Šta je novo?

xbox vs ps3 [split iz xbox elite teme]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iscimam se danas po ovoj vrucinchini do centra da pazarim diskove...


Srezhem Bad Company i GRID...Double Agent josh tri .rar-a ostalo da se skine pa i njega da sprzhim...


Popushim drugi po redu ROD za godinu dana i to pre pola sata (posle sat i po rezanja diskova)...


Nosim sutra odmah na popravku...

I ne bi mi bilo krivo da pazarim josh jedan ako je ovaj produvao (a nisam ga akao koliko bi trebalo)....

Toliko mi se svidja...

...a najveshe mi se svidja Stari Zavet...
 
Iscimam se danas po ovoj vrucinchini do centra da pazarim diskove...


Srezhem Bad Company i GRID...Double Agent josh tri .rar-a ostalo da se skine pa i njega da sprzhim...


Popushim drugi po redu ROD za godinu dana i to pre pola sata (posle sat i po rezanja diskova)...


Nosim sutra odmah na popravku...

I ne bi mi bilo krivo da pazarim josh jedan ako je ovaj produvao (a nisam ga akao koliko bi trebalo)....

Toliko mi se svidja...

...a najveshe mi se svidja Stari Zavet...

Jel falcon?
 
Jok, stari...druga serija...mislim da je proizveden krajem 2006-te...:sceptic:
 
Jeste me zasmijali dobro...stvarno.
Nije mi namjera da pljujem soni, ali liku je crkao laser stvarno, i to posle 3 mjeseca upotrebe...cak se malo i igrao zato sto pes 2008 na njemu radi ocajno (secka), i plus je nesto slabiji vizuelno,to je sto se tice njegovog problema...pored tog sirotana ima i 3 boxa koji do sad nisu imali nikakav problem-ne znaci da nece ali do sad su radili besprekorno.(uzgred ne grije igraonicu zato sto su tu boxovi).
Struja u PG nije losa sigurno, ne gora nego kod vas, a tu su i UPS-evi za svaki slucaj...jer je investicija pozamasna.
Ja kod sebe imam box na pozajmicu-znaci nisam vlasnik next gen konzole,ali sam narucio elit sa falcon plocom..pa eto.
 
Poslednja izmena:
Ajde neka bude da si se salio kao i za ono igranje u pesku mada ne vidim razlog ovom sarkazmu ako samo malo proguglas videces da se dosta ljudi zali na ovaj problem

Neverovatno ;) Dosta se ljudi zali na taj problem, a verovatno se niko ne zali na RROD ? :) Pa 90% ljudi na ovom forumu su imali RROD, neki po vishe puta, ebay je pun pokvarenih konzola koje se prodaju na kilo, X360 je najjnepouzdanije parche hardvera u istoriji, strani forumi su puni problema, zalbi, popravka se u usa cheka 2+ meseci, ali ne, vi prichate o laserima na PS3 shto ste chuli 3 za sluchaja :). Samo zbog piraterije prelazite preko najvecih mogucih sranja, i umesto da cutite vi josh izmishljate stvari, jel se tako osecate bolje ili shta ?
 
Poslednja izmena:
E druzhe meni je PS3 vrh, ali muka (novac) me tera da za sada imam samo kutiju...
Nikada nisam bio u fazonu da pljujem na bilo shta Sony-evo, niti cu ikada reci da Microsoft ima bolju mashinu i vec sam spomenuo da bih voleo da sam finansijski bolje potkovan i da imam obe konzole i originale za svaku...
Stvarno nisam u stanju da pucam 4-5-6k dinara na igru, a znatizeljan sam i kupovao bi ih i voleo da posedujem na tone...
Jbga, u zemlji smo gde je lakshe (povoljnije) zabosti ADSL, News nalog i 10 Dual Layer-a i platiti i vishe puta popravku kutije za priblizhno isti fond koji je potreban za par igara za PS3...
Znam da je truba izgovor, ali shta da radim...Srbija choveche...jedini legit software koji imam je Plan Plus...:)
 
Pa ja jos uvjek nemam taj RROD, konzola tek treba da stigne, i nedaj boze da ga ikad dobijem...ako budem takav baksuz sigurno cu to ovdje prijaviti...bdw pogledao sam malo na youtube taj zlocesti RROD, nije ga tesko opraviti uopste-skroz prosto....ima par metoda.
Pa svoj PS2 skroz sam opravljam, ja sam mu zalemio chip MARS, mijenjao sam mu laser, stelovao ga, cistio ga komplet...narezivao mu igrice-uziva pored mene.
I izneo sam samo jedan slucaj za PS3 koji ja licno znam,za kutiju jos ne znam ni jedan slucaj, a da sam citao po forumima citao sam...ali to su forumi a ovo kod mene realni zivot ( box koji je kod mene na pozajmicu je przen svakodnevno po 12 sati-gore nego u ijednu igraonicu, komsija koji mi ga je pozajmio je zesci frik za igrice...naravno ovo su moja zapazanja-kad budem vidio nedje taj RROD prijavljujem ga sigurno).
I potpuno se slazem sa @sloba001,to sam vec par puta i naglasio !!!
 
Neverovatno ;) Dosta se ljudi zali na taj problem, a verovatno se niko ne zali na RROD ? :) Pa 90% ljudi na ovom forumu su imali RROD, neki po vishe puta, ebay je pun pokvarenih konzola koje se prodaju na kilo, X360 je najjnepouzdanije parche hardvera u istoriji, strani forumi su puni problema, zalbi, popravka se u usa cheka 2+ meseci, ali ne, vi prichate o laserima na PS3 shto ste chuli 3 za sluchaja :). Samo zbog piraterije prelazite preko najvecih mogucih sranja, i umesto da cutite vi josh izmishljate stvari, jel se tako osecate bolje ili shta ?

Kao prvo ja ne lazem i ne izmisljam, a od ovoga sto kucam nemam nikakve koristi tako da stojim iza svega sto kazem,xbox ne spominjem zato sto se o njemu manje vise sve zna Problem sa crkavanjem lasera na soniju je evidentan ne mozda u mjeri kojoj je prisutan rod ali je vrijedan pomena.
 
Ti beše imao kutiju, pa prodao zbog "pečenja" i (3) RROD pa onda kupio PS3?
I "sad" si prodao kad je izašlo par dobrih igara?
I razlog prodaje je novac? Tebi, koji si među kiwijima, koji imaju bolji standard (čitaj:plate)?

Zaradu od nekoliko stotina dolara mi bilo tesko da odbijem

Nije tu u pitanju novac, hteo sam da probam Bioshock i Mass Effect, a glupo mi bilo da zadrzim obe konzole, tako da jedna je morala da ide..............

Nisam ja nikad imao RROD. Bili su u pitanju drugi kvarovi.


Zar ne rece ti da XB360 nikada vise.

Rekoh, i dalje tvrdim da je kutija naspram sony-ja zivo ******, ali sam xbox uzeo za $50, tako da me bas briga i da crkne sutra. Plus, ima 3 godine garncije, falcon je sa benq drajvom.

Izdao si Playstation familiju, cccc...
Brisi taj potpis iz mesta
I da bog da morao da guras zetone kako bi ti xbox radio


LOL da, ma kao sto rekoh gore, za $50 dolara, nisam se dvoumio. Nekom liku trebale pare hitno, i eto..........:D:d
 
Poslednja izmena:
Kao prvo ja ne lazem i ne izmisljam, a od ovoga sto kucam nemam nikakve koristi tako da stojim iza svega sto kazem,xbox ne spominjem zato sto se o njemu manje vise sve zna Problem sa crkavanjem lasera na soniju je evidentan ne mozda u mjeri kojoj je prisutan rod ali je vrijedan pomena.

Ponovo, ako je 90% ljudi ovde imalo RROD, ako je prvi X360 koji sam video u zivotu riknuo posle 15 minuta (imam fotke), ako je net pun tih problema od prvog dana pojave X360, ako Microsoftov glavni chovek za to kaze "things brake", ako se to godinu dana posle toga ne sredjuje, i ako nova revizija konzola i dalje ima te probleme, jel to isti problem kao 3 ili 5 ili 10 komada PS3 za koje si chuo da je crkao laser ? Pa ako prichamo samo o laserima na X360 i to crkava daleko vishe nego PS3 (pogledaj na ebayu koliko ima konzola sa crknutim laserom na X360 a koliko na PS3), tako da je pominjanje toga i prichanje o tome kao o nekom problemu, totalna glupost i totalna dezinformacija, a u ovom slucaju hranjenje onih koji i posle 25 godina ne kapiraju shta je to Microsoft, i ta pricha im itekako treba. Neko ko nije dovoljno upucen u ovu prichu, ima da prochita to ovde pa ce da spamuje po forumu i to koristi kao argument u ozbiljnoj diskusiji i posle ce neko da ispadne sony bot jer ce da pokusha da mu objasni o chemu se tu stvarno radi.

