Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Zdravo ljudi treba mi mala pomoć
Naime, jedna moja poznanica je uzela acer aspire es1-510 koji je došao sa nekim linuxom u perma boot loopu...

Drajvera za 7 nema kao ni optike pa sam probao da kreiram bootabilni USB sa ms alatom.

Kako je bio uefi mod uključen nije hteo da prepozna fleš pa sam sa uefi vratio na legacy. Ali međutim nije radio touchpad. Probao sam drajverima sa sajta (dva komada) nije radio ni posle instalacije. Onda je neko napisao da je to poznati problem i da se rešava uefi instalacijom.

Nekako napravih uefi sa USB, pobrišem sve particije i kada sam iz unallocated išao u create new kreirao je neke četiri a kada je trebalo da krene instalacija na next dobijao sam grešku 'We could not create a partition...'

Any ideas?

Koristi flesku usb 2.0 , nemoj 3.0 , iso2disc je lagan za koriscenje ali je spor oko sat vremena bootabilnu flesku pravi!
 
Hm nije prošlo ni sa formatom u gpt particije pre instalacije, a sa druge strane legacy se pokreće istog trenutