Šta je novo?

Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

Ja pustam usisavanje i mopiranje posebno.

Sad kad razmislim, postoji 2 moda rada zapravo - samo usisavanje, usisavanje i mopiranje. Zar ne? Nisam video opciju za mopiranje bez usisavanja?
Ja ga svakako prvo pustim da usisa 2 puta, pa onda nakacim mop da izmopira jednom. Tu mu samo smanjim jacinu za usisavanje na silent jer nema potrebe da usisava.

Razumem sta hoces da kazes, ali ako hoces i usisavanje i mopiranje - no mop zona gubi smisao, jer sta da radi on? Da usisa tepih a da ga ne mopira? To je nemoguce jer ce da se popne na tepih sa mokrom krpom, a ne moze da je podigne da ne iskvasi tepih. :D
 
Razumem sta hoces da kazes, ali ako hoces i usisavanje i mopiranje - no mop zona gubi smisao, jer sta da radi on? Da usisa tepih a da ga ne mopira? To je nemoguce jer ce da se popne na tepih sa mokrom krpom, a ne moze da je podigne da ne iskvasi tepih. :D
pa da, upravo tako. jedino moze da ne pusta vodu na krpu i da onako vlaznu prevlaci, ili da prvo usisa sve, pa onda u sledecem prolazu da mopira... krpu kvasi tek kad krene da mopira... mada i to nema logike... ima da pokupi svu prasinu na suvo...
 
Pa da, zato mu ja kacim krpu tek kad usisa 2 puta ceo stan. :)

Btw, gledam sad na official sajtu, i ovako izgleda screenshot iz aplikacije. Ovde se vide 3 moda, vacuum, vacuum & mop i mop. Ja ovo nemam u aplikaciji, niti ovaj custom cleanup..
 

Prilozi

  • 1660812354725.png
    1660812354725.png
    769.1 KB · Pregleda: 87
moja app (android) uopste ne izgleda ovako :) Mozda je ovo iPhone...
Ja imam da podesavam vacuum power i water level (General) kao i Custom (za svaku prostoriju)
To mop, clean, clean & mop sma imao u nekoj starijoj veriziji..
 
Pa to je klasika, na sajt ide ono sto je dizajner zamislio, a u praksi to bude nesto maaaalo drugacije 😁
 
Stigao Roborock S7. Puštao ga danas i zadovoljan sam. Postoji li na istom indikacija za pražnjenje posude za prašinu?
 
mislim da ne mozes da koristis te trake na bilo kom robotu...
 
Pročitala sam skoro sve na ovu temu ovde na sajtu, na anars sajtu i na par postova na fb, ali i dalje nisam sigurna šta je najbolja opcija. Kakvi su nakon isteka garancije, da li rade ili nužno crkavaju (pa se delovi kupuju na AE i slično, i šta se dešava sa ovlašćenim servisima/postoje/ ne postoje/ ne popravljaju uređaje koji nisu kupljeni kod nas/pisalo se i o tome ranije/)
Da li može neko da mi odgovori, šta uzeti od ponođenog kod nas? Bitno mi je da je precizan sa granicama, da je 2 u 1 i da može na rate, i još ako potraje koju godinu preko garancije bilo bi super :)
 
moja preporuka bi bila neki od Mi Mop2 pro/pro +/ultra modela zbog domace garancije i svega... Dobar odnos cena kvalitet... Iskreno nemam pojma koliko crkavaju, ovde sam procitao da je neko imao problem sa pumpom, i mislim da je to jedini slucaj za koji sam ja cuo (sto naravno ne znaci da ne crkavaju)... Roomba su odlicni isto ali i dosta skuplji... Roborock je 99% isti kao i Xiaomi modeli (uporedio sam mi mop2 pro i roborock s5 max)... Ja koristim moj s5 max skoro 3 godine...
 
