Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Jedno glupo pitanje - ako se na telefonu desi bug da uređaj potpuno izgubi mogućnost povezivanja na net, kako mobilni tako i WiFi, postoji li mogućnost da uz pomoć neke PC aplikacije napravim backup bitnih podataka pre vraćanja na fabričke postavke?
 
Back up app vrši preko navedenog. Ostalo možeš preko kabla...
 
Ljudi treba mi pomoć. Supruga ima Nokiu L730DS, ubacio joj win 10 i posle jedno mesec dana kukala da joj vratim win 8.1 jer joj telefon često bagovao. Vratim win 8.1 preko windows device recovery tool. Telefon radi ali imam problem ne mogu uopšte da se povežem na microsoft nalog. Kada idem da se prijavim non stop mi izbacuje grešku i da pokušam kasnije. Ne da mi opciju da kucam username i pass. Isto se ponaša i kada hoću da napravim novi microsoft nalog, dok sam na primer google nalog prijavio. Našao sam na microsoft sajtu potencijalna rešenja ali bez uspeha.
Piše
;Ne mogu da se povežem
Trenutno ne mogu da se povežem sačekajte nekoliko minuta i pokašajte kasnije;
Ima li neko ideju šta uraditi?
Jer jednostavno ne da ceo dan.
 
Ljudi treba mi pomoć. Supruga ima Nokiu L730DS, ubacio joj win 10 i posle jedno mesec dana kukala da joj vratim win 8.1 jer joj telefon često bagovao. Vratim win 8.1 preko windows device recovery tool. Telefon radi ali imam problem ne mogu uopšte da se povežem na microsoft nalog. Kada idem da se prijavim non stop mi izbacuje grešku i da pokušam kasnije. Ne da mi opciju da kucam username i pass. Isto se ponaša i kada hoću da napravim novi microsoft nalog, dok sam na primer google nalog prijavio. Našao sam na microsoft sajtu potencijalna rešenja ali bez uspeha.
Piše
;Ne mogu da se povežem
Trenutno ne mogu da se povežem sačekajte nekoliko minuta i pokašajte kasnije;
Ima li neko ideju šta uraditi?
Jer jednostavno ne da ceo dan.

http://windowscentral.com/having-tr...soft-account-windows-phone-81-youre-not-alone
 
Nije do telefona, do MS-a je, ako je proradilo, to znaci da su oni otklonili problem...
 
Jel moze neko da mi pojasni/ispravi sledece:

-Ako zelim da posaljem word ili excel fajl putem emaila morao bih to uraditi iz office aplikacije kao novi mail?
Direktno iz outlooka mogu da attachujem samo slike???
Resenje je isprati mozak pa raditi sve kako M$ kaze ili koristiti Metro mail? Ili ima neki bolji mail?
-Da li moze da se promeni boja pozadine kada se cita mail da ne bude blestavo svetla pozadina?

-Word i excel fajlovi koji se otvaraju uz program iz telefona su read only - da li mogu sa njima ista editovati i snimiti?
Koji 3rd program koristiti za to?

-Da li negde moze da se promeni default alarm zvuk.
Znam kako da namestim rucno, ali bi hteo da podesim defalut, da svaki put kada podesavama novi alarm ide taj zvuk?

-Da li ima negde mogucnost da se smanji velicina fonta na nivou celog windowsa ili barem u OneNote?
-U one note stalno nesto synhronizuje, a ja ne zelim da sinhronizuje - da li to moze da se iskljuci?

-Da li neko koristi Cortanu ili da ni ne pokusavam?
 
Većina tih navedenih problema je rešena u w10. U osmici nema rešenja za slanje atačmenta.

Sent from mTalk
 
Meni Cortana na L1520 sluzi samo za quiet hours opciju,doduse na w10m.

Sent from my Redmi Note 3
 
Većina tih navedenih problema je rešena u w10. U osmici nema rešenja za slanje atačmenta.

Pretpostavljam da je reseno u 10ki, ali mene interesuje resenja u 8ici, posto mi 10ka ne odgovara zbog nekih drugih razloga koji su neresivi.
Resenje je Metro mail, ali me je interesovalo da li ima jos neko.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da napravim aplikaciju sa make appx pack pa da je ubacim preko appdeploy kad dobijem poruku:
'This application is not supported on the current operating system version' - za windows 7.
I onda sledi da appx zahteva Windows 8.x.

Problem je sto imam gomilu starog hardwera i softvera na desktopu - koji mi savrseno radi -pa se ne usudjujem da idem na 10ku.
Bah, probacu da instaliram windows 10 na centrino laptopu :)
 
Da li se na simbian na NOkiji E7 moze instalirati neka Windows platforma?KOristio bih ako je moguce instagram na njoj pa da pitam.
U ovom video je pokazano ali ne i detalji poput sta i kako i odakle da se skine.

https://www.youtube.com/watch?v=2dmE0NvjJLs
 
Pa i da mozes ,sta ce ti kad kolko znam za wp7 nema instagram ,a za 8.1 je ocaj zivi.

Sent from mTalk
 
Sta mislite, jos koliko ce da se odrzi ova platforma? Sve gore i gore, redom gase aplikacije, pre nekoliko nedelja prestala podrska za Messenger, koliko vidim prestace i za WhatsApp.... Ostace WP8.1 samo za SMS i pozive....
 
