Šta je novo?

Xbox Series X / S

Prebaci region na ARG, pre toga otkazi GPU, kad istekne samo uzmi na ARG i miran si.
Ne znam za battle net, ne koristim.
Meni je GPU kupljen na TR preko main naloga a konzola podesena na ARG, skinuta pretplata u Lirama pre par dana. Sve igre iz GPU-a dostupne kako meni tako i sinu (ima svoj nalog za igre).
Tebi je izbacio upozorenje za menjane konzole tako da bi trebalo da sljaka ok.
MS dozvoljava deljenje naloga na dve konzole, s tim što ne možeš sa istim nalogom biti online na obe u isto vreme.
Hvala ti, dosta si mi resio. Samo jos neko ako je testirao Battle.net/Activision, bilo bi super. Mada pretpostavljam da ce i to da sljaka, nego me vise kopka, pa rekoh da pitam dok ne stigne MC kartica.
 
Gde si uzeo karticu? Moram i ja da nabavim zbog Arg. A nervira me sto mora se cimam da izvadim.
 
Jesi isao u banku ili ima online fora? Da li traze ono iz firme?
Imas preko njihovog sajta da predas zahtev za devizni tekuci racun, uneses sve podatke i onda te pozovu u ekspozituru da potpises papire. Posle toga cekas 2-3 nedelje da stigna kartica, plati se nesto malo vise od 3 Evra cena kartice, uplatis koliko hoces da imas na kartici i to je to.
 
Jel i kod vas na series S na svim igrama nije uskladjen govor i slika likova,ili to tako treba,bas mi cudno izgleda.
 
Nisam to nikad primetio. Probaj na drugom TV-u, vidi da li se isto desava.
 
Kupio sam Marvel Avengers preko Turske. Kad pokrenem igru sa podešavanjima 60 fps/4K, konzola nenormalno zuji, nema nečujan rad kao na 30fps. Da li se nešto slično dešava drugima?
 
Neko je "slucajno" okacio zip sa svim neredaktovanim dokumentima iz FTC vs MS sudjenja...
Vidi se kompletan "road map" Xboxa i Bethesda u narednim godnama.
Izmedju ostalog, all digital Series X sa 2TB u novembru sledece godine, novi kontroler s gyro, nova generacija planirana za 2028...

Edit:
Evo ga i link ka dokumentu.
 

Prilozi

  • 1695111253529.png
    1695111253529.png
    504.9 KB · Pregleda: 106
  • 1695111276164.png
    1695111276164.png
    694.6 KB · Pregleda: 90
  • 1695111300974.png
    1695111300974.png
    299.2 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Neko je "slucajno" okacio zip sa svim neredaktovanim dokumentima iz FTC vs MS sudjenja...
Vidi se kompletan "road map" Xboxa i Bethesda u narednim godnama.
Izmedju ostalog, all digital Series X sa 2TB u novembru sledece godine, novi kontroler s gyro, nova generacija planirana za 2028...

Edit:
Evo ga i link ka dokumentu.
Majko mila, ovaj redizajn!

shut-up-and-take-my-money-futurama.gif
 
Pa ovako nesto je i bilo logicno posle kutije. :D
Lepo izgleda, kao i kontroler.
Ako je sve tacno, neko ce da bude prepecen za ovaj leak. :D

A refresh ocekivano kraj 2024te, pocetak 2025te. Novi Nintendo ce tad isto, Playstation Slim verovatno.
Na ovom dokumentu ne vidim nista za Bethesdu..
 
Poslednja izmena:
Bethesda je u drugom dokumentu...
 

Prilozi

  • 1695116794270.png
    1695116794270.png
    233.6 KB · Pregleda: 88
Ovo za next gen Xbox (2028) su samo predikcije uz trenutne AI/ML i ostale uspcaling/interpolation inovacije. Na finalni dizajn ce uticati i trendovi narednih godina a vrlo je verovatno da ce dosta ako ne i sve biti bazirano na AI/ML.

Inace, uz ovaj redizajn vec postojece konzole, kako ocekivati da XSS bude ikakva konkturentna platforma za naslove u kasnim godinama ovog ciklusa? Ili ce da je otkace ili ce biti jos neki refresh jer sve drugacije ce biti neverovatni kompromisi.
 
nisam siguran da razumem. U 2025. dobijamo refresh obe konzole, i Series S i Series X.
Nigde se ne navodi da se menja osnovni cip/hardver, osim sto se menja southbridge, zbog novog IO sistema.
 
Fino izgleda novi Series X, ali je definitivno namenjena novim kupcima, mi sa Series X ne vidim da imamo razloga za prelazak (samo veći storage, uz gubitak 4K plejera).

@JohnnyB Neće ni biti krupnih hardverskih promena, u principu je to samo Digital verzija trenutne Series X konzole. Čak je i Phil pre nekoliko nedelja rekao da ne planiraju Pro konzolu, i da su zadovoljni sa trenutnim hardverom. Mada videćemo šta će biti kad i ako Sony izbaci PS5 Pro.
 
Da, nema "Pro" verzije uredjaja, samo izgled, potrosnja itd.
Graficki nemaju sta da stave, jer ujedno nema ni igara da bi to iskoristile.

Kod Sonija se vise spekulisalo o Slim modelu, sto je tradicija, tako da mislim da ni tamo nece biti Pro varijanta.
Glavni razlog je sto igre nisu iskoristile trenutni hardver kao sto treba, onda cemu jos jaci..
Sve dok igre izlaze i za prethodne generacije, nece graficki da predstave izazov.
Samo uskljucivo igre za novu generaciju konzola mogu da iskoriste hardver u potpunosti, a i dodatno zavisi iz koje firme te igre dolaze.
 
Poslednja izmena:
Ali vesti o tome kako zele da kupe Nintendo, Valve i jos neke, smejurija. Umesto da se fokusiraju na igre, koje nemaju a ovo sto forsiraju je dno dna, oni zele da kupe konkurenciju.
Posto sve datira od pre par godina, mozemo da zakljucimo da su ipak uspeli i kupili Activision Blizzard. Sve u svemu, nazalost jadno.

Uh Oblivion Remaster ce biti zanimljiv, ali Bethesda mi je u istoj kanti gde i Shitsoft, razocarali toliko puta, tako da dok ne vidim rezultate, nema paznje ni novca sa moje strane.
 
Ali vesti o tome kako zele da kupe Nintendo, Valve i jos neke, smejurija. Umesto da se fokusiraju na igre, koje nemaju a ovo sto forsiraju je dno dna, oni zele da kupe konkurenciju.
Posto sve datira od pre par godina, mozemo da zakljucimo da su ipak uspeli i kupili Activision Blizzard. Sve u svemu, nazalost jadno.
Treba citati s razumevanjem.
Umesto da napusi originalnog komentatora (Takeshi), krenuo je s klasicnom korpo pricom ("ako neko treba da kupi nintento, to smo mi"), ali je podvukao da ce se to tesko desiti ("they are sitting on large pile of cash"), ali i da ne treba povlaciti "hostile actions".
Vidim da mnogima smeta gde napominje da bi mu to bio najvece ostvarenje u karijeri, ali kome ne bi?!
 
Kratko pitanje... hoću da uzmem Gamepass ultimate i da ga podelim sa drugom. Ja bih igrao samo na konzoli, on samo na PC. Jel ima još nešto sem da se uloguje i prebaci region na PC na onaj na kom je uzet Gamepass?
 
Nazad
Vrh Dno