Šta je novo?

Xbox Series X / S

Po uputstvu sam otvorio Turski nalog,kupio GamePass za jedan mesec i sada kada se vratim na US nalog i dalje mi piše da mi nalog ističe sutra...Gde grešim?
Nije uopšte potrebno da otvarate turski nalog ako već imate američki, samo na konzoli promenite region na Tursku , resetovati , uneti podatke sa svoje kartice i staviti neku tursku adresu i možete da kupujete šta hoćete na turskom xbox store-u, GPU pretplatu, igre, itd. Isto važi i za Argentinu samo tamo mora Mastercard, naša Visa više ne prolazi. Kod Turaka može i jedno i drugo.
 
Znao sam da sam negde pogrešio....Hvala za info.
 
Pa i nisi pogrešio, ako sam dobro razumeo imaš dva naloga... Tako da će ti pretplata ići sa turskog, a ti ćeš moci da koristiš tu pretplatu sa svog starog US naloga.
 
Odlično ako je tako, videću sutra kada istekne pretplata na US nalogu....
 
Pa ne možeš da se vrstiš na us nalog. Na njemu nemaš game pass. Igre skidaš preko turskog, ali možeš da ih igraš i sa us nalogom. Samo turski ti mora biti ulogovan.
 
Da li neko zna kako na Xbox Series X, instalirati USB mikrofon?
Gledao sam neke klipove na youtube-u da mora preko kontrolera preko 3.5mm ulaza, sa nekim adapterima...
Da li moze nekako direktno preko usb-a na konzoli?
 
Tronic nimh iz Lidla su extra,dobro drze

Ako se ima tur nalog mogu se kupovati igre sa drugih lokacija,usa,arg ?
Ikea ladda su bolje, narocito se vidi kod jacih potrosaca, a trebace nekad (npr mali stapni mikser, igracke za decu). Nema sanse da im primirisu, a testirao sam obe. Imas i ovde (doduse staro 10god, i verovatno su menjali proizvodjaca, ali ne verujem da su previse razlicite https://www.candlepowerforums.com/threads/lidl-red-tronic-battery-test.297893/)

Koliko je slika na 4k televizoru dobra/losa na Xbox Series S konzoli? Deluje mi da je to best buy konzola za coveka koji bi ponekad da odigra po koju igru, a pretezno sportske igra. Ali isto tako sam PS5 prodao pre 2 meseca, pa da nije bas preveliki downgrade.
Evo ja na 55" 4K (doduse konzola mi je setovana na 1080p, iako je TV 4k), igrao dosta razlicitih naslova, izmedju ostalog i ove fife sto nude, skroz je slika dobra, i bolja nego na PS4 Pro, u nekim naslovima.
 
Ja koristim Eneloop baterije evo 6-ta godina kako ih koristim, kupio komplet četiri baterije i punjač, one klasične bele, rade samo tako, pritom vibracija uvek uključena, a kada se igra CoD ili Destiny 2 od pucanja samo radi vibracija bez problema nedelju dana izdrže ako baš baš igram, a ako ono povremeno na sat, dva uključim konzolu, onda i zaboravim kada sam ih stavio u kontroler, naravno čim se par istroši odmah ide na punjenje dok druge idu u kontroler i nastavlja se dalje. Iskreno posle ovoga ne bih sebe mogao zamisliti da koristim punjive baterije u kontroleru, ovo je prava stvar i nema greške.

Što se slike tiče i više nego odlična je ako se ima dobar 4K tv, ali svakako vidi se da je rezolucija nekad boljka kada se gleda izbliza, ali ne kvari utisak toliko da ne može da se uživa u igri i da se lepo igra. Odlična mala mašinica, ali nadam se da ću do kraja godine da je zamenim za Series X, iskreno zbog Destiny 2 mi fali 4K, jer je slika downgrade u odnosu na One X koji sam imao pre, naravno 60fps nikada ne bih menjao za višu rezoluciju, ali za moje potrebe pašće X.