moja preporuka bi bila neki od Mi Mop2 pro/pro +/ultra modela zbog domace garancije i svega... Dobar odnos cena kvalitet... Iskreno nemam pojma koliko crkavaju, ovde sam procitao da je neko imao problem sa pumpom, i mislim da je to jedini slucaj za koji sam ja cuo (sto naravno ne znaci da ne crkavaju)... Roomba su odlicni isto ali i dosta skuplji... Roborock je 99% isti kao i Xiaomi modeli (uporedio sam mi mop2 pro i roborock s5 max)... Ja koristim moj s5 max skoro 3 godine...
I meni se čini da neki od Mi mopova dobra opcija, ali rekoh da pitam iskusnije u ovome.. Roborock ne nalazim u prodavnicama koje daju robu na rate, jedino KP ali to trenutno nije opcija...
Hvala na odgovoru :)
 
moja preporuka bi bila neki od Mi Mop2 pro/pro +/ultra modela zbog domace garancije i svega... Dobar odnos cena kvalitet... Iskreno nemam pojma koliko crkavaju, ovde sam procitao da je neko imao problem sa pumpom, i mislim da je to jedini slucaj za koji sam ja cuo (sto naravno ne znaci da ne crkavaju)... Roomba su odlicni isto ali i dosta skuplji... Roborock je 99% isti kao i Xiaomi modeli (uporedio sam mi mop2 pro i roborock s5 max)... Ja koristim moj s5 max skoro 3 godine...
Mene uzasno nervira kako podijele funkcionalnosti po modelima. Pro model na primjer ima mop koji vibrira dok cisti dok ultra koji je dosta skupli to nema ali iam vecu usisnu snagu.
 
Pro 2 Plus npr nema tu vibraciju, ima je Pro 2 običan 😂
Sumnjam iskreno da nešto znači ta vibracija..
 
Pro 2 Plus npr nema tu vibraciju, ima je Pro 2 običan 😂
Sumnjam iskreno da nešto znači ta vibracija..
Cini mi se da ima vise smisla od obicnog vucenja mokre krpe za sobom. Tim vibriranjem ce makar malo ocititi. Cini mi se da je ovo jos par godina daleko od zrele tehnologije a meni je dosadilo da skupljam kuglice prasine koje mi se setaju po stanu, kao ono zbunje po Atakama pustinji :)
 
kuglice prasine uspesno resava i samo usisavanjem :)
 
Roborock S7 za sada u skladu sa očekivanjima.

Usisavanje radi dobro. Stan je nekih 80kvadrata, od kojih se 55ak usisava. Za to mu treba nešto manje od 1h i potroši oko 30-40% baterije. Carper boost radi odlično jer kad detektuje tepih penje usisavanje na max. Na jednom tepihu imam neke crne štrafte, i ume da pravi “piruete” oko toga, ali samo na ivici tepiha. Preko istih štrafti na sredini tepiha prolazi bez problema. Ono što je bitno da na kraju sve to prođe i usisa (uz malo čudniji patern kretanja). Na kraju i uzet je S7 jer imamo dosta tepiha.

Uradio sam par puta mopovanje, ali nisam previše zalazio u podešavanja i koliko jako i dobro može da “istrlja” pod. Dobra je stvar što može u jednom prolazu da uradi oba i diže mop kad naiđe na tepih.

Koristim Roborock app koja je odlična. Može da se prati robot u realnom vremenu dok radi, što mi je bila velika zanimacija prve nedelje 😄
 
@banisha
Na tepihe koje visine može da se penje?
I jel postoji neka opcija da se penje i na deblje (npr. zabrana ispred tepiha, a sa jedne strane neki vid prelazne platforme)?
 
@banisha
Na tepihe koje visine može da se penje?
I jel postoji neka opcija da se penje i na deblje (npr. zabrana ispred tepiha, a sa jedne strane neki vid prelazne platforme)?
Generalno može da pređe prepreku do 2cm, tako da kapiram da je to neko ograničenje i za tepihe. Moji tepisi su niske/srednje debljine, pa nemam iskustva sa visokim tepisima.
Još jedan primer. Na kupatilskim vratima postoji prag, a parket lajsna postoji sa spoljne strane. Jednom su bila otvorena vrata, ušao je, ali nije mogao da izađe jer je prag preko 2cm.
Za ovo što pitaš nisam siguran kako bi moglo.
 
