Šta je novo?

Windows 8

Ma sve sam pokusao i jok, i msm da cu odustati, a za vikend cu formatirati ceo hard, instalirati samo win8 i videti da li ce funkcionisati kako treba.. Drugog resenja nemam..

Evo kako mi izgleda catalyst..

Screenshot (23).png
 
@ProMaster
Izgleda da je problem u toj opciji da uključuješ i isključuješ grafičku. Vidi možeš li nešto da uradiš sa ovim drajverima.
http://leshcatlabs.net/index.php/blog/

Druze hvala puno, sredio sam.. Ne uz pomoc ovog zadnjeg, jer je to za x64, a kod mene je x86, tako da nije pomoglo, ali sam sredio.. :)

Znaci za one koji su imali problem kao i ja, tj da im catalyst ne prepoznaaje diskretnu grafiku i samim tim ne mogu da prebace na diskretnu only, postupak je sledeci, za(dual boot, win7 & win8):

1. Potrebno je da iz win7 i njegove particije potpuno uklonite bilo sta sto ima veze sa AMD, donosno ATI-em.. Znaci deinstalacija svih catalysta, drivera, hydri, svega..
2. Onda posle restarta se vratite u win8( podrazuve se da niste vec nita od ATi-a instalirali, ukoliko jeste, deinstal i opet restart) i onda tu prvo pokrenete instalaciju catalysta, sto novijeg po mogucnosti.. nakon instalicje ponovni restart i onda bi trebalo da radi..
3. Posle toga mozete ad instalirate i na win7 isto catalyst koji vam treba i tako ce raditi i tamo i `vamo.. :)

PRE:
Screenshot (23).png

POSLE:
Screenshot (25).png
 
Ljudi, kako da prebacim metro na engleski? Nisam imao ovih problema na probnoj verziji.

Lokacija je USA, jedino je srpski tastatura.
 
Da odgovorim sam sebi, koja tastatura vam je prva na listi, taj je jezik.
 
mogu da živim bez radija i you tuba u metrou dok ne patchuju ili amd ili microsoft.

ionako mi je kompjuter krš, sramota me svaki put kad sednem uz njega da uradim nešto, a još sam instalirao operativni sistem koji ne valja i koji zahteva nov i jako komp, pa još više osećam krivicu...
 
:p

ne stvarno, bez zezanja sad, bitno da mi igre rade kako treba (ove dve što igram :p) metro će morati da srede, ne ide u korist ni ovima što prave aplikacije, ni microsoftu, ni amd-u. neko će se setiti da pokrene inicijativu i da reši to. ipak je sve ovo novo. isto tako je bilo i win7 kad je lansiran. mesec dana je trebalo proizvođačima da se smiluju da naprave drivere. to mi nikako nije jasno, jer su znali unapred kad izlazi win, i imali su rtm na raspolaganju toliko vremena...
 
Nije im trebalo mesec dana, već su izbacili drivere onog dana, kada je win 8 lansiran, bar je tako bilo u mom slučaju.
Jedino je intel imao neke beta drivere za download.
 
Još malo o problemima sa praistorijskim hardverom :d
U pitanju je štampač Canon LBP2900 za koji postoji win 7 x64 drajver koji radi bez problema na osmici, ali ako se ručno instalira preko device menagera. Ako se instalira preko Canonovog softvera koji se isporučuje uz drajver, print funkcija se potpuno zapuca, ne dozvoljava čak ni da se pristupi opcijama štampača u control panelu, a svako pozivanje funkcije za štampanja rezultuje zamrzavanje aplikacije u kojoj je štampa pozvana.
 
Pa dobro nije bas to star i neupotrtebljiv hardver. Valjda ce izbaciti win8 driver.
 
ja ne znam kako više da nazovem taj microsoftov bezobrazluk što se štampača, skenera i ostalih takvih periferija tiče. zašto ne ostave mogućnost da se normalno prihvate driveri iz prethodne verzije windowsa.
 
jel win 8 pro dolazi sa windows media playerom ili mora da se trazi posebno,imao sam rtm pre par nedelja i bilo je nemoguce naci windows media player posebno,ili enterprise dolazi sa playerom?
 
jok, dodaje se besplatno do 31. januara, a posle ce da ga naplacuju skotovi. mada ne znam kome pa treba to, ja ga vala nikad nisam koristio...
 
meni treba verovali ili ne zbog windows experiance indexa nece da radi bez toga nasao sam par ljudi sa istim problemom i posle instaliranja istog proradilo im je,znam i link za dodavanje al traze serial broj
 
nisam bas siguran dal je bitan,al volim da imam sve kompletno na os-u
 
Ja sam ga veceras instalirao, tj updateovao Win 7 i odmah imao ozbiljan problem.
Iz nekog razloga wireless mi je video mislim sve okolne wireless mreze OSIM MOJE!
I ne vredi ma sta radio nisam mogao da nadjem moju mrezu, niti da se rucno nakacim na nju. Bas sam se iznervirao.
Onda sam preko telefona ukljucio tethering i zakacio se na net (njega je video bez problema), trazio sam da mi proveri driver od wireless kartice, on je odmah updateovao i momentalno se na listi pojavila i moja mreza...
 
@ed_hunter
Nešto mi je čudno oko tog tvog ati drajvera. Ja apsolutno ne vidim nikakve razlike u gejmingu između ovog widnowsovog drajvera i atievih drajvera. Čak sam instalirao i 12.10 modovane (ni sa njima ne radi tunein) i nemam neke preterane razlike u broju fps-a. (Probao GTA4, Giana Sisters, Two Worlds 2, NFS novi). Da li ti grafičku prijavljuje uopšte kao 3850 sa widnowsovim drajverom ili samo kao display adapter? Meni uredno piše da je 4800 series unutra, a po datumu sam drajver datira iz juna meseca, pa bi to u stvari trebao biti 12.6 koji je ujedno i poslednji za naše praistorijske kartice. :)

@c-p-r
Gde nije praistorijski? Canon nije hteo da izbaci ni za win 7 x64 drajver da bi to na kraju učinio posle 2 godine :d
 
Poslednja izmena:
ma piše samo dispay adapter, to mene buni, zato ne bih da brišem driver... a mnogi ljudi na netu su prijavili kako im 3d stvari ne rade kako treba kad su obrisali 12.6 da bi im proradio tune in
 
ma piše samo dispay adapter, to mene buni, zato ne bih da brišem driver... a mnogi ljudi na netu su prijavili kako im 3d stvari ne rade kako treba kad su obrisali 12.6 da bi im proradio tune in

cekaj tebi cak i posle ``pesackog`` update-a drivera preko device managera i dalje stoji display adapter??
 
nope, kad instaliram catalyst 12.6 onda je sve ok. kad ga nema stoji samo display adapter... zato ne bih da brišem catalyst... sa 12.6 sve radi ok, samo zeza tune in radio i yt app u metrou
 
^ Probaj na vise mail naloga. Ni meni nije stiglo na neki nalog.
 
Nazad
Vrh Dno