Izgleda da je Samsung Android Microsoft edition buducnost windows phona.

Meni ok radi 8.1. Here map je ok, metromail umesto outluka, note+ umesto one note, proshoot umesto lumiacamera, word viewer, excel viewer, pdf, nista vise mi ni ne treba.
Jedno vreme sam koristi 10ku i ima nekih stvari koje su mnogo bolje (browser, outlook, navigacija na tastaturi, developer opcije), a neke koje su me uzasno nervirale (sto mora swipe kod poziva, losija baterija, sto cesto moram da lupam glavu kako da uradim jednostavnu stvar) pa sam se wratio na 8icu koja me manje nervira.
 
Kod mog burazera samo izbaci da poruka ne može biti poslata i da pokuša ponovo. Tako već par nedelja kaže on.

Znam da su prestali sa podrškom za Mesindžer ali sam mislio da će bar moći da je koriste kao do sada.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema podrške, nema usluge. Jedino kroz brauzer.
 
Juče moja L625 posle 3 godine počne nešto da brljavi i ja mu uradim HR. Sve prođe OK, povuče backup, počne ponovna instalacija app...
Kad ono... Razočarenje!
Nema Tapatalk za 8.1 više, nema ništa slično. Znao sam da nema više podrške ali me je bilo briga dok je sve radilo. Sad problem. Konkretno, T_T sam koristio baš za ovaj forum jer mi je bilo bolje nego preko browser-a. Koliko vidim, ostaje samo ta opcija...
 
Juče moja L625 posle 3 godine počne nešto da brljavi i ja mu uradim HR. Sve prođe OK, povuče backup, počne ponovna instalacija app...
Kad ono... Razočarenje!
Nema Tapatalk za 8.1 više, nema ništa slično. Znao sam da nema više podrške ali me je bilo briga dok je sve radilo. Sad problem. Konkretno, T_T sam koristio baš za ovaj forum jer mi je bilo bolje nego preko browser-a. Koliko vidim, ostaje samo ta opcija...

Skini ovo, i meni je bilo bzv kao zamena ali moze da prodje, nema bolje :( https://www.microsoft.com/en-us/store/p/mtalk/9nblggh1zvs8

Edit: 625 ne moze da koristi w10m?
 
Poslednja izmena:
Juče moja L625 posle 3 godine počne nešto da brljavi i ja mu uradim HR. Sve prođe OK, povuče backup, počne ponovna instalacija app...
Kad ono... Razočarenje!
Nema Tapatalk za 8.1 više, nema ništa slično. Znao sam da nema više podrške ali me je bilo briga dok je sve radilo. Sad problem. Konkretno, T_T sam koristio baš za ovaj forum jer mi je bilo bolje nego preko browser-a. Koliko vidim, ostaje samo ta opcija...


Probaj da je preuzmeš iz biblioteke starih app, koje si ranije instalirao. Na w10 to funkcioniše.
 
@ dejan87dex:
Nema mTalk za 8.1.

@ jocic10:
Probao sam za neke druge app. Tapatalk ne može preko biblioteke, jednostavno ga više nema u Store.

Hvala obojici.
 
Poslednja izmena:
@ dejan87dex:
Nema mTalk za 8.1.

@ jocic10:
Probao sam za neke druge app. Tapatalk ne može preko biblioteke, jednostavno ga više nema u Store.

Hvala obojici.

Ima nacin, da sideload-ujes preko file managera aplikaciju ali je problem da li ce ti vratiti forume sa backup-a posto TT ne dozvoljava bar meni pretragu i dodavanje foruma ako me razumes...

Izvoli xap file, pa probaj da ga tako instaliras.

https://mega.nz/#!vAZxFDrB!XeI4cWfg6L1yAH5JsVqnjmzpm-X90NE6LcelrTJK4fk

Mada i probaj preko linka > https://www.microsoft.com/en-us/store/p/tapatalk-classic/9wzdncrfhwnl
 
Dobar je link, ali nema mogućnosti download-a, na žalost.
Probaću preko xap, ali za to moram da aktiviram Developer mode...
 
I to sam probao.
Međutim, ova metoda može da se primeni samo na XAP fajlove koji su podržani, odnosno postoje na Store. A Tapatalk nije više na Store.
Na sve su mislili...
 
I to sam probao.
Međutim, ova metoda može da se primeni samo na XAP fajlove koji su podržani, odnosno postoje na Store. A Tapatalk nije više na Store.
Na sve su mislili...

A da ubacis xap preko kompa?

http://winphonehub.org/guide-install-windows-phone-8-0-sdk-lite-windows-732bit-64bit/

Ja mogu da instaliram app ali je neupotrebljiva [emoji17]

RLKhQ2Y.jpg
 
Poslednja izmena:
Preko kopa sam i išao, inače ne možeš da dobiješ opciju "Inastall local apps" u Store meniju.
Vidim u poslednjem linku da ipak mora da se ide preko Developer account-a, kao što sam i mislio.
 
@ dejan87dex:
Kako uspevaš da dođeš do linka ka app u Store kad ona nije podržana (zvanično je nema)?
Ja svaki put kad tražim u Store ne mogu da nađem Tapatalk, a kad odem preko tvog linka otvori mi se stranica sa programom ali nema mogućnosti downloada.

Edit:
zaboravi, mogu i ja...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno