Šta je novo?

Windows 8

Poslednja izmena:
Kako da se otarasim ovih kineskih slova a da ne moram novi windows?

svg8wh.png


Samo na Internet Explorer imam ta slova na desni klik , na ostalim programima nemam!

Evo sta imam od programa instalirano:

5noz1k.png


Hijackthis sam odradio i ne vredi i dalje imam kineska slova , novog usera sam pravio i dalje nista!
 
Nisam jos uradio update, ali svaki dan mi se zakucava win explorer... Zna li neko zasto?
 
Kako da se otarasim ovih kineskih slova a da ne moram novi windows?

svg8wh.png


Samo na Internet Explorer imam ta slova na desni klik , na ostalim programima nemam!

Evo sta imam od programa instalirano:

5noz1k.png


Hijackthis sam odradio i ne vredi i dalje imam kineska slova , novog usera sam pravio i dalje nista!

Kako ti se to javlja smao na Ie onda je do browsera ako već nisi ništ azakačio. Probaj ovako nešto http://www.ehow.com/how_6029950_remove-writing-internet-explorer-7.html
 
Nema kineskog tu samo srpski i engleski!

Capture.PNG

Neki gremlin je stavio kineska slova na right click on internet explorer i sada jedino kad bi znao gde se to nalazi u registry key-u tacno pa da napisem na engleskom ali ne znam gde se nalazi to je problem!
 
Možda ako probaš da se otarasiš korejskih slova pošto su to korejska a ne kineska :D.
 
Nema kineskog tu samo srpski i engleski!

Pogledajte prilog 120080

Neki gremlin je stavio kineska slova na right click on internet explorer i sada jedino kad bi znao gde se to nalazi u registry key-u tacno pa da napisem na engleskom ali ne znam gde se nalazi to je problem!

To je korejski jezik. Probaj da uninstaliras KMPlayer mozda posto je on korejski... malo je "far fetched" ali mi ne pada nista drugo na pamet.

Edit: pretece me vix :d
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao problema s otakzivanje opcije "sleep".Meni samo ekran ugasi na opciju sleep,dok racunar normalno radi.
Da li neko zna resenje za ovo ?
 
Da li je neko imao problema s otakzivanje opcije "sleep".Meni samo ekran ugasi na opciju sleep,dok racunar normalno radi.
Da li neko zna resenje za ovo ?

Sta ce ti to kada se pali kao da je u sleep modu? :D
 
da li je neko imao i resio problem sa hard diskovima (ssd-om) koji se pojavljuju u removable devices posle instalacije win-a 8?

u win7 ima onaj registry entry treatasintelnatport u msahci, u win8 to ne radi (probao u storahci)

kolko sam izguglao jedno od resenja je i da stavim dobar AHCI drajver za moju ga-ep35-ds3 plocu, ali numem da ga nadjem, onaj intel rapid storage technology nece da se instalira

nije da mi mnogo smeta ali bih voleo to da sakrijem
 
Poslednja izmena:
Koliko znam, to sto tebe muci se ne tretira kao problem. To je feature ACHI moda.
 
dobro da, lose sam se izrazio
 
Ne znam samo zašto ti to smeta?
Kada ja ne omašim kada treba da unmount-ujem USB (pored 9 AHCI diskova koji mi se tamo pojavljuju :p), nećeš ni ti ;)
 
ne znam smeta mi, kao sto odma gasim action center systray ikonicu cim instaliram win tako mi i ovo bode oci(nije zbog da li cu da omasim, ne znam ni dal moze se removuje disk tako, ne bih da probam) :D
 
Windows restore/reinstall opcija je KATASTROFA!

Sad mi dodje da zovem M$ i one MAJMUNE u BG-u sto rade za njih, pa to je smejurija!!!!!

Nov i3 laptop JEDVA ga naterao da rado system reinstall, prvo uvek nudi sistem restore pa DRLJA 30min bez ikakve poruke sta radi i koliko???????????

Posle toga naravno nikad ne uspeva tek onda nudi reinstal i preporucuje da se laptop ukljuci su struju???

Pokrenem ga na 101% novom i sipravnom i3 laptopu i on za 2 sata stigne do 20%??????? !!!!!!!!!

Tu sam ga ubio go ZECA i za 5min klonirao win7 sa sticka!

PS: u pitanju je preinstaliran win8 laptop sa novim sistemom koji je tek pokrenut pa je neko zaboravi sifru nakon prvog boot-a! i ama bas nista nije instalirano, inace nemojte militi da je do laptop-a problem jer je pri pokretanju full automackog reinstala pisalo da ce "potrajati dosta???"
 
Poslednja izmena:
Prešao skoro na Win8 sa Win7 , prilično sam zadovoljan.
Jedino mi nije jasno da li da instaliram Catalyst drajvere ili ne, default ATi drajveri (ATI Radeon HD 3600 Series (Microsoft Corporation- WDDM v1.1)) rade odlično, probao par igara i čini mi se da čak i rade bolje nego na Win7 gde su bili catalyst drajveri.
Ako ne bolje ono sigurno ne rade gore.
Jedino što mi nedostaje iz Catalyst-a je da vidim temperaturu kartice.

Catalyst legacy drajveri ili ne ? :)
 
Ako ti trebaju fina podešavanja, onda sigurno Catalist drajvere, Ja sam sa mojom matorom 3850 imao probleme sa podešavanjem rezolucije na 2 monitora a i neke igre su se bunile sa MS drajverima, tek je pravi Legacy drajver od AMDa sredio da sve radi a i lepo clockuje na 8mici.
 
Poslednja izmena:
Pa instaliraj kataliste ovi 13.4 su sasvim ok i stabilni, a ako ti se ne svidja mozes lepo da ih unistal i nemas problema.
 
Ne trebaju mi fina podešavanja, zato sam se i dvoumio.

Stavio sam catalyst i radi bez problema, osim dodatnih procesa ne vidim neku razliku.
 
meni na win8 sa ati 6570 ume da iskoci ono "driver stopped responding and recovered", sto se na win7 nije desavalo nikad.

zato sam sad prilikom instalacije ostavio ove default drajvere, samo je jednom to iskocilo, pa sam promenio onaj tdrDelay registry i sad testiram :) ako opet krene probacu ove modovane sto je G@W okacio, ty
 
Poslednja izmena:
Proveri da li na c: particiji imas folder Temporary. Meni je tu poruku izbacivao i win7, za drajver 660ti. U pitanju je virus...
 
Reci da se salis...

???
Ne verujes ili se cudis?
Virus je CoinMiner ili sl (nisam pored svog kompjutera da bi bio siguran oko naziva). Kao posledicu ima da se drajver graficke sam "restartuje" odnosno prijavljuje da je imao problem i da je "recovery". Traje 2-3s dok se ne povrati. Desava se i u igricima i u raznim aplikacijama ali i na desktopu dok nista ne radis. Desilo mi se na 3 masine (sve tri sa nvidia grafikama). Prvo sam mislio da su u pitanju drajveri.
Ipak, "krivci" su bili narodni lekovi za neke igrice.

PS. Folder koji napravi je Temporary, ne Temp koji svi imamo na c:.
 
Smem li tvoju izjavu da je prestanak rada drajvera graficke kartice rezultat trojanca staviti u potpis? Ako ista, CoinMiner se veze uz Adobe pluginove, a ne drajvere ili temp folder. U najgorem slucaju, iako to nema veze sa tim sto si rekao, virus bi mogao da preoptereti CPU/GPU pa da se crashuje racunar zbog visoke temperature/nestabilnosti OC-a/itd.. Prestanak rada drajvera graficke nema veze sa virusima u 99% slucajeva, a ti si zakljucio da Raven_ upravo od toga pati.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno