Šta je novo?

Xiaomi 13T/Pro

Pa to nije "brzo punjenje" za Xiaomi brzo Xiaomijevo punjenje je hypercharge, odnosno 33W mi turbo, 55W, 67W, 90W i 120W a to brzo punjenje NIJE brzo punjenje na Xiaomiju.
Meni se recimo za nepunih 18-19 min napuni tel od 0-100 sa HC punjacem od 120W, a kad ti pise brzo to nije u Xiaomijevom smislu te reci brzo punjenje.
Pa hyperchange ne piše ni kada se stavi na xiaomi punjac od 67w... Isto pise fast charging i 30min do 100% ga puni
 
Mislim da je kompatibilan i sa tim standardima, ali da 67W možeš da dobiješ sa PD. Nisam tačno siguran, ali EU je propisala da svi telefoni moraju biti kompatibilni sa svim punjačima. Sećam se, imao sam Redmi Note 8 PRO (isto Mediatek) i pored njegovog PD punjača, podržavao je i Qualcomm-ov QC. Pametni su danas i telefoni i punjači, lako se dogovore! 🤣
Koliko Vas je služio RN 8 pro ?
Ako se sećate 😃
 
Pa hyperchange ne piše ni kada se stavi na xiaomi punjac od 67w... Isto pise fast charging i 30min do 100% ga puni
Haha, pa nikad ni na 120 W ne pise hypercharge pise 120W MAX a tako se zove vrsta punjenja a 67W je turbocharge i ne pise tako na displeju vec 67W MAX, tako da je netacno to sto si napisao ako je zaista original punjac.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-18-09-12-02-335_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2024-05-18-09-12-02-335_com.android.chrome-edit.jpg
    166.2 KB · Pregleda: 58
Stigao jutros update na 13T, ver. 1.0.7.0 EU, region Spanija.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-18-09-45-11-633_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-05-18-09-45-11-633_com.android.updater.jpg
    103.8 KB · Pregleda: 39
Koliko Vas je služio RN 8 pro ?
Ako se sećate 😃
Mene je Xiaomi Redmi Note 9 Pro služio do pre neki dan, nije ni štucnuo :) (nikad bagovanje, nikad kvar...). Služi i dalje, ali ne mene. Prosledila sam ga kao poklon u familiju.
Ponekad (sve češće) mi je žao što sam ga zamenila ovim telefonom, jer, u segmentima koji su meni važni, ispade da je bio mnogo bolji, za više nego duplo manje para.
 
Mene je Xiaomi Redmi Note 9 Pro služio do pre neki dan, nije ni štucnuo :) (nikad bagovanje, nikad kvar...). Služi i dalje, ali ne mene. Prosledila sam ga kao poklon u familiju.
Ponekad (sve češće) mi je žao što sam ga zamenila ovim telefonom, jer, u segmentima koji su meni važni, ispade da je bio mnogo bolji, za više nego duplo manje para.
Pitam jer imam RN 10 pro , jedino što je malo " glomazniji " ...za sve drugo je ok pristojan uređaj 👍
 
Haha, pa nikad ni na 120 W ne pise hypercharge pise 120W MAX a tako se zove vrsta punjenja a 67W je turbocharge i ne pise tako na displeju vec 67W MAX, tako da je netacno to sto si napisao ako je zaista original punjac.
Nista nije netacno sto sam napisao. Original punjac koji je dosao uz 13t i definitivno ne pise nista od toga... Aj nek potvrdi jos neko ovo ko ima 13t
 
Original punjac, prvo izbaci poruku quick charge pa onda 67w max
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-18-10-54-40-623_lockscreen.jpg
    Screenshot_2024-05-18-10-54-40-623_lockscreen.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 49
Da, da, sad sam bas proverio... Izvinjavam se, moja greska...
Ipak pokaze 67w max.
Na ostalim punjacima stoji samo quick charge
 
Pitam jer imam RN 10 pro , jedino što je malo " glomazniji " ...za sve drugo je ok pristojan uređaj 👍
Taj telefon mi je ostao neostvarena želja. Kada sam uzimao telefon, njega nije bilo kod operatera. Tada je bio nagli prelazak na 5G telefone, pa su 4G nekako bili zapostavljeni. Uzeo sam tada A52s, koji mi je posle Redmi Note 8 pro bio razočarenje. A da je bio Redmi note 10 PRO...
 
Xiaomi 13 je manji od 13 T, ali je klasa više i bolji u svim karakteristikama, ali ako ne voliš male telefone onda idi na pro verziju koja je veća i napucanija i naravno skuplja
Tražio sam nešto manji fon , tipa S 23 ali je rasprodat .
Jedina mogućnost je 13 i 13 T nego ono što me plaši je šta je bolje i koliku nadogradnju će dobiti !?
Da li će izdržati da radi kako treba do septembra 2025 jel tada uzimam uređaj sigurno mnogo bolji .
 
