Šta je novo?

WINDOWS 8.1

da li je moguce da se dx12 ubaci u 8.1 mislim iz ovog preview-a, videh da je neko sa foruma ovde napisao da je postigao bolje rezultate na benchmarku...
mozda radi u 8.1 tj trebalo bi da radi..
 
I sta bi dobio sa time sve i da moze?
 
da li je moguce da se dx12 ubaci u 8.1 mislim iz ovog preview-a, videh da je neko sa foruma ovde napisao da je postigao bolje rezultate na benchmarku...
mozda radi u 8.1 tj trebalo bi da radi..
Pa nije još ni izašao, još uvek je 11.
 
Pitanje za one koji koriste win 8,1 i koji kontroler AHCi driver.
Da li vam radi dvd kako treba, mislim da li reze itd...
 
Poslednja izmena:
Pitanje za one koji koriste win 8,1 i koji kontroler AHCi driver.
Da li vam radi dvd kako treba, mislim da li reze itd...
Jedan matori DVD me je zezao kada je na kontroleru sa AHCI, čita ne čita, piše pa ne piše ali je na drugom kontroleru sa SATA 2 radio.
 
Ubodes na drugo sata mesto i Voila ;)
 
Od jutros imam problem sa otvaranjem internet stranica, kada pristupam ovom sajtu, b92, ali,... javlja se bezbedonosna greska "sajt koji pokusavate da posetite sadrzi malver" cirilicom napisano. Facebook radi normalno. Problem je na Chome, Firefox nema problem. Avast nije nista pronasao, sad ga skeniram sa Malwerbytes.
 
Od jutros imam problem sa otvaranjem internet stranica, kada pristupam ovom sajtu, b92, ali,... javlja se bezbedonosna greska "sajt koji pokusavate da posetite sadrzi malver" cirilicom napisano. Facebook radi normalno. Problem je na Chome, Firefox nema problem. Avast nije nista pronasao, sad ga skeniram sa Malwerbytes.
Probaj i SAS ako MBAM ne nađe ništa.
 
Prijatno sam se iznenadio kada sam sticajem okolnosti ( riknula mi P55-UD5 ploca ) , probao da podignem
postojece windows 8.1 pro x64 na novu plocu iz potpisa. Spremio sam se da uradim format diska i sve od pocetka,
ukljucim masinu i onako iz bede rekoh sebi , `ajd da vidim sta ce da se desi.`
Kad ono puf, podižeše se Windowsi samo tako. Gledam device tabelu, sami instalirase drivere i radi masina kao sat.
Ajd malo da bencharkujem, sve leti. Neverovatno. Tako drasticna promena hardvera, a sve radi kako treba.
Nikakav sysprep.
 
Od jutros imam problem sa otvaranjem internet stranica, kada pristupam ovom sajtu, b92, ali,... javlja se bezbedonosna greska "sajt koji pokusavate da posetite sadrzi malver" cirilicom napisano. Facebook radi normalno. Problem je na Chome, Firefox nema problem. Avast nije nista pronasao, sad ga skeniram sa Malwerbytes.
Desavalo se to i meni. Uvuklo se neko djubre.
 
A i ovako sam planirao da reinstaliram sisteb 8.1 mi istice za 10 dana po drugi put. Najverovatnije se vratim na 7cu.
 
A i ovako sam planirao da reinstaliram sisteb 8.1 mi istice za 10 dana po drugi put. Najverovatnije se vratim na 7cu.
Stavi 10ku slobodno ako ti treba besplatan system, biće dobra bar do kraja marta a nećeš primetiti neku veliku razliku od 8 mice i derivata.
 
Ako moze mala pomoc strucnijih forumasa. Instalirao sam Windows 8.1 ali nikako nisam mogao da instaliram drajvere za chipset, iako sam skinuo najnovije sa asusovog sajta. Sve drugo sam instalirao, cak je i win update prosao kako treba a meni i dalje izbacuje ovo ako pokusam da instaliram chipset drajver:Untitled.jpg

Da li je ove drajvere instalirao sam win update? U device manageru mi ne prijavljuje ni jedan upitnik, tj pise da su svi drajveri instalirani...
 
Jesi li siguran da su drajveri ti koji ti trebaju? Pokreni kao admin za svaki slučaj. Mada koliko vidim setup, ima admin po default pokretanje.
 
To su ti, nema greske. Ploca (kao i ostatak masine) je iz potpisa i izasao sam na asusov sajt, nasao plocu i uneo W 8.1 (64bit) i ponovo skinuo drajver ali problem i dalje ostaje.
Untitled.jpg
 
Imam problem sa winamp-om, kada u total commander-u selktujem pesme pa desni klik i open,on mi u winamp-u otvori po nekom njegovom proizvoljnom redosledu(a svaki put drugacije). Pesme su normalno tagovane,u winamp-u podesavanja nisu dirana od instalacije. Da li neko ima resenje?
 
Pozdrav, zna li neko kako da ugasim skroz onaj edge pane ili kako se vec zove, svaki put kad odem misem u gornji desni ugao ekrana izbaci mi one opcije, smara me jako
 
Pozdrav, zna li neko kako da ugasim skroz onaj edge pane ili kako se vec zove, svaki put kad odem misem u gornji desni ugao ekrana izbaci mi one opcije, smara me jako
Ako misliš na Charms Bar a imaš 8.1 u1 onda na "Taskbar and Navigation properties" > Navigation > Corner navigation > When I point to upper right corner, show charms, isključi.
 
Ako misliš na Charms Bar a imaš 8.1 u1 onda na "Taskbar and Navigation properties" > Navigation > Corner navigation > When I point to upper right corner, show charms, isključi.

Da na to mislim Charms Bar, ugasio sam to i sad kad idem misem dole desno izbaci mi opet isto:trust:, znaci sistem me za`ebava. Probao sam i ovo PC Settings >Change PC settings>PC & devices -> Corners & edges sve stavio na OFF i opet izbacuje kad drzim misem dole desno u uglu aaaaaa
 
Da na to mislim Charms Bar, ugasio sam to i sad kad idem misem dole desno izbaci mi opet isto:trust:, znaci sistem me za`ebava. Probao sam i ovo PC Settings >Change PC settings>PC & devices -> Corners & edges sve stavio na OFF i opet izbacuje kad drzim misem dole desno u uglu aaaaaa
E bojim se da se toga otarasiti nećeš, u 10ki su to izbacili, znači naj verovatnije ništa do tada.
 
Zasto en_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_4065178.iso od 3.68GB nece preko rufusa na flesku od 3.73GB? Pise da nema dovoljno prostora , ni Windows 7 USB DVD Download Tool nece ni ISO2disk? Na ISO2Disk prekopira i kao i ostane 100kb ali ne radi neka greska izlazi za dll! Zar mora fleska od 8GB? Fles izpravan nov nema ni jedan los sektor!
 
Nazad
Vrh Dno