Šta je novo?

Windows 8

Ili ti se zabagovala piratska aktivacija, ili nešto u vezi update-a ili sistemskih faljova. Ako nije do aktivacije, probaj sledeće stvari.

Prvo idi "Control Panel\All Control Panel Items\Troubleshooting" i tu pokreni "Fix problems with windows update".

Ako to ne pomogne pokreni cmd kao admin i kucaj SFC /SCANNOW
Sačekaj da odradi i posle restartuj računar ako je našao grešku. Ako prijavi da je pronašao probleme ali nije uspeo sve rešiti. Pokreni cmd kao admin sa komandom Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth. Kada završi restart, pa onda ponovo odradi SFC /SCANNOW, pa restart.

Ako ti ni to ne pomogne moraćeš opaliti refresh...

Ok. Probaću sve to.
Mada sam zaboravio da napomenem da sam sa HDDa odradio copy systemske i win particije na SSD pa da se tu nije nešto sj....o???
 
8.1 je RC,preview,verzija?Do zvaničnog update-a.Da li ste instalirali RC ver.?Čitao sam šta je odradjeno sve,ali me interesuje vaše mišljenje u odnosu na prethodnu w8 verziju?
 
Ništa od navedenog kao prva pmoć ne pomaže :(

Moraće reinstall :( :( :(
 
Ili ti se zabagovala piratska aktivacija, ili nešto u vezi update-a ili sistemskih faljova. Ako nije do aktivacije, probaj sledeće stvari.

Prvo idi "Control Panel\All Control Panel Items\Troubleshooting" i tu pokreni "Fix problems with windows update".

Ako to ne pomogne pokreni cmd kao admin i kucaj SFC /SCANNOW
Sačekaj da odradi i posle restartuj računar ako je našao grešku. Ako prijavi da je pronašao probleme ali nije uspeo sve rešiti. Pokreni cmd kao admin sa komandom Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth. Kada završi restart, pa onda ponovo odradi SFC /SCANNOW, pa restart.

Ako ti ni to ne pomogne moraćeš opaliti refresh...

Opalio sam Refresh i sada sve fercera besprekorno.
Smem li da izbrišem Windows.old sa C:\ diska???
 
Smeš. Tu ti je samo backup fajlova od prethodne instalacije OS-a, ako želiš nešto sačuvati.
Ako ne, slobodno shift+delete.
 
Smeš. Tu ti je samo backup fajlova od prethodne instalacije OS-a, ako želiš nešto sačuvati.
Ako ne, slobodno shift+delete.

Ok, ali mislim da to neće proči tj. neće obrisati sve fajlove zbog vlasničkih sertifikata i drugo...
Odakle da odradim permanent delete?
Juče nisam uspeo ni iz Linux terminala kao SU da odradim to nad nekim fajlovima :(
 
Ok, ali mislim da to neće proči tj. neće obrisati sve fajlove zbog vlasničkih sertifikata i drugo...
Odakle da odradim permanent delete?
Juče nisam uspeo ni iz Linux terminala kao SU da odradim to nad nekim fajlovima :(

Desni klik na sistemsku particiju, tj. tu gde ti je bila prethodna instalacija, properties, pa disk cleanup. Mislim da odatle možeš obrisati windows.old.
 
Instalirao sam Windows 8, nekako ne mogu da se prilagodim, imam osećaj kao da koristim noviju verziju Androida, i multitasking nije nešto. Čuo sam da je Windows 8.1 nešto bolji.
 
da li neko zna da li će 8.1 final(samo service pack) kad bude procureo online(rtm) mioći da se skine sa nezvaničnog sajta(ili Microsoftovog ako tamo prvo izađe) i upgradeuje na postojeću 8cu, nešto sam čitam da izlazi za mesec dana najkasnije? znači bez ponovne instalacije celog sistema, ili da čekam preko win apdejta, ali to će izgleda biti nikad a možda ni tad :D
 
Trajna registracija je bila moguća samo onda kada je microsoft delio one free ključeve za WMC tako sam aktivirao trajno dva računara i otkrio da je moguće zamenuti čak i grafičke a da ostane aktiviran win. Sve ostalo je na 180 dana tako da ćeš za 180 dana morat ponovit.
Je l' ova metoda još uvek radi? Čuvam ključeve od WMC-a sa kojima sam ranije aktivirao w8, koji sam batalio, pa bih sad opet da ga instaliram.
 
Mislim da ne radi ali ti probaj pa nam javi, ako te ne mrzi. I mene zanima :)
 
da li neko zna da li će 8.1 final(samo service pack) kad bude procureo online(rtm) mioći da se skine sa nezvaničnog sajta(ili Microsoftovog ako tamo prvo izađe) i upgradeuje na postojeću 8cu, nešto sam čitam da izlazi za mesec dana najkasnije? znači bez ponovne instalacije celog sistema, ili da čekam preko win apdejta, ali to će izgleda biti nikad a možda ni tad :D
znam da sam dosadan, ali...:CITAT''''
 
Mozda niko ne odgovara posto, po pravilima foruma, pirateriju ne smemo diskutovati, plus imas informaciju da 8.1 izlazi za mesec dana najkasnije, dok svi mi ostali smo culi da izlazi krajem godine. Tako da ocigledno vise znas od nas.
 
proguglaj malo i ti netom videćeš da je procurela slika da rtm vezija znači gotova izlazi 1avgusta...samo me zanima da li je neko gde našao dal će biti kao servis pek ili će morati reinstall sistema...nisam ništa bolje obavešten, možda sam i ja lažno informisan :p
http://news.softpedia.com/news/Micr...-Preview-to-RTM-Removes-All-Apps-364428.shtml
"According to previous reports, Windows 8.1 is expected to hit RTM as soon as this August, while general availability should be announced in October, just before the beginning of the holiday season."
 
Prvo, treba da budu 2 verzije 8.1. Jedna koja će biti besplatna upgrade, preko Store-a za sve legalne windows-e 8 i puna verzija koja će da zameni Win8 koja će se naravno naplaćivati. RTM verzija je u stvari samo puna, normalna verzija koja se šalje OEM proizvođačima za koju oni plaćaju "Bulk" licencu nešto ranije da bi mogli da pripreme mašine na vreme. Kada izađe u normalnu prodaju zvaće se Windows 8.1 u svim verzijama. To je sve već objavljeno od strane MS-a samo se čekaju tačni datumi a to ni oni neznaju jer zavisi od toga koliko brzo mogu da urade sve zacrtano.
 
Je l' ima neke bitne razlike između RTM 9200 i retail VL verzije?
 
Zn li neko zasto se gasenjem racunara i ponovnim plajenjem, i ulaskom u folder
ponovo radi thumbnail-sanje istog ? Kod Win 7 uvek je ostalo upamceno.
 
Da li je piratska verzija Win7 mogla da se upgrade-uje na SP1?
 
Ja sam probao taj 8.1 ali ništa mi se ne sviđa bez obzira što je malo bagovit. I to start dugme što su odradili potpuno je besmisleno. I naravno da će moći samo što ćeš verovatno morati ponovo da je piratuješ. :)
 
Imam neki prastari komp koji naisam palio 3 godine.Resio sam da podignem sistem.Xp je na njemu radio ok.Da li moze windows 8 na njemu?Ima 1 gb ram memorije,1,45 ghz procesor i invidia ge force 5200?
 
Windows 7 bi radio sa tim, sto znaci da bi trebala i Osmica, ali sa 1GB RAMa nije preporucljivo. Bolje ostani na XPu.
 
Vrh Dno