Šta je novo?

Windows 8

e, ma imam logitech g110 tastaturu, i radi ona sve ok, ali mi ne radi ova usb zvučna kartica u njoj. i ne mogu da menjam boju tasterima :p ali to je manje važno...

a ti masteru care reci mi koja stanica ti radi provereno da probam i ja tu? ja sve što sam probao nije htelo :/ možda zato što nemam acc njihov? jesi ti ulogovan tamo?
 
za par dana uzimam konfu sa amd fx8120 procesorom i ati 7770 grafom, 8 gb ddr3...da li je bolje na tu mašinu da instaliram win7 x64 ultimate ili windows 8 x64 pro? na kom sistemu će brže raditi komp? da li i dalje zaje*ava sa aktivacijom osmica, ili je rešeno to? (mislim na narodnu verziju) :D hvala

edit: nemam ssd hard već "običan" sata2 samsung 103sj f3 od 1TB...

jel moj post ostao neprimećen ili šta već... :trust:
 
Instaliraj Win 7 x64, pošto za Win 8 nema leka, za sada.
 
Ed_hunter - Radi mi Radio S, udji na local i probaj radio stanice odatle.. Nemam ni ja acc, ali sve radi, sem onih nekih nebitnih..

Borgof - Nisam instalirao, ali msm da je sam win8 to instalirao posto imam dole malu ikonu za podesavanje integrisane intel grafike..
 
Izgleda da je izašao neki lekić, zove se KJ activator, sad aktivirah na dve mašine.
 
Izgleda da je izašao neki lekić, zove se KJ activator, sad aktivirah na dve mašine.

Vi ste resili da izginete zbog piraterije.. :)
Ja u win7 temi pitao za aktivaciju win7 posto mi je prestala licenca onda kad sam aktivriao win8, i odmah mi obrisali post i izneli upozorenje.. :D

nema na cemu ed.. ;)
 
Taj lekic inace ima opciju da ubaci start menu iz sedmice, koristim ga vec nekoliko dana i odlicno radi. A ima i opciju za vracanje u Metro desnim klikom na desktopu
 
Vi ste resili da izginete zbog piraterije.. :)
Ja u win7 temi pitao za aktivaciju win7 posto mi je prestala licenca onda kad sam aktivriao win8, i odmah mi obrisali post i izneli upozorenje.. :D

nema na cemu ed.. ;)

Će dizginemo u vodu svi...
 
Primetih da se comodo firewall na custom policy i windows 8 uopste ne vole, tj. windows odbija da se bootuje posle toga jer comodo verovatno trazi neko odobrenje, ali posto se UI ne moze ucitati ne moze se ni odobriti, pa se system prosto zaglavi u nekoj petlji i pomaze samo reinstalacija sistema.
Cisto ako neko bude imao taj problem da zna zbog cega je tako.
 
e meni ne radi ni radio s. šta može da bude problem? jel možda treba da mu menjam nešto u permissions? otkud znam...

edit: sad nasumično klikćem na stanice i ne radi ništa, kulira me totalno...
 
Poslednja izmena:
probaj sa uninstall, pa ponovo install.. realno ako imas internet konekciju, sto naravno imas, tune in treba samo da pozove odredjeni URL kad kliknes na stanicu koju zelis.. Tako da nzm sta moze da bude problem.. nzm samo a li treba neki dodatak za to, ali ne verujem, to je obican stream..
 
pa ono... jesam jednom uninstallirao aplikaciju jer nije radila, mislio sam ni da je ne instaliram ponovo, ali kad sam od tebe čuo da radi, onda sam ponovo instalirao. da nije problem što mi je region u windowsu usa? morao sam da stavim tako jer mi neke stvari postavi na srpski ako stavim region srbija.

edit: promenio region i dalje me kulira. samo stoji connecting.... da nije blokirana aplikacija firewallom?

edit2: ma jok, dozvoljeno je u firewallu

stvarno ne znam šta joj je
 
Poslednja izmena:
pa ono... jesam jednom uninstallirao aplikaciju jer nije radila, mislio sam ni da je ne instaliram ponovo, ali kad sam od tebe čuo da radi, onda sam ponovo instalirao. da nije problem što mi je region u windowsu usa? morao sam da stavim tako jer mi neke stvari postavi na srpski ako stavim region srbija.

edit: promenio region i dalje me kulira. samo stoji connecting.... da nije blokirana aplikacija firewallom?

edit2: ma jok, dozvoljeno je u firewallu

stvarno ne znam šta joj je

Nemam ideju sta bi moglo da bude zaista.. Kod mene radi sasvim oke.. Nego ajde da ne govorim vise to da ti ne stajem na muku..:p
 
vi, što vam radi c r @k apdejtujte preko apdejta sistem, da vas vidim onda?....jel sve oke?
 
Meni treba pomoc da uklonim watermark, aktivirao sam Windows 8 Enterprise ali mi broji 90 dana do kraja aktivacije, dali moze trajno da se registruje?
 
Meni treba pomoc da aktiviram Windows 8 pro, dali moze trajno da se registruje?
 
Reših problem sa TuneIn radiom i navodno svim streaming softverom za koji ne mogu da garantujem jer nisam probao. Problem je u nečem veoma glupom, a to su ovi AMD legacy drajveri za radeone HD4xxx i starije. Brisanje kompletnih drajvera rešilo problem. Čak mogu i da se instaliraju sve stavke ovih legacy drajvera, sem samog display drajvera i radi TuneIn bez frke.
 
@ed_hunter
zašto bih te zezao? :d
samo sredi te drajvere i videćeš ima sve da šljaka :)
 
ma ne mislim da me zezaš, nego je to izraz moje neverice. stvarno bre kako ih samo nije sramota! evo šta kaže jedan lik:

I solved it!

It was my video card driver. I have an ATI Radeon HD 4870, and I *had* installed the Catalyst 12.6 Legacy Driver for Windows 8. So I ran the Windows 8 version of the Catalyst installer and selected Uninstall to remove all AMD driver components. Rebooted as directed, and Windows installed some driver. That driver allowed video playback!
Then I tried to reinstall the Windows 8 version of the Catalyst driver--and playback failed again!
I'm going to do some further investigating and update this post.

Update:
The driver that Windows installs which works is "ATI Radeon HD 4800 Series (Microsoft Corporation - WDDM v1.1)", dated 6/19/2012, version 8.97.10.6.
The driver provided by the supposed Windows 8 Catalyst driver package is "ATI Radeon HD 4800 Series", dated 7/3/2012, version 8.970.100.3000. For control purposes, I installed just the driver, not the software.
Immediately after installing (no reboot was requested) Netflix then gives an error code that there is something wrong with the internet connection. Of course, the internet connection is fine.
When I do reboot, Netflix returns to its stalled-at-97% state.

So until AMD gets their act together:
Uninstall your video driver using the AMD uninstaller.
Let Windows install one for you.
If you want the other AMD software, run the Catalyst installer on Custom and make sure that the AMD Display Driver is not selected.

tačno to što si ti provalio.

ajde sad jedno pitanje za sve. da li taj amd display driver utiče na igre? da li će mi raditi igre bez toga?

edit: pa naravno da utiče, nego šta nego da utiče... nego, ajde jedno drugo pitanje... KOJA OPCIJA u grafičkim drajverima može da pravi taj problem? šta da isključim/uključim da bi mi proradilo?
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje ne vezano za sam win8..
Da li ce npr WIN 8 RT, namenjen ARM uredjajima, moci da se ufura na npr HP Touchpad?? Ili bilo koji drugi tablet, kao sto je npr moguce ubuntu ugurati..
 
Nazad
Vrh Dno