu rešenja, međutim nigde nisam naišao da je još nekome prisutan ovaj problem. Jesi li ti primetio ovaj problem na starom telefonu?
Ako neko zna da li je problem softverske ili hardverske prirode i da li eventualno podleže reklamaciji? Baš je iritantno, i ja sam primoran da koristim na 90hz. Priča da aplikacija ne podržava high refresh mi ne pije vodu jer sam proveravao play store na Poco x3 pro i redmi note 10 pro, radi perfektno na 120hz, dok na mom na 144hz je užasno, sve neka preskakanja.
Izvinjavam se na dužem postu...
 
Problem sa nasumičnim obaranjem refresh rate je rešen pre tipa 6 meseci, još pre MIUI 12.5) i od tada stvarno radi odlično. Možda je problem u samom ekranu kod vas ili je softverski bag. Svakako nije uobičajen problem. Trebalo bi probati sa fabričkim resetom. Ako čak i nakon toga problem bude prisutan, odneti ga na reklamaciju.
 
Aparat je za ovaj novac odličan. Uz neku sitnu doplatu možda ali možda G100
 
Problem sa nasumičnim obaranjem refresh rate je rešen pre tipa 6 meseci, još pre MIUI 12.5) i od tada stvarno radi odlično. Možda je problem u samom ekranu kod vas ili je softverski bag. Svakako nije uobičajen problem. Trebalo bi probati sa fabričkim resetom. Ako čak i nakon toga problem bude prisutan, odneti ga na reklamaciju.
Ne radi se o obaranju refresh rate. Radi on tada na 144hz(uključivao sam u developer opcijama, pa proveravao), samo jednostavno nije prijatno za oko. Dešavaju se neki, ne znam kako da opišem, vizuelni bagovi. Neka preklapanja, i vide se neke horizontalne linije, neka treperenja, preko kojih se gužvaju ikonice... Hard reset nije pomogao, probao sam odavno. Onda je definitivno neki hardverski problem, videću da reklamiram...
Naravno, da ne bude da samo kudim, inače sam zadovoljan telefonom, mada ovo baš iritira, ali očigledno nije opšteprisutan problem, već do mog uređaja, tako da drugi mogu biti samo još zadovoljniji. Proximity ume da baguje, ali meni ne smeta toliko...
 
Poslednja izmena:
Obican mi 10t, 220 mogu glat dobiti, a mozda i vise ?
Pa sada opet zavisi koliko moras da doplatis za Poco F3 i koji model 6/128 ili 8/256?

Opet sve zavisi, dobijas nesto jaci procesor i bolji ekran a opet dobijas slabiju kameru, slabiju bateriju, nesto laksi telefon. Ako imas mogucnosti sto da ne, u mom slucaju ja bih odradio a ti ipak sacekaj da vidis sta ce jos neko da kaze.
 
Jedino ako baš voliš Amoled, a nisi zadovoljan sa mi10t lcd, pa da pređeš na F3, ovako ne vidim baš neki drugi razlog.
 
Pa sada opet zavisi koliko moras da doplatis za Poco F3 i koji model 6/128 ili 8/256?

Opet sve zavisi, dobijas nesto jaci procesor i bolji ekran a opet dobijas slabiju kameru, slabiju bateriju, nesto laksi telefon. Ako imas mogucnosti sto da ne, u mom slucaju ja bih odradio a ti ipak sacekaj da vidis sta ce jos neko da kaze.
Pa 50 e otprilike, ne bih ni mogao vise, je l to mnogo ?
 
Nemoj da prelazis. Jedino ako bas zelis Amoled.
 
