Šta je novo?

Xiaomi 13T/Pro

Brate, 13-tica je pravi flegship telefon, uzmi ga, neces pogresiti.
Procesor, kamere, brzina punjenja, izrada, sve je vrhunski.
13t i 13t pro su odlicni telefoni, ali klasa ispod.
Znači ne grešim .
Pitam te jer sam do sada koristio RN 10 pro i od skora Honor 90 .
Treba mi manji telefon i hteo sam u pravu max S 23 ali je nestao sa ponude onda odlučio za Xiaomi 13.
E sad pogledah ima i 13 T pro ponaličnoj ceni a kao taj 13 T ima 2600 nita i nešto dr.a sa druge je mnogo veći od Xiaomi 13 pa mi se javila ona frka , šta je
pametno !? Jer se iskreno ne razumem baš puno .
 
Znači ne grešim .
Pitam te jer sam do sada koristio RN 10 pro i od skora Honor 90 .
Treba mi manji telefon i hteo sam u pravu max S 23 ali je nestao sa ponude onda odlučio za Xiaomi 13.
E sad pogledah ima i 13 T pro ponaličnoj ceni a kao taj 13 T ima 2600 nita i nešto dr.a sa druge je mnogo veći od Xiaomi 13 pa mi se javila ona frka , šta je
pametno !? Jer se iskreno ne razumem baš puno .
Svi reklamiraju u poslenje vreme tu ogromnu osvetljenost, to je osvetljenost u piku, na malom delu ekrana, nije merodavno.
Ako trazis manji telefon, vrhunskih karakteristika, onda Xiaomi 13, ako ces nesto veci, sa odlicnim karatkteristikama, kamerom, brzinom punjenja, topla preporuka je 13T pro, koji je i nesto jeftiniji od obicne trinaestice.
Sta god pazaris od ta dva, nema greske.
 
Svi reklamiraju u poslenje vreme tu ogromnu osvetljenost, to je osvetljenost u piku, na malom delu ekrana, nije merodavno.
Ako trazis manji telefon, vrhunskih karakteristika, onda Xiaomi 13, ako ces nesto veci, sa odlicnim karatkteristikama, kamerom, brzinom punjenja, topla preporuka je 13T pro, koji je i nesto jeftiniji od obicne trinaestice.
Sta god pazaris od ta dva, nema greske.
Hvala ti .👍

Ali sad sam tek u dilemi najviše zbog brzine punjenja ma da i 67 nije malo , a sa druge Xiaomi 13 nikako je manji i lakši za rukovanje jednom rukom .
 
Koji protokol za punjenje koristi 13t? vidim po netu da je to neki njihov protokol... Ali ako je tako, kako mi se onda 13T brzo puni na punjacu od lenovo laptopa? :unsure:
cak pise da brzo puni i na QC3 protokolu kao i huawei punjacu... ali opet sporije zato sto manje W imaju ti punjaci...

sad mi nista vise nije jasno :rolleyes:
 
Poslednja izmena:
Koji protokol za punjenje koristi 13t? vidim po netu da je to neki njihov protokol... Ali ako je tako, kako mi se onda 13T brzo puni na punjacu od lenovo laptopa? :unsure:
cak pise da brzo puni i na QC3 protokolu kao i huawei punjacu... ali opet sporije zato sto manje W imaju ti punjaci...

sad mi nista vise nije jasno :rolleyes:
Ja mislim da koristi Power delivery protokol.
 
Pa to bi objasnilo zasto mi se s23 brzo puni na xiaomi punjacu... Ali ne objasnjava zasto se xiaomi puni na qc3 i huawei punjacu brzo

A i po netu svuda kazu da je to neki xiaomi protokol... Nemoguce da su toliko svi omasili

Edit: na gsm areni kazu da je pd3 i qc4 tako da onda ostaje samo nejasno zasto se na huawei punjacu puni brzo...
 
Pa to bi objasnilo zasto mi se s23 brzo puni na xiaomi punjacu... Ali ne objasnjava zasto se xiaomi puni na qc3 i huawei punjacu brzo
Mislim da je kompatibilan i sa tim standardima, ali da 67W možeš da dobiješ sa PD. Nisam tačno siguran, ali EU je propisala da svi telefoni moraju biti kompatibilni sa svim punjačima. Sećam se, imao sam Redmi Note 8 PRO (isto Mediatek) i pored njegovog PD punjača, podržavao je i Qualcomm-ov QC. Pametni su danas i telefoni i punjači, lako se dogovore! 🤣
 
Ufff... Sad nisam siguran da li je pisalo fast ili quick charging, ali lisalo je nesto od ta 2
Pa to nije "brzo punjenje" za Xiaomi brzo Xiaomijevo punjenje je hypercharge, odnosno 33W mi turbo, 55W, 67W, 90W i 120W a to brzo punjenje NIJE brzo punjenje na Xiaomiju.
Meni se recimo za nepunih 18-19 min napuni tel od 0-100 sa HC punjacem od 120W, a kad ti pise brzo to nije u Xiaomijevom smislu te reci brzo punjenje.
 
Pa to nije "brzo punjenje" za Xiaomi brzo Xiaomijevo punjenje je hypercharge, odnosno 33W mi turbo, 55W, 67W, 90W i 120W a to brzo punjenje NIJE brzo punjenje na Xiaomiju.
Meni se recimo za nepunih 18-19 min napuni tel od 0-100 sa HC punjacem od 120W, a kad ti pise brzo to nije u Xiaomijevom smislu te reci brzo punjenje.
Punjač od Honor -a , da li se koristi i za Xiaomi telefone ?
 
Nazad
Vrh Dno