Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Na ssd-u dize sistem za nekih max 20sekundi, a gasi ga za max 10sekundi.
E sad imam samo neophodne drivere instalirane, nekih 30-ak metro app i 15-20 desktop.

U odnosu na 7micu, mogu reci da 8mica brze dize a malo sporije gasi sistem.
Mada to sve zavisi od mnogih faktora, ko sta kako ima i kako se ophodi prema nekim stvarima u vezi sistema. Ja na kanta konfi bukvalno starom 6god, mislim na plocu, ram , proc furam najnoviji win i da ima nekih bagova, bilo bi ne realno da se zalim :D
 
Shut down može da je usporen zbog milion razloga. Najčešći aplikacije, ili drajveri mogu da izazovu usporenje.

A Win8 inače žrtvuje shut down u odnosu na boot.
 
Nema veze sa "narodnom" verzijom, nego quick boot pravi problem. Ugasi ga u Power Options i proveri da li ti onda radi. Takodje treba da je izasao update posebno za taj problem u medjuvremenu.

hvala druze,ugasio taj quick boot,on je pravio problem,sada se dize sistem normalno
 
Nema na cemu, moj HP laptop i jos jedan imaju isti problem. Nesto su zeznuli sa svojim drajverima.
 
Ako mislite na Turn on fast start up (Recommended) to meni nije radilo kad sam koristio neke piratske krekove , kad ga gasim samo zabode i moram rucno , ovaj sad koji koristim activator ne pravi probleme radi normalno i gasi kompijuter...
 
Nema veze sa tim, vec spomenuto... I nema veze sa gasenjem, nego paljenje ne radi kako treba. Tj. mora da se uradi cold boot, da bi se drajveri ucitali tokom dizanja Windowsa kao kod Sedmice, a ne pre-loaded.
 
Meni ne radi tastatura u quick boot, čak i ako stavim full USB initial support u UEFI.
 
Shut down može da je usporen zbog milion razloga. Najčešći aplikacije, ili drajveri mogu da izazovu usporenje.

A Win8 inače žrtvuje shut down u odnosu na boot.
Hybrid Shutdown usnimi sve što je tada u memoriji pa je zato nešto sporiji ali to nadoknadi brzinom dizanja systema. Znači, što više sedi u memoriji, sve sporiji shutdown. Normalan shutdpwn je brži ali onda BOOT ne nastavlja sa onim što je radilo pre gašenja. "Tradeoff" štono kažu.
Ovo su parametri za pravljenje ikone za Hybrid shut down na desktopu "%windir%\System32\shutdown.exe -s -hybrid -f -t 00 "
A ovo za Normalan shutdown ikonu : "%windir%\System32\shutdown.exe -s -f -t 00"
Kome treba Restart ikona evo : " %windir%\System32\shutdown.exe -R -F -T 00 "
Mogu i na taskbar da se stave da se ne jurite sa "Čarobnjakom"
 
Instalirao sam dve verzije Win 8.1 x64 u VirtualBox-u i u jednoj kod klika na start dugme otvara se start meni, kao na Win7, a u drugoj kod klika na start dugme otvara se metro (prebaci me sa desktopa na metro), o čemu se tu radi? Želim baš start dugme kao na Win7. Ova prva vezija je 5 GB a druga 4 GB. Ako neko može na PP da preporuči neku provjerenu x64 verziju bio bih zahvalan.

Kad sam drugi put instalirao na koraku za format particije mi je prikazao dve particije, prva je ona mala sistemska koju je sam Win napravio kod prethodne instalacije a druga je ostatak prostora, kad reinstaliram i tako mi prikaže dve šta radim? Da li mu samo kažem da instalira na tu drugu particiju ili trebam nekako obrisati prvu i spojiti te dve particije pa tek onda instalirati?
 
Instalirao sam dve verzije Win 8.1 x64 u VirtualBox-u i u jednoj kod klika na start dugme otvara se start meni, kao na Win7, a u drugoj kod klika na start dugme otvara se metro (prebaci me sa desktopa na metro), o čemu se tu radi? Želim baš start dugme kao na Win7. Ova prva vezija je 5 GB a druga 4 GB. Ako neko može na PP da preporuči neku provjerenu x64 verziju bio bih zahvalan.

Kad sam drugi put instalirao na koraku za format particije mi je prikazao dve particije, prva je ona mala sistemska koju je sam Win napravio kod prethodne instalacije a druga je ostatak prostora, kad reinstaliram i tako mi prikaže dve šta radim? Da li mu samo kažem da instalira na tu drugu particiju ili trebam nekako obrisati prvu i spojiti te dve particije pa tek onda instalirati?

