Šta je novo?

Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

mislim da svi imaju...
 
Kakvo je stanje u Srbiji sa Mop 2 Pro Plus, u BiH najjeftiniji 350 eura. Kontam nije loša opcija za kupovinu? :D
 
tako je i kod nas
 
To je to, ja sam mog platio toliko na popustu. Bio je jednom na popustu samo na mi-srbija 35k, sto je 300e.
 
Naručen Roborock S7. Ispružio sam se dodatnih 100e u odnosu na Mop 2 pro. Srce presudilo :)
 
Da li je neko pratio cenu za Mop 2 Ultra? Koliko bude na popustu?
Uzeo bih ga, zbog mogućnosti da naknadno dodam bazu za pražnjenje.

Redovna cena je 59.900 dinara.
Kupujem preko računa, pa otpadaju varijante na crno.
 
bio je na popustu oko 40-45k u mi store koliko se secam (happy hour)
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Sumnjam, toliko su bili mop 2 pro(+) modeli(40k).

Ja nešto ne vidim svrhu tog self-pražnjenja, msm bukvalno mi treba 20s da posle svakog usisavanja ispraznim prašinu iz one posudice..
 
Osim samopraznjenja ultra ima i vecu snagu usisavanja, to je po meni glavna prednost.
@nightshadow kakav j kvalitet mopiranja po tvom iskustvu?
 
Pa odradi on to, ali ništa spec.

Neće obrisati bilo kakve flekice, jer ipak treba da se pritisne malo jače. On samo vuče onu krpu po podu, nije prosto dovoljno težak da može da pritisne.. Kontam da je tako na bilo kom robot usisivaču.
 
Sumnjam, toliko su bili mop 2 pro(+) modeli(40k).

Ja nešto ne vidim svrhu tog self-pražnjenja, msm bukvalno mi treba 20s da posle svakog usisavanja ispraznim prašinu iz one posudice..
To za samopražnjenje sam i ja rekao. Čak mi je u početku bilo zabavno da pogledam koliko je usisao, a evo, sad sam se setio da ispraznim kućni usisivač, ono od juče i danas.

Ovaj ultra mi je potreban za maloprodajno/kancelarijsko/magacinski objekat, pa da ne brinemo da li je neko ispraznio kutiju ili ne. Ali svakako prvo probamo bez baze, pa vidimo kako će da ide.

Prostor je open space, keramika, sve pregrade su od nameštaja, na nogicama od 10cm, tako da će usisivač videti jedan ogroman prostor, sa nekoliko stotina stubića.

Mop mogu da probam, ali do sada me nisu ubedili da to ima smisla, em nisam siguran koliko kvadrata može da pokrije sa rezervoarom. To će verovatno da ostane ručni posao, kao i do sada.
 
Čak mi je u početku bilo zabavno da pogledam koliko je usisao
Hahahah, this. I svaki put se iznenadim :D

Za mop, kod mene mopira 30kv, a istrosi fazon 30-40% vode. I to na high mi je podeseno doziranje vode.

Ja ga pustam da usisava na 2-3 dana, ali mop pustim retko kad, jednom u 10 dana tipa.
 
Sumnjam, toliko su bili mop 2 pro(+) modeli(40k).

Ja nešto ne vidim svrhu tog self-pražnjenja, msm bukvalno mi treba 20s da posle svakog usisavanja ispraznim prašinu iz one posudice..
secam se da je na popustu bio izjednacen ili za neku hiljadu skuplji od pro modela cija je redovna cena 42-43k, i nisam ga uzeo jer sam mislio da ce pro model da bude na popustu nekih 30-32k pa sam hteo njega... ali pro modeli su bili na popustu 39k cini mi se... I sad se kajem :)

@PJ
Ja mop retko pustam, ali sam ga skoro pustio opet... pustio sam 3x da prejde povrsinu, keramika u kuhinji i hodniku... mogu ti reci da je obrisao dosta dobro i skinuo i fleke koje su bile zalepljene (iskapalo nesto lepljivo u kuhinji)... I stavio sam rastvor neke organske tecnosti za podove i vode... nije cista voda...
Retko pustam mop jer retko mogu da nahvatam stan da bude prazan, i mrzi me da ga perem posle mopiranja... ali je generalno ok...
i obicno prvo usisam pa izmopiram, moram da vidim da li mogu d anamestim da neke prostorije ne mopira ali to je druga prica....

s5 max je u pitanju
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PJ
Bili su pro modeli jednom 35k, to je najnize ja msm. Inace su na popustu 40k obicno.
Ultru nisam gledao, mada da, nije neka prevelika razlika u ceni. :)
 
Moram da pitam ponovo, zna li neko gde moze s5 max da se nosi na popravku? Kupljen preko KP-a, istekla garancija, ovlasceni u Srbiji nece da servisira jer nije uzet kod nas.
 
Pa sto nece da servisira ovlasceni? svakako bi to platio...
Nego ovlasceni servis je verovatno i uvoznik...
 
Zanimljivo je pročitati da ljudi istu grešku čine u razmišljanju kad je u pitanju mop kao što su potcenjivali korisnost robota uopšte.
 
Pa sto nece da servisira ovlasceni? svakako bi to platio...
Nego ovlasceni servis je verovatno i uvoznik...
Vrlo verovatno. Pisao sam im, rekao model, rekao da je van garancije i da je crkla vodena pumpa i da ne izbacuje vodu, ali ne popravljaju jer nije uzet kod nas.
E sad možda stvarno nemaju delove ako s5max nikad nije bio za naše tržište, mada da hoće, lako bi oni poručili pumpu i zamenili.
 
Poruči deo iz Kine i sam zameni. Ja sam iz Rusije doneo S5 kad se pojavio, pa mu je crkao motor četke posle 6m. Džaba mi je bila garancija tamo, ovde nije bilo servisa ni predstavništva pa sam naručio sa AE i sam zamenio. Trivijalno je rastavljanje robota, sve je modularno na par šrafova.
 
Kakva greška oko mop je u pitanju?
Koristan je na sličan način kao i usisavanje. Ni robot ne usisa bolje od pedantnog čoveka sa dobrim usisivačem, ali redovna upotreba jako proređuje ručni rad. Isto važi i za mop.
 
Da, pretpostavio sam da to misliš, ali moje iskustvo je drugačije.
Meni je mop kod kuće potpuno beskoristan.

Struktura prostora je takva da je usisvač u rangu pedantnog čoveka sa klasičnim usisivačem (ne industrijskim), ali sa druge strane, za Mop je potpuno neodgovarajuća, jer izmedju baze i ulaznog hodnika, koji sam planirao da mopiram svakog dana, imam pod preko kog ne želim da ide krpa koja je brisala ulazni hodnik.

Dešavalo mi se da završi mopovanje 12m2, a krpica bude potpuno suva. A čuje se kako pumpica gura vodu.
Samo prvi put je odradio dobar posao, brišući napred-nazad u malim dijagonalama. Posle toga, beskorisno.

Novi usisivač će da ide u prostor primereniji za Mop, a i noviji je model, pa ću da probam opet.
 
Poruči deo iz Kine i sam zameni. Ja sam iz Rusije doneo S5 kad se pojavio, pa mu je crkao motor četke posle 6m. Džaba mi je bila garancija tamo, ovde nije bilo servisa ni predstavništva pa sam naručio sa AE i sam zamenio. Trivijalno je rastavljanje robota, sve je modularno na par šrafova.
Moraću tako izgleda. Jedino što dok se dođe do vodene pumpe, mora baš ceo robot da se rastavi pa sam hteo to da izbegnem da ne zeznem nešto.

Iz iskustva znam da uvek imam viška delova kad završim sa poslom. 😁
 
Samo da javim da no-mop zona radi odlicno. Zahteva fine-tuning, ali kad se podesi po zelji, posle radi odlicno. Robot dodje do ivice tepiha bukvalno i okrene se.
E sad, kao sto rekoh, to odredjivanje ivice tepiha zahteva fine-tuning u smislu da morate 3-4 puta da ga namestate na mapi odokativnom metodom, pa onda gledate kako se ponasa robot kad krene tuda. :)

Jos jedna stvar za mop, primetio sam u pocetku dok sam ga pustao par puta da bas slabo ispusta vodu, tj jedva vidljiv trag ostaje za njim. Onda provalim da nisam lepo zakacio mop deo za njega, tj kad ubacite ono cudo na robota treba da klikne sa obe strane. Ja izgleda kad sam ubacivao klikne mi sa jedne samo, i onda sam se cudio sto tako slabo ide voda.

