Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Ma meni je sve poprilicno ok osim tog usranog proximity. Tacno mi dodje da nosim na reklamaciju da vidim sta ce da kazu.
Instalirajte ljudi XEU rom, umjesto očajnog guglovog dialera je vraćen standardan xiaomi dialer koji je odličan (kopija IOS dialera koji je fakat najbolji). Pa ne znam jesam li sveukupno 10 puta imao problem sa proximity-em od kad koristim XEU. Ne kažem da je riješen problem ali se mnogo rjeđe dešava problem sa xiaomi dialerom nego sa guglovim koji je svakako očajan.
 
Gubi se tako garancija? A i ne zajebava me samo s dialerom...

On nema veze sa whatsupom.npr?
 
Poslednja izmena:
Otključavanjem bootloadera se ne gubi garancija. Xiaomi je jedina kompanija koja to dozvoljava. Proverio sam kod zvaničnog uvoznika za Srbiju. Doduše za Mi 9t telefon.
 
Je li ovo info 100% da se ne cimam oko vraćanja stock roma? Treba da reklamiram Mi10T pro koji je pod garancijom ?
 
Ja bih vratio stock rom i zaključao bootloader pre slanja na reklamaciju, da sam na tvom mestu. Za svaki slučaj.
 
Info je tačna 100% ali...ako si telefon kupio u radnji koja radi u sivoj zoni tj. koja ti daje garanciju bez fiskalnog računa sumnjam da će ti priznati garanciju. Oni telefone ili popravljaju sami ili u neovlašćenim servisima. U legalnim radnjama ne bi smelo da bude problema. Ti eventualno možeš da flešuješ stock ROM bez zaključavanja bootloadera. Te zip fajlove imaš ovde:

 
Info je tačna 100% ali...ako si telefon kupio u radnji koja radi u sivoj zoni tj. koja ti daje garanciju bez fiskalnog računa sumnjam da će ti priznati garanciju. Oni telefone ili popravljaju sami ili u neovlašćenim servisima. U legalnim radnjama ne bi smelo da bude problema. Ti eventualno možeš da flešuješ stock ROM bez zaključavanja bootloadera. Te zip fajlove imaš ovde:

Može ukratko kako da flešujem stock rom, btw telefon sam uzeo kod zvaničnog distributera.
 
Ja rizikovati necu nego cu njima.odnijeti telefon i reci sta je problem..ne znam kako, ali nek.rijese....
 
Ovo se odnosi samo za slučaj da ti je bootloader otključan i da imaš flešovan TWRP na telefonu. U slučaju da je tako potražiš poslenji firmware na sajtu čiji sam link postavio i skineš ga. Sačuvaš ga u telefonu., odeš u TWRP, flešneš zip koji si skinuo. Onda odradiš Format data, restartuješ telefon i to je to. Dobiješ stock ROM, TWRP se briše i umesto njega vraća zvanični recovery
 
+1 za zakljucavanje bootloadera, za svaki slucaj.
 
Ovo se odnosi samo za slučaj da ti je bootloader otključan i da imaš flešovan TWRP na telefonu. U slučaju da je tako potražiš poslenji firmware na sajtu čiji sam link postavio i skineš ga. Sačuvaš ga u telefonu., odeš u TWRP, flešneš zip koji si skinuo. Onda odradiš Format data, restartuješ telefon i to je to. Dobiješ stock ROM, TWRP se briše i umesto njega vraća zvanični recovery
Ali bootloader ostaje otključan?
 
Da, u tom slucaju bi ostao otključan.
Ako hoces da zaključaš bootloader onda mora preko MiFlasha ili kako se vec zove.
 
Instalirajte ljudi XEU rom, umjesto očajnog guglovog dialera je vraćen standardan xiaomi dialer koji je odličan (kopija IOS dialera koji je fakat najbolji). Pa ne znam jesam li sveukupno 10 puta imao problem sa proximity-em od kad koristim XEU. Ne kažem da je riješen problem ali se mnogo rjeđe dešava problem sa xiaomi dialerom nego sa guglovim koji je svakako očajan.
Sta je to tacno fakat najbolje kod iOS dialera?

Pitam, posto sam koristio iPhone 6 godina, ali nisam video prednost u odnosu na bilo koji android dialer. Cak naprotiv.
Naravno, tu proximity sensor ne ulazi u raspravu, jer kod normalnih telefona to nema veze jedno sa drugim!
 
Zdravo svima, imam problem nece da mi radi search u mi music aplikaciji kada odem na watch(youtube) u aplikaciji, ukucam neku pesmu da mi nadje i samo mota i posle odedjenog vremena kaze da ne moze da se poveze na internet. Da li neko zna kako da resim problem? Hvala unapred. 🙂
 
Pa prvo kreni od jednostavnih stvari, Obriši Keš memoriju ili Data. Probaj da restartujes telefon. Pa vidi jel radi onda.
 
Da li neko moze ovo da provjeri...
Kada preko developer opcija ubrzate animacije , da li vam se ubrzaju samo sistemske apk ili sve ?
Meni samo sistemske, ove ostale ne...i dalje sporo otvara..
 
Stiglo i meni, pa cemo videti kad se instalira ima li nekih poboljsanja, ili problema :D
 
Ja sam na Global QJDMIXM, još ništa. E sad, možda iz razloga što sam i dalje na 12.0.11. Nisam ni uradio update na 12.1.3.
 
Pa to je :D Kako da dobiješ 12.5.1, ako nisi prethodni update instalirao
 
Za sada su utisci na 12.5 pozitivni. Odziv ekrana na dodir je definitivno poboljšan u odnosu na ranije, trenutno je i veoma brzo, animacije glatko rade, takođe bolje. Postoji još par poboljšanja kao i working Super Walpaper koji sada radi besprekorno. Ram menagement nemam još uvek utisak da li je poboljšan, kratko ga koristim za takvu procenu. Sve u svemu, poboljšanje za sad.
 
Ispravljen problem sa dual apps i vidiljivoscu media. Sada se i u sekundarnoj aplikaciji vide mediji koje hoćete da pošaljete
 
Nazad
Vrh Dno