Šta je novo?

Xiaomi 13/Pro

Da li su konacno reseni problemi sa proximiti senzorima blizine, i mikrofonima koji kada razgovarate cuje vas cela okolina.To je bio problem cak i na seriji Xiaomi 12 mislim da je bilo na 12x citao sam negde.Ovako telefon je bas lep,jeste skup,ali to je visoka klasa.Znam da mu cena brze pada u odnosu na Samsung s23,i da li se isplati uzeti ga.
Ne bih baš rekao da ih je serija 12 imala. Imao sam Xiaomi 12 u dva navrata, i ni jedan od ta dva primerka nije imao problema sa proximiti senzorom.
Trenutno imam Xiaomi 11T Pro, koji takođe nema problema sa proximiti senzorom.
 
Sta bi sa zvučnikom i situacijom da razgovor čuju i ljudi koji su blizu?
Moze li još neko da potvrdi
 
Prilicno je glasan telefon i istina je da zvuk malo "bezi" vise nego uobicajeno ali smanjite malo ako ste u tihoj okolini i privatnost je pozeljna. Meni za sada nije problem i ne vidim da ce biti, proximity isto za sad ne vidim nikakve anomalije.
 
Ma sell im nije tezak nego su, generalno, salabajzeri i pokusavaju da postanu No1 ali dzaba.
Ne mozes postati No1 a da non stop imas falinke na hardveru a o softveru da ni ne govorim. U Huawei-u na razvoju radi npr. 7000 inzenjera svega toga dok kod Xiaomi-a fercera 2000 njih i godisnje iznedre 100 modela da bi se nekako pokrili... Nemere to tako. Dok se totalno ne uozbilje, nikada nece postati lideri.
Ne mozes ti telefonu da das good look i da mu nabijes cenu 800e a ovamo main zvucnik probija, o/s nikakav, spama u ROMu koliko ti dusa iste ...
(navedene cifre su "od oka")
 
Zvuk "probija" jer je zvucnik vrlo jak pa je na defaultu takav da "probija", samo smanjis i problem nestaje. Bench recenzije odavno nisu nesto sto bih ja ozbiljno shvatao. Evo ja sam perfekcionista i ne nalazim previse mana. "Baguje" software sa Android Auto integracijom pomalo, dal je striktno do Xiaomi, Androida ili Hyundai, nemam bas pojma. Aj nov je model, svaki treci ima ovakve nebuloze kad je nov, sve je danas "beta" kad izadje. Kod svakog proizvodjaca sam imao "dlaku u jajetu" povodom softvera, imam i ovde svakako, ali bar mi Xiaomi daje otkljucan bootloader uz garanciju pa ako mi se ne svidja MIUI mogu da instaliram stagod. Samsung je jos na S4/S5 poceo da se glupira sa anti root pricama, te ova zastita, te onaj break, mogu misliti gde su sad sa tim... one touch unlock na bratu Somiju.

Ne znam, svako ima prioritete. Meni je i IR blaster nezamenjljiv tool. 700e ovaj telefon, danas, na ovu klimu, vredi, preko toga ne, 1000 ne svakako, to su bas pusili svasta funny kad su formirali cenu.
 
Zvuk "probija" jer je zvucnik vrlo jak pa je na defaultu takav da "probija", samo smanjis i problem nestaje.
Više je drama nego realnost.
Kada budeš kupio i intenzivno koristio Xiaomi, uverićeš se i sam.
Koristio sam Xiaomi od 2011, od Mi 1 pa Mi 1S tako da dobro znam o čemu debatujem...
Od 2016. koristim samo Xiaomi, tačnije Redmi 3 Pro, Redmi 5 Plus, Mi 8 Lite, Mi 11 Lite 5G i sada 13. Mada to nije tema, pitao sam kakve falinke hardverske ima 13, pošto je ovo tema za njega.
 
