Šta je novo?

Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

Aj kad sam vec hvalio Mop 2 pro+, par losih strana.

Dakle kao sto sam i rekao par puta ranije, Boza :D radi dobro generalno. Hardverski nema tu nekih problema na koje imam zamerke, problem je softver samo, tj Mi Home app.

Prva stvar, nema opcije da se podesi da pocisti 2x ili 3x kad se pusta. Ovo nisam ni znao da postoji, neko je spomenuo da ima roomba - tipa stavi se 2x, on zavrsi ciscenje jednom i krene drugi put odmah, samo sto drugi put ide u drugom patternu(cik-cak linije). Sa druge strane, ja uvek moram da sacekam da pocisti jednom, pa da ga pustim drugi ili treci put rucno. Smara kad izadjem negde da zavrsim nesto, moram da gledam u telefon da bih ga pustio drugi put cim zavrsi prvo ciscenje.

Druga stvar, ne moze da mu se podesi redosled po kome ce da cisti. Dakle ako hocu prvo da cisti dnevnu, pa onda hodnik, pa onda kupatilo, ne moze. Ide po nekom svom redosledu uvek.

Trece - carpet detection. Ovo radi zaista fenomenalno i uvek kad se popne na tepih upali carpet boost. Ali ova funkcija ne moze da se iskoristi za mopiranje, tj da ne mopira tepihe. Za to mora rucno da se nadje granica i da se iscrta na mapi.
 
Prva stvar, nema opcije da se podesi da pocisti 2x ili 3x kad se pusta. Ovo nisam ni znao da postoji, neko je spomenuo da ima roomba - tipa stavi se 2x, on zavrsi ciscenje jednom i krene drugi put odmah, samo sto drugi put ide u drugom patternu(cik-cak linije). Sa druge strane, ja uvek moram da sacekam da pocisti jednom, pa da ga pustim drugi ili treci put rucno. Smara kad izadjem negde da zavrsim nesto, moram da gledam u telefon da bih ga pustio drugi put cim zavrsi prvo ciscenje.

Druga stvar, ne moze da mu se podesi redosled po kome ce da cisti. Dakle ako hocu prvo da cisti dnevnu, pa onda hodnik, pa onda kupatilo, ne moze. Ide po nekom svom redosledu uvek.

Trece - carpet detection. Ovo radi zaista fenomenalno i uvek kad se popne na tepih upali carpet boost. Ali ova funkcija ne moze da se iskoristi za mopiranje, tj da ne mopira tepihe. Za to mora rucno da se nadje granica i da se iscrta na mapi.
ima da se podesi broj usisavanja
ima i redosled
:)
 
pa problem je sto ja sad ne mogu da ti kazem gde tacno jer app koju imam (mi home) se razlikuje od mi app kod burazea i keve npr, a ti verovatno imas tu kao i oni... Znam da sam se mucio da nadjem gde je i kako to da namestim

redosled imas na custom tabu da podesavas a mislim i broj usisavanja...
 
Nemam custom tab :D
Ti onda koristis neku custom verziju aplikacije, ne ovu official?
 
ma jok... sve su sa playstore-a skinute, samo se mnogo razlikuju... jos nisam provalio zasto se toliko razlikuju i od cega to zavisi...

moja je 7.12.702.7453-GooglePlay

Jel imas Full/Rooms/Zones opciju? Ja kad odem na Rooms ili Zones opciju imam krug/dugme za x1/x2/x3 opcijom

E sad, redosled ciscenja izgleda da nemam, ali kod mojih na telefonu ima i ta opcija... Mozda kako klikces po sobama, tim redosledom cisti, nisam siguran sad a ne mogu da probam

Ne znam da li zavisi od modela usisivaca kako izgleda app.. Ja imam roborock... Oni mi mop 2 pro (razlika samo u boji) a razlikuje im se app
 
Evo gde se podešava kod mene na mop 2 pro , Mi Home aplikacija.
prvo mora da se izabere custom cleanup a zatim željenu sobu.
Screenshot_2022-12-12-17-50-47-260_com.xiaomi.smarthome.jpg

Zatim izaberite opcije koje želite . Za svaku sobu može da se podese opcije po želji uključujući duplo usisavanje.

Screenshot_2022-12-12-17-39-17-406_com.xiaomi.smarthome.jpg
da, a cleaning order se ne vidi baš na mom telefonu ali je tu

Screenshot_2022-12-12-17-50-47-260_com.xiaomi.smarthome.jpg
 
Poslednja izmena:
Verzija Mi Home aplikacije

Screenshot_2022-12-12-18-08-57-502_com.xiaomi.smarthome.jpg
 
ma jok... sve su sa playstore-a skinute, samo se mnogo razlikuju... jos nisam provalio zasto se toliko razlikuju i od cega to zavisi...

moja je 7.12.702.7453-GooglePlay

Jel imas Full/Rooms/Zones opciju? Ja kad odem na Rooms ili Zones opciju imam krug/dugme za x1/x2/x3 opcijom

E sad, redosled ciscenja izgleda da nemam, ali kod mojih na telefonu ima i ta opcija... Mozda kako klikces po sobama, tim redosledom cisti, nisam siguran sad a ne mogu da probam

Ne znam da li zavisi od modela usisivaca kako izgleda app.. Ja imam roborock... Oni mi mop 2 pro (razlika samo u boji) a razlikuje im se app
Tu verziju imam i ja.
Ja uopšte nemam te opcije.

