Šta je novo?

Windows 8

ma ne mislim da me zezaš, nego je to izraz moje neverice. stvarno bre kako ih samo nije sramota! evo šta kaže jedan lik:

I solved it!

It was my video card driver. I have an ATI Radeon HD 4870, and I *had* installed the Catalyst 12.6 Legacy Driver for Windows 8. So I ran the Windows 8 version of the Catalyst installer and selected Uninstall to remove all AMD driver components. Rebooted as directed, and Windows installed some driver. That driver allowed video playback!
Then I tried to reinstall the Windows 8 version of the Catalyst driver--and playback failed again!
I'm going to do some further investigating and update this post.

Update:
The driver that Windows installs which works is "ATI Radeon HD 4800 Series (Microsoft Corporation - WDDM v1.1)", dated 6/19/2012, version 8.97.10.6.
The driver provided by the supposed Windows 8 Catalyst driver package is "ATI Radeon HD 4800 Series", dated 7/3/2012, version 8.970.100.3000. For control purposes, I installed just the driver, not the software.
Immediately after installing (no reboot was requested) Netflix then gives an error code that there is something wrong with the internet connection. Of course, the internet connection is fine.
When I do reboot, Netflix returns to its stalled-at-97% state.

So until AMD gets their act together:
Uninstall your video driver using the AMD uninstaller.
Let Windows install one for you.
If you want the other AMD software, run the Catalyst installer on Custom and make sure that the AMD Display Driver is not selected.

tačno to što si ti provalio.

ajde sad jedno pitanje za sve. da li taj amd display driver utiče na igre? da li će mi raditi igre bez toga?

edit: pa naravno da utiče, nego šta nego da utiče... nego, ajde jedno drugo pitanje... KOJA OPCIJA u grafičkim drajverima može da pravi taj problem? šta da isključim/uključim da bi mi proradilo?

Ti se malo posvadja sam sa sobom.
 
jel misliš na ono da sam prvo postavio pitanje, pa sam onda shvatio kako je pitanje besmisleno i sam dao odgovor na njega, tj. odgovor je da neću da brišem amd driver, već da hoću da nađem rešenje problema, tj. da mi rade aplikacije i da mi driveri ostanu instalirani da mogu igre da igram ko čovek...
 
burke ovaj sto si mi poslao aktivator skidao sam sat vreme i na kraj avast mi ga prijavi kao virus..
 
Malo kasnim ali je istina da da tunein ili recimo youtube player neće reproducirati sa tim legacy amd i ja sam vraćao na generic driver koji je došao sa osmicom sada rade...

Što se tiče aktivatora nije to to ljudi prvo napravite sfc/ scannow pa će vas ponovno deaktivirati što se na normalno aktiviranim windowsima naravno ne dešava, a drugo sumnjam da možete updateat windowse koliko znam ne.

Ja sam u međuvremenu nabavio legalan studentski ključ pa možda da i vi probate nači nekog studenta koji nije zainteresiran za osmicu da vam da ključ..... :)
 
Nisam ne igram baš igre malo sam već omatorio kako bi vi rekli, imam integrušu hd3200. A ništa te ne košta da probaš igrati pa vidi sa jednim i sa drugim driverom samo kažem da je istina da sa tim driverom te aplikacije ne rade. :)
 
ispade da niko ko ima ovaj problem ne zali preterano za time jer se ni ne igra :) ocigledno svako ko se igra lepo kupio nvidiu... pametno :)
 
Mene prca radeon 7470M, i dalje niko da ponudi neko resenje, instaliram catalyst i on se pravi blesav.. A igranje i integrusa su 2 sveta.. Meni se cak i CS 1.6 buni na win8 sa integrusom, ne dozvoljava mi da promenim rezoluciju i prebacim na wide.. Ae da ponovim pitanje opet za RT.. Da li ce moci win 8 RT da se ugura u ove tablete koje su na trzistu trenutno, znaci neki dual core, 1Gb rama, 1024 x 768 ili slicna rezolucija. . . Da li ce biti izvodljivo, kao sto je napravljeno sa ubuntom?

edit: da se korigujem, nesto sam permutovao, ja imam Radeon HD 6490M, a kao 7470M mi je bila prepoznata na win7 . . Nzm kako sam mogao da zaboravim sta imam u kompu jbt, ja sam prso... :wall:
 
Poslednja izmena:
ocigledno niko od nas ne zna sigurno... cekaj da se ozbiljni moderi late posla, vrv je moguce... jel ti to imas touchpad? :)

Hmm, necu da ti kazem.. :) Imao sam i mogu da ga imam ponovo, ukoliko na njemu moze da se metne RT.. :) I dalje neki uredjaj nije ostavio na mene takav utisak, kao HP touchpad.. Steta sto je puko webOS.. A android nije kompletan, tako da bi win lego... ufff.. :D
 
Meni je Windows 8 sjajan ako je neka verzija bila potpun promasaj to je Vista.
Ja sam koristio XP pa 7 i sad 8.
 
ja sam imao pre2 :) touchpad je imba :) rado bih ga posedovao :)

edit:
amdpower, win8 je posebno divan ako imas amd karticu serije 4xxx i nize... :)
 
Poslednja izmena:
ja sam imao pre2 :) touchpad je imba :) rado bih ga posedovao :)

nisam siguran da sam ovo razumeo.. :)

I meni je win8 cool skroz, pravo osvezenje s ovim metr... pardon :) novim UI... :D Jos samo da se pojave neki touch screen monitori kod nas u ovoj nasoj tehnoloskoj Zambiji i bice jos vise cool.. :D

edit: Ed mozda ovo pomogne:

Catalyst 11.10 seem to be totally compatible with Windows 8 , and has a working CCC as well as installing 11.10 Xcode makes APP software work perfectly fine.

