Šta je novo?

Windows (phone) 10

Ja koristim MetroTube :)
 
+1
I zadovoljan sam kako radi.

Poslato preko mTalk
 
Takodje Metrotube , ima nekih sitnijih bagova , ali sluzi uglavnom bez problema i azuriranja su cesta.
 
To da. Tad sam ga i uzeo. Mislim na MyTube. Pre toga sam koristio Perfect Tube.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Hm, koliko ja vidim cena za MyTube je 0,99 dolara.

Sent from mTalk

Ja sam još u maju uzeo MyTube i bila je opcija "Trial" i "Buy", ako uzmete Trial radilo je sve, a Buy je kao neka donacija Developer-ima, možda su sada promenili, a i ja sam naknadno uzeo plaćenu verziju za novu godinu, pregazio sam ovu "Trial", pa opet nema nikakvih razlika sad i pre.
 
Uzas je mYtube, igrajte se malo sa premotavanjem klipa, da vidite kako super radi. Ja mislio da je do 512 rama na 520, ali evo isto se ponasa i na 550. MetroTube mozda najpouzdaniji i ima mogucnost da zvuk tece i kad minimiziras aplikaciju a i kad ugasis ekran. Perfect Tube isto dobar.
 
Meni Perfect Tube završava posao, pouzdan je i jedino što mi fali je history. Zato imam za svaki slučaj instaliran tubecast koji ima to.

U principu zavisi od ukusa. Meni isto myTube nikako nije legao . Prvo sam koristio Metrotube pa onda Tubecast za koji čekam win 10 app . Čim je izašao Perfect Tube prešao sam na njega . Mada dosta puta pogledam klip i preko Edga , radi ok.


Izbora bar ima .
 
Ima li opcija na mTalk da za neki forum uradim Mark all posts as read?

Poslato preko mTalk
 
Bezveze mi je samo, imam utisak da nisu najavili ni jedan 4" windows 10 mobile telefon? :trust: Ili bar 4.5"...
 
Uzas je mYtube, igrajte se malo sa premotavanjem klipa, da vidite kako super radi. Ja mislio da je do 512 rama na 520, ali evo isto se ponasa i na 550. MetroTube mozda najpouzdaniji i ima mogucnost da zvuk tece i kad minimiziras aplikaciju a i kad ugasis ekran. Perfect Tube isto dobar.


Meni se nije javljao nikakav problem sa premotavanjem. Taj problem imam na Firefox-u na računaru ali MyTube mi još uvek nije zakazao.

Sent from mTalk
 
Pa nemas ni androide ispod 4.5. To samo fura Apple za nostalgicare:)
 
Nece lepo da mi se skine nasa tastatura-ni latinicna, ni cirilicna (bosanska hoce npr)... Imam je kad krenem da kucam poruke, ali u podesavanjima stalno stoji "obratiti paznju"... I ne nudi mi nikakve opcije kao kod postojece americke. Pokusala sam da promenim region sa usa na srb al nije do toga... Sta radim pogresno?:D
 
Nece lepo da mi se skine nasa tastatura-ni latinicna, ni cirilicna (bosanska hoce npr)... Imam je kad krenem da kucam poruke, ali u podesavanjima stalno stoji "obratiti paznju"... I ne nudi mi nikakve opcije kao kod postojece americke. Pokusala sam da promenim region sa usa na srb al nije do toga... Sta radim pogresno?:D

Trenutno ne radi download predikcije na 36. Ne radiš ništa pogrešno, čekaj da isprave ili čekaj novi build .
 
Ma, skida srpsku tastaturu ali ne i proveru pravopisa i word flow. I kod mene je tako.
Za divno čudo nisam imao taj problem nakon upgrade-a sa WP 8.1 već se pojavio nakon hard reset-a. Poslao sam feedback pa će valjda to da reše sledećim update-om.

Sent from mTalk
 
Pa nemas ni androide ispod 4.5. To samo fura Apple za nostalgicare:)
Pretpostavljam da si ovo meni odgovorio... Da, napisao sam windows 10 mobile, mada sam mislio na pametne telefone generalno, s tim da je kod androida veci izbor, pa ipak moze i da se iskopa nekako neki telefon ispod 4". Sa druge strane, moram priznati, nisu ni ti od 4.5" nezgodni - kad nema recimo ove tastere na dnu, nego oni budu virtuelni pa zauzimaju deo ekrana, onda ekran zauzima vecu povrsinu telefona, i i sam telefon bude manji ipak. Mada, cini mi se da u zadnje vreme nisam video ni 4.5" windows 10 mobile u najavi? Za androide 99% jesam - i u prodaji i u najavi valjda... Nisam siguran.


