Šta je novo?

WINDOWS 8.1

pa skini iso pa idi na upgrade ne znam kako drugacije, jer i preko stora kad se ide kolko znam on skida iso samo su napravili da pametuje kad imas narodnjaka...
znaci skines iso i ides na setup.exe i trebalo bi da moze upgrade
 
Nesto me zeza komp u poslednje vreme i danas resih da ga malo sredim. Provalio sam da me je mnogo zezao comodo firewall i obrisem ga. Veceras upalim komp, ne radi mi zvuk, C patricija puna, iz 10og puta sam uspeo da resetujem komp i podignem win.
Da li je sve ovo moguce posto mi hdd crkava?
Cak i da je win prso zasto mi ne radi zvuk? To mi se pre nikad nije desavalo mada prvi put sam instalirao win 8.1. Sve pokazuje da je ok ali nema zvuka.
Kako da vidim sta mi je pojelo mesto na hardu? Fali mi nekih 15-20 GB a ne mogu nigde da ih nadjem. Vidiljivi su skriveni fajlovi ali opet mi jako puno prostora fali.
 
pa proveri hdd, ako mozes preko te ako ne preko hirensa, ako ne ni to onda ubaci u drugi neki pc pa skeniraj.. moguce da je hdd ako i ti sam kazes da ti crkava.
 
Hd tune, Sentinel kazu da je health 100 % ali imam crc error a kako mi kazu to je ili zbog kabla (nije,menjao ga) ili polako crkava elektronika harda. Ma bas me briga za hdd, danas sam narucio drugi ali me brine sto mi ne radi zvuk :( Da li treba da se vidi negde da je npr integrisana zvucna crkla?
 
znas sta najbolje odradi ti fresh instalaciju sistema, pa onda rokni drajvere i nista vise pa vidi dal radi, ako ne mozda je otiso samo izlaz za zvucnike ne znam koliko ih imas probaj da ubodes u neki drugi i namestis speaker/front speaker ne znam sta drugo ili to probaj ustvari odma, da bi bio siguran 100%, ne znam kako drugacije...
 
Cekam da mi stigne hard pa cu da instaliram novi Win. Sve se nesto nadam da sam pokupio neki virus ili da sam zeznuo win sa cc cleaner-om. Nesto mi puni win folder na C patriciji, preko 25 GB ima a ne vidim sta je u pitanju.
 
sa ccleanerom ne znam kako si mogo win da zeznes koristim ga godinama nikad mi se to nije desilo...
 
Mozda nije CC cleaner, imao sam par slicnih programcica i sve sam ih pokrenuo sinoc :) Nije ni bitno :) Stigao je novi hdd, instalirao novi Win i sad sve radi ok :)
 
Comodo firewall tako ume da usere win 8.1 da je to katastrofa. Jedva sam se otarasio repova i podesavanja koje mi je ostavio u OS
 
Šta ti je napravio? Ja koristim CIS sve vreme. I kad sam ga brisao privremeno nije bilo problema.
 
pa skini iso pa idi na upgrade ne znam kako drugacije, jer i preko stora kad se ide kolko znam on skida iso samo su napravili da pametuje kad imas narodnjaka...
znaci skines iso i ides na setup.exe i trebalo bi da moze upgrade

Ako ti je Win 8 instaliran sa VL ( volume licence kljucem) ne dozvoljava update na Win 8.1 preko stora. Moras da imas VL medij i kljuc za instalaciju, tj upgrade na 8.1.
Tako sam moju masinu na poslu upgradovao sa Win 7>Win 8>Wn 8.1 i sav softver je radio bez problema.
Posle sam ( kada sam bio zaludan) uradio clean instalaciju i nije bilo nikakve rezlike u performansama izmedju upgrade/clean instalacije Win 8.1.
 
Ne znam gde da pitam, jer nisam siguran do čega je.
Povremeno kada se isključi ekran, neće da se upali kada mrdnem miša ili kliknem na tastaturi. Već sam bio pitao, i bilo je priče da je do grafičkpg BIOS-a i da se sruši u mirovanju.
To međutim nije tačno, jer sam ustanovio da kad se to desi, samo izvadim i opet ubodem HDMI i upali se.

Dodatno pitanje, dva ista gamepad-a mogu da se koriste za Street Fighter?
Jesi uspeo da pronađeš šta je uzrok ovoga?
 
