Šta je novo?

Xbox Series X / S

Kada se vec pominje Kodi, kakva su iskustva sa njim na Series s/X?

Na Xbox One X je krs jer nije mogao da pusti 90% UHD ripova koje imam. Sa druge strane, moj Sony Android TV, 4 godine star, pusta te iste filmove bez ikakvih problema.
Pa s' obzirom na to da cela Xbox One serija ima overklokovani procesor za low power laptopove nije ni cudo da nije mogao da pusti UHD. Xbox Series serija ima moderan procesor sa pristojnim klokom, ne bi trebalo da imaju problema.



Imas aplikacije za poznate servise - youtube, twitch, netflix.
Aplikacija za Kodi postoji, ali ne znam da li je moguce skidati dodatke.
Aplikacija za HBO GO ne postoji, postoji MAX koji kod nas ne moze da se koristi.
Aplikacija za EON ne postoji, ali imas Edge browser, tako da ti trebalo da radi preko sajta. Probao sam bezicnu tastaturu i misa, radi bez problema.
Stize HBO MAX kod nas u 2022. godini.
Kako kazu na linku:
"Streaming servis zameniće sve postojeće HBO servise kod nas i u regionu od 2022. godine, kad će biti objavljene i lokalne cene."
 
Ne mogu da editujem prethodni post

@Solesoslav
Pa da,kodi je bivši xbmc,to mi treba preko adonova da gledam filmove(tipa elementum itd),šteta za eon i slične aplikacije da ne može.Da li ima možda browser pa preko njega da gledam,eon,iris itd?Fon je ladan ko špricer nije do toga,problem je vervoatno zato što nema servera kod nas i laguje.Iskreno ne baca mi se 300e ako ne moram,ali izgleda da ću morati.Zamislio sam da mi to bude ujedno kao što mi je bio android box(koji već zastareva) i plus da mogu da pikam igrice sa gamepassa
Pisi mi na PM malo vise o tome sta je elementum i kako se koristi/podesava, pa da ovih dana probam da ga podesim na Xbox-u. Cini mi se da nije podrzan, ali ne znam 100% dok ne probam, a kad guglam nije mi odmah jasno sta je taj addon, kako radi/se podesava i u koje svrhe se koristi.
 
Pa s' obzirom na to da cela Xbox One serija ima overklokovani procesor za low power laptopove nije ni cudo da nije mogao da pusti UHD. Xbox Series serija ima moderan procesor sa pristojnim klokom, ne bi trebalo da imaju problema.


Nema sanse da je procesor na One X losiji nego SoC na mom TV-u koji je realno jako, jak spor - to su popravili tek 2 generacije kasnije. Pre je stvar u pitanju losa optimizacija softvera.
I na One X sam mislio da nece biti problema pa mi zato treba iskustvo iz prve ruke
 
Nema sanse da je procesor na One X losiji nego SoC na mom TV-u koji je realno jako, jak spor - to su popravili tek 2 generacije kasnije. Pre je stvar u pitanju losa optimizacija softvera.
I na One X sam mislio da nece biti problema pa mi zato treba iskustvo iz prve ruke
Sem ako ti je jako star/los TV, rekao bih da su u najgorem slucaju tu negde. Pa Switch iako je prenosiva konzola i ima samo cetvorojezgrani ARM procesor ima oko 2/3 snage procesora u Xbox One/PS4. Dodatno ogranicenje lezi u tome sto su aplikacije na M$ store-u UWP aplikacije i imaju ogranicenje na to koliko procesorskih jezgara(2-4) i RAM memorije (1GB) mogu da povuku. Posto predpostavljam da konzole prethodne generacije nisu imale GPU accelerated decoding za rezolucije vece od 1080p(setimo se da originalni PS4 i Xbox One ne mogu ni da prikazu rezoluciju vecu od 1080p) relativno slaba jezgra procesora moraju da obave taj posao. Kako samo 2-4 njih mogu da se posvete jednoj aplikaciji, ona prosto nisu dorasla tom zadatku. Trenutna generacija konzola ima "high end" desktop procesor u sebi, gde svako jezgro ponaosob bi trebalo da moze da dekodira 4k video bez stucanja ili bilo kakvih problema, ali razumem zasto zelis da se uveris iz prve ruke.
 