Inace, imam i jos jedno pitanje... Windows Phone 8.1 ne moze da snima razgovore, i cini mi se da ni jedna aplikacija iz Storea ne pruza tu funkciju. Da li je na Windows 10 Mobile drugacija situacija, jel moze na W10M razgovor da se snima? Nisam to probao dok sam imao insajder... I da li to moze Android? Jel moze da se podesi telefonu snimanje razgovora tako da se snima svaki razgovor, a onda posle ja obrise sta mi je visak? Ovo mi se pitanje odnosi na oba sistema, i Android i W10M (racunajuci da WP8.1 to svakako ne moze).
EDIT: Malo sam pogledao jos i sam... Sto se Androida tice, to je izgleda buranija, imaju aplikaciju, i po ocenama cini mi se da radi posao...
https://play.google.com/store/apps/details?id=polis.app.callrecorder
Sa druge strane, za WP8.1 sam gledao ranije te aplikacije, ugl. su pisali u komentarima da te aplikacije na ovom sistemu ne rade, jer sam sistem to iz nekog razloga ne podrzava, zaboravio sam detalje... Nadam se da je drugacija prica sa W10M.
 
Poslednja izmena:
Drug ima problema sa lumiom 950xl sa win10, ima regularno upisane kontakte, cak je neke backupovao sa google acc, ali kad god ga neko zove ne prikazuje mu ime kontakta vec samo broj. Ja mu rekoh da uradi HR, al aj da vidimo ako moze bez toga.
 
Cini mi se da je neko o necemu slicbom pisao ovde nedavno. Mislim da je uvozio kontakte sa Gmaila, preuzme ih u fajl na kompjuter, pa obrise kontakte u Outlooku (da ne bi kasnije imao duplikate), i onda iz fajla uveze kontakte u Outlook, pa samo jos saceka sinhronizaciju na telefonu. Ovo opisano bi sve bilo radjeno na kompu. Pogledaj postove unazad, to je bilo pre par dana valjda, mozda malko vise... Mislim da su bili isti simptomi kao kod tvog druga. Bilo je i jos neko vreme, ali ovo se valjda pokazalo kao brze, ono drugo bi se radilo peske, da se nesto uradi sa svim kontaktima pojedinacno.
 
Meni ovo uopšte nije jasno kako ne radi. Ja imam l640ds. Kada sam prešao na Windows 10 prosto sam dodao gmail nalog i svi brojevi su se pojavili posle osvežavanja. Nikakve komplikacije bilo nije. Stvarno mi je čudno koliko različitih korisničkih iskustva ima. Jedno je sigurno Windows 10 nije ispeglan ali i korisnici više nisu kao nekad. Upoređujući pc i mobilnu sferu jasno je da što se PC-a tiče korisnici prihvataju činjenicu da operativni sistem u startu nije ispeglan do prvog service pack-a ali mobilni telefoni nisu pc. Ako ne radi u startu nema vremena da se čeka i proizvod je osuđen na zaborav jer samo entuzijasti imaju živaca da se cimaju i podešavaju a takvih je malo.
 
Ne treba dizati paniku bez veze...
Za tako nešto može biti više razloga, niko nije naveo da je korisnik upisao gmail nalog koji je povukao sve u telefon... Ili naveo kako su kontakti ubačeni u sam uređaj, dal' putem naloga (kojeg, gmail. homail, yahoo...?), dali je to uradio na računaru, dali je to uradio tako što je pokupio kontakte sa gmaila, pa ubacio na outlook nalog... Da sad sve ne nabrajam, postoji više načina... i da bi našli grešku, potrebno je znati gde je korisnik pogrešio, jer nikad do sada nisam čuo da je imenik shjeban, a da korisnik nije napravio grešku u koracima...
Dobar primer je...
Komšinica sa STB-a, kojoj su IT iz iste firme na L620 ubacili imenik sa Gmail-a, haos... Jedini način rešavanja svega toga je bio... Provera gde je "main" imenik, a zatim brisanje svega sa outlook-a i dodavanje svega, na ispravan način... Gmail je dao mogućnost, i to sa razlogom...

d1130979-72db-4c18-8dcd-b3055c4cbda5.png
 
Poslednja izmena:
Mogu li ikako ubiti skajp u jbnoj sms aplikaciji. Ni nemam instaliran skajp na telefonu wtf. Ocigledno sam prikazan kao online sve vreme, javljaju mi se ljudi s kojima nisam pricao godinu dana na skajpu.
Btw, dve recenice ne mogu da sllopim a da ne pogresim jedno slovo barem, nemoguce da je to samo do mene..

