Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Skini rom i pokreni update ručno. Tako sam ja jutros.
 
Pozdrav ljudi, presao sam sa iphonea na mi10t pro, za sada je full telefon, ali me nervira sto su widgeti losi, najvise mi fali za reminder da mi stoji lista na home-u, sa kreiranom listom obaveza. Zanima me da li postoji nekako da se podesi da stoji lista na pocetnom? Probao sam sa notesom ali nije to to.
 
Vidi u Google prodavnici da li ima nešto kao na iOS pa probaj. Ne koristim to pa ne znam.


Inače na ovom 12.5.1 vidim sa sad na Whatsapp ne isključuje ekran dok sr slušaju glasovne poruke ako se slučajno pređe rukom iznad telefona kao pre, kad se stavi na uho onda normalno gasi kao što treba.
 
Pozdrav ljudi, presao sam sa iphonea na mi10t pro, za sada je full telefon, ali me nervira sto su widgeti losi, najvise mi fali za reminder da mi stoji lista na home-u, sa kreiranom listom obaveza. Zanima me da li postoji nekako da se podesi da stoji lista na pocetnom? Probao sam sa notesom ali nije to to.
Probaj color note, imas tekst, imas ček listu, moze vidzet na ekran razlicitih velicina
 
Za sad nema više problema sa Proximity senzorom, par razgovora od po minut, i za sada se nije palio bezveze.
 
Na Mi10t Pro imam problem kad povucen s desne strane za otvaranje Wifi-a, bljeskalice i slicno, treba sekund do dva da se spusti a za notifikacije je sve uredu iako je i to malo usporeno inace imam uredaj 4 mjeseca.
 
Verovatno lag sa Control center. Jel ti se dešavalo i pre, ili je počelo tek sad? Probaj za početak samo da restartujes telefon.
Probaj i da isključis Control center i vidi da li se dešava kada koristiš normalnu klasičnu notifikacijsku traku, pa vrati opet na Control center.
 
I meni stigao 12.5.1. Kao što sam i predpostavio, ne čekam ovoliko dugo zato što nisam prethodno uradio update na 12.1.3. Jednostavno, došao sam u ovom talasu i ja na red.

Uradio update, i odmah mi je jedna stvar zasmetala: promenili su sound efekte za zaključavanje/otključavanje. Verovatno je za većinu glupost, ali mene, eto, nekako baš iritira. Znam da može da se isključi, ali sam navikao da bude uključeno. Mogli su barem ostaviti mogućnost da se biraju sistemski zvuci za ovo. Osim ako ja nešto ovde propuštam, i to je ipak moguće (mada sam guglao i ništa nisam našao).

Edit. Iz nekog razloga prethodnu poruku ne mogu da editujem (ne postoji edit dugme), pa da ne bude da namerno spamujem. :)
 
Kakav glupav update.
Sada su volume leveli sivi,umesto upečatljivo plavi. Ne bih da menjam temu zbog toga,ako nema drugi način da se vrate ili promene na neku drugu boju ?
 
Ja imam 12.5 vec skoro 2 meseca i mogu da konstatujem da je problem sa proximity-em jos gori. Imam utisak da je ekran ukljucen tokom svakog razgovora...
 
Kod mene suprotno :D u ovih par dana do sad se nije upalio nijednom bezveze, i nema problema kada se u Whatsapp puste glasovne poruke da se isključi ekran ako slučajno pređeš rukom iznad telefona. A na prethodnoj verziji se uvek isključivao na pokret.
 
Ja cu sutra svoj da predam na reklamaciju pa cemo videti sta ce da kazu za senzor. Nikad gore mi nije bilo, sve vreme je ekran upaljen tokom poziva.
 
I ovde 12.5 tek sad, običan T.

Sem malih vizuelnih razlika ja ništa ne primećujem. Moguće da je tastatura sad na nivou premium brendova.
 
Recimo da posle Mi10T, Poco F1, Redmi, Realme, itd, uzmem Note 3 star bezbroj godina i ima se utisak da se mnogo lakše kuca, o Apple da ne pišem. Uporediću neki dan sa S21 pa da vidimo.

Drugim rečima kako god da kucam izleću više ona slova koja sam i planirao, uz manju korekciju iz auto correct.
 
Ja na Appleu katastrofa pišem. 😂
Mada i nisam odavno.
 
Ja već godinama koristim SwiftKey tastaturu na svim telefonima i nemam pojma o čemu pričate
 
Moje iskustvo je da nijedna 3rd party tastatura nije prići stok tastaturama navedenih uređaja. Sve su one OK i očigledno dovoljne mnogima, što i sam potvrđuješ. Koristio sam ih, ako ne sve, većinu.
 
Kao i gboard na Xioami. Uzmite Samsung ili iPhone da otkucate nešto.
 
Pobogu.

Niko nije spomenuo problem, samo da postoji bolje rešenje.
 
Da bi Swifkey ili Gboard mogla da radi onako kako mi želimo potrebno je vreme da bi tastatura "naučila" naš način kucanja tj. da prepozna ono što želimo da otkucamo. Ja Gboard tastaturu koristim sedam-osam godina i savršeno mi radi na svakom telefonu. Na gomili foruma čitao sam da je Swiftkey bolja i ja verujemda je to tako. Ali da bi bila bolja i kod mene potrebno joj je vreme
 
Gboard koristim na svim telefonima, pa sad i na Samsungu.
Meni daleko najbolja tipkovnica i nikad problema.
 
Nazad
Vrh Dno