Šta je novo?

Windows (phone) 10

Proveri u Settingsu u Storage kakvo ti je stanje sa Other i Temporary Files. :)

Sve prazno. Samo je posle ove jebachine System files sa 3 i nesto giga porastao na 4.33GB. 6.15GB ukupan prostor, pre toga 5.44. Krenem ponovo sa instalacijom, skida iz pocetka i puni do kraja...
 
Koliko vam je zauzeće memorije na telefonu? Meni je posle zadnjeg update-a:
system: 4.04gb
apps&games: 1.56gb

čini mi se da je sistem zauzimao manje, kako to da rešim?
 
Meni za Sistem stoji 3,06GB a za aplikacije 1,25GB. Radio sam hard reset. L640 DS.

Sent from mTalk
 
I meni se cini da je sistem bio oko 3gb, nisam radi ohard reset posle zadnjeg update-a. Sacekacu novi build, pa cu onda...

Jel posle dovoljno samo da vratim backup, i imacu sva moja podesavanja i aplikacije?
 
Par novih windows 10 uređaja .















Ovaj Alcatel telefon može biti ok za niži rang ako mu je cena u rangu sa lumia 550 , ima 2gb rama . Možda ga i vidimo u ponudi kod naših operatera .

Snapdragon 617 takođe gura continuuum, fino.

Tablet sa windows 10 mobile mi prosto nema smisla, bolje da guraju full windows . Mada vidim da ima gsm,gps. Može se koristiti za surfovanje i navigaciju .
 
Poslednja izmena:
Okačio sam changelog par postova iznad.

Ja konkretno vidim unapredjenje na tap to wake na l640, na prethodnom buildu je radio svaki 3. put, sad radi ok.
 
Koji novi update? Nije bilo novog više od 2 nedelje i on je bio čisto za ispravljanje nekih bagova.
 
Ovaj 10536, on je poslednji.

Sent from mTalk
 
@tolero
Svakako je odlicno videti sto vise windows 10 mobile telefona u najavi! Ovi Acer bi mogli biti dobra opcija onima kojima se prosto dizajn Lumija ne svidja, mogao bi im taj dizajn lepo lazeti. Sto se mog utiska tice, oba su crepovi, pa ih zbog toga ne bih uzimao u obzir, no dobro, ima dosta njih koji bas to i traze, a to je ono sto je i potrebno - da ima sve za svakoga. :)

Inace, kad se poveze kontinuum, jel mora ekran telefona nonstop tako da svetli? Bilo bi mi logicno da se ekran gasi dok radi kontinuum, a da se pali tek kad ga korisnik bas direktno dira. Valjda tako nesto ima u podesavanjima da se namesti. :trust:
 
Jel moze neko da proba ovaj "one hand mode". Kad ga aktiviram, ne mogu uopšte da skrolujem plocice, vec se prikazuju samo one iz gornje polovine ekrana? Čini mi se da je na prethodnom buildu radilo?
 
Pločice ne mogu da se skroluju, ali sve ostalo može.
 
Pa koja je logika da ukljucim one hand mod o da skrolujem do dna ekrana :D
 
Pa logika ako je npr. phone plocica u donjem delu, i hocu da pozovem nekog jednom rukom, kako da dodjem do nje? Prikazuje samo prvih 6 (u mom slucaju, imam 6 srednjih plocica), i naziru se jos donje tri.


Evo vidi ss, sta bi bilo da phone aplikacija nije tu gde jeste? Kako bih pozvao nekog
 

Prilozi

  • wp_ss_20160105_0001.png
    wp_ss_20160105_0001.png
    245.2 KB · Pregleda: 130
Ja sam ostao na .29 nadogradnji i meni radi skrol pločica.

Poslato preko mTalk
 
Znači ipak je bag, nije tako zamišljeno da bude :) Valjda će ispraviti u sledećoj verziji.
 
Zna li se, hoće li ikada izaći ta verzija 10 ili će zbog baksuzluka odmah preći na 14!? :)
Ovo je prosto sramota šta rade, pa i najveći fanovi napuštaju WP! Kupili su Nokiju ali i njeno prokletstvo, na isti način će propasti!
 
Znači ipak je bag, nije tako zamišljeno da bude :) Valjda će ispraviti u sledećoj verziji.


Ma sto bi ti prijatelju spustao ekran ako ti je phone tile skroz dole ,lagano mozes da ga dohvatis jednom rukom ,one hand mode sluzi da mozes jednom rukom da dohvatis gornji deo ekrana .
 
Kod mene skrol radi najnormalnije. Ipak imas neki problem. Na l1520 za sad sve odlicno radi i nemam vecih zamerki koje bi smetale u radu
 
Skrol na pocetnom je pretpostavljam tako i podesen. Mozes da skrolujes do vrha ekrana, jer su ti te plocice nedostupne. Donje redove mozes i ovako da dohvatis. Tako je i kod mene. Od 11 redova, mogu da skrolujem do 8-og otprilike..

Sent from mTalk
 
Počela je nadogradnja na WM10 za neke modele, ali samo kod T-Mobile-a u Nemačkoj!!
Izvor:Windows Novosti
 
@markic

pa ovi pustili veriju .29, a aktuelan build je .36? Moja lumia 550 je došla sa .29 verzijom.





Šta koristite za Youtube? (free)

Malopre sam slusao preko edge browsera, fino to radi, jedino sto mi ponekad usred pesme smanji zvuk na nekih 60-70%? (zvuk u playeru, sistemski ostane pojacan na 30)
 
Poslednja izmena:
Update ide od sredine januara. Za YT imaš Perfect Tube (free) i MyTube (not free).

Sent from mTalk
 
Hm, koliko ja vidim cena za MyTube je 0,99 dolara.

Sent from mTalk
 
Bio je pre neki dan, tj. pred Novu besplatan.

Sent from mTalk
 
Vrh Dno