Comodo firewall tako ume da usere win 8.1 da je to katastrofa. Jedva sam se otarasio repova i podesavanja koje mi je ostavio u OS
Ja ga sam ga obrisao i dalje mi je blokirao neke stranice. Sad se tek setih toga :) Instalirao sam Comodo samo zato sto nisam nasao Outpost koji sam koristio godinama i nikad problema sa njim nisam imao. Sad sam nabavio novu verziju :D
 
Pomoc :(

Posto su drajveri AMD 14.9 totalna katastrofa i kajem se sto sam ih instalirao, totalno poremetili fps i uopste ceo catalyst se ne moze otvoriti na kompu, odlucio sam da ga obrisem iz Safe moda (zato sto sam obrrisao drajvere i poslle restarta ikonica je i dalje bila na listi - desni klik na desktopu).
Udjem ja lepo u safe mod, krenem da kucam sifru i prccc, ne moze, ona mala planeta precrtana nema interneta (inace koristim Wireless karticu), i cudim se tako Safe mod nema pristup wireless kartici (internetu) verovatno zbog drivera sto je i logicno.
Pitanje moje glasi, kako ja sad da se vratim u normalan rezim Boota, ono klasika full Boot normalan WIN, sve zivo sam probao i preko SHift + Restarta (iz Safe moda) u Recovery isao sve opcije i ne mogu nikako da se ulogujem... WTF
Zar moram da nakacim LAN kabal od rutera koji je 20m od mene da bih se ulogovao? Cak ni u CMD ne mogu bez logovanja...

AAAAAAA kako cu prvom prilikom da disable-ujem tu sifru za logovanje, ako moze! KANAL
 
14.9 je odlican drajver, ne znam kakve muke mucis.
 
Ja ga sam ga obrisao i dalje mi je blokirao neke stranice. Sad se tek setih toga :) Instalirao sam Comodo samo zato sto nisam nasao Outpost koji sam koristio godinama i nikad problema sa njim nisam imao. Sad sam nabavio novu verziju :D
Jer si instalirao njihov DNS, koji je u podešavanjima kolekcije. S toga je trebalo to da promeniš ili da ne instaliraš s tom promenom, za koju te uredno pita.

Što se tiče 14.9, meni radi dobro. Nisam naleteo na problem.
 
14.9 je odlican drajver, ne znam kakve muke mucis.


Izvinite sto pljujem drivere (licno ne funkcionisu kod mene na kompu) a citao sam i drugima pravi problem, naravno obrisao stare restartovao i obmmubacio nove i opet restartovao i nece nikako da se podignu, 14.4 je super radio, ali nije mi to sad bitno, nego resenje navedenog problema...
 
pre ce biti da je citav sistem zeznut,ako si se igrao sa onim beta update 1 to je do toga (meni je on ubio 2 instalacije win-a,tj vukle su se neko vreme dok nisam izgubio zivce i pregazio ih),moj savet je da udjes u safe mod,pobrises stare drajvere DDU-om (display driver uninstaller-om) i pokusas opet.

sto se tice butovanja,ne treba ti net da bi usao u win,on pamti sifru bez interneta.ako nemeres da udjes u regularan win vec samo u sejf moud to je ocigledno do nekog drajvera i/ili softvera.
 
Ne nije bila beta nego stabilna verzija 14.4, a sistem je bio super dok nisam 14.9 instalirao, sad se kajem.

Ja u safe mod ne mogu da udjem posto posto mi ne prihvata sifru iako ispravnu kucam nije to neka komplikovana sifra 4 x 3.

To sto pominjes sam i hteo da uradim ali zaglavljen sam u safe modu, nikako ne mogu da se vratim na normalan boot.
 
Poslednja izmena:
Resio sam problem, recovery je cudo!!!!

Nego instalirao sam AMD drivere i sve je proslo ok, sada imam update u Optional WDDM1.3 AMD...

Jel to neophodno pored ovih vec koje sam instalirao?
Secam se tog updatea jos u 7 je bila,al cemu, jel to ono nesto sto je MS upakovao ako ne instaliramo ove AMDove sa sajta?
 
Instalirao sam juce 8.1 u pitanju je pre-activated verzija,zanima me da li pozeljno ostaviti da se apdejtuje ili iskljuciti isti. Takodje me zanima da li bezbedno logovanje sa microsoft nalogom zbog instaliranja aplikacija?
 
Ja ga updatujem redovno i nemam nikakvih problema. A znam jos ljudi koji to rade, tako da opusteno mozes. A drugo pitanje ne znam, ja sam se ulogovao sa mojim nalogom, ali nisam skidao aplikacije.
 
Sve je bezbedno, koristi i uzivaj, zna MS da mi koristimo piratski soft tako da to tolerise, odavno bi oni nas po usima klepili da su to hteli. Ovako za nji je bitno da ti koristis njihov proizvod a ne nesto drugo.
 
Da li je moguce namestiti da pri podizanju windows-a ide direktno na metro ui umesto na desktop?
 
Desktop, right-click na taskbar, “Properties” i unchecjkiraj ovu opciju.

2402.DesktopMenu_5F00_thumb_5F00_246E5A94.jpg
 
Hvala puno,a da li je mogu da iskljucim desktop tj. da kad otvorim neki program me ne baca na desktop nego da idem samo preko desktop applikacije.
 
Nazad
Vrh Dno