Šta je novo?

Xbox Series X / S

A cemu onda potreba 2022 za XSX ako vec imas dobar komp? ;) Ako ti je sad dobar komp gurace i 2022 god sve to sto bude izlazilo na XSX. Generalno ko nema komp za igre pa jos ajde da opravda kupovinu boxa ali ovako pored dobrog kompa jos i XSX ,bukvalno ispada kao da gomilam jednu te istu platformu.
Optimizovanije igre, stabilni fps, skoro pa nema uopste citera u online igrama, 4k?
 
@legionar

Ha ha da da sigurno
 
Sta je lose receno da je toliko smesno? Nauci me u mom neznanju.
 
Sta je lose receno da je toliko smesno? Nauci me u mom neznanju.

Stabilni fps, sta je tebi stabilan fps 30 mozda? Na kompu imas sirok izbor u zavisnosti koliko ti je jak komp i da pravis kompromis izmedju rezolucije i detalja .. A pusti me online igara na konzoli molim te , gde slusam decu kako vriste , sve mi je jasno.. igrao sam COD godinama na PS4, ono je uzas kakva je online gejming publika na konzoli
I cuj optimizovanije igre, probaj ajde evo poslednje mi pada na pamet Mafia 1 Remake. Uzmi konzolasku i vidi kako izgleda i radi na PC-ju, kao dve razlicite igre da su
 
Pa tesko je da mute decu? Eno u warzone na PC je divno, ne vriste deca ali vriste likovi 20-30 godina, zato i poatoji mute. Sada su vecina igri bar 60fps, na PC dzabe ja da podesavam grafiku kad ne mogu da smanjim broj citera. Uporedi online NBA ili fifu na PC i konzolama, kada se stiglo dotle da se cituje u among us i fall guys onda sta reci. PC je nekada bio zakon i za gaming, danas ne, pc je postao samo za pokazivanje, rgb graficka, rgb kuler i kuciste, rgb slusalice i mis, sve je rgb.
 
Jel radite vi ovu kalibraciju TVa i HDRa. Nisam to nikad radio i ne znam koliko uopšte utiče. Oprečna su mišljenja.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Pa ako to neko odradi profesionalno, to je svakako odlicno.
 
Pa tesko je da mute decu? Eno u warzone na PC je divno, ne vriste deca ali vriste likovi 20-30 godina, zato i poatoji mute. Sada su vecina igri bar 60fps, na PC dzabe ja da podesavam grafiku kad ne mogu da smanjim broj citera. Uporedi online NBA ili fifu na PC i konzolama, kada se stiglo dotle da se cituje u among us i fall guys onda sta reci. PC je nekada bio zakon i za gaming, danas ne, pc je postao samo za pokazivanje, rgb graficka, rgb kuler i kuciste, rgb slusalice i mis, sve je rgb.

Jesu citeri problem, mada ih ima i na mobilnom. Ali da igram fps na kontroleru ne mogu. Probao malo COD MW2 (stara verzija) na PC sa kontrolerom, iskustvo blagi uzas. Mozda XBOX/PS imaju neke magicne pecurkice pa je bolje iskustvo. Na Gamesir T4 Pro je neigrivo bez autoaim. Probacu sa ziroskopom kada mi stigne graficka ali to svejedno ne radi na Xbox/PS. Sa druge strane pucacine kao Call of Duty Mobile su vrlo igrive i bez autoaim jer je touchscreen na novim mobilnima mnogo precizniji od analoga na kontrolerima.

Mislio sam uzeti konzolu ali se nije puno toga promenilo na bolje. Trenutno su hardverski nedostizne za PC kada je odnos perf/novac u pitanju ali vec sledece godine ce se to promeniti. Kada kupim graficku dobijam i Xbox i PS3 i Nintendo zahvaljujuci emulatorima. Mogu i Switch igre da igram za dz. Na konzoli se sve placa i svaka je za sebe. Jedino nema Sony eksluzivnih igara na PC.

S jedne strane konzola je dobra za nove korisnike jer imaju sta da igraju kroz BC ali je losa jer sve to moraju da kupe. Za razliku od vlasnika starih konzola za koje bas i nema puno toga novog ali poseduju biblioteku igara. Pa i taj BC, uglavnom samo omoguci 60 fps. Na PC mozes kakav hoces fps, koju hoces rezoluciju, nivo detalja, da koristis kontroler po zelji, pa i da dodas rtx gde ga nema ili neke slicne efekte pa i nesto slicno auto hdr, mada to ne radi uvek i svuda.
 
Evi sad videh da će i Fifa omogućiti 120 fps i 120 Hz, a i novi AC to već nudi ali to bi zahtevalo novi TV koji bi to podržavao kao i HDMI 2.1, a koji su po mom mišljenju sad za sad preskupi i preveliki. Od Samsunga samo Qled 90 i od LGa neki oled modeli. Sony još nema u ponudi tako nešto ali će verovatno imati uskoro. Ako neke ima malo više informacija o ponudi neka kaže, ja više nisam našao. Mada mi je kupovina TVa radi 2 igre (za sada) nešto potpumo suludo, ali ako ima neki korektan model vredelo bi razmisliti.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Sony XH90 serija ima HDMI 2.1, mislim da su pustili update koji ih je ukljucio da rade u fulu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sony je kroz update omogućio 120hz za X900H/XH90 seriju, tehnički su već imali podršku za hdmi 2.1.
Pa najbolje bi bilo da Sony nema odgovarajuć TV na lanču za svoju konzolu. :D

edit: preteče me Marko... :)
 
Ti TV nemaju nigde da se kupe legalno u Srbiju ? Ili su neke drugačije oznake kod nas ?
 
Ja sam hteo menjati moj XE9000 za taj, ali nažalost XH9000 ima previše kompromisa, lošiji HDR Peak i to dosta, 4x manje dimming zona, "uži" kolorni gamut ... Plus što HDMI 2.1 4K VRR prema prvim testovima radi vrlo loše jer ugrađeni procesor nije dovoljno snažan. Primer XH9500 bi bio idealan za to, ali tom TV-u neće uopšte pustiti HDMI 2.1, nije dizajniran za to jednostavno.

LG Nano90 (10-bit IPS) gledajte, osim lošeg local dimminga sve ostalo mu radi savršeno sa novim konzolama. Naravno CX sve to samo još bolje. Ko ima Series S Nano86 (8-bit IPS) serija je taman jer podržava VRR na 1440p nativno.

Samsung podbacio ove godine žestoko - čak je i najskuplji model 8-bit, a nisu makli dalje ni od Edge LED rasvete isto.
 
Ja sam hteo menjati moj XE9000 za taj, ali nažalost XH9000 ima previše kompromisa, lošiji HDR Peak i to dosta, 4x manje dimming zona, "uži" kolorni gamut ... Plus što HDMI 2.1 4K VRR prema prvim testovima radi vrlo loše jer ugrađeni procesor nije dovoljno snažan. Primer XH9500 bi bio idealan za to, ali tom TV-u neće uopšte pustiti HDMI 2.1, nije dizajniran za to jednostavno.

LG Nano90 (10-bit IPS) gledajte, osim lošeg local dimminga sve ostalo mu radi savršeno sa novim konzolama. Naravno CX sve to samo još bolje. Ko ima Series S Nano86 (8-bit IPS) serija je taman jer podržava VRR na 1440p nativno.

Samsung podbacio ove godine žestoko - čak je i najskuplji model 8-bit, a nisu makli dalje ni od Edge LED rasvete isto.
A šta misliš o Hisense-u (za nas sa skromnijim budžetom) što je benchmark recenzirao https://youtu.be/i832aeFyZ0U ?

Izvinjavam se ako smo previše otišli u off.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ove godine treva preskočiti sve modele u srednjoj višoj klasi. Ja gledam da utopim moju master seriju i migriram xf9005 u spavaću, ali sačekaću sl godine. Bitno je da udam ZG :D

Jeste da ima 2.1 i master drive, ali našao sam kupca za fine novce, a s'obzirom da nemam garanciju, pametno je da ga prodam
 
Poslednja izmena:
Moj XsX je vec riknuo :).
Datum proizvodnje konzole: 06-aug-2020.
Sutra saljem nazad, mozda dobijem drugi krajem meseca.
 
Poslednja izmena:
:(

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Moj XsX je vec riknuo :).
Datum proizvodnje konzole: 06-aug-2020.
Sutra saljem nazad, mozda dobijem drugi krajem meseca.

Kako? Sam od sebe? Ja na kp hoću da naručim za početak decembra, a sad si me uplašio. Šta se desilo?
 
Šabani. I ps5 crkava, sad i ovo. Onda čekanje i nastavlja se verna služba ps4
 
Uff to je to, te prve serije konzola kao pijani da ih prave :S:
 
I ps5 coil whine-uje kao prekrupač.. Prijavljeno na više mesta.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Kontroler stigao iz Games-a .
1ff5840b6381b7194bc615173c178c0b.jpg
cd19fc790a1213490293cb81a073987f.jpg
4b111a2ed321cae339f828c99b6599dd.jpg
 
Cena je malo nenormalna, 8499din?
Znam da je DS4 bio toliko, ali mislio sam da su Xbo kontroleri oko 5000.
 
Nazad
Vrh Dno