Šta je novo?

Xiaomi 13/Pro

@PPC ,Zasto je Googl dialer krs,nisam u toku,mislio sam da radi kako treba..
Probaj True Phone.
 
Jel ima nekih naznaka da ce da vrate Miui dialer kao na nekim Redmi telefonima? Ovaj Googlov je totalni krs. I google SMS aplikacija je nebuloza, ne moze da se dodeli primarni sim. A Xiaomi SMS aplikacija nema setovanje za alert nego ima neki svoj ultra tihi chime koji ne moze da se promeni. Ne razumem da se failuje na osnovnim stvarima ovoliko.
Flešuj xeu rom, jedino rešenje.
Druga opcija za pozive true caller, za poruke textra.
 
Imam EU verziju (i EU rom) telefona iz Madjarske, nema Miui dialer. Po netu nalazim da rom za Indoneziju ima Miui dialer.

EDIT: Aha, xEU je branch rom-a...
 
Poslednja izmena:
Da se i ja ukljucim u temu.

image.png
 
Pozdrav ljudi!
I ja sam prešao na Xiaomi i to na Xiaomi 13 pa me interesuju dve stvari:
1.Kako funkcioniše onaj besplatan Youtube premium i Google cloud po 3 meseca? Pošto vidim na sajtu da ima
2. Gde naći maske za ovaj telefon i koju vi koristite?
 

Prilozi

  • IMG_20230327_115622.jpg
    IMG_20230327_115622.jpg
    152 KB · Pregleda: 51
  • IMG_20230327_115605.jpg
    IMG_20230327_115605.jpg
    345.8 KB · Pregleda: 49
Ja silikonsku koja je došla uz telefon. Meni je presudno sto ove xiaomi originalne nisu klizave. Sve drugo sto uzmem mi je previse glatko.

I mozda je placebo ali mislim da silikonske xiaomi maske sporije pocnu da žute nego ostale.
 
Zadovoljan bez neke velike kritike (Prije ovoga nosao 12T a prije njega 11T. A53 i dalje sa drugim brojem).

Igram se sa 3.2 zoom kamerom svaki dan kao da mi je prvi telefon sa kamerom. Nikd mi bolje nije telefon sjeo kao ovaj. Ali isto tako ne zelim da bude "preporuka" jer je xiaomi, pa kako koga zadesi bugfest. I dalje vjerujem da je bezobrazno skup. Mani je ovo bio poklon.

Trenutno jos ni jednog buga osim sto mi je kamera 2-3x blokirala na onaj shortcut launch preko na "Vol down". Ali ko zna sta je to. Iance je upali jak obrzo svaki put. Prvih dan dva mi je swiftkeyboard bio sport sa prikazivanjem. Kada otvoris viber chat ili browser i kada kliknes da kucas poruku, treba mu 2 sekunde da prikaze tastaturu. Sada je to instant. Prošlo je. Trebao mi je momenat da kalibriram ekran jer je out of the box box bio dosta "ispran". Nije bas 1:1 kao 12T. Mozda je opet do samog software-a. Sada je odlican.

Kamera i dalje ima primjese HDR-a cak i kada se ugasi. To mi smeta. Jaci je kontrast. Kada se uslika sa 50MP koja "kao nema filtera", vidis preview ok i cim ovtoris vidis da nije ista. Dodali su post processing. Nije katastrofalan ali bi bilo super da se moze ugasiti. Leica filteri i to su bullshit cisti da prodaju brend. Kvalitet slika u odnosu na 12T jeste bolji. Slike su dosta oštrije sa pun odetalja i ako je 12T u vrhu sa kamerama. Nocne slike su extra. WB je fanstastican. Skroz eliminiše ono žutilo na ulicama nocu. Samo bi bil odobro da imam vise slobode kada je post processing u pitanju.

Probao sam GCAM i on daje realnije slike, ali GCAM mislim koristi viši ISO tako da je veci brightness na nocnim slikama pa izgledaju bolje. Medjutim, viši ISO znaci više šuma tak oda GCAM koristi više blura i gubi se dosta detalja. Na kraju sam je obrisao.

image.png


Ako koga zanima, meni je radila V7 gcam verzija bez problema. V8 se rusila pri svakom paljenju aplikacije.

