Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Ne radi ja sam na 930 vratio 8.1 zbog HERE ali sam provalio da ne radi pola stvari, skype nece da se uloguje npr. . U svakom slucaju i zasluzuju da propadnu:mad:
 
Ja nešto ovo nisam uspeo na L630... Može li se još preko insidera ubaciti na L630 windows 10...?
 
Kojom aplikacijom bi mogao da pokušam da vratim izbrisani fajl?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Da li mogu i na koji način da "vidim" telefon kao flešku kada ga prikačim na komp?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Ja nešto ovo nisam uspeo na L630... Može li se još preko insidera ubaciti na L630 windows 10...?

Ni meni nije radio na kompjuteru na kojem koristim telefon, valjda zbog nekih drajvera sto su instalirani, ali na supruginog laptopa radi.
 
Ja sam instalirao na 630, izmucih se jedno 4h za nista. Ne vredi, mnogo sporo otvara poruke, pozive, a o tezim aplikacijama da ne pricamo. I resih da se vratim na 8.1, tamo se koliko toliko drzi. Nego posle ovoga, ne mogu instalirati endomondo. Izbacise ga sa store-a, nigde ne mogu da nadjem informacije. Da li zna neko kako ga mogu naknadno instalirati?

Posle Messengera, Skajpa i endomondo-a telefon je bukvalno izgubio smisao, tj operativni sistem. Jos par aplikacija, tipa WhatsApp, Viber i sta ti ja znam, mozemo da ga bacimo, jednostavno gubi smisao u kom je zamisljen, tj. nije vise smartfon, bar meni. Uskoro prelazim na Andorid, posto vidim da ni W10 nije nesto bolji. Prosto mi krivo u kom pravcu ide W10. Steta za takav sistem.
 
Šteta za wp8.1, vracao sam se i ja par puta na njega bas zbog fluidnosti jer sa 1gb RAM radi ka zmaj. Na win10p sam zbog tapatalk/mTalk. Ovo sto se sada desava sa wp8.1 ceka i wp10 za godinu dana posto novih uredjaja nema a vec i nadogradnje dobijaju samo odabrani flagshipovi.
sent from wp10 L532ds
 
Odavno sam batalio wp , mene brine razvoj w10m...

MS cuti kao...

Ako se pogleda razvoj aplikacija za wp je bio daleko veci i zesci nego za ove uwp sto je steta, ako krenu developeri da gase i to malo tih zastarelih app a opet korisnih, bice belaja... I to malo korisnika ce najuriti.

Zasto im to treba pa pitanje je , sve ce biti na Cloudu, a zdo tada ne misle da ljudi gube poverenje u MS.



Sent from Kin :(
 
Poslednja izmena:
WP 8.1 je postao cigla u dzepu a mislim da ce to postati i WP10 uskoro.
 
Ja sam instalirao na 630, izmucih se jedno 4h za nista. Ne vredi, mnogo sporo otvara poruke, pozive, a o tezim aplikacijama da ne pricamo. I resih da se vratim na 8.1, tamo se koliko toliko drzi. Nego posle ovoga, ne mogu instalirati endomondo. Izbacise ga sa store-a, nigde ne mogu da nadjem informacije. Da li zna neko kako ga mogu naknadno instalirati?

Posle Messengera, Skajpa i endomondo-a telefon je bukvalno izgubio smisao, tj operativni sistem. Jos par aplikacija, tipa WhatsApp, Viber i sta ti ja znam, mozemo da ga bacimo, jednostavno gubi smisao u kom je zamisljen, tj. nije vise smartfon, bar meni. Uskoro prelazim na Andorid, posto vidim da ni W10 nije nesto bolji. Prosto mi krivo u kom pravcu ide W10. Steta za takav sistem.

Nažalost potpuno si u pravu... ja sam koristio 640 sa W10, ali je mnogo brže trošio bateriju i poprilično je usporavao, pa sam se vratio na 8.1 i telefon je prodisao. Kada sam video šta rade sa apps na 8.1 na kraju sam digao ruke skroz i prešao na android. Definitivno je prestao da bude smartfon... šteta :(
 
Kad uskoro?