Zdravo,
Ja imam identičan problem sa skrolovanjem na 144hz. Meni je to najviše vidljivo u play store, Reddit, Twitter. Zanimljivo da je manje primetno u Twitter Lite aplikaciji koja valjda radi preko chroma. Takođe, primetno je i u fioci sa aplikacijama, ali tu se pojavilo tek od a11. Međutim, promenom icon packa sa default na neki Samsung, problem prestaje da postoji u fioci sa aplikacijama. Takođe, uključivanjem nekog performance moda (pristupio pomoću activity launchera), problem prestaje u app drawer-u (čak i sa default ikonicama), svuda drugde i dalje postoji. Ja ovaj problem imam od kako sam uzeo telefon, još u preorder periodu. Tražio na netu rešenja, međutim nigde nisam naišao da je još nekome prisutan ovaj problem. Jesi li ti primetio ovaj problem na starom telefonu?
Ako neko zna da li je problem softverske ili hardverske prirode i da li eventualno podleže reklamaciji? Baš je iritantno, i ja sam primoran da koristim na 90hz. Priča da aplikacija ne podržava high refresh mi ne pije vodu jer sam proveravao play store na Poco x3 pro i redmi note 10 pro, radi perfektno na 120hz, dok na mom na 144hz je užasno, sve neka preskakanja.
Izvinjavam se na dužem postu...
Не могу баш да се закунем али чини ми се да на старом телефону нисам имао тих проблема. Кажем да ми се вероватно то није дешавало због тога јер сам се мало правио важан са освежењем екрана и стално сам телефон држао на 144Hz. Да сам имао оваквих проблема, приметио бих. Као што знаш овако сецкање које се појављује у појединим ситуацијама није нешто што може да ти промакне, нешто што не приметиш. Нисам сигуран да би у мом случају рекламација прошла јер су ми већ једном мењали за нов телефон. Иначе због тога што имам две огреботине на екрану, могли би да ми кажу да је то последица пада телефона.
Што се тиче сензора близине, и на старом и на новом телефону стандардно зеза. Инсталирао сам апликацију https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiledirection.proximitysensorreset . Чапркао сам мало по њој и изгледа да ми је помогла јер сад доста ређе имам проблема са укључивањем екрана током разговора.
 
Pa uzmi da Mi 10T ima 500 nita osvetljenje a Poco F3 ima 1300 nita, jeste da pise da je u piku ali sigurno da ima vece osvetljenje od tog telefona kojeg sada imas.
 
Pa uzmi da Mi 10T ima 500 nita osvetljenje a Poco F3 ima 1300 nita, jeste da pise da je u piku ali sigurno da ima vece osvetljenje od tog telefona kojeg sada imas.
Tih 1300 nita je običan marketinški trik, gsmarena je merio osvetljenje na oba: 10T (Pro) 630 nita, Poco F3 716 nita. Sigurno se vidi razlika ali verujem ne toliko velika.
 
Tih 1300 nita je običan marketinški trik, gsmarena je merio osvetljenje na oba: 10T (Pro) 630 nita, Poco F3 716 nita. Sigurno se vidi razlika ali verujem ne toliko velika.
Ne znam nisam ga ja testirao ali citam sto pise na sajtu. Sada ako lazu sta ja da radim. A sada da gledam testove za nesto sto me ne zanima neka fala.
 
Meni stigao neki apdejt... 12.5.5 ...780mb.

Telefon radi bolje tj ovo oko gasenja ekrana. Sad sam nazvao broj, 20 puta stavio telefon na uho i spustio..svaki put se uredno ugasio kad je na uhu i upalio kad spustim dole. Ista stvar sa slusanjem glasovnih poruka na whatsup.

Odlicno !!!
 
Poslednja izmena:
Meni stigao neki apdejt... 12.5.5 ...780mb.

Telefon radi bolje tj ovo oko gasenja ekrana. Sad sam nazvao broj, 20 puta stavio telefon na uho i spustio..svaki put se uredno ugasio kad je na uhu i upalio kad spustim dole. Ista stvar sa slusanjem glasovnih poruka na whatsup.

Odlicno !!!
Eu ili grobal rom ?
 
Prešao sam i ja sa XEU na EU ROM čisto da vidim kako proximity radi na njemu pišto je na XEU radio odlično u poslednje vreme. Za sad nikakvih problema nemam ni na ovom oislednjem EU ROM-u
 
Ma u mene nije radilo ok prije ovog apdejta. Sad je stvarno okej.
 
Ja koristim spigen masku... Nema veze ja mislim toliko maska jer se oslanja na senzore koji registruju polozaj telefona.., uglavnom, sad za sad radi dobro.
 
Kako da instaliram aplikacije preuzete van play store? Skinuo sam Gcam, odobrio u podešavanjima "install apps from unknown sources" za chrome i file explorer, pokrene se instalacija i samo iskoči obaveštenje "app not installed". Isto mi se desilo i ore nekoliko dana kada sam probao android auto da instaliram. Da li treba na još nekom mestu da se odobre instalacije?
 
Da li se flešovanjem roma kroz mi flash brišu data podaci? Telefon je povukao neki loš update i restartuje se svakih 15 sekundi. Naravno slika i videa nije odrađen, a pc suite ga nekim slučajem ne prepoznaje uopšte.
 
Nazad
Vrh Dno