Šta je novo?

Windows 8

samo da kazem da u mom slucaju nije do virusa, 3x sam sveze instalirao win8 i uvek se desavalo, tako da je moj pik problem na relaciji win8~drajveri za graficku ( a i iz G@W-ovog linka mozemo videti da ti drajveri nisu bas savrseni :D )
 
Poslednja izmena:
dupli post sry brisite
 
Smem li tvoju izjavu da je prestanak rada drajvera graficke kartice rezultat trojanca staviti u potpis? Ako ista, CoinMiner se veze uz Adobe pluginove, a ne drajvere ili temp folder. U najgorem slucaju, iako to nema veze sa tim sto si rekao, virus bi mogao da preoptereti CPU/GPU pa da se crashuje racunar zbog visoke temperature/nestabilnosti OC-a/itd.. Prestanak rada drajvera graficke nema veze sa virusima u 99% slucajeva, a ti si zakljucio da Raven_ upravo od toga pati.

Prijatelju, stavljaj u potpis sta god zelis. Nisam tvrdio da je kod Raven-a taj slucaj vec sta se meni desilo na tri razlicite konfiguracije u cirka 2 dana. Adobe app nisam imao na racunarima. Svezi OS na sva tri. Kao sto sam rekao, prvo sam menjao drajvere graficke misleci da je do njih. Nista nije bilo OC. Graficke su bile nvidia 660ti, 650ti i 450. Na sve tri isto. Cak i uz drajvere koji su dosli uz kartice. Trazeci resenje na jednom od foruma se spominjao taj slucaj kako sam opisao. Ponavljam, nije Temp vec Temporary folder. Nakon brisanja istog (preko unlocker-a jer nije hteo "klasicno") i skeniranja preko antivirusa pre startovanja OS nasao je pomenuti trojanac.
Nemam nameru da trosim ni svoje a ni tudje vreme na rasprave. Ovo sam licno iskusio i hteo sam da podelim sa ljudima na forumu. Nisam klinac i imam iza sebe 25 godina bavljenja racunarima.
Molim te, ne ismevaj ljude koje ne poznajes izrazavajuci svoje vidjenje stvari. Ovde smo da podelimo svoje iskustvo s drugima, bilo ono malo ili veliko.
Pozdrav
 
Zapravo ima jedan problem sa Catalyst drajverima, zvuk se pogubi totalno u Metro aplikacijama.
Zvuk na desktopu radi bez problema.
Primetio tek nešto kasnije na pasijansu, znam da je pre Catalysta bio odličan zvuk i odjednom se čuo samo osnovni zvuk, ništa od dodatnih/specijalnih.
Pomislih da nije do Catalysta jer je to bila jedina izmena ali me mrzelo da ga skidam pa reših da zaguglam, i da .. to je problem.
http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/fba817cc-ed35-4590-a9e7-962e591da719/no-sound-in-metro-apps-but-it-is-elsewhere
Čim sam ga skinuo proradilo je.
 
Mislim da je pre problem do osmice, posto se i meni cesto desavalo dok sam koristio osmicu najmanje 2-3 puta nedeljno da mi izbaci Display driver has stopped responding and has recovered. Inace sam imao Radeon Mobility HD5470.
 
Od 5xxx pa starije ovaj driver radi najbolje od svih.
amd_catalyst_12.6_legacy_win8.exe, ukucaj u Gogle skini i pevaj.
 
da ne trazim sada na ovoliko hiljada postova, da li se na tabletima koji "voze" windows 8 i windiws 8 RT moze instalirati nesto sto nije iz onog stora? npr sa neta skinem instalaciju za wifi antenu za hvatanje boljeg (komsijinog) signala :D
hvala
 
Da li postoji nacin da vratim sam sebi admin privilegije i iskljucim UAC? Prosli put sam to sredio restore pointom odmah nakom instalacije, stvarno ne mogu sve ponovo da instaliram. Zasto se ovo uopste desava?

Problem sam uocio jer ne mogu da kopiram skidrow config fajl (koji je deo cracka i ne dozvoljava steamu da se pokrene) u gamefolder. Jednostavno ne moze da se kopira, u druge foldere kopira, tacno znam zasto se desava jer sam imao taj problem i prosli put... Primetio sam u netplwiz da moj user nije imao admin privilegije. Sada sam mu namestio da ima, ali, ne mogu da pristupim UAC opcijama...

Sta se zaboga desava u ovom raspalom windowsu 8... da nije neki trojanac? :/
 
da ne trazim sada na ovoliko hiljada postova, da li se na tabletima koji "voze" windows 8 i windiws 8 RT moze instalirati nesto sto nije iz onog stora? npr sa neta skinem instalaciju za wifi antenu za hvatanje boljeg (komsijinog) signala :D
hvala

Na windows 8 možeš instalirati šta želiš, na win RT samo is prodavnice.
 