A što se tiče naloga napravite nalog ili iskoristite neki postojeći outlook nalog, nebitna je država skroz na koju se nalog pravi, bitno je da se prilikom kupovine unese billing adresa od grada u Turskoj ili Argentini ili prosto napravite dve adrese, naravno pre svega ovoga stavite državu na konzoli gde želite kupovati igre ili šta već i nemate potrebe vraćati se na US, neće vam banovati nalog i ne morate biti paranoični. Kod mene je Turska za gamepass, a Arg za igre, s tim što ponekad kupim i preko Turaka, zavisi od cena, naravno jedan nalog i jedna kartica i sve radi besprekorno.
Ako nam ikada uvedu naš store uz šta se nadam da se nikada neće desiti, onda zaboravite na ove kombinacije i to je to, dok nas nema radite ovako i uživajte i eto nadam se da neće ljudi više postavljati po 150 pitanja o istoj temi kako napraviti nalog i šta uraditi, a i ima posebna tema gde je kolega forumaš sve lepo objasnio šta i kako da se uradi.

I šta igrate ovih dana na Xbox-u, idealno je vreme za to, evo ja npr za vikend sam cepao CoD MW2 zbog double xp, pa juče malo Destiny, i tako, nikako da se odigra još nešto :D
 
Zavrsio RDR2 konacno, pa sad ono sto mi ostalo. Prelepa igra. Nerealna.

Pa kad zavrsim na to da predjem na FH5 Rally.

Naravno kao i uvek BF1 i BF5. Dosta nasih igra pa pravimo party ponekad kad se skupimo.
 
Mozda glupo pitanje, al jel ima fake xbox series s?

Vidim da je kod KP prodavaca polovnih konzola, ona nalepnica na poledjini razlicita, pa treba li pri kupovini posebno obratiti paznju na nesta?

Generalno izbegavam one bez garancije/racuna, kupljena/koriscena mesec dana, a nema nikakav validan dokaz da je kupljena pre mesec dana.
 

Prilozi

  • IMG-44ce3b0c4a29a284ef567f91823c3ca4-V.jpg
    IMG-44ce3b0c4a29a284ef567f91823c3ca4-V.jpg
    195 KB · Pregleda: 58
  • Screenshot_20230404-150406~2.png
    Screenshot_20230404-150406~2.png
    424.9 KB · Pregleda: 39
Odlično ako je tako, videću sutra kada istekne pretplata na US nalogu....
Ti nemaš GP pretplatu na USA nalogu, vec na turskom. Ako si sve dobro podesio na turskom nalogu skinuće ti novce sa naše kartice i to je to.
Ako hoćeš da koristiš GP moraš biti logovan na turski ne na USA nalog.
Vodi računa da xbox program na pc (za xbox ne znam) često sam pobrka podatke ako imaš više naloga, pa u tom slučaju mora log out, pa ponovo log in.
 
@s5p Raspitivao sam se za sebe pre par dana za nov XSS i dobio odgovor:

Screenshot 2023-04-04 at 16.20.00.png

Kod nas je 40.000 din. tako da se ne isplati KP za par hiljada.

Kupio sam original Microsoft controller i pokušao u par igara da se naviknem i ako uspem kupujem konzolu ali dugogodišnje korišćenje k+m je učinilo svoje tako da i dalje malo koristim k+m a malo gamepad i zbog toga teško da ću preći na konzolu :)
 
@s5p Raspitivao sam se za sebe pre par dana za nov XSS i dobio odgovor:

Pogledajte prilog 384173

Kod nas je 40.000 din. tako da se ne isplati KP za par hiljada.

Kupio sam original Microsoft controller i pokušao u par igara da se naviknem i ako uspem kupujem konzolu ali dugogodišnje korišćenje k+m je učinilo svoje tako da i dalje malo koristim k+m a malo gamepad i zbog toga teško da ću preći na konzolu :)
Ja posle godinu dana nisam uspeo, iako se igram samo na xbox-u. Doduše igram samo rpg, survival igre uglavnom, gde nema mnogo nišanjenja itd
 
Neke sporije singl player pucacine jos i mogu da odigram na kontroleru ali tipa call of duty, warzone, pubg ili nesto slicno jok brale. Dok nema akcije jos i djene djene se snalazim ali cim neko pripuca ja ko retardirana guska izmesam sve komande sta treba da stisnem i gde da begam. :ROFLMAO:
 