Izgleda da 13 nema hardverskih falinki. To se čekalo sve ovo vreme.
Čim mu padne cena na 450-500e kupiću ga pa ću se lično uveriti i izneti svoje utiske. Dotle odoh u off (malo).
 
Ovo je jedan od retkih telefona koji izdrzavaju throttle testove po svim publikacijama, najlakse nasvirati procesor koji ce da pokaze dobar score na benchu a ovako radi na 60% snage jer nema termalnog prostora. To sto je ovaj problem zavidno resen meni ukazuje da se na ovom telefonu ozbiljno radilo. Za hw stvarno nemam zamerki za sada, ali ni jednu. Proximity me plasio, sve super. Audio jasan/glasan, ekran vrlodobar 4+, baterija i optimizacija super.

Ako poslednji iPhone/Samsung kosta 900e, a "trinaestica" zaista nije nista losija, 200e popusta je otp tu negde. Bice uskoro i nize, nema ih previse na trzistu, jos malo drze cenu. Kad krenu oni "nevernici" i vikend Saomisti da se premisljaju oko svoje kupovine ovog telefona jako brzo cena ode na 650. 500e bice ali tamo negde, pa ni Xiaomi 12 se nije mogao naci po 500 jako jako dugo a objektivno je dosta losiji telefon, svasta nesto mu fali. 13 svakako "zaokruzeniji", dosta.
 
Evo da kazem i ja koju o 13 pro modelu.
Telefon radi odlicno kao prvog dana, bez i jednog jedinog baga, kocenja, restartovanja, trzanja ili sta god da vam smeta. Posto sebe smatram zahtevnim korisnikom baterija je i vise nego dobra, konstanto drzi 6 sati sota sve na max, dosta pricam preko video poziva uglavnom 4g. Jedino sto sam primetio je da mi wap trosi bateriju vise od ekrana, ali to je verovatno zbog cestih video poziva. Uvece ga napunim pred spavanje oko 25 min max, i sutra ceo dan do uvece pred spavanje izgura sve. Uz neko normalno koriscenje moze i vise. Kamera za moje zahteve i vise nego odlicna, nisam neki profesinonalac ali hocu da uslikam u trenutku sta mi se svidja i to radi veoma dobro. Sto se tice videa 4k na 60fps odlican, stabilizacija takodje koliko god se pomerao, skakao sve je to odlicno uradjeno. Jedinu zamerku koju imam je kada protresem telefon nesto se cuje i mislim da su to tasteri za pojacivanje i smanjivanje zvuka. Za ostalo i vise nego zadovoljan.
Ako vas nesto jos zanima pitajte.
 
Da li je neko probao integraciju sa kolima? Android auto radi ocekivano ali preko BT prenos baguje strasno. Prvo nece kontakte da ucita, pa onda posle 3-4 puta manualnog downloada na konzoli kola krene kao da ucitava ali mega sporo fazon po 20 kontakata broji do kraja (~550) i onda javi failed. BT muziku pusta ali se "zaglupi" svaki drugi put kad upalim auto moram na telefonu u aplikaciji da pustim play jer sa konzole nece. Na starom telefonu 0 problema, sve seamless.
Probao sam AA ali je bio povezan preko kabla , nije bilo problema u radu , sve je pokazivao što treba . BT sam probao u razgovoru, učitao je kontakte bez probleme i zadnje pozive sa telefona . Nisam probao muziku da pušta , nisam siguran da li moj auto ima tu opciju ( Astra K ) .
 
Hvala na info, sve se ustvari resilo samo od sebe kad sam seo sledeci put a u medjuvremenu restartovao telefon i kao optimizovao neke permissione. Jedino sto je ostalo od bagova jeste da moram na aplikaciji na telefonu da pustim muziku preko BT, sa konzole nece. Samo prvi put tog dana kad sednem u auto, posle radi, boga pitaj o cemu je rec.

Inace, totalni je fail sto AA mora preko USB, ja primarno uzeo 13 jer u kolima imam bezicni punjac a sad ispade da moram svakako da kacim usb za AA... sedi, 1.
 
Hvala na info, sve se ustvari resilo samo od sebe kad sam seo sledeci put a u medjuvremenu restartovao telefon i kao optimizovao neke permissione. Jedino sto je ostalo od bagova jeste da moram na aplikaciji na telefonu da pustim muziku preko BT, sa konzole nece. Samo prvi put tog dana kad sednem u auto, posle radi, boga pitaj o cemu je rec.

Inace, totalni je fail sto AA mora preko USB, ja primarno uzeo 13 jer u kolima imam bezicni punjac a sad ispade da moram svakako da kacim usb za AA... sedi, 1.
To je do auta , moja Astra nema opciju da se AA poveže preko BT ali ima da se kupi dodatak koji i nije baš jeftin .
 
  • Like
Reagovanja: PPC
Haha, hvala ti ko bratu! Radi i bezicno ali je glupav postupak, mora i wifi da bude ukljucen a ja iskljucim kad god izadjem iz kuce. Kad detektuje tel na BT ne kaze ti da ukljucis i WiFi da se poveze AA vec ti kaze "ubaci u usb port". Novija je funkcija, ne podrzavaju svi, verovatno ce ubaciti i prompt za WiFi u nekom trenutku. Seamless svakako ne radi, mora da se "cacka".
 
Ima li neko problema sa notifikacijama? Notifikacije su namestene da ne pale lock screen sto vecinski i ne rade ali recimo viber pali ekran za svaku ~20 notifikaciju i obavezno pali ekran kad neko "reactuje" na poruku, like, smajli i to uvek pali ekran. Pogledao sam i nista specificno za Viber u notifikacijama nemam.

Isto tako onaj notification indicator (pulse, galaksija, itd.) ne radi pa nikako na lock screenu, sve probao, ne pojavljuje se. Enablovao i lock screen notifikacije, isto. Ideja je da ne pali ekran na svaku mogucu notifikaciju cuz amoled i baterija, a pulse na lock screenu ne bi bio na odmet mozda, kad bi video kako zaista i radi. :D
 
Za viber moraš da isključiš u podešavanjima aplikacije, ne u podešavanjima telefona.
 
Ima li neko problema sa notifikacijama? Notifikacije su namestene da ne pale lock screen sto vecinski i ne rade ali recimo viber pali ekran za svaku ~20 notifikaciju i obavezno pali ekran kad neko "reactuje" na poruku, like, smajli i to uvek pali ekran. Pogledao sam i nista specificno za Viber u notifikacijama nemam.

Isto tako onaj notification indicator (pulse, galaksija, itd.) ne radi pa nikako na lock screenu, sve probao, ne pojavljuje se. Enablovao i lock screen notifikacije, isto. Ideja je da ne pali ekran na svaku mogucu notifikaciju cuz amoled i baterija, a pulse na lock screenu ne bi bio na odmet mozda, kad bi video kako zaista i radi. :D
Za Viber idi u njegove dozvole, pa tamo podesi.

Ne znam da li ti je podešen otisak prsta, pa zbog toga ne radi notification indicator. Meni neće da radi AOD kada mi je otisak uključen.
 
A brate matchovao sam android permissione za viber sat vremena juce... a on jos ima i u svojim setovanjima "light up screen" koji pregazi ovaj sistemski setting "dont light up screen", pa zar ne bi sistemski trebao biti bog otac? Svasta.

Da imam otisak, sasvim vrv je do toga. Meh, ne kapiram zasto je to iskljucivo.
 
Da imam otisak, sasvim vrv je do toga. Meh, ne kapiram zasto je to iskljucivo.
Primetio sam kada recimo pokušam pogrešnim prstom da otključam telefon, zablinka senzor na kratko i AOD se pojavi aktivan i bude tu dok ponovo ne zaključam telefon.
 
Vrh Dno