Pa ta verzija od 5GB sigurno ima u sebi instaliran neki od programa koji start pretvaraju u meni od Win 7. :)
 
Znači Start se mora instalirati, ja sam mislio da su se opametili nakon Win 8 i reakcija na njega. Koji je najbolji program za Start na Win 8.1? Da li je bolje uzeti "čistu" verziju i sam instalirati te dodatke ili su i ovi mixevi sa po 5 GB dovoljno pouzdani? Jer to je preko 1 GB više od čiste instalacije. Pretpostavljam zbog integrisanih apdejta ali ne znam šta još ubacuju.
 
Pa "cista" verzija bi trebalo da je bolja :)
 
Classic Shell je prilično sveobuhvatan i besplatan.
 
Jel probao neko onaj reset na win osmici? Jel bolje to ili clean instal?
 
Prvo sam imao win 8 pa sam ga nekako upgrade-ovao na 8.1. Sad vidim da ima 8.1 rtm pa reko da ga sredim. Inace imam dosta neki sitnica koje mi baguju pa zato - nestajanje aktivnih prozora sa taskbara, nestajanje programa koji treba da se podignu prilikom startup-a i slicno.
 
Uradi clean install kad već imaš 8.1 disk.
 
Neam disk, ja to instaliram preko daemona tj mountujem.
 
Instalirah ja Win 8.1 i dve nedelje je radio ok,sve šljakalo kako treba...Onda danas mi ponudi 7 updata i ja updejtujem,onda kreće katastrofa zabagovao sistem neće da se digne,dođe do početnog ekrana i onda razmrlja boje,tako vrti u krug u nedogled....Inače imam Amd Asus 6850 grafiku,čitam da ljudi imaju dosta problema sa Amd/Ati drajverima.....Vratio se ja na 7 i ostajem na njoj do izlaska Win 9.....
 
Instalirah ja Win 8.1 i dve nedelje je radio ok,sve šljakalo kako treba...Onda danas mi ponudi 7 updata i ja updejtujem,onda kreće katastrofa zabagovao sistem neće da se digne,dođe do početnog ekrana i onda razmrlja boje,tako vrti u krug u nedogled....Inače imam Amd Asus 6850 grafiku,čitam da ljudi imaju dosta problema sa Amd/Ati drajverima.....Vratio se ja na 7 i ostajem na njoj do izlaska Win 9.....

Ja imam stariju karticu od tvoje i nikakve probleme te vrste. Drajveri su zadnji, update isto.
 
A i šta će ti Deamon kada win8 ima mount integrisan.
 
Neznam koji mu je,evo sad i gledam na Lenovo G505s laptopu sa Amd A8 procesorom i Amd 8570 grafikom isto cim se taj update uradi padne sistem,razmaže pocetni ekran i vrti u krug....Videcu po forumima,mogu i da stavim da ne updejtuje Win8.1
 
Neznam koji mu je,evo sad i gledam na Lenovo G505s laptopu sa Amd A8 procesorom i Amd 8570 grafikom isto cim se taj update uradi padne sistem,razmaže pocetni ekran i vrti u krug....Videcu po forumima,mogu i da stavim da ne updejtuje Win8.1

Znaš li tačanu oznaku tog update-a?
 
Kod mene problem na 8.1 je taj da ne mogu da skinem nista sa app store. Ne znam zasto. Normalno otvara app store ali nista nece da skine. Gledao sam nesto na netu ali ne ide mi. Da li neko moze da mi pomogne? Hvala vam unapred
 
Ako stavim 8.1 da li ima nekih apdejta koje treba nekako zaobići jer nešto skrše ili mu mogu dati da sve instalira?

Da li MS zna za taj memory leak problem na x64 verziji? Ima li kakvog komentara od njih, bar da rade na tome? Imam samo 4 GB RAM-a pa mi bilo kakav memory leak ne bi dobro došao.
 
Evo sad gledam,puni forumi problema Win8.1 sa Amd grafičkim karticama i to novijima serije 6000,7000,8000.
Ako updejtuješ drivere preko win updata grafika poludi i padne sistem....Oni koji imaju laptopove sa intel CPU i Amd grafikom,posle updata radi im samo grafika na Intel CPU....
.
 
Kod mene problem na 8.1 je taj da ne mogu da skinem nista sa app store. Ne znam zasto. Normalno otvara app store ali nista nece da skine. Gledao sam nesto na netu ali ne ide mi. Da li neko moze da mi pomogne? Hvala vam unapred

Jesi li logovan sa Microsoft nalogom? Mislim na online nalog. I drugo, da li je pirat?
 
Nazad
Vrh Dno