Šta je novo?

Xbox Series X / S

Hoces da kazes da igre izgledaju i rade bolje na Series S nego na One X (naravno, ne racunajuci brzinu SSD-a)?
Koji monitor/TV imas? UHD?
Rade bolje u smislu da zbog jačeg procesora FPS je dosta stabilniji, i naravno skoro sve nove igre rade u 60fps, ja jedino znam da poslednji Guardians of the Galaxy ne radi u 60fps jer im je generalno optimizacija loša za tu igru, konzola je mala zver. Iskreno ja sam je najviše uzeo zbog novih igara, Destiny-a u 60fps i generalno drugih igara u 60fps, a rez jeste full hd, ali na mom 4K 49KS7000 Samsungu je brutalna slika, jer sam tv ima dobar procesor za upscale, plus sama konzola izbacuje sliku koje je u vrh kvalitetu, pa i igre koje se renderuju u nižoj rezoluciji izgledaju vrh, iskreno ja neću menjati Series S dok ne dođe refresh ovih konzola kao u prošloj generaciji, ali računaj da je moj tv iz premium segmenta pa na njemu su i igre sa Xbox One debeljka izgledale brutalno iako je to najslabija konzola iz prošle generacije.
 
Sta mislite, jel ce ubacivati Fifu 22 na gpass i posle koliko vremena? 21 je ubacena dok je jos bila sveza, ako se ne varam
 
Nece verovatno. 21 je tek u maju dosla.

A da li ce ranije sada to niko ne zna.
 
Ako je to nekome interesantno, imate XBOX Live (region Turska) na CDKeys za €26.79.

Sinoc sam kupio 3 kupona i aktivirao Game Pass Ultimate za 81€ - do Novembra 2024 :)

Ranije sam govorio da necu kupovati Game Pass ali Forza Horizon 5 je tu....
 
Samo da se prijavim da sam od danas u vašem finom društvu, redimovao kod za Ultimate pass koji je došao uz kontroler, sad ima da igram dok mi oči ne ispadu :)
I ovako mi žena oduzela komp jer mora non stop da se igra AOE IV
 
Ako je to nekome interesantno, imate XBOX Live (region Turska) na CDKeys za €26.79.

Sinoc sam kupio 3 kupona i aktivirao Game Pass Ultimate za 81€ - do Novembra 2024 :)

Ranije sam govorio da necu kupovati Game Pass ali Forza Horizon 5 je tu....
Jel I to može da se šalje kao gift?
 
Sinoc sam imao nekih pola sata da testiram Forza Horizon 5 na XBOX One X.

Za sada mogu da kazem da zaista sjajno izgleda ali je ocigledno da je igra 100% optimizovana za Series X/S. Vremena ucitavanja na One X su katastrofalna. Uvodna scena (ona u kojoj vozite vise razlicitih vozila) je prekinuta nekoliko puta zbog ucitavanja sledecih deonica. Pretpostavljam da ovo na X/S radi trenutno zbog SSD ali na staroj generaciji se vidi samo crni ekran dok se nivoi ucitavanju.

Ovo (uvodne scene, veoma efektivne) je radilo savrseno u FH3 i FH4 tako da se nadam da ce to ispeglati. Za sada, iskustvo nije bas najbolje na prosloj generaciji.
 
Sinoc sam imao nekih pola sata da testiram Forza Horizon 5 na XBOX One X.

Za sada mogu da kazem da zaista sjajno izgleda ali je ocigledno da je igra 100% optimizovana za Series X/S. Vremena ucitavanja na One X su katastrofalna. Uvodna scena (ona u kojoj vozite vise razlicitih vozila) je prekinuta nekoliko puta zbog ucitavanja sledecih deonica. Pretpostavljam da ovo na X/S radi trenutno zbog SSD ali na staroj generaciji se vidi samo crni ekran dok se nivoi ucitavanju.

Ovo (uvodne scene, veoma efektivne) je radilo savrseno u FH3 i FH4 tako da se nadam da ce to ispeglati. Za sada, iskustvo nije bas najbolje na prosloj generaciji.
Radi trenutno sve
 
Da, radi kao podmazano.
 
Koji kabli ovde ide ?
IMG_20211115_145132.jpgIMG_20211115_145319.jpg
A koji ovde ?
 
Gornja slika micro-USB
Druga slika je da se priključi headset koji se dobija uz samu konzolu ili neki drugi dodatak
 
Xbox 20 Years Anniversary Celebration:

 
Ovih dana testiram project xCloud i moram reci da je moja odluka da nabavim Series S/X ozbiljno dovedena u pitanje.