A shto se tiche X360 i toga da se sve o tome zna, pa shta, ne treba vishe da se pricha o tome ? Treba da se pusti da do kraja generacije oni to ne poprave i nikom nishta ? Shta mislish da Sony ne moze da napravi konzolu tog kvaliteta, ali za josh manje pare nego Microsoft, pa jel tako treba da se radi, da ne postoji trunka nekog standarda i kvaliteta da bi neshto bilo 50e jeftinije ? I preko svega da se prelazi samo zato shto u ovoj i slichnim bednim zemljama mozemo da igramo 1000 generichkih igara za jeftine pare, koga boli uvo ako sledeca konzola bude sa josh vishe problema, jer ako se ova prodaje shta ih sprechava ?
 
Poslednja izmena:
Pa ako prichamo samo o laserima na X360 i to crkava daleko vishe nego PS3 (pogledaj na ebayu koliko ima konzola sa crknutim laserom na X360 a koliko na PS3), tako da je pominjanje toga i prichanje o tome kao o nekom problemu, totalna glupost i totalna dezinformacija


Jeste tacno, crkavaju drajvovi na kutiji i to dosta, pogotovo sada posle 2 godine od launcha.

Da li je laser u pitanju ili ne, nisam imao priliku da se u to uverim. Cinjenica je da je prosecan zivotni vek optickog drajva oko 3-4 godine, u zavisnosti koliko je koriscen.

E sad, kod kutije se to desava, jer drajv non stop radi punom brzinom, i to ga naravno ubije posle nekoliko godina, dok na ps3 radi na mislim x2 brzini ili tako nesto.............

Pa zasto mislite da je MS uvodi mandatornu instalaciju za svaku igru u njihovom novom dash update-u koji dolazi krajem godine(koju svi toliko mrze na ps3, a ne razumeju neke stvari) , zato sto su skontali da za nekoliko godina ni jedna konzola nece imati ispravan dvd drajv. Cim pocne da cesto daje "disk read error", znaci da je drajv pri izdisaju, sem naravno ako disk nije izgreban.

A "disk read errora" je fala bogu puno, mnogo njih se zali!

Moz misliti, treba da cekas 5 minuta da se instalira igra na ps3, bolje to nego da se cuje kao Boeing 747 pri uzletanju. Pametan potez MS, znatno ce smanjiti bucnost konzole, na koju se takodje mnogi zale.


poz
 
Poslednja izmena:
to je ono sto je i mene najvise zanimalo za novi dashboard, ali nazalost taj topic je zatrovan&zakljucan

M$ treba da skonta je jedino piraterija razlog zasto se u vecini slucajeva bira za kupovinu ta konzola :D
dok ne poklekne, zivela piraterija
skull_and_cross_bones_small_264227172954.jpg
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, na PS3 nema šta da se igra...objasni nam, molim te...
 
Sto je opet dosta manje od MGS2, koji je (bar meni) najgora igra u serijalu.
 
Brojevi prodaje i shipped brojevi su 2 razlicite stvari.

Bemliga, ja sam procitao sold 4 milion copies, kako god.. Ko moze zaista da izbroji broj prodatih kopija, ko uopste to broji? prodaju po shopovima kao sto su Games-s i slicnim u Srbiji i Evropi.. te cifre su smesne, na kom god sajtu...
 
Pa oni i jesu prodali 4 miliona ali prodavnicama. Sada je na radnjama da se oslobode istih, sto ne bi trebalo da bude neki veliki problem jer je igra odlicna.
 
Ali opet mi nije jasno kako nemogu da drzhe evidenciju priblizhno prodatih konzola. Da kazhemo da najveci prodavci konzola su Bestbuy, Circuit City, Wallmart...zar ne mogu na svakih 6 meseci u svojoj datoteci da vide broj prodatih konzola....to zatrazhe svim radnjama i onda lepo saberu.

A ne ovaj fake vgcharts na kome se xbox360 prodaje svakih 7 sekundi.
 
Trendovi prodaje, drugu nedelju za redom:

USA:
Wii - 92,419
X360 - 89,568
PS3 - 41,027

Total:
Wii - 271,424
X360 - 145,409
PS3 - 113,307
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno