Šta je novo?

Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

Negde najveći "problem" kod korišćenja ovakvog uređaja jeste što moraš sve da skloniš sa poda da bi on imao čist put da očisti sve. Doduše, to moraš da radiš i kad ručno usisavaš kuću, samo ovde radiš to isto, ali bez usisavanja.

Kako se snalazi sa preprekama te vrste, tipa dečije igračke na podu 😊? Detektuje i zaobilazi ili gazi?

Ja bih ga puštao svaki dan da radi dok smo na poslu, ali sigurno da bi negde ostalo nešto na podu. Baš zbog toga i kamere koju Pro+ naginjem ka ovom modelu.
 
Nakon tri kruga čišćenja, konačno sam dobio mogućnosti da se igram sa mapom i tu može da se nameste stvari kao što su "no mop zone", ali da budem iskren, to je prilično neprecizno i ne znam koliko ima smisla. Definitivno, kad mu se nakači krpica za mopiranje on mopira sve što stigne, uključujući i tepih, osim ukoliko mu nije namešten "no mop zone".

Tako da, mopiranje tu i tamo, svakako ima cimanja oko čišćenja krpice, vode i tako tih sitnica.

Najveći utisak je svakako nakupljena količina prašine iz već relativno čistog stana, prosto neverovatno. Tako da je sa te strane, apsolutno korisna i upotrebljiva stvarčica, koja bez ikakvog problema može svaki dan da se pušta.
 
A kad stavis "no mop zone" na tepih, jel usisa tepih? Ili uopste ne prelazi preko "no mop zone"?

I da li moze da se stavi da jednu prostoriju usisa i mopira a drugu da samo usisa?
 
Ko u Srbiji popravlja robote? Imam s5 max uzet preko KP-a, istekla garancija a crkla mu je vodena pumpa. Zvao sam ovlasceni Ecosystem i jos 2 servisa i ni jedan nece da ga popravi jer nije kupljen kod nas.
 
Gde uzeti krpe, filtere i tako to za mop 2 pro? Koji je naziv uredjaja ekvivalent za aliexpress?
 
Ja sam ga nalazio baš tako, mop 2 Pro, ali u svakom slučaju bude fotografija uređaja. Najlakše ih je razlikovati po poziciji i visini "kupole".
 
Kako preneti Mop 2 Pro na sprat, usisati, a ne zeznuti mapu prizemlja?

U aplikaciji isključiti save map.
Skinuti sa punjača, isključiti.
Odneti gde želiš.
Uključiti, stisnuti dugme na usisivaču da usisa ceo prostor.
Isključiti.
Vratiti na bazu.
Uključiti usisivač, aplikacija će pokazivati mapu sprata.
Kroz aplikaciju uključiti usisavanje celog prostora i čim krene kliknuti Dock, da se vrati na bazu. Nakon ovoga prikaže mapu prizemlja, ali bez prostorija.
Uključiti čuvanje mapa. Prikazaće prostorije.

Ovo je jedini redosled koji mi je 100% do sada radio. Inače se dešavalo da nekoliko ciklusa ne vrati sve prostorije na originalnoj mapi. Ili da čak moram da remapiram ceo prostor. Što mi je sada baš problem, jer sam na jedan zid dodao ogledalo od zida do zida, od poda do plafona, koje ga zbuni za sve pare. Hoće da udje u njega.
 
Kakav je ovaj Mi Mop 1C EU? Imam ponudu nov za 17.500 din.
 
To je mi mop prve generacije, za te pare više nego odličan. Ja imam jedan i razmišljam se da uzmem još jedan za te pare koliko je na ananas.rs
 
Verujem da je bolji od essential modela koji je i skuplji na oglasima?
 
Kupio neko za preprodaju 😂😂😂
 
Po toj ceni je mogao da bude jedan ili eventualno par komada
 
Novi cimer za vikend krenuo da čisti :D Za sada sam zadovoljan, do sada sam ga upalio dva puta, radi super. Oba puta je i usisavao i mopovao. Kad se budem malo više poigrao sa robotom i sa malo više vremena, mogu da dam možda i preciznija iskustva, ali za sada sam zadovoljan čišćenjem. Mop radi super, pločice u kuhinji se sijale kad je završio, usisavanje takođe radi jako dobro, video sam samo jednu ili dve mrvice da su ostale iza njega na celom stanu, ali nisam koristio najveću snagu za usisivač. Mapu stana je iz prve završio, iscrtao je skoro ceo stan precizno (67m2). Takođe, osim na najjačem podešavanju, nije ni preterano glasan, ja sam bez problema sinoć u 1 ujutru pustio da čisti bez da se cimam da li će neko od komšija da čuje nešto. Aplikacija dobra, povezivanje na mrežu i robot bez ikakvih problema.
 

Prilozi

  • ljubimac.jpg
    ljubimac.jpg
    108.1 KB · Pregleda: 85
  • mapa.jpg
    mapa.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 77
Imate akciju za 40k mop 2 pro(+) trenutno, pa ko hoće..
Ja naručio jednog, + verzija :)
Prošli put je bio 35k na akciji, ali nije loša cena ni 40k.
 