Neke igre stucaju i ocigledno jos nisu optimizovane za Cloud ali vecina radi kao podmazana, posebno malo starije igre. Osecaj nije bas 100% kao na pravoj konzoli ali za casual igrace kao sto sam ja, ovo je i vise nego dovoljno. Testirao sam na laptopu preko Xbox app i zaista lepo radi, kontroler ima vibraciju tako da je osecaj bas dobar. Sada npr. mogu da igram Medium bez obzira sto nemam X/S.

Testirao sam i na telefonu i tu radi dobro ali igranje na malom ekranu (bar za mene) nema nekog smisla.
 
Ozbiljno dovedeno u pitanje da nabavis ili da ne nabavis :)
Vec sam ranije pisao al ajd, ja stvarno ne znam sta ima da se dvoumi oko uzimanja xboxa i game pasa ko igra igre makar i povremeno. Za 500din mesecno ej. Ja klincu kazem ajde malo da prosetamo on odmah najavi sladoled, kokice, pomfrit sta sve ne, vec ode 500din, za jednu setnju :) Igras na konzoli, nastavis na kompjuteru, moze na mob, xCloud, sve radi, nema glupiranja sa lastgen, nextgen, snimljenim pozicijama. Izasla i Forza5 koje ludilo od igre :)
Inace, preporuka za It takes two igru za dvoje. Klinac me bukvalno ceka na vratima da dodjem sa posla i ajde, ajde da igramo...
 
Aj opisi malo xcloud, da li mora preko vpn-a? Koja je brzina potrebna neta? Tj na kojoj si ti testirao? Da li ima stucanja u igrama?
 
Meni cloud je lepo radio nekih 10ak min prvog testa,posle toga baš i ne radi lepo,dal je do neta ili čega već,i ja još uvek vagam dal da uzmem s pošto sam već uzeo gamepass ultimate na 3 godine.Za cloud treba da se upali vpn ali samo kad udješ u aplikaciju i posle isključiš i igraš.Ja nemam vibraciju na gamepadu,preko fona pa na tv,To mi je bila neka zamisao da će lepo raditi ali definitivno nije to to.Inače imam optiku od 100mBs,isprobao sam i amd link,ne radi baš ni to dobro
 
Ja sam u Austriji i imam net 250/50 Mb mada Magenta kao provajder nije bas sjajan jer stalno ima problema. U svakom slucaju, konekcija preko kabla znacajno bolje radi nego WiFi.

Kao sto sam rekao, neke igrice rade sjajno, neke manje ili vise stucaju. Uglavnom stare igrice rade bolje. Npr. Wolfenstein Old Blood radi perfektno, kao i NFS Heat ili Forza Horizon 4. Forza Horizon 5 zna povremeno da stuca, kao i Gears 5.

Probao sam i tu varijantu, preko fona pa na TV i to ne bih preporucio. Mnogo bolje radi sa laptopa pa na TV, tada je i kvalitet mnogo bolji a radi i vibracija na kontroleru.
 
Uzeo sam burazeru XSS sa novom Fifom, pa sam iskoristio priliku da probam konzolu i uporedim sa XSX (koji sam imao nekoliko dana) i kompom na kojem se inace igram.
Konzola je bas sitna i jako mi se svidja kako izgleda.
Ovih dana sam bas igrao FH5 na 3070 i ovo naravno nije ni blizu toga. Grafika drasticno losije izgleda zbog podesavanja i nize rezolucije. Uopste ne deluje nextgen, ali zato radi u locked 60.
IQ me bas asocira na lastgen konzole, ali je odlicno sto skoro sve igre mogu da se igraju u 60fps i sto je konzola brza kao munja. Ucitavanja u FH5 su brza nego na nvm drive-u na pc-u, a quick resume je fenomenalna stvar.

Sve u svemu, uz ove cene ovo je verovatno best buy sto se tice konzola trenutno (makar dok se ne smire cene "vecih" konzola) ako se koristi gamepass ili igre kupuju na argentinskom store-u.

Konzolu sam povezao na stari tv (B7) koji nema bas najbolji hdr i DV je ucinio da igre izgledaju dosta bolje, jer su primetno svetlije.
Verujem da na novom tv-u ne bih primetio neku vecu razliku u odnosu na hgig, makar dok ne stignu nativne DV igre.
 