Sent from mTalk
 
Udjes u onu app za video pozive preko skajpa (ona kamerica sto je na plocici), pa tamo imas opciju da se odjavis sa skajpa.
 
Ja sam imao problem sa kontaktima, tj jos uvek ga imam, nisam resio. Uradio sam export sa gmaila na outlook, podesio tel. da prikazuje samo outlook kontakte, medjutim još je gore, sad ne prikazuje ni one koji su bili ok. Nisam se mnogo petljao oko toga, videcu ovih dana da rešim.
 
Sto se tice kontakta na w10, meni se ne linkuju neki sa facebook-om ili nekim drugim nalogom kako treba. Tj ne povlaci slike sa face-a iako su linkovani u kontaktu. Ili neke druge podatke, iako je identican naziv kontakta.
Svakako na 8.1 mi je po istom nazivu automatski linkovao podatke u jedan.. ne bas za sve, ali za vecinu jeste.

Sent from mTalk
 
Jel nekome radi store? Trenutno ne mogu nijednu app da instaliram, prijavljuje gresku?

Sent from mTalk
 
I ja, ne bih da dosadjujem, ali samo da pitam kratko, jel zna neko da li bi windows 10 mobile mogao da snima pozive, i da li trenutni build mozda to moze? Durlancity, ti si u nekom postu pomenuo call recording, jel si video nesto na telefonu sto bi nas upucivalo na zakljucak da je to moguce?

Trenutno ne mogu nijednu app da instaliram, prijavljuje gresku?
Meni se to jednom tako desilo, pa sam restartovao telefon, i onda je nastavio da skida bez problema. Nisam samo siguran da li mi je to bilo na 8.1 ili 10, ali valjda isto resenje prolazi na oba sistema.:trust:
EDIT: Procitao sam neke tekstove od ranije u kojima se pominje da bi mogli da ubace ovu opciju u windows 10 mobile, ali to su vise spekulacije od letos...
http://wmpoweruser.com/call-recording-may-come-to-windows-10-mobile/
drigi EDIT: Jos sam malo nesto procitao na netu, izgleda da toga jos nema, al da Microsoft samo sebi mozda priprema teren da uvede tu mogucnost... Ovde je neko napisau u komentaru pre dva meseca "Is this feature coming to Windows phone? I could not find it even on latest build as on today.", tako da verovatno to onda nije moglo, a najverovatnije ne moze ni sada.
Ovo je nesto od 4. novembra: Microsoft Leak: Call Recording Coming for Windows 10 Mobile

Videcemo sta ce biti dalje od toga, a izgleda da to do sad nije bilo dostupuno zbog raznoraznih pravnih gluposti...
Ipak, ovo sto sam pronasao u pretrazi, i sto sam sad pokacio linkove, je relativno staro - minimum po dva meseca, pa ako neko proba kod sebe da vidi da li Voice Recorderu postoji opcija za snimanje razgovora, il tako negde, bio bih zahvalan ako bi to ovde i podelio sa nama. :)
 
Poslednja izmena:
Dal ce nekad na windowsu da ubace da moze video poziv na fejsu tj. Fb messenger?
 
Opcija za snimanje poziva je tu, doduse nisam je probao ali verujem da radi. Probacu bas sutra.

@Boris

Da znas da sam i ja to za tastaturu primetio. Da li zato sto je 550 slabiji pa "kasni" ili je do W10 ali vise gresaka pri kucanju imam nego sto sam na 920 imao. Nije sad da svako drugo slovo pogresim naravno ali primeti se...

Edit: Snimanje poziva radi:

70a901aaa1ba833b6133733881dace00.jpg

ca269daabb77d34e20082f1d48bb947d.jpg
 
Poslednja izmena:
Super, to mi kazi. :D Hvala na odgovoru, nadam se i da lepo radi aplikacija. :) Jel si video da li ima opcija da se automatski snimaju svi pozivi?

Za tastaturu, mislim da je stvar u malo drugacijem razmestaju tastera i njihovoj velicini. Na w10m tasteri su manji, tj. kraci su, i generalno to mi se i svidelo nakon sto sam se navikao - tako mogu vise da vidim sta mi se nalazi iznad tastature, odnosno to sto kucan, prvo mi je bilo neobicno sto je tastatura tako malo skupljena na dole, a kad sam se vratio na wp8.1, onda mi je taj dan tastatura izgledala igromno. :) Naravno, moguce je i to sto ti kazes - cini mi se da mi se desavalo s vremena na vreme da neko slovo progutam kucajuci, a nikako nisam uspeo da skontam da li je do mene ili je do nekog kasnjenja kao sto si rekao... Moguce eto da i nije bilo do mene.
 
Nazad
Vrh Dno