@hybrid
Iris i EON rade preko Egde bez ikakvih problema
Ima i Deezer, i Spotify, i DAZN...
 

 
Krenuo BF sale na Xboxu, skoro sve igre na odličnim popustima, npr CP2077 1300din, WD Legion 900din, Immortals 1000din, RE Village 2300din itd itd.
 
Gde je to CP2077 1300 dinara , kljuc da se kupi pretpostavljam ? Pitam za druga , ja sam odavno kupio na disku , day 1 .
 
Ima neko raspolozen da mi uzme i prosledi kao gift , ako drugar bude hteo da uzme ? Placam naravno odmah .
 
@hybrid
Iris i EON rade preko Egde bez ikakvih problema
Ima i Deezer, i Spotify, i DAZN...
Meni preko Edge na xbox Iris nije radio. Takodje neko je pitao za kodi, I tu ima nekih problema trenutno, addonovi ne rade.
Nisam provjeravao zadnje 2 nedelje pa mozda je trtenutno stanje drugacije.
 
U pravu si, sada sam ponovo probao i prijavljuje DRM grešku
EON i dalje funkcioniše
 
Imam One S, GPU pretplatu, UK region, probao cloud gaming, ali prijavljuje da nije omoguceno u mojoj zoni!? Jel moze/mora VPN?
Jel neko probao cloud gaming?
Probao bih Riftbreaker, on je za nextgen konzole, a omogucen je u cloud-u za stare konzole...
 
Ne moze cloud gaming kod nas, tj moze preko VPN-a, ali pokrenuti ga na Xboxu ne ide, tako da dok ne dođe cloud kod nas zvanično, a neće, ne upuštaj se u to, eventualno preko telefona ako imaš dobar VPN pa tamo da igraš ali nije to to..
 
Napisao sam ja mislim,da preko fona vpn treba da bude upaljen samo kada se pokrene aplikacija i posle može da se isključi i radiće.Nisam proveo sate igrajući tako ali nije neko iskustvo zato šot nema servera kod nas verovatno
 
Hvala na odgovorima!
Uspeo sam da pokrenem...:)
Registrovao sam se na free protonvpn nalog. Imam Asus N18U router i podesio sam ga po uputstvu sa njihovog sajta. E sad, za free varijantu imaju samo tri drzave, jp, nl i us.
Mislio sam da nema sanse, ali hajde da probam. Uzeo sam jedan nl nalog - i proradilo odmah!
Verovatno zato sto je NL podrzana u cloud gaming-u, bez obzira sto je nalog konzole vezan za UK.
Mislim da zvanicno (bez VPN-a) cloud gaming nece skoro kod nas...
 
A vi se i dalje zadovoljavajte Argentinom i Turskom, dok u Srbiji konzolu možeš samo da kupiš i uključiš i to je to lol
 
Kad bi bilo kod nas imali bismo Norveške cene. Dok je Argentine nema zime.
 
A vi se i dalje zadovoljavajte Argentinom i Turskom, dok u Srbiji konzolu možeš samo da kupiš i uključiš i to je to lol
Šta ćeš kad smo ekonomski tigrovi, pa velike korporacije boli uvo da donesu na naše tržište zabavu za široku narodnu masu...
Zato i nemamo Xbox Store, Playstation Store, nismo donedavno ni Apple AppStore imali...

Al stvarno ne znam kakve to probleme pravi, konzole rade godinama bez domaće trgovine, što Nintendo, što Sony, što Microsoft.
 
Cimao sam ove sa KP za Game pass premium, moram im poslati podatke za mail pa oni ubace? To mi nesto van pameti.
Jel moguće da nema nigde povoljno gamepass uzeti? Cdkeys tako nešto m
Cimao sam ove sa KP za Game pass premium, moram im poslati podatke za mail pa oni ubace? To mi nesto van pameti.
Jel moguće da nema nigde povoljno gamepass uzeti? Cdkeys tako nešto?
 
