Šta je novo?

WINDOWS 8.1

A kada se ocekuje zvanican update 1 na 8.1??? Pocetkom aprila?
 
Inace kako vam radi W8, jel imate ponekad neke usporene radnje, tipa usporenje procesa, neznam sporije ucitavanje nekih aplikacija...itd, znaci nista strasno alu primeti se.
A mozda je to usled 2gb rama i dual core-a na 2.4ghz :D ali opet na ssd-u ;)
 
Inace kako vam radi W8, jel imate ponekad neke usporene radnje, tipa usporenje procesa, neznam sporije ucitavanje nekih aplikacija...itd, znaci nista strasno alu primeti se.
A mozda je to usled 2gb rama i dual core-a na 2.4ghz :D ali opet na ssd-u ;)
Pa ima toga i na ostalim winowsima, obično AV počne da filtrira i "kopa" pa naravno sve uspori. Na W8 ima servisa koi su na "Manual", "Delayed start" i "On demand". Win8 takođe drži više stvari u RAMu pa ako ga nema dovoljno onda PF mora više da se angažuje. Čak i sa SSDom onda mora malo da štucne.
 
Meni se cesto desava da mi fali ram na win 8/8.1. Nije kao da radim bog zna sta, igra + aimp3 + chrome i periodnicno mi izbaci da mi fali ram za igru i da mora da ugasi proces. Doduse ja ne gasim komp dok mi ne izbaci taj error pa ili imam neki leak ili ne znam...
 
Meni se cesto desava da mi fali ram na win 8/8.1. Nije kao da radim bog zna sta, igra + aimp3 + chrome i periodnicno mi izbaci da mi fali ram za igru i da mora da ugasi proces. Doduse ja ne gasim komp dok mi ne izbaci taj error pa ili imam neki leak ili ne znam...

Ista stvar se meni dešava.
I neko je rekao da je taj memory leak na 64-bit verziji i da nikako da poprave. Što je sramota živa. I ovaj Update 1 ne rešava stvar. Na 7 se apsolutno nikada nije dešavalo.
 
Sad sam nesto isprobao: povecao sam pagefile sa 400mb koliko mi je bio po defaultu na 9gb-a za max i 4gb-a za min pa cemo da vidimo da li ce nesto da pomogne.
 
Znaci veci pagefile bi mogao da pomogne :) super.
Da li je moguce da je novi kernel gori od onog na 7mici???
Kapiram da 8mica fura bukvalno 2u1 ali opet, neznam... Pratio sam ocitavanje stanja Ram memorije, ponekad je 1gb a nekad 500mb free a roku od pola sata, a ne radim nista, samo pratim ocitavanje.
Tu verovatno Metro aplikacije divljaju :D
 
Znaci veci pagefile bi mogao da pomogne :) super.
Da li je moguce da je novi kernel gori od onog na 7mici???
Kapiram da 8mica fura bukvalno 2u1 ali opet, neznam... Pratio sam ocitavanje stanja Ram memorije, ponekad je 1gb a nekad 500mb free a roku od pola sata, a ne radim nista, samo pratim ocitavanje.
Tu verovatno Metro aplikacije divljaju :D

Nisu Metro aplikacije. A pagefile nije rešenje, ako uopšte pomogne. Nego maskiranje problema. Neozbiljno je da posle ovoliko vremena na tržištu i dalje ima tako krupan problem.
 
Ja od 6gb uvek imam bar 2gb slobodno, ali primecujem da se u poslednje vreme neke bezvezne radnje uspore.
 
Neznam odakle to "curenje memorije" meni se to još nije dogodilo, 8GB nekoliko stranica FF, TV, uTorent skida 2 velika fajla, Avast, MBam i Tea time uključen na S&D i 25% zauzeća memorije. Ugašen PF i nijedan program se još nije žalio na manjak memorije.
 
Taj Hybrid kernel bolje odradjuje posao na WP nego na Windowsu :D
Koliko sam nacuo Win8 je bio jos gori po tom pitanju, na 8.1 su kao popravili utisak.
Sve u svemu lepo sljaka, mi zameramo ustvari sitnicama, ja iskreno sem tih par usporenja koja i nisu strasna a budimo realni 2gb rama + mator athlon x2 dual core : Ma radi 8.1 extra!!!
 
Neznam odakle to "curenje memorije" meni se to još nije dogodilo, 8GB nekoliko stranica FF, TV, uTorent skida 2 velika fajla, Avast, MBam i Tea time uključen na S&D i 25% zauzeća memorije. Ugašen PF i nijedan program se još nije žalio na manjak memorije.

Blago tebi, mene zajebava preko tri meseca od kad sam instalirao. Radim uredno update u nadi da će neki da popravi i ništa. A original mi je.
 
Neznam odakle to "curenje memorije" meni se to još nije dogodilo, 8GB nekoliko stranica FF, TV, uTorent skida 2 velika fajla, Avast, MBam i Tea time uključen na S&D i 25% zauzeća memorije. Ugašen PF i nijedan program se još nije žalio na manjak memorije.

Desava se uglavnom prilikom igara. Ja sam ugasio to upozorenje i nisam za sada imao posledica.
 
Ja nemam problema sa tim, prvi put sam ovde to procitao za memory leak. BF4x64 igram uvek i nikada nisam imao taj problem.
 
kod mene se desava neka cudna stvar...kad palim laptop nema sanse da se sistem digne iz prvog puta,moram da ga upalim pa ugasim i onda iz drugog puta bez problema,narodna verzija sa torrenta skinuta.jel zna neko mozda uzrok tom ponasanju?
 
kod mene se desava neka cudna stvar...kad palim laptop nema sanse da se sistem digne iz prvog puta,moram da ga upalim pa ugasim i onda iz drugog puta bez problema,narodna verzija sa torrenta skinuta.jel zna neko mozda uzrok tom ponasanju?




Losa Narodna verzija, poslacu ti posle na pp link ka super verziji ;)
 
kod mene se desava neka cudna stvar...kad palim laptop nema sanse da se sistem digne iz prvog puta,moram da ga upalim pa ugasim i onda iz drugog puta bez problema,narodna verzija sa torrenta skinuta.jel zna neko mozda uzrok tom ponasanju?

Nema veze sa "narodnom" verzijom, nego quick boot pravi problem. Ugasi ga u Power Options i proveri da li ti onda radi. Takodje treba da je izasao update posebno za taj problem u medjuvremenu.
 
Imam SSD i na njemu Win7, kako ga formatiram da bih stavio Win 8.1? Da li treba raditi neki specijalan format pošto je u pitanju SSD ili je dovoljna klasična instalacija windowsa i format koji će se pri tome uraditi?
 
Zato gasenje sistema traje duze od podizanja?Desava li se to jos kome?
 
Nazad
Vrh Dno