Šta je novo?

Xiaomi 13T/Pro

Kupljen u Grčkoj pre 5dana. 13T (bio sam na 12T pro). Nisam zahtevan korisnik. Utisci za ovo kratko vreme: Ekran - odličan, Kamera - odlicna ka izvanrednoj, fluidan i brz (ne igram igrice), puni se čini mi se i brže od prezentovanog na testovima, baterija - onako... za sada oko 5 sati Sot i dodje na 20% meni dosta ali verujem da može i treba bolje. Meni nesto dodatno ne treba, osim što je korektan za vodu i prašinu jer je prethodni nastradao kad je ostao u dvorištu na kiši. Rekao bih da je za ovu cenu (ispao malo manje od 400 sa povraćanjem poreza) zaista MAX. Eh da, plava boja kobajagi kože izgleda jako dobro.
Kupljen u Grčkoj pre 5dana. 13T (bio sam na 12T pro). Nisam zahtevan korisnik. Utisci za ovo kratko vreme: Ekran - odličan, Kamera - odlicna ka izvanrednoj, fluidan i brz (ne igram igrice), puni se čini mi se i brže od prezentovanog na testovima, baterija - onako... za sada oko 5 sati Sot i dodje na 20% meni dosta ali verujem da može i treba bolje. Meni nesto dodatno ne treba, osim što je korektan za vodu i prašinu jer je prethodni nastradao kad je ostao u dvorištu na kiši. Rekao bih da je za ovu cenu (ispao malo manje od 400 sa povraćanjem poreza) zaista MAX. Eh da, plava boja kobajagi kože izgleda jako dobro.
Dva puta ispravljam i opet ispalo povraćanjem umesto povraćajem 😂
 
Ja kupih pre neki dan isto u gigatronu ali kod mene je verzija za EU (TMFEUXM)
Mislim da je najrelevantnije ono što piše na nalepnici na originalnoj kutiji uređaja, a ne ono kako Gigatron, ili uvoznik, ili već ko, na svom sajtu označava proizvode.
Kod mene konkretna pomenuta nalepnica sadrži dosta podataka, a onaj koji je ovde pretpostavljam presudan je oznaka modela: 2306EPN60G.
Ukoliko grešim, ukoliko treba da gledam neku drugu oznaku, slobodno kažite, Vi ili bilo ko drugi. Uvek sam rada da naučim nešto novo.
 
Mislim da je najrelevantnije ono što piše na nalepnici na originalnoj kutiji uređaja, a ne ono kako Gigatron, ili uvoznik, ili već ko, na svom sajtu označava proizvode.
Kod mene konkretna pomenuta nalepnica sadrži dosta podataka, a onaj koji je ovde pretpostavljam presudan je oznaka modela: 2306EPN60G.
Ukoliko grešim, ukoliko treba da gledam neku drugu oznaku, slobodno kažite, Vi ili bilo ko drugi. Uvek sam rada da naučim nešto novo.
Ide na podešavanja, pa o telefonu i vidi ovde
 

Prilozi

  • IMG_20240417_144512.png
    IMG_20240417_144512.png
    32.5 KB · Pregleda: 201
To sam već kačila.
Evo ga opet.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-17-15-55-45-012_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-17-15-55-45-012_com.android.settings.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 53
Mislim da je najrelevantnije ono što piše na nalepnici na originalnoj kutiji uređaja, a ne ono kako Gigatron, ili uvoznik, ili već ko, na svom sajtu označava proizvode.
Kod mene konkretna pomenuta nalepnica sadrži dosta podataka, a onaj koji je ovde pretpostavljam presudan je oznaka modela: 2306EPN60G.
Ukoliko grešim, ukoliko treba da gledam neku drugu oznaku, slobodno kažite, Vi ili bilo ko drugi. Uvek sam rada da naučim nešto novo.
Ma kakva nalepnica druže, about phone i pise koja je verzija...
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-17-19-48-23-951_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-04-17-19-48-23-951_com.android.updater.jpg
    26.7 KB · Pregleda: 65
Narucio danas xiaomi 14 i gratis ide tablet xiaomi pad 6...pa da vidimo za koji dan kakav je itd..
 
16gb 512gb
Uzet na ugovor ovde u de, uz akciju tablet xiaomi pad 6 gratis.
 
Poslednja izmena:
Koliki li optički zoom ima najbolji telefon? 🤔
 

Prilozi

  • IMG_20240423_175402.jpg
    IMG_20240423_175402.jpg
    107.2 KB · Pregleda: 84
Stize 1.0.4 update i kod nas.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-25-20-32-20-716_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-04-25-20-32-20-716_com.android.updater.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 69
Da li je neko slučajno upoznat sa ovom premium garancijom za 13T modele. Pokušao sam da kako piše kontaktiram korisničku službu medjutim po našem starom običaju niko ništa ne zna. Premda da do sada mi se nikada nije desilo da slupam ali rekoh što da ne, kada je već ta ponuda od strane Xiaomi_ja aktuelna. Lepo od njih ali kod nas nemere......izgleda da ne važi. Evo linka gde se može to pročitati.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-04-26 195827.png
    Screenshot 2024-04-26 195827.png
    183.4 KB · Pregleda: 44
Do sada sam imao uglavnom Redmi telefone i obzirom na cenu tolerisao sam nedostatke koje imaju, softverski problemi raznih vrsta. Sada sam uzeo Xiaomi 13T PRO koji je ipak duplo skuplji od većine Radmi telefona ali nisam preterano oduševljen.
Sa baterijom sam imao problem, donekle se to sredilo, ali čini mi se da bi trebalo još bolje da bude. Očekivao sam da telefon više cene i karakteristika nema blutware, i nema reklame koji tri dana treba da isključujem po raznim aplikacijama. Kamera je verovatno dobra, teško je oceniti bez probanja i upoređivanja u nekim težim uslovima, ali mi se ne sviđa što nema makro koji mi je bio tako koristan. Takođe kamere kao da nisu usklađene i kad zum predje preko 2x i aktivira se druga kamera to očajno izgleda, promeni se primetno kolorit. Ne bi trebalo tako na telefonu ove klase...
Na ovo pisanije me potaklo što sam očekivao da tel ima miracast i da mogu bez mnogo gimnastike da pustim ekran na tv, ali vraga, treba neka aplikacija. E sad ima ih na google play ali treba da se kupe... i tu je i moje pitanje, koja bi aplikacija bila ok i da li postoji besplatna krštena aplikacija za miracast, šta vi koristite?
 
