Šta je novo?

Xiaomi 13/Pro

Sta se ovo desava, posle poslednjeg azuriranja stalno mi izlazi iz kamere ne mogu ni da slikam. Inace telefon Xiaomi 13 pro
1000112920.jpgImao sam isti problem čim otvorim kameru u mračnijem okruženju i aktivira se automatski noćni režim (dok je bio uključene) kamera bi se zatvorila. Stoga sam ušao brzo u kameru prebacio na video još brže i isključio opciju u kameri i sada radi sve normalno samo sada jebiga moram da ulazim u noćni režim ali iskreno da li je debilno i ne bi smelo da se desi ne bi. Da li mi je počelo da smeta ili pravi neki problem pri slikanju noći ili nešto pa ne. Nadam se svakako da će da poprave bag što pre.
 
Ne znam zašto se patite sa glupim Global romom pored odličnog xeu roma. Bukvalno kad god sam koristio Xiaomi čim ga izvadim iz kutije odmah mu flešujem xeu i miran sam. Em je upeglaniji, em ima dosta više opcija, em ima redovna ažuriranja.
Ne znaju svi to da urade, niti zele pretpostavljam. Zato i platis skuplji fon da dobijes sve najnovije i najbrze a ne da se sam moras patiti
 
Ne znam zašto se patite sa glupim Global romom pored odličnog xeu roma. Bukvalno kad god sam koristio Xiaomi čim ga izvadim iz kutije odmah mu flešujem xeu i miran sam. Em je upeglaniji, em ima dosta više opcija, em ima redovna ažuriranja.

Bukvalno isto ovo radim sa svakim Xiaomi telefonom. S tim da se ne bih složio sa poslednjom tvrdnjom, poslednji update mi je stigao u maju (14.0.6.0 / Redmi Note 12 Pro Speed, odnosno Poco X5 Pro) i od tada apsolutno ništa.
 
Verovatno ti je istekla podrška. Ja sam uvek flešovao weekly verzije, one imaju ažuriranja godinu i po do dve.
 
Ne znam, taj model se pojavio u aprilu ove godine, nešto mi nije baš realno da prekinu razvoj.
 
Pozdrav svima! Vidim da neke korisnike muči kamera pa htedoh podeliti sa vama ovo što sam našao.
Probajte ovu GCam
Extrahujte zip pa .agc fajl ubaciti u download/agc8.8/configs folder
Start gcam pa učitati ovaj settings
Slike su neuporedivo bolje od miui kamere, i boje i količina detalja.
Gcam bez xml-a (settings-a) nema puno smisla. Mora se pronaći odgovarajući xml da bi iskoristili pun potencijal senzora.
 

Prilozi

  • LHColor_AGC_Mi13.zip
    36.3 KB · Pregleda: 6
Pozdrav svima! Vidim da neke korisnike muči kamera pa htedoh podeliti sa vama ovo što sam našao.
Probajte ovu GCam
Extrahujte zip pa .agc fajl ubaciti u download/agc8.8/configs folder
Start gcam pa učitati ovaj settings
Slike su neuporedivo bolje od miui kamere, i boje i količina detalja.
Gcam bez xml-a (settings-a) nema puno smisla. Mora se pronaći odgovarajući xml da bi iskoristili pun potencijal senzora.
Upravo probao. Pošto prilikom prve instalacije nemam configs folder, napravim ga ručno i otpakujem. agc fajl u pomenuti folder, ali nakon toga više ne mogu da startujem gcam.
 
Upravo probao. Pošto prilikom prve instalacije nemam configs folder, napravim ga ručno i otpakujem. agc fajl u pomenuti folder, ali nakon toga više ne mogu da startujem gcam.
Izvinjavam se nisam dobro napisao folder gde treba da se ubaci .agc fajl
Ispravno odredište je download/agc.8.8/configs
zatim učitati settings kao sa slike.

I da napomenem da je moj model običan Mi 13
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-11-11-12-51-52-137_com.agc.gcam88-edit.jpg
    Screenshot_2023-11-11-12-51-52-137_com.agc.gcam88-edit.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 16
Tu i jesam ubacio, ali nakon toga ne mogu više da pokrenem gcam, odnosno pokrenem ga, ali bude samo crna slika.

Probaću kasnije ponovo.
 
Tu i jesam ubacio, ali nakon toga ne mogu više da pokrenem gcam, odnosno pokrenem ga, ali bude samo crna slika.

Probaću kasnije ponovo.
Falila je jedna tačka u nazivu destinacije. A sama gcam može da se startuje i bez učitavanja settings-a. Ne znam zašto je kod vas crna slika. Da li imate 13 ili 13 pro?
Probajte da obrišete cache i data od gcam pa startujte ponovo. Kod mene sve radi savršeno.
 
Poslednja izmena:
Ipak je sve u redu, nego sam otpakovao ceo folder sa. agc fajlom u configs, umesto samo fajl.
 
Po pisanju ovde, ispada bolje kupiti xiaomi 12 pro nego 13 pro? Jel to vazi i za 12 vs 13?
 
Meni ta kresa gcam. Samo mi 8.1.1 radi. Super je osim sto je spora.

