Šta je novo?

Xiaomi 13T/Pro

white_shadow

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2020
Poruke
102
Poena
60
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7-12700F
RAM
32GB 3600MHz CL16
GPU
RX 6600 XT
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pojavio se Xiaomi 13T/Pro u pretprodaji. Prilično dobra ponuda rekao bih. Svakako dajem prednost 13T non-Pro verziji, jer ne vidim nikakvu prednost kod Pro verzije. SoC je efikasniji na base modelu, a sasvim dovoljno moćan.

 
Išao sam danas u Ušće da ga pogledam jer mi treba novi telefon posle Poco x3 NFC. Međutim i 13t je isto cigla, veliki i težak baš. Tražim neki manji, nadao sam se da je sličan običnoj trinaestici ali nije. A i skup je i pored kao niže cene, 61.000 je baš previše.
 
Da li se telefon vec nalazi u radnjama ? Tj. Mogu li ga odmah platiti i preuzeti ? Posto nisam iz Srbije, a dolazim.
Postoji li opcija da se poklon preuzme u radnji, ne vjerujem da bi slali za Republiku Srpsku.... 🤔
 
IMG_20230927_205206_190.jpg

4 android nadogradnje
5 godina security updatea

Sasvim ok ko ne želi često da menja telefone (kao ja) a za 4-5 godina videćemo gde će biti tehnologija
 
Kakva je ova kozna zadnja strana? koliko je osetljiva? Nece se valjda izlizati posle nekog vremena, ili pocepati ako zakaci na neki ostar predmet?

Deluje mi kao fina zamena za huawei mate 20 pro... Prvenstveno kamera (gospodji je to najbitnije)...
Ali ovaj njihov miui... Pegla mi se od njega...
 
Poslednja izmena:
Imamo svi mi taj neki fear of missing out. Moja 13-ka je bila poklon pa mi se ne prodaje ali sam dugo kontao o 13T i 13T pro...

..iiiiiiiiiiiiiiiiii sad gledam, ni jedan nema snapdragon! Kako je moguce da je sve, od kamere do punjaca i procesora downgrade. Znaci nema one 100MP kamere iz 12T i 12T pro serije, nema 3.2x optičkog zooma sa obicne 13ke. 12T ima 120W punjac, 13T 67W. Leica i dalje forsirana itd itd. Kakvo razocarenje.

Sad sam mirniji sa 13kom ali ko god je na 12 seriji, nema razloga prelaziti.

Hold on hold on.. ni jedan nema wireless punjenje, pa ni 10W reverse wireless charging ??

image.png


Prijatelji moji, pamet u glavu pa uštedite novac i ostanite na telefonima koje imate.
 
Kakva je ova kozna zadnja strana? koliko je osetljiva? Nece se valjda izlizati posle nekog vremena, ili pocepati ako zakaci na neki ostar predmet?

Deluje mi kao fina zamena za huawei mate 20 pro... Prvenstveno kamera (gospodji je to najbitnije)...
Ali ovaj njihov miui... Pegla mi se od njega...
Miui odlica vec duze vreme, upeglan 100%, neces imati.nikakvih problema.
Pusti predrasude.
Imamo svi mi taj neki fear of missing out. Moja 13-ka je bila poklon pa mi se ne prodaje ali sam dugo kontao o 13T i 13T pro...

..iiiiiiiiiiiiiiiiii sad gledam, ni jedan nema snapdragon! Kako je moguce da je sve, od kamere do punjaca i procesora downgrade. Znaci nema one 100MP kamere iz 12T i 12T pro serije, nema 3.2x optičkog zooma sa obicne 13ke. 12T ima 120W punjac, 13T 67W. Leica i dalje forsirana itd itd. Kakvo razocarenje.

Sad sam mirniji sa 13kom ali ko god je na 12 seriji, nema razloga prelaziti.

Hold on hold on.. ni jedan nema wireless punjenje, pa ni 10W reverse wireless charging ??

image.png


Prijatelji moji, pamet u glavu pa uštedite novac i ostanite na telefonima koje imate.
Ne mozes da poredis seriju sa T i bez T.
Obican 13 i 13pro su klasa iznad, bogami i kostaju vise, u legalnim.radnjama.
Ovaj T nudi dosta za tu lovu.
IP68, brzo punjenje, vrhunske ekrane, odlicne slike i.video, posebno glavnom kamerom.
Pazi, Vivo 90 sa losijim specifikacijama je kostao i kosta dosta vise.
Taj Vivo takodje ima 2x zoom kameru.
 

urke1978

12T je bio upgrade u odnosu na 12, 13T nije u odnosu na 13:


Kamera, baterija, punjac, velicina ekrana, sve je bilo bolje kod 12T. I ok priznajem, i 12 je imala snapdragon u odnosu na 12T ali sam mozda ja pogresno ocekivao da ce sada snapdragon biti svima po defaultu.

12T ima 120W punjac, 13T ima 67W, 13 67W. 12T ima 108 MP sjajnu kameru, 13T 50MP, 13 50MP + 3.2x opticki zoom. Znam da nije sve u megapikselima ali 13T ima forsirane leica filtere. 12T nema i 12T ima puno bolji HDR od 13 serije (nosao sam dugo 13 i 12T u djepu sa dva razlicita broja pa sam imao situacije da ih uporedim direktno. Dok prosle sedmice nisam poklonio 12T.

Trebalo je ici 13, 13 PRO, 13T, 13T PRO i tu nekako ugurati ultra. Sad bog ne zna ranking.
 
Poslednja izmena:
za 500e koliko trenutno kosta 13t, mislim da nema konkurenciju... ako ima neka neko kaze koja je...

A kakva su ona kozna ledja? jel zna neko?
 
za 500e koliko trenutno kosta 13t, mislim da nema konkurenciju... ako ima neka neko kaze koja je...

A kakva su ona kozna ledja? jel zna neko?
Ja mislim da je 12T Pro i dalje veoma konkurentan po pitanju performansi/kamere :D Jedino sto 13T ima sigurno bolji i svetliji ekran i imace duzu podrsku. Cena im je slicna (bar sada dok je 13T na preorder popustu).
 
pa kamera je malo losija, ali se slazem da su manje vise blizu po performansama. cena je 600e valjda i to pitaj boga u kojim radnjama i koliko je validna garancija, a ovaj je 500e u mi store-u...

U svakom slucaju, kupio sam ga malopre gospodji... Plavi...
 
pa kamera je malo losija, ali se slazem da su manje vise blizu po performansama. cena je 600e valjda i to pitaj boga u kojim radnjama i koliko je validna garancija, a ovaj je 500e u mi store-u...

U svakom slucaju, kupio sam ga malopre gospodji... Plavi...
Kupio, ili naručio?
 
Stigao danas, juce narucen sa mi store. 61000 din, plus poklon. Mislim da nema bolje za te pare
 
@Bogdan / @CarnX Javljajte utiske - baterija, performanse, kamere, pa da se pazari to dok jos ima :D Svakako deluje da je dobar bang for the buck ovaj 13T. A 13T Pro deluje super, ali mislim da je Honor Magic 5 Pro bolji izbor (ako se nadju za slicnu cenu).
 
@Bogdan / @CarnX Javljajte utiske - baterija, performanse, kamere, pa da se pazari to dok jos ima :D Svakako deluje da je dobar bang for the buck ovaj 13T. A 13T Pro deluje super, ali mislim da je Honor Magic 5 Pro bolji izbor (ako se nadju za slicnu cenu).
Magic 5 Pro je skoro pa duplo skuplji 😁
 
Kupio, ili naručio?
kupio u store, gospodja morala da izabere crni ili plavi...

Za sada sto sam video u radnji, crni se bas prlja... ostaju otisci... Mada to i nije bitno ako ide maska... Plavi je bas fin, prvi put vidim taj materijal na telefonu i zanimljivo deluje... Ali ja ne bih sebi uzeo plavi... Nekako mi vise za devojcice... mozda da je crna koza ili braon bilo bi drugacije...
 
Ja sam uzeo plavi ali svakako ide u oklop tako da leđa neće ni da se vide
 
Uz 13t i 13t pro ,daju poklon

Poklon: Mi Air Purifier 4 Compact u vrednosti od 12500 din.

Akcija traje još 10 dana.
 
Mozda je off ali...

Pa jesu li ovi u yettelu normalni?
naplacuju 13T vise nego u radnji, i jos te obavezuju da im minimum 2000rsd placas paket... :ROFLMAO:
Uz najskuplji paket, dobijes 13T za 3k manje nego u radnji, us ostale pakete bude skuplji nego u radnji...

U A1 je 44-49k uz neki paket od 2k
 
Poslednja izmena:
Otkud hate prema Leica kamerama, zar nisu one oduvek postavljale standard za mobilnu fotografiju?
 
Ako nekoga interesuje uporedna cena telefona u A1 sa paketom i u slobodnoj prodaji, napravio sam tabelu, pa moze nekome da pomogne oko planiranja budzeta.
Ni ja sam ne znam za koji da se odlucim, pa makar da imam uvid u to koliko sve kosta na period od 2 godine.

 
Otkud hate prema Leica kamerama, zar nisu one oduvek postavljale standard za mobilnu fotografiju?
XIAOMI nema Leica kamere. Ima žuti filter pod imenom Leica i natpis na ledjima. U pitanju je promo. Ako pogledas opise, neces naci Laica kamera vec "Leica's signature image aesthetics" ili ti ga u stvarnisti: "cheap instagram filter that you cant turn off".

NightCrawler

Kako sam kupio wireless charger, nisam telefon spojio na USB jer je wireless stand. Telefon stoji na njemu pa i ne pratim vise nivo baterije. A na putu cesto napunim sat ili earbuds sa telefonom sa revers chargingom.

image.png
 
Uz napomenu da sam pre ovog telefona imao Poco F1 i Poco X3, sve deluje bez greške na 13t. Za 3 sata maltretiranja baterija je spala za 15ak%
Zvuk je odličan, mislim da jače zvučnike nisam čuo na nekom telefonu.
Kamera bez ikakvih podešavanja pravi dobre fotografije, to još nisam stigao da isprobam kako treba.
Sve ide glatko, mada još nisam probao neke zahtevnije igre.
Sve u svemu, prvi utisak je da ga vredi kupiti na ovoj akciji i uz ovaj poklon. Stvarno ne vidim da ima nesto bolje za praktično 420e
 
Nazad
Vrh Dno