Baterija drzi ako ne 2x duze nego na 12T. Ocito je optimizacija mnogo bolja. Reverse wireless charging radi isto super. Napunim sebi Huawei GT2 PRO sat. Jos nisam uzeo Xiaomi 50W punjac pa da i to probam.

Fizicka izgrada je jak odobra. Jako mi je zao sto je pod maskom ali nema driuge.

12T fingerprint reader radi brzi ali na 13 radi jos brze. Ni jednom nije fulao.

Vibracija je nesto slabija nego na 12T. Fali joj dodatni "kick". Ali nije strasno.

Sve u svemu, i ako se vidi koje su stvari ostavili za: 13T, 13T PRO i 13 PRO, ja sam jako zadovoljan.

Evo koja je verzija:

image.png
 
Poslednja izmena:
Ljudi,meni se ovaj telefon jako greje, cak i prilikom skrola na drustvenim mrezama. Ima li neko ideju o cemu se radi i kako da resim?
 
Reklamiraj. Nije to normalno.
 
Zvao sam A1 ,kazu mora redovna procedura za reklamaciju, 30 dana. Nov telefon,placen toliku cifru. Zaista sramota, Xiaomi nikada više
 
Postoji rok koliko ti po zakoni servis moze zadrzati telefon radi cekanja zamjenskog hardvera. Ne mozes dobiti zamjenski ako si usao u garantni rok, samo unutar prvih par dana "reklamacijskog roka".

Na zalost tak oce biti i kod uvoznika sa ovlastenim. Ide na servis, dijagnostika i onda zamjena komponenata. Mozda zamjhene komplet PCB ali novi telefon dobijes ako je taj total a da nisi ti kriv.

Ta komplet procedura nema veze sa brendom jer ti servisi su obicno ovlasteni za mnoge druge brendove.
 
Ako se dobro secam, u prvih 6 meseci od kupovine, vlasnik ima pravo da odbije popravku i moze da zahteva zamenu za novi uredjaj, samo to treba naglasiti prilikom reklamacije. Zakonski rokovi su obavestavanje vlasnika o (ne)prihvatanju reklamacije u roku od 8 dana od prijema uredjaja i do 45 dana za resavanje iste.
 
To je reklamacja samo takva, ovaj telefon ima mozda i najbolje hladjenje od svih "jakih" telefona koje sam imao. Ne mogu ni da ga zamlacim bez igrica.
 
Mislim da on priča o manjoj verziji to jest 13.. za očekivati je da se mnogo više greje od pro modela, mislim da su čak i bugari to napisali na svom review.
 
Zvao sam A1 ,kazu mora redovna procedura za reklamaciju, 30 dana. Nov telefon,placen toliku cifru. Zaista sramota, Xiaomi nikada više
Neko je vec napisao, u prvih 6 meseci mozes da trazis novi uredjaj, da insistiras da ga ne popravljaju. Tako je po zakonu. Mozda bi ti dozvolili da uzmes neki drugi model, uz doplatu, ako ti se ovaj ne svidja.
Meni su tako dali ves masinu, reklamirao je par dana pred istek prvih 6 meseci i trazio da doplatim za skuplju, dozvolili...
 
Testirao svoj 13 sa 4K videom dok radim, telefon hladan. Nema sanse da bude topal zbog skrolanja drustvenih mreza.

image.png
 
Sto se tice zagrevanja na 13 Pro.
Ono sto sam ja primetio je da se telefon malo greje dok se puni. Ono sto mi je cudno je kada sam koristio telefon u toku punjenja kao da se ohladio.
Skoro sam snimao nesto u 4k rezoluciji oko 10 min, isto se zagrejao. Sada ne znam da li je to normlano.
 
To je noprmalno. Kad se puni zavisi kojom brzinom se puni. Sto je brze, bice topliji. Moj 12T na 120W gori kad se puni.
 
Uzeo XIAOMI 50W wireless punjac. Izgleda elegantno.

image.png


image.png
 
Nazad
Vrh Dno