Ne radi ti Cast opcija iz notifikacionog brzog menija?
 
Do sada sam imao uglavnom Redmi telefone i obzirom na cenu tolerisao sam nedostatke koje imaju, softverski problemi raznih vrsta. Sada sam uzeo Xiaomi 13T PRO koji je ipak duplo skuplji od većine Radmi telefona ali nisam preterano oduševljen.
Sa baterijom sam imao problem, donekle se to sredilo, ali čini mi se da bi trebalo još bolje da bude. Očekivao sam da telefon više cene i karakteristika nema blutware, i nema reklame koji tri dana treba da isključujem po raznim aplikacijama. Kamera je verovatno dobra, teško je oceniti bez probanja i upoređivanja u nekim težim uslovima, ali mi se ne sviđa što nema makro koji mi je bio tako koristan. Takođe kamere kao da nisu usklađene i kad zum predje preko 2x i aktivira se druga kamera to očajno izgleda, promeni se primetno kolorit. Ne bi trebalo tako na telefonu ove klase...
Na ovo pisanije me potaklo što sam očekivao da tel ima miracast i da mogu bez mnogo gimnastike da pustim ekran na tv, ali vraga, treba neka aplikacija. E sad ima ih na google play ali treba da se kupe... i tu je i moje pitanje, koja bi aplikacija bila ok i da li postoji besplatna krštena aplikacija za miracast, šta vi koristite?
Mene samo zanima, gde nadje reklame? Ni jednu jedinu nisam video ne na ovom vec ni na jednom Xiaomi uredjaju, a pre 13T Pro sam imao 10T Pro i apsolutno je sve top, imao sam jedino problem na pocetku iz nekog razloga zezao SW u komunikaciji sa mojim ONTom ali cim je stigao update na 1.0.3.0 sve se vratilo u normalu.
Ja sam imao problem na 5Ghz jer mi je ako krenem 10 puta uzastopce da radim speed test zabaguje se konekcija sad nema toga to je bilo jedino sto nije "valjalo" na mom primerku al to je do SW ne HW ali opet kazem brzo reseno novim apdejtom i sad je top.
Kamere su 👍 SW sve bolji i bolji i sve ispeglaniji odlican je Hyper OS i verujem da ce biti jos bolji.
 
Gomila Xiaomi aplikacija ima ono recomendation, i dok se to ne isključi u aplikaciji se pojavlju reklame odnonso preporuke. Video pleajer Xiaomi je tako odvratan da sam morao skroz da ga diseblujem, on barem ima tu mogućnost. Ne bih to očekivao od telefona koji je skup ipak, nema tu nekih stvari hardvrerski koje bi dovukle toliko cenu, mislim da bi "čistota" softvera biloo nešto što bi trebalo da se ceni.
Sećam se da su nekada xiaomi aplikacije, dialer, sms mesinger, fajl manager bile tako lepo vrhunski uradjene sa fantastičnim funkcionalnostima, ali verovatno zbog smanjenja troškova prešli su na google aplikacije.
 
I music app je užas, prepuna reklama, kao YT da gledam sa sve skip dugmetom.
 
Čak i onaj YT Music ima preinsralirano i ne može da se skloni niti disebluje. Užas!
 
Čak i onaj YT Music ima preinsralirano i ne može da se skloni niti disebluje. Užas!
Može da se disejbluje.
Play store/Profilna slika/Pomoć i povratne informacije/Izbrišite aplikacije na Android urđaje/Dodirniteda da bi ste išli na podešavanja aplikacija
Nađeš YT Music i onemogućiš.
 

Prilozi

  • IMG_20240430_230122.png
    IMG_20240430_230122.png
    323.7 KB · Pregleda: 43
Tako je, moze jos par aplikacija sam disejblovao. Ne mogu da se deinstaliraju.
 
Ne bih se sa time sada igrao. Ali me muči još nešto. Da li neko koristi Firefox browser na ovom telefonu? Neki sajtovi se kod mene samo u ovom browseru ne prikazuju kako treba. Neko treperenje tastera ili nekih menija, recimo na stranici tehnomedije. Imo još nekih drugih sajtova gde se javlja taj problem. Da li neko ima slična iskustva?
 
Evo nasumično otvorio, ne deluje čudno ništa.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-05-22-03-55-651_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_2024-05-05-22-03-55-651_org.mozilla.firefox.jpg
    78.3 KB · Pregleda: 41
Trepere tasteri dole u dnu i onda u jednom trenutku ostane samo deo tastera.
 

Prilozi

  • tehnomedija.jpg
    tehnomedija.jpg
    95.8 KB · Pregleda: 44
Sve ok, otvorio 5-6 proizovda, pritiskao dole chat, telefon, ništa se nije dogodilo čudno. Da probaš clear cashe/data? Naravno pre toga sinhronizaciju firefox naloga da ti ostanu podaci.
Edit: 13T običan, 1.0.4 firmware.
 
Nazad
Vrh Dno