Meni je crkla pumpa ali sam za to sam kriv jer sam koristio običnu vodu, ne destilovanu, plus ga nisam dugo vremena koristio kao mop i verovatno je od kamenca otišla.
Osim toga rade super, redovno ažuriranje, bolji algoritmi za kretanje po stanu, mada ga opet ne koristim često jer imam tonu stvari po podu, kablove, saksije, neke gluposti i onda se ili glavi ili obara ili usisava kablove, a dok posklanjam sve to, lakše mi da usisam ručno. 😁
 
Generalno može da pređe prepreku do 2cm, tako da kapiram da je to neko ograničenje i za tepihe. Moji tepisi su niske/srednje debljine, pa nemam iskustva sa visokim tepisima.
Još jedan primer. Na kupatilskim vratima postoji prag, a parket lajsna postoji sa spoljne strane. Jednom su bila otvorena vrata, ušao je, ali nije mogao da izađe jer je prag preko 2cm.
Za ovo što pitaš nisam siguran kako bi moglo.
Već duže vreme gledam da uzmem S7 MaxV Ultra, ali me samo brinu tepisi. Dva su manja (ispod 2cm visine), ali je jedan debeo iz Ikee, 3-4cm (na obodu je polegao, ali je opet visok). Serija S7 može zvanično da pređe preko tepiha visine do 1,9cm, a ja sam mislio za taj veći tepih da napravim u jednom delu mini prelaz (deo koji je svakako uz tv komodu i ne koristi se), kao što ima za kolica ili pragove, a da na ostalom delu tepiha stavim tanku liniju zabrane (da ne prelazi u tom delu tepiha). Tako bi se uvek penjao/silazio na/sa tepiha u delu sa mini rampom.
 
Već duže vreme gledam da uzmem S7 MaxV Ultra, ali me samo brinu tepisi. Dva su manja (ispod 2cm visine), ali je jedan debeo iz Ikee, 3-4cm (na obodu je polegao, ali je opet visok). Serija S7 može zvanično da pređe preko tepiha visine do 1,9cm, a ja sam mislio za taj veći tepih da napravim u jednom delu mini prelaz (deo koji je svakako uz tv komodu i ne koristi se), kao što ima za kolica ili pragove, a da na ostalom delu tepiha stavim tanku liniju zabrane (da ne prelazi u tom delu tepiha). Tako bi se uvek penjao/silazio na/sa tepiha u delu sa mini rampom.
Verovatno bi moglo uz neke munje sa mapom. Ne znam da ijedan može da se izbori sa tako debelim tepihom (bar u ovoj klasi u kojoj sam ja gledao). Na kraju, čak i da mu napraviš no vacuum zonu i da se ne penje uopšte na taj tepih nije smak sveta.
 
Kako se pokazao Mop 2 Lite za tepihe?

I pretpostavljam da je Mop 2 za 8k više bolja kupovina?
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li je neko uzeo robot usisivač, a da ima mačke?

Interesuje me kako su one reagovale i jel ima neki savet za glatku tranziciju :)
 
Moja macka ga je kulirala, mada ona generalno kulira i tera neku svoju pricu :D

Imas brdo klipova po netu kako se macke voze po robotima 😁
 
Danas sam pustao Bozu, ovo je skupio. Usisan stan pre 2 dana :D
Povrsina koju usisava je 30kv
 

Prilozi

  • 1665146089935.png
    1665146089935.png
    734.5 KB · Pregleda: 54
2 godine aktivnog koriscenja i baterija na robotu nije propala. Kako - ne znam. Mozda laze ocitavanje 🤔
 
^ sto bi propala, nije to iPhone :)
 
Ima li smisla uzimati nesto od ovih robota za stan od 50kv gde je realno dnevna oko 24 (s predsobljem) + 10m2 kuhinja, a podignut je pod na ulazu u wc zbog hidroizolacije kao i na ulaznim vratima od sobe? Sta je best buy od ovih?
 
Danas sam pustao Bozu, ovo je skupio. Usisan stan pre 2 dana :D
Povrsina koju usisava je 30kv

Au! 15 dana da ne pustim usisivač, ne bi sakupio trećinu ovoga na 50+ kvadrata.

Pretpostavljam da imaš tepihe koje svaki put drlja uzduž i popreko?
 
Nazad
Vrh Dno