Novi cimer za vikend krenuo da čisti :D Za sada sam zadovoljan, do sada sam ga upalio dva puta, radi super. Oba puta je i usisavao i mopovao. Kad se budem malo više poigrao sa robotom i sa malo više vremena, mogu da dam možda i preciznija iskustva, ali za sada sam zadovoljan čišćenjem. Mop radi super, pločice u kuhinji se sijale kad je završio, usisavanje takođe radi jako dobro, video sam samo jednu ili dve mrvice da su ostale iza njega na celom stanu, ali nisam koristio najveću snagu za usisivač. Mapu stana je iz prve završio, iscrtao je skoro ceo stan precizno (67m2). Takođe, osim na najjačem podešavanju, nije ni preterano glasan, ja sam bez problema sinoć u 1 ujutru pustio da čisti bez da se cimam da li će neko od komšija da čuje nešto. Aplikacija dobra, povezivanje na mrežu i robot bez ikakvih problema.

Super što si zadovoljan. Ja objašnjavam (nepoverljivim) ljudima. To je isto kao kad bi se rasrpavljao da li se može bez veš mašine.

Mi nikad ne puštamo ceo stan iz komada. Imamo već neku organizaciju pa idu 2 hodnika i kuhinja. Posle spavaće, pa na kraju dnevna+trepezarija.
Ne koristimo ni automatizacije, zato što od kada smo ga kupili neko radi od kuće
Inače, već po navici puštamo da ide dva prolaza. Od nekog ažuriranja su napravili da ako su 2 prolaza onda ide unakrsno, pa mislim da to dobrinosi da još bolje očisti.

ubr, S5 Max je u pitanju ali ne bi trebalo da bude suštinske razlike u samom funkcionisanju.

1658409130691.jpeg
 
Ja se slažem sa svima koji kažu da ne može samo sa robotom da se očisti ceo stan - lajsne, ispod nameštaja, neki zavučeni ćoškovi itd. Ali isto tako, redovno održavanje stana je beskonačno lakše, oni najbitniji i najvidljiviji delovi stana su uvek čisti.

@bbK1ng Nisam znao ovo za dva puštanja, znači čim završi prvo čišćenje, pokreneš ga još jednom odmah da uradi i drugo?
 
Ja cistim ceo sprat odjednom. Podignem sve sa poda i pustim ga da obrne 2-3 kruga 😁
 
Stigao Mop Pro 2 Plus(Boža) 😂
Odradio je prvo čišćenje. Danas je sreda, usisavali smo u subotu. Posuda za prašinu puna!
Pustio sam ga još jednom posle toga, opet je bilo prašine malo, ali ne kao prvi put.
Eno ga sad mopira, radi jadan ceo dan 😂
Glupo je samo što mopira i tepihe, rekoste da može da se stavi no mop oblast, ali da ne radi baš najsrećnije. Probaću svakako i to.

Sve u svemu korisna stvarčica, dok sam ga gledao prvi put kako čisti nisam imao utisak da će nešto mnogo da pokupi, ali kad sam video posudu sa prašinom i dlakama, šokirao sam se..
 
Možda možeš da podesiš odvojeno usisavanje od brisanja poda. Prvo da usisa, pa onda da briše (može i duži razmak između ta dva). Na taj način ti nikad ne bi mokrom krpom prelazio preko tepiha.
 
Stigao Mop Pro 2 Plus(Boža) 😂
Odradio je prvo čišćenje. Danas je sreda, usisavali smo u subotu. Posuda za prašinu puna!
Pustio sam ga još jednom posle toga, opet je bilo prašine malo, ali ne kao prvi put.
Eno ga sad mopira, radi jadan ceo dan 😂
Glupo je samo što mopira i tepihe, rekoste da može da se stavi no mop oblast, ali da ne radi baš najsrećnije. Probaću svakako i to.

Sve u svemu korisna stvarčica, dok sam ga gledao prvi put kako čisti nisam imao utisak da će nešto mnogo da pokupi, ali kad sam video posudu sa prašinom i dlakama, šokirao sam se..
aj javi za no mop oblast, i mene zanima da li je to samo no mop ili nece tu ni da usisava
 
aj javi za no mop oblast, i mene zanima da li je to samo no mop ili nece tu ni da usisava
Imaš opciju za no-vacuum i za no-mop odvojeno
Elem, puštao sam ga i danas, digli smo sve živo sa poda sa lepo prođe ceo stan. Opet sam se iznenadio koliko je prašine izvukao :)
Btw lepo radi ona opcija da poveća snagu usisavanja kad detektuje tepih.

Pitanje za ostale, usisavate na standard jačini po defaultu, ili na većoj?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-07-23-18-55-56-102_com.xiaomi.smarthome.jpg
    Screenshot_2022-07-23-18-55-56-102_com.xiaomi.smarthome.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 36
Uvek na maks. I često ga odmah pustim 2x.
 
Da li Xiaomi i Roborock usisivači koriste istu mobilnu aplikaciju?
 
Kad sam kuci pustam na standard ili medium da mi ne probija glavu. Kad nisam, pustam na maksimum da se muci 😎

Takodje i ja pustam barem 2x da prodje, posto podizem sve sa poda kada pustam.
 
Nazad
Vrh Dno