Kad se namesti lepo onda ostaje full trag cele krpe, tako da eto, ako se neko zezne kao i ja da znate.. ;)

Kako preneti Mop 2 Pro na sprat, usisati, a ne zeznuti mapu prizemlja?

U aplikaciji isključiti save map.
Skinuti sa punjača, isključiti.
Odneti gde želiš.
Uključiti, stisnuti dugme na usisivaču da usisa ceo prostor.
Isključiti.
Vratiti na bazu.
Uključiti usisivač, aplikacija će pokazivati mapu sprata.
Kroz aplikaciju uključiti usisavanje celog prostora i čim krene kliknuti Dock, da se vrati na bazu. Nakon ovoga prikaže mapu prizemlja, ali bez prostorija.
Uključiti čuvanje mapa. Prikazaće prostorije.

Ovo je jedini redosled koji mi je 100% do sada radio. Inače se dešavalo da nekoliko ciklusa ne vrati sve prostorije na originalnoj mapi. Ili da čak moram da remapiram ceo prostor. Što mi je sada baš problem, jer sam na jedan zid dodao ogledalo od zida do zida, od poda do plafona, koje ga zbuni za sve pare. Hoće da udje u njega.
Ja ovo nisam uspeo. Cim iskljucis save map dobijes upozorenje da ce mapa biti izbrisana, sto se i desi. Tako da sam morao da radim mapiranje od nule opet :D

Ovo je bas glupo sto nisu dodali mogucnost za vise mapa, nije kao da hardver ne dozvoljava to, ovo je cist softver aplikacije.
 
e a kazi mi jel usisava no mop zone ili ih posmatra kao no go zone pa uopste ne ide preko njih?
i koji bese imas usisivac?
 
^^ možda je do modela usisivača ili do verzije softamware-a.
Od kad sam 100% potvrdio redosled radnji, povremeno ga odnesem da očisti i sprat. Svaki put OK prodje.

Prvi put kada sam probao, ne sećam se više redosleda kojim sam radio, sam ostao bez mapa. Drugi put sam ostao bez mape, ali u drugom momentu prenošenja/vraćanja. Uglavnom, ovo sada radi :)
 
Samo da javim da no-mop zona radi odlicno. Zahteva fine-tuning, ali kad se podesi po zelji, posle radi odlicno. Robot dodje do ivice tepiha bukvalno i okrene se.
E sad, kao sto rekoh, to odredjivanje ivice tepiha zahteva fine-tuning u smislu da morate 3-4 puta da ga namestate na mapi odokativnom metodom, pa onda gledate kako se ponasa robot kad krene tuda. :)

Da li može za no-mop zonu da se koristi ona magnetna traka? Ja sam to dobio uz S5, a vidim ima i da se kupi odvojeno. Robot kad na to naiđe tretira kao zid. E, sad, moj robot je prvi sa mop koji su napravili i nema nikakvu kontrolu nad njim, pa poseban scenario za mop ni ne postoji. Na vašim modelima ima logike da bude tako nešto implementirano, da na usisavanju ignoriše magnete, a kad pere da ih koristi kao reper za mop.
 
e a kazi mi jel usisava no mop zone ili ih posmatra kao no go zone pa uopste ne ide preko njih?
i koji bese imas usisivac?
Mop 2 Pro +
Usisava ih, imas posebno da podesis restricted area za vacuuming i posebno za mopping.
Da li može za no-mop zonu da se koristi ona magnetna traka? Ja sam to dobio uz S5, a vidim ima i da se kupi odvojeno. Robot kad na to naiđe tretira kao zid. E, sad, moj robot je prvi sa mop koji su napravili i nema nikakvu kontrolu nad njim, pa poseban scenario za mop ni ne postoji. Na vašim modelima ima logike da bude tako nešto implementirano, da na usisavanju ignoriše magnete, a kad pere da ih koristi kao reper za mop.
Pojma nemam sta su ti magneti :p
 
E ok, to mi je bilo bitno da znam.
Mada kad malo razmislim, nije mi jasno, rekao si da ne ide preko tepiha, ali kako ga onda usisa? :unsure:
 
ali sta se desava kada se pusti usisavanje i mopiranje istovremeno i postavi no mop zona? da li usisa no mop zonu ili ne?
 
Nazad
Vrh Dno