Izgleda imas insajderske informacije hajde podeli sa nama?

Sent from Mumia 950
Telefon koji koristim je izgubio dalje nadogradnje win 10, a cigla će postati kada sistem bude ugasen. Recimo kao meego kod Nokie koji je bio jako dobar. Prvo je bilo sve manje i manje programa za N9 da bi ba kraju sistem postao neupotrebljiv. wp8.1 je postao neupotrebljiv ne znam sta da mislim za w10.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Telefon koji koristim je izgubio dalje nadogradnje win 10, a cigla će postati kada sistem bude ugasen. Recimo kao meego kod Nokie koji je bio jako dobar. Prvo je bilo sve manje i manje programa za N9 da bi ba kraju sistem postao neupotrebljiv. wp8.1 je postao neupotrebljiv ne znam sta da mislim za w10.

Sent from mTalk

Imao sam N9 i to kada je vec bio po tebi neupotrebljiv, ko nije neku zavisnik od social mreza taj telefon moze biti dobar i dan danas, sve ostalo sem tih app radi - funkcionise... Danasnji problem mnogih je to sto misle da je facebook app master feature jedne platforme.

Sent from Mumia 950
 
Imao sam N9 i to kada je vec bio po tebi neupotrebljiv, ko nije neku zavisnik od social mreza taj telefon moze biti dobar i dan danas, sve ostalo sem tih app radi - funkcionise... Danasnji problem mnogih je to sto misle da je facebook app master feature jedne platforme.

Sent from Mumia 950

Ima li Viber ima li Skype, navigaciju?
Fb ne koristim niti me znima. A viber i skype su mi neohodni radi komunikacije sa inostranstvom, takodje i navigacija.
Inace N9 je vrhunski telefon.
 
Poslednja izmena:
Koristili ne koristili, te drustvene mreze su kao sidro, dok ima podrske za njih i developeri za ostale aplikacije ce biti koliko toliko zainteresovani za platformu. Cim se procuje da viber, skype, wa, instagram, fb-Messenger pocnu da ukidaju podrsku tada pocinje i gasenje. Da sam developer i ja bih tako razmisljao. Na kraju ostanu samo sistemske app koje mogu da rade ok ako su nezavisne od drugih app koje se razvijaju.

Edit: Da ne bude off, win8.1 je na tom putu i tu se slazem, nazalost. Vise sam ga voleo nego wp10.

sent from wp10 L532ds
 
Poslednja izmena:
Ima li Viber ima li Skype, navigaciju?
Fb ne koristim niti me znima. A viber i skype su mi neohodni radi komunikacije sa inostranstvom, takodje i navigacija.
Inace N9 je vrhunski telefon.

Slazem se , tada je bio masina ipo, odlicna kamera, ekran, dizajn ali eto opet nesreca kao i na wp, ista boljka, nedostatak tih aplikacija...
I dan danas mislim da ima aktivan repo gde se hostuju aplikacije, cak ima i app tj client, neki su portovali i android 4.4 secam se i ja se sa time zezao kamera je bila neupotrebljiva :(

U to vreme , izvadim Cyan N9 nema tastera sa prednje strane ono futura, svaka konobarica gde god izadjem me pitala koji je to telefon [emoji6]

To je ono drugacije koje je Nokia znala da napravi ali ocigledno ni MS a ni Nokia nisu bili sposobni da nateraju developere da malo i na trecu stranu udare ali nista...

Obrade da WP je bio bolje optimizovan na low end ali opet kada poredis wp i w10m ne moze da se kaze da w10m nije korak napred, e sad kobsta voli ja sam na 950 zadovoljan, da li moze bolje, Moze! Naravno ima sta da se radi tu.