Nece, do avgusta 2025. traje i prestaje da funkcionise. :D
Opusti se, cak i posle prestanka podrske i nadogradnji, nista nece biti sa telefonom, radice normalno jos duzi niz godina.
 
Isparanoišu se ljudi čitajući forum:) I često obraćaju pažnju na besmislene stvari.U kući imam Redmi Note 5 Pro star 6 godina i A52s star skoro 3 koji rade baš pristojno osim što su im baterije oslabile.Čak sam do prije pola godine imao HTC Wildfire S apdejtovan na Android 2 koji je radio dok mi djeca nisu testirala kvalitet pločica po kući...Taj Xiaomi 13 je vrh telefon sigurno,pogotovo zbog mogućnosti ubacivanja custom rom-ova kad ga vrijeme pregazi...A to neće biti skoro...
 
Isparanoišu se ljudi čitajući forum:) I često obraćaju pažnju na besmislene stvari.U kući imam Redmi Note 5 Pro star 6 godina i A52s star skoro 3 koji rade baš pristojno osim što su im baterije oslabile.Čak sam do prije pola godine imao HTC Wildfire S apdejtovan na Android 2 koji je radio dok mi djeca nisu testirala kvalitet pločica po kući...Taj Xiaomi 13 je vrh telefon sigurno,pogotovo zbog mogućnosti ubacivanja custom rom-ova kad ga vrijeme pregazi...A to neće biti skoro...
Za mene je ubacivanje tog pomenutog
" custom rom " kao da upravljam kosmičkim brodom 😃
 
Kad dodjes do toga,izigras se sa telefonom i proslijedis ga nekome iz familije.Da taj telefon ima neki hardverski problem znalo bi se do sada,a rijetko koji flegsip ga ima.Ako ti odgovara softver i kamera,kupi i izloguj se sa foruma par godina:) radice to vrhunski...
 
Daj Bože da radi do tada .
Sve što je zamišljeno i proizvedeno u zadnjih 2,3 godine ako radi duže od godinu dana to je ogroman uspeh .
Otkud Vam takve informacije, ili kako bih to već nazvala?
Pola moje familije ima razne Xiaomi-je, Poco-e i Samsung-e i svi rade godinama. Kad mlađi izgustiraju svoje telefone, proslede starijima i ovi ih koriste nadalje bez ikakvih problema. O.K., možda smo mi čuvarniji nego neki drugi, u smislu da nam telefoni ne ispadaju po podu, da ih ne zalivamo tečnostima, iako su pojedini modeli predviđeni da mogu i to da izdrže, al' opet, nisu ni ostali korisnici većinski bahati, nečuvarni.
Nema nikakvog vremenskog ograničenja. Ograničenje može biti preostali prostor. Ja sam snimao 20 minuta u 4K rezoluciji i nikakvih problema nisam imao.
Kako da postignem da kod mene ne bude tog ograničenja od 6 minuta pri snimanju u 4K? Hvala.
Telefoto je posebna kamera na 13t koja se aktivira kada se stisne ono dugme 2x, znači kamera za uvećavanje.
Zadnjih dana sam malo više fotkala bliske kadrove u režimu "Fotografija", ali sa tom 2x opcijom i mogu da kažem, kad se potrefi pravo rastojanje, da se dobijaju fotke koje mogu da pariraju onima nastalim u Macro režimu (na telefonima koji taj režim imaju).
Hvala na savetu!
 

Prilozi

  • IMG_20240519_162424.jpg
    IMG_20240519_162424.jpg
    193.1 KB · Pregleda: 29
Poslednja izmena:
Kako da postignem da kod mene ne bude tog ograničenja od 6 minuta pri snimanju u 4K? Hvala.
Kada je u podešavanjima uključen HDR10+ režim, onda je snimanje ograničeno na 6 minuta. Pokušaj da sa ovom kamerom i ovim configom, možda pimogne da dobiješ fotografije kakve želiš. Ima 12 profila, nadam se da će bar jedan biti od koristi. Sa Gcam možeš da snimaš 4K 60FPS. Nisam testirao, samo sam video da može, ti probaj.
Stigao i meni 1.0.7.0
Region France
Koliko vidim samo security patch april 2024
Ja mislim da to zavisi od prethodne verzije. Ja sam bio na 1.0.3.0 i dobio sam nadgradnju od 608 MB gde pored bezbednose zakrpe ima i još jedna stavka, živa estetika. Međutim, bila je verzija 1.0.5.0 koju su dobili neki korisnici, pa je sa te verzije nadogradnja bila mnogo manja i tu je bila samo bezbednosna zakrpa.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kako da podesi logo Xiaomi 13 prilikom slikanja slike ili izrade video ?
Ako neko zna
 
Nazad
Vrh Dno