Ukratko: jel win8 dostigao dovoljnu stabilnost i kompatibilnost kao win7+sp1? Ne znam da li da ga instaliram ili da se drzim sedmice jos uvek.
 
Sto si na sedmici onda? :p
wtf, banovali te duls?
 
Poslednja izmena:
Za divno cudo,meni win 8 mnogo bolje radi od sedmice.Vecina vas nije navikla na metro pa onda kritikuje dosta. :)
 
Onda je reseno, instaliracu w8. Jel radi instalacija sa mount-ovanim isom ili moram da ga rezem na dual layer dvd?
 
Pa instaliraj ga sa USB-a.
 
Vid mene retarda ja to totalno zaboravio na tu varijantu, gad bles ju Dandy :)
 
Instalirao sam windows 8, odlicno radi i lako se navikne covek. Vidim da ima 8.1 update, skinuo sam ga ali nisam dobio poboljsanja tj ne vidim razliku kao sto se pominje u ovom klipu. Jel postoji neki drugi link ili moram celu novu instalaciju 8.1 da skinem ? ps: koji antivirus ili sta vec koristite kao zastitu na win 8? trenutno imam spybot i eset smart security ali mucim muku sa free licencama pa ako ima neka zamena sa manje cimanja, dajte :)
 
Poslednja izmena:
Pa sada lako se navikne...
Ukoliko volis da provaljujes kako se sada koriste alati, koje si pre toga znao napamet, a sve to kada naucis trajace verovatno ne duze od 2-3 sezone, kada je velika sansa da sve sto si naucio mozes da zaboravis jer ce biti prevazidjeno. Ukoliko neko ima volje, entuzijazma onda bi trebalo da instalira. Win8 na desktopu, po meni je samo smaranje. Za sada i dalje moze da se koristi 7, ne vidim i dalje ogranicenja koja govore suprotno.
Ko ima neki touchpad, verovatno mu je lakse, ali opet dolazimo do toga da moras ipak da se naviknes na novi interfejs i jos neke razlike.
Voleo bi da preskocim ako je nekako moguce ovaj OS, obecavam cim se pojavi sledeci, odmah instaliram :)
 
Poslednja izmena:
Pa sada lako se navikne...
Ukoliko volis da provaljujes kako se sada koriste alati, koje si pre toga znao napamet, a sve to kada naucis trajace verovatno ne duze od 2-3 sezone, kada je velika sansa da sve sto si naucio mozes da zaboravis jer ce biti prevazidjeno. Ukoliko neko ima volje, entuzijazma onda bi trebalo da instalira. Win8 na desktopu, po meni je samo smaranje. Za sada i dalje moze da se koristi 7, ne vidim i dalje ogranicenja koja govore suprotno.
Ko ima neki touchpad, verovatno mu je lakse, ali opet dolazimo do toga da moras ipak da se naviknes na novi interfejs i jos neke razlike.
Voleo bi da preskocim ako je nekako moguce ovaj OS, obecavam cim se pojavi sledeci, odmah instaliram :)

A koliko "sezona" ti je onda uzelo da pređeš sa XP-a na 7micu ?
 
Presao sam onog trenutka kada je pocela da me smara podrska za stari OS, directx, neki driveri koji nisu mogli da se nadju, te kada sam nabavio vise od 4gb rama, odnosno kada je postao dovoljno jeftin.
Razlike u stvarima koje sam naveo izmedju xp i 7 su manje u odnosu win7 - win8, odnosno brze se prilagodis novom okruzenju, cini mi se iz malo iskustva sa win8.
 
U stvarnosti windows 8 je isto sto i windows 7, razlike su veoma male i treba par sati da se navikne covek. Tj windows8 je SP sedmice sa prelepnjenim metro UI preko koji ne moras da koristis i ako igorises imas obicnu sedmicu.
 
Poslednja izmena:
Evo borim se na novom lapu , koji je dosao bez OS-a , ali sa cd-om na kome su samo driveri od win8, lenovo y510p, lap od800 e, krastavac ne radi kamera, drkam se vec sat vremena...
ima na svakom os-u toga, ali na "novom" os-u i novi problemi, pa to sveukupno uzimam za minus kada moram da predjem na novi os.
 
Takodje mi na laptopu ne funkcionise web kamera. U pitanju je MSI CR630. Inace OS kao OS zasluzuje desetku od mene. :)
 
Kako isto ne radi, jel isto win 8 u pitanju ? Kako se manifestuje nerad, da li se kamera vidi u device manager, da li pali lampu kada pokrenes skype npr. ?
Kod mene device manger sve ok, ali software za kameru odbija da se instalira jer nemam kameru na sistemu.
Uff smaranje..
 
Vrh Dno