Sent from Mumia 950
 
Poslednja izmena:
Koristili ne koristili, te drustvene mreze su kao sidro, dok ima podrske za njih i developeri za ostale aplikacije ce biti koliko toliko zainteresovani za platformu. Cim se procuje da viber, skype, wa, instagram, fb-Messenger pocnu da ukidaju podrsku tada pocinje i gasenje. Da sam developer i ja bih tako razmisljao. Na kraju ostanu samo sistemske app koje mogu da rade ok ako su nezavisne od drugih app koje se razvijaju.

Edit: Da ne bude off, win8.1 je na tom putu i tu se slazem, nazalost. Vise sam ga voleo nego wp10.

sent from wp10 L532ds

+1
 
Obrade da WP je bio bolje optimizovan na low end ali opet kada poredis wp i w10m ne moze da se kaze da w10m nije korak napred, e sad kobsta voli ja sam na 950 zadovoljan, da li moze bolje, Moze! Naravno ima sta da se radi tu.








Sent from Mumia 950


Win10m je daleko kompleksniji i kompletniji sistem. Mnogo bliži iOS i Androidu i ima bolju perspektivu. Naravno, 1gb RAM je premalo za bilo koji moderan smartphone. Win8.1m je bio priča za sebe, jedinstven sistem, kako rock'n'roll, ili ga obožavaš ili ga be razumeš ja ću ga pamtiti kai najoptimizovaniji OS za smartphone ikad napravljen!
 
Poslednja izmena:
bas steta za WP ali ode u k***c . ali vise nista ne radi niti znam nekog ko ima WP ,
 
bas nista ? ni sms, pozivi, alarmi ?

to jedino radi. onda bolje da uzmem obicnu nokiu 225 bar ima mesendzer i baterija traje po 5 dana
ajd sto nema nista i nekako ali sto nema video nadzor to nemogu da prezalim, ovu moju lumiu 735 mogu da dam deci dase igraju. u fioku vec imam , 520 , 620, 720. nikom ne treba

a zasto si ti preso na android
 
to jedino radi. onda bolje da uzmem obicnu nokiu 225 bar ima mesendzer i baterija traje po 5 dana
ajd sto nema nista i nekako ali sto nema video nadzor to nemogu da prezalim, ovu moju lumiu 735 mogu da dam deci dase igraju. u fioku vec imam , 520 , 620, 720. nikom ne treba

a zasto si ti preso na android
Ja jos uvek koristim i 950 pa tako nisam "presao na android"

Jedina prednost je tapatalk, sve ostalo imam i na 950, na 950 kicam text kao blesav a ovde na droidu gresim.

Sent from my Nokia 5
 
Ja jos uvek koristim i 950 pa tako nisam "presao na android"

Jedina prednost je tapatalk, sve ostalo imam i na 950, na 950 kicam text kao blesav a ovde na droidu gresim.

Sent from my Nokia 5

Pa sto si onda kupovao android ako gresis u kucanju? Samo zbog Tapatalka? Zbog jedne aplikacije?
 
Poslednja izmena:
Pa sto si onda kupovao android ako gresis u kucanju? Samo zbog Tapatalka? Zbog jedne aplikacije?

Da isprobam pricu oko low end aparata na droidu , pritom HMD Nokia. Da se nisu pojavili verovatno da nebih ni uzimao droid, jos uvek bi mi bio main 950 , ovako vucem dva fona ;)
 
Da isprobam pricu oko low end aparata na droidu , pritom HMD Nokia. Da se nisu pojavili verovatno da nebih ni uzimao droid, jos uvek bi mi bio main 950 , ovako vucem dva fona ;)

Sve jedno ko god da pravi uredjaj, meni je andorid sistem koji ne licii za tel. Sve to radi ali to nije to, mnogo nakindjureno. Steta sto su ukinuli 8.1. I sto ne daju najnoviju ver za 1520/830/930. Jeidino sto bih ja posle 930 vozio je HP x3 ne znam samo kakav fotoaparat ima.
 
Nazad
Vrh Dno