Tako sam i ja uzeo Game Pass Ultimate sa KP , nikakvih problema nije bilo , poslao im odradili , ja samo zamenio sifru nakon toga i radi bez problema .
Jos jednom da zamolim ako neko ima voljan da mi pazari key za Cyberpunk sad na ovoj akciji za 1300 dinara , neko ko je to vec radio i zna kako ide , placam uredno na racun u banci ili kako god , neka mi se javi porukom
 
To da bi u Srbiji bile norveške cene na store-u je samo vaša pretpostavka.
 
Ne bi sigurno bile ni Argentinske, to ti je valjda jasno. Ako i budu dolazili kod nas, verovatno će obuhvatiti ceo Adria region, tako da cene sigurno neće biti povoljne, već će verovatno biti kao i u ostatku Evrope.

Opet kažem, nema nikakvog razloga da dolaze kod nas, sve dok kupovina normalno radi. A i dostupne su igre na milion sajtova+retail gaming prodavnice. Šta misliš da svi ostali koji imaju svoj Store kupuju igre isključivo na njemu. Malo morgen, jure i Nemci i Amerikanci i Norvežani razne kodove i popuste.
 
Argentina bogatija zemlja od nas, a mi bismo imali više cene od njih. Pa da, to mogu da zamislim definitivno. :) Ja sam za to da dođu, ipak je najavljena prosečna plata od 1000 evra do 2025. ili kako već. :D
 
Koje vpn-ove koristite da se nakacite na argentinu za redeem kodova? Moj vpn nema server za argentinu a bez toga ne mogu redeem da uradim pa moram da cimam kineze od kojih kupujem da mi zavrse to. Kapiram pobriscace mi fajlove sa onedrive jednog dana :D
 
Ako nekoga zanima , upravo sam drugaru odradio preko kp na nov nalog na xboxu gamepass ultimate za 3 godine za 6000 dinara , sto je po meni ultra jeftino , ako nekome treba da zna , u pretrazi na kp ukucajte gamepass ultimate i videcete kao treci rezultat pretrage , napominjem da nemam nikakav dil od ovoga niti da prodavca licno poznajem
 
Pozdrav ljudi!
Imam par pitanja ako neko moze da pomogne.
Dugogodishnji sam korisnik sony ps, (1,2,4,pro) ali se razmishljam o prelasku na xbox x umesto ps5.
Mahom igram FPS igre, Battlefield skoro iskljuchivo. Kakvo je stanje xbox servera i broja igracha obzirom da igramo na eu serverima, i da li tu cross play pomaze za Battlefield 2042?
Prethodni post o Ultimate passu, koliko je to validno na duze staze u smislu nekog naknadnog bloka jer realno to mi se chini da samo hack-ovan nalog moze biti? Mator sam da se zezam sa time :)
Da li kontroler dolazi sa baterijama nekim ili odmah moram da kupujem (one punjive sanyo koliko kontam su najbolje)?
Za kupovinu u storu kontam mogu da kupujem na amazonu gift card kao za sony ps shto radim?
Kakav je vas stav po pitanju kvaliteta izrade ps5vs xbox x, vidim sve vise izvestaja o pokvarenim ps5 kao i o redizajniranom heatsink-u na ps5?
Unapred hvala!
 
Prvo u game passu nisu to hakovani nalozi, to su argentinski, pa su jeftini, možeš i sam kupovati passove negde na sajtovima, kao i za sony, možeš kupovati gift cardove sa novcem pa sam redimovati pa posle kupovati šta želiš
Kontoler dolazi za duracell baterijama, ako kupuješ dodatni kontoler uz njega dobijaš i 15 dana game pass, plus ti svakako sleduje još jedan mesec free kao novom korisniku
Kupuješ cardove gde god su ti povoljni, amazon, hrk key, gamivo...
Meni je konzola zveknula na pod sa police prvi dan po kupovini (mačka ne voli nove stvari) i eno je živa i zdrava :)
 
Nazad
Vrh Dno