Edit: šta ste podesili za region u mi home app?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-12-12-19-18-48-666_com.xiaomi.smarthome.jpg
    Screenshot_2022-12-12-19-18-48-666_com.xiaomi.smarthome.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
moj je roborock s5max kupljen u madjarskoj, region u app Srbija
ova 2 mi mop 2 pro su kupljeni u srbiji, region srbija
 
Mop 2 pro kupljen online u xiaomi shop (mi srbija).

Region Serbia
Language English
 
Evo ga ponovo, ako si onda propustio.

Ako si ga uspešno povezao, jedno pitanje. Pamti li mapu? Jer, jedini komentar na Mi Srbija je da ne pamti, što mi zvuči neverovatno...
Komentar je bio za Lite verziju ako se ne varam. Pamti mapu uredno. Mislim da je fora da ako ukljucis onaj map saving mode kao eksperimentalnu opciju da onda zaboravi mapu.
 
Mop 2 pro kupljen online u xiaomi shop (mi srbija).

Region Serbia
Language English
Ne znam u čemu je štos. Prebacio sam na Srbiju, sve je i dalje isto. Možda treba da odradim delete device, pa da ga dodam opet, ali sumnjam, plus ne bih da izgubim history ceo..
 
History to je beskoristan. Nije da ćeš da listaš šta si kada usisavao. Ovaj moj svakako ne pamti duže od 30 dana.

Važnije je ako si odradio mapiranje i ako je bilo cimanje deljenje po prostorijama, kao kod mene. Još sam dodao jedno ogledelo, preko celog zida, do poda, kada budem imao potrebu da opet mapiram, moraću da ga prelepim. Pošto kroz njega vidi još jednu prostoriju.
 
Necu da listam, nego cisto da imam statistiku koliko je radio usisivac ukupno, i koliko je usisano. :)
Mislim nije problem ni da izgubim to, ali ne verujem da ce nesto da se promeni. Ne razumem kako neki imaju drugacije opcije u app, a sve nam je isto..
 
Moj usisivač je Mop Pro iz 2020. godine.
 
Znam, nego je problem sto neki imaju onu custom cleanup opciju u app, a neki nemamo. Ne znam zasto.
 
Znaci ranije sam bez problema delio prostorije na mapi, sad muke... Koliko lose radi, uzas... Povucem liniju za razdvajanje prostorija tamo gde su vrata, on mi podeli sobu na pola... jednu sobu podelio na 2 dela i spojio jedan deo sa susednom sobom... i sanse nema da to ispravim rucno...
 
Znam, nego je problem sto neki imaju onu custom cleanup opciju u app, a neki nemamo. Ne znam zasto.
Ja sam danas dobio tu opciju za Custom Cleanup na Mop 2 Ultra, pojavilo se u aplikaciji da mora da se odradi firmware update za robota i nakon instalacije dostupne su opcije za Custom Cleanup.
 
v4.3.3_1167
 
Meni je 1111, ali nema apdejta još. Aj da vidimo baš u sledećih dan-dva.
Je l' ti Srbija podešena kao region ili?
 
Jeste, Srbija stoji u podešavanjima Mi Home aplikacije.
 
Znam, nego je problem sto neki imaju onu custom cleanup opciju u app, a neki nemamo. Ne znam zasto.
Dodao sam pre neki dan i Mop 2 Pro u aplikaciju. Mop Pro ima jedne opcije, a Mop 2 Pro druge opcije. Kod dvojke imam Custom tab.

Da nisi dodao pogrešan model usisivača? Aplikacija prihvatila, usisivač radi, ali nema sve opcije?

Ovako, u ruci, imam utisak da je Mop 2 Pro nižeg kvaliteta izrade od Mop Pro. Nekako je kruća plastika. I voice je užasno iritantan. Ženski kineski glas koji govori engleski. Ili je AI generisan glas. I čak bih rekao da povremeno nešto I izgovori na kineskom.

Da li je normalno da Mop 2 Pro pre nego što počne da usisava kaže da mora da kalibriše ili potvrdi ili tako nesto lokaciju, pa se provoza nekoliko kvadrata, vrati se u bazu i onda krene da usisava?
Nisu u istom prostoru, pa da ih direktno uporedim, ali rekao bih, po zvuku, da 2 Pro dosta jače vuče.

Baterija definitivno jeste bolja, poredeći kada je ovaj stari bio nov, jer sada je već dve godine u upotrebi, pa se oseti kako je pao kapacitet.
 
Ma jok, piše lepo da je Mop 2 Pro+ u app
Koji je firmware kod tebe?
 
Mop 2 pro i mop 2 pro plus nisu isti uređaji, možda za plus nema još uvek?

Kod mene je 4.3.3_0048 mop 2 pro
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Nazad
Vrh Dno