Neke sporije singl player pucacine jos i mogu da odigram na kontroleru ali tipa call of duty, warzone, pubg ili nesto slicno jok brale. Dok nema akcije jos i djene djene se snalazim ali cim neko pripuca ja ko retardirana guska izmesam sve komande sta treba da stisnem i gde da begam. :ROFLMAO:
Za gore navedene igre (i ne samo te) je i na Playstation 5 i XBox S/X konzolama omogućeno igranje preko tastature i miša, kao što je i na PC-u omogućeno igranje preko joypad-a. Jednostavno se izabere kontrolna šema u podešavanjima igre. U lobby-ju ćeš videti ko na kojoj platformi igra i da li koristi joypad ili tastaturu i miša.
 
Za gore navedene igre (i ne samo te) je i na Playstation 5 i XBox S/X konzolama omogućeno igranje preko tastature i miša, kao što je i na PC-u omogućeno igranje preko joypad-a. Jednostavno se izabere kontrolna šema u podešavanjima igre. U lobby-ju ćeš videti ko na kojoj platformi igra i da li koristi joypad ili tastaturu i miša.
Ali mene ne zanimaju konzole, nego kada igram pc iz kreveta da mogu da koristim kontroler a ne da se grbim u stolici pred monitorom a mogu lepo da igram iz kreveta na 55 inca 4k tv-u.
 
Nekada sam imao Xbox One na kom sam imao jedan nalog na kom je bio uplacen Game Pass Ultimate (preko turske). Prosle godine uzeo sam Xbox Series S, a Xbox One sam poklonio bratu. Na staroj Xbox One konzoli ostao je moj nalog (naravno zakljucan) i kreirao sam bratu novi nalog koji sam dodao kao Family Member. Za sada sve super sljaka i mozemo obojica u isto vreme da igramo igrice, ja na Series S konzoli, a on na One. Sada hocu malo klincu iz komsiluka da omogucim da igra ove igre sa Game Pass-a pa me zanima koliko maksimalno Family clanova mogu da dodam?
 
Istekla pretplata na US nalogu,na turskom aktivna.I dalje bez problema igram sve igre na US nalogu.Sve igre skinute na US nalogu vidim i mogu da igram na turskom,logovan sam na oba naloga istovremeno.
 
Pošto nešto hoću da proverim, da li je moguće da se deinstalira Witcher 3 next gen update na Series S i vrati osnovna igra tj ona koja je Xbox One ekvivalent?
 
Uh mislim da deinstaliranje updatea nije moguce.
Jedino ako u store postoje odvojene verzije za igru - jedna za Xbox One i jedna za X/S. Al ne znam za Witcher 3 da li ima tako, mislim da je samo next gen verzija.

KLJUCNO: MISLIM, nisam siguran, proverite, izguglajte.
 
Da li je moguće preko XBOX X (podešen na Tursku zbog GPU-a), uplatiti i gledati Disney+ i Netflix?
Pretpostavljam da je pouzdanije odraditi uplatu putem VPN-a i PC-ja, ali me interesuje da li je neko pokušao da sve obavi preko konzole.
Da li je poželjno uopšte koristiti konzulu za streaming Netflixa i Disney-a sa različitim nalozima, zbog mogućeg ban-a?
 
Hteo bih da kupim burazeru igru ‘Hogwarts legacy’ za Seriju S, znaci digitalnu verziju ali je ne nalazim po nasim prodavnicama. Postoji samo za PS5 i Seriju X disk verzija koliko sam uspeo da izguglam.
Gde kupiti legalno igru a da nije Turska/Arg jer ja nemam xbox a samim tim ni nalog a trebalo bi biti i iznenadjenje/poklon u neku ruku?
Znam da bih mogao da napravim nalog pa da mu tako giftujem ali postoji li druga opcija?
 
Ili tako ili uzmeš ključ sa cdkeys ili nekog sličnog sajta. Ne vidim drugi način
 
S tim što više nije moguće giftovanje preko Turske/Argentine. Osim toga , za T/A mora kupovina direktno preko konzole. Znači morao bi US nalog da se pravi. @Marmil
 
Nazad
Vrh Dno