@Aragorn a pa zato i tebi bolje radi,u Srbiji nema servera za cloud i kači ko zna gde i zato i ima problema,isprobaću kako je to preko kompa sa lan kablom,ali kolko vidim ne gine mi jedan s serija za sobu,i plus što mi je tamo tv 720p tako da mi neće trebati neka jača konzola sigurno
Ps jedna bitna stvar,da li može kodi,youtube,eon i takvi servisi da se instaliraju na konzoli?
 
@Aragorn a pa zato i tebi bolje radi,u Srbiji nema servera za cloud i kači ko zna gde i zato i ima problema,isprobaću kako je to preko kompa sa lan kablom,ali kolko vidim ne gine mi jedan s serija za sobu,i plus što mi je tamo tv 720p tako da mi neće trebati neka jača konzola sigurno
Ps jedna bitna stvar,da li može kodi,youtube,eon i takvi servisi da se instaliraju na konzoli?
Youtube moze sigurno, ja ga koristim na Xbox One dok radim da pustam muziku preko zvucnog sistema koji je povezan na TV. Ranije sam povezivao racunar sa 5m dugackim kablom, ali od kako sam presao na sistem bez integrisane graficke taj isti kabl mi je za 10-20cm prekratak jer je video izlaz na diskretnoj grafickoj nizi od onog na maticnoj koji koristi integrisana kartica. U kom smislu ti treba kodi(to je bese XBMC)? Ako mislis samo da pusta skinute filmove, i za to koristim Xbox. U svakom slucaju opisi sta ti tacno treba i potvrdicu ti ili ja ili neko drugi iz teme. Sto se EON-a tice, cini mi se da nema.

Meni cloud je lepo radio nekih 10ak min prvog testa,posle toga baš i ne radi lepo,dal je do neta ili čega već,i ja još uvek vagam dal da uzmem s pošto sam već uzeo gamepass ultimate na 3 godine.Za cloud treba da se upali vpn ali samo kad udješ u aplikaciju i posle isključiš i igraš.Ja nemam vibraciju na gamepadu,preko fona pa na tv,To mi je bila neka zamisao da će lepo raditi ali definitivno nije to to.Inače imam optiku od 100mBs,isprobao sam i amd link,ne radi baš ni to dobro
Mozda ti se pregreje telefon? U svakom slucaju, definitivno ce bolje iskustvo biti sa nekim uredjajem koji je kablom povezan u ruter.
 
@Solesoslav
Pa da,kodi je bivši xbmc,to mi treba preko adonova da gledam filmove(tipa elementum itd),šteta za eon i slične aplikacije da ne može.Da li ima možda browser pa preko njega da gledam,eon,iris itd?Fon je ladan ko špricer nije do toga,problem je vervoatno zato što nema servera kod nas i laguje.Iskreno ne baca mi se 300e ako ne moram,ali izgleda da ću morati.Zamislio sam da mi to bude ujedno kao što mi je bio android box(koji već zastareva) i plus da mogu da pikam igrice sa gamepassa
 
@Solesoslav
Pa da,kodi je bivši xbmc,to mi treba preko adonova da gledam filmove(tipa elementum itd),šteta za eon i slične aplikacije da ne može.Da li ima možda browser pa preko njega da gledam,eon,iris itd?Fon je ladan ko špricer nije do toga,problem je vervoatno zato što nema servera kod nas i laguje.Iskreno ne baca mi se 300e ako ne moram,ali izgleda da ću morati.Zamislio sam da mi to bude ujedno kao što mi je bio android box(koji već zastareva) i plus da mogu da pikam igrice sa gamepassa

Inace Xbox ima browser, skoro je update-ovan na Chromium engine i radi toliko dobro da mozes da igras N64 emulatore preko njega.
 
Ps jedna bitna stvar,da li može kodi,youtube,eon i takvi servisi da se instaliraju na konzoli?
Imas aplikacije za poznate servise - youtube, twitch, netflix.
Aplikacija za Kodi postoji, ali ne znam da li je moguce skidati dodatke.
Aplikacija za HBO GO ne postoji, postoji MAX koji kod nas ne moze da se koristi.
Aplikacija za EON ne postoji, ali imas Edge browser, tako da ti trebalo da radi preko sajta. Probao sam bezicnu tastaturu i misa, radi bez problema.
 
Kada se vec pominje Kodi, kakva su iskustva sa njim na Series s/X?

Na Xbox One X je krs jer nije mogao da pusti 90% UHD ripova koje imam. Sa druge strane, moj Sony Android TV, 4 godine star, pusta te iste filmove bez ikakvih problema.
 
Nazad
Vrh Dno