A da li je neko skontao da xiaomi vise ne dozvoljava instalaciju da li nove ili stare verzije kamere. Ili u startu blokira instalaciju, ili instaliras i pri otvaranju se zatvori za 3 sekunde sa porukom da kamera nije za moj telefon (i ako jeste).


Ovo je od A14 updatea. Sve ove sam probao (vecina njih je radila na A13) i ni jedna ne radi vise.

image.png
 
Meni ta kresa gcam. Samo mi 8.1.1 radi. Super je osim sto je spora.

A da li je neko skontao da xiaomi vise ne dozvoljava instalaciju da li nove ili stare verzije kamere. Ili u startu blokira instalaciju, ili instaliras i pri otvaranju se zatvori za 3 sekunde sa porukom da kamera nije za moj telefon (i ako jeste).


Ovo je od A14 updatea. Sve ove sam probao (vecina njih je radila na A13) i ni jedna ne radi vise.

image.png
Ako si prešao na A14 onda mislim da verovatno neće ni jedna raditi jer nisu optimizovane za A14.
 
Koliko znam 5.2 su sa A14.
 
Ima li vas jos koji ste radili udpate na ovaj zadnji 14.0.6.0 ?

Nisam planirao, ali me nervira notifikacija za update koja sto god da ucinim nekako pronađe put i pojavi se opet.... znam da je glup razlog za update i stvarno radije ne bi riskirao, ali me sve vise smeta.
 
Ima li vas jos koji ste radili udpate na ovaj zadnji 14.0.6.0 ?

Nisam planirao, ali me nervira notifikacija za update koja sto god da ucinim nekako pronađe put i pojavi se opet.... znam da je glup razlog za update i stvarno radije ne bi riskirao, ali me sve vise smeta.
Ja sam uradio na Xiaomi 13 i radi mi sve normalno.
 
Dobro veče svima!
Može li mi neko ko ima ovaj telefon (13 Pro) kakav je kvalitet video snimaka po danu i po noći? Ima li srckanja? Da li zoom kad se koristi gladak ili ne?
Drugo, postoji li neki sportski režim za fotografisanje? Kako telefon slika objekte u pokretu (deca)? Hvala unapred na odgovorima
 
Ima li vas jos koji ste radili udpate na ovaj zadnji 14.0.6.0 ?

Nisam planirao, ali me nervira notifikacija za update koja sto god da ucinim nekako pronađe put i pojavi se opet.... znam da je glup razlog za update i stvarno radije ne bi riskirao, ali me sve vise smeta.
Potraži na netu koje su adrese za xiaomi kanale apdejta i ubaci ih u ruter na blek listu ili ih nekako zabrani ali samo kroz ruter i to je to.
 
Dobro veče svima!
Može li mi neko ko ima ovaj telefon (13 Pro) kakav je kvalitet video snimaka po danu i po noći? Ima li srckanja? Da li zoom kad se koristi gladak ili ne?
Na obicnom 13 je sve super pa verujem da nista losije nije na pro modelu.
 
Dobro veče svima!
Može li mi neko ko ima ovaj telefon (13 Pro) kakav je kvalitet video snimaka po danu i po noći? Ima li srckanja? Da li zoom kad se koristi gladak ili ne?
Drugo, postoji li neki sportski režim za fotografisanje? Kako telefon slika objekte u pokretu (deca)? Hvala unapred na odgovorima

Sto se tice slikaja djece...treba ipak biti realan i reci da hvatanje male djece u pokretu u kuci u vecernjim satima kad se radi u umjetnoj rasvjeti nije bez mana i ne treba ocekivati savrseno ostre slike. Ja nemam osobno iskustvo sa jacim telefonom od ovog i iphone 14 pro i oba ta telefona ne mogu to odraditi kako treba svaki put. Ali, ako se izvjezbate odabrati trenutak kada su koliko toliko mirni (ili ako imate zaista jaku rasvjetu u kuci), xiaomi 13 ce odraditi posao kako treba. Samo ugasite u opcijama kamere podesavanje da se automatski pali night mode...
 
Zanimljivo je da su u 13t seriju u postavkama kamere dodali opciju da telefon sam ne mijenja lece (kad je mrak da koristi pravu telefoto a ne crop glavne)
Jel obicni 13/13pro imaju tu opciju u postavkama?
 
Bez da znam kako se opcija zove na 13T ne mogu biti 100% siguran, ali gledajuci u postavke ne vidim nista sto bi po opisu radilo to sto kazes.
 
Potraži na netu koje su adrese za xiaomi kanale apdejta i ubaci ih u ruter na blek listu ili ih nekako zabrani ali samo kroz ruter i to je to.
Cini se da ima laksi nacin, pa evo ako nekom zatreba:

Settings > Fingerprints, face data, and screen lock > Authorization & revocation i onda tu ugasiti "Updater" . Nakon toga otvoriti notifikaciju za update, odbit authorization request i izaci van sa back. Nakon ovog mi je nestala notifilacija i jos se nije pojavila. Budem vidio dokle ce.
Na istom mjestu se moze ubiti notifikacije za update sistemskih miui aplikacija, samo ugasite authorization za "System apps updater".
 
Nazad
Vrh Dno