I think those drivers are currently the best option to be used with Windows 8 if you have an HD 2000, 3000, or 4000 series card.
 
Poslednja izmena:
A zar mislis da nisam pokusao mng toga.. U svakom slucaju hvala za link, ovo su neki mod-ovani driveri tako da mozda prodju.. :)
 
Imas ispod na prvoj strani tog topika uputstvo kako da instaliraš drajver na windowsu 8. Mora ručno da se instalira.
 
Imas ispod na prvoj strani tog topika uputstvo kako da instaliraš drajver na windowsu 8. Mora ručno da se instalira.
krastavac, znam da smaram i to u ovoj temi o win-u al krastavac trebace sigurno i nekom drugom..

Kod mene je probem sto mi u device manageru on vidi grafiku kao Radeon HD 7470M (a ja imam 6490M), da li ja samo treba da updateujem driver, ovim koje skidam, metodom koja je data na sajtu??
 
da li vam radi aplikacija za vreme ?
 
krastavac, znam da smaram i to u ovoj temi o win-u al krastavac trebace sigurno i nekom drugom..

Kod mene je probem sto mi u device manageru on vidi grafiku kao Radeon HD 7470M (a ja imam 6490M), da li ja samo treba da updateujem driver, ovim koje skidam, metodom koja je data na sajtu??
Pročitaj pažljivo celu temu na guru3d, moraćeš malo da se zezaš, ali ljudi prijavljuju da su na kraju uspešno instalirali drajvere. Pogrešno prepoznavanje čipa je zbog rebrandinga čipova. Isti čip pod više imena, drajveri ga mogu prepoznati i ovako i onako.
 
Nece, evo sve sam probao, nzm samo da li je moguce da je zbog toga sto su ovakvi driveri i na win7 koji mi je takodje na kompu.. Nzm da li da probam prvo tamo na win7 sa ovim novim drriverima, posto mi je i win7 vidi kao 7470, medjutim tamo funkcionise sve??
 
Pročitaj i ovo.
http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4287596&postcount=1
Ti moraš da modifikuješ drajver koji ne podržava tvoju grafiku i da je dodaš na spisak podržanih. Slično je i kod nvidie, ja sam skoro godinu dana koristio quadro drajvere na geforce kartici.
Nisam najbolje shvatio iz tvojih ranijih postova, prikazuje li ti windows grafičku u device manageru kao instaliranu ili kao unknown device.
 
Poslednja izmena:
Prikazuje mi kao instaliranu ali to nije model koji ja imam, znaci ja imam Radeon HD 6490M, a on pokazuje 7470M, plus kada u catalystu probam da prebacim sa integrisane na diskretnu, te opcije nigde nema.. Kao da catalyst ne vidi radeon grafiku..

evo bice jasnije..

Screenshot (22).png
 
Kao što sam već rekao 7470m je samo rebrandirani 6490m, tako da drajver može prepoznati čip pod jednim i pod drugim imenom.
The AMD Radeon HD 7470M (sometimes also still called ATI Mobility Radeon HD 7470) is a laptop graphics card for entry level to middle class notebooks. It is based on the old 40nm Seymore-XT chip and therefore just a renamed version of the Radeon HD 6490M. According to rumors there can be DDR3 and GDDR5 versions with different clock speeds. In our tests we also found a model with DDR3 that clocked only with 667MHz (Asus X54HR) and is therefore slower than the 6490M.
http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7470M.67752.0.html
To nije problem. Problem je što ti ne uspevaš da uključiš diskretnu grafiku. Imaš li najnoviji firmware na laptopu?
 
čudan je ovaj win, izgleda kao da imam dva OS. Metro ili kako god da se zove, jednostavno nema nikakve veze sa klasičnim desktopom, i ponekad se pitam cemu to. Chrom za metro i klasican nisu isti. skype isto tako. Meni se generalno dopada, ali mi nije jasno šta su time postigli? Da li neko zna gde može da li postoji studentska verzija. Win 7 sam mogo da skinem preko fakulteta, da li ima i win 8 tu varijantu?
 
Kao što sam već rekao 7470m je samo rebrandirani 6490m, tako da drajver može prepoznati čip pod jednim i pod drugim imenom.

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7470M.67752.0.html
To nije problem. Problem je što ti ne uspevaš da uključiš diskretnu grafiku. Imaš li najnoviji firmware na laptopu?
Vidis, o tome nisam razmisljao.. Moracu da vidim, koji je posledji.. Nzm kako je moguce, cak su i mng driveri identicni i za win8 i win7, zasto mi se ovo desava ja nzm.. sad cu videti..

Kakve su to studentske verzije, jel to samo za odredjene studente ili...
 
znam da na ETF je bila varijanta da preko fakulteta uzimaju siftu i skidaju win sa neta. To je bilo za win 7, sada da li to postoji i za win 8. Mislim da je to važilo za sve studente.
 
još mislim da je to bila varijanta za kućnu upotrebu. Sa tom šifrom nije moglo da se koristi win na poslu i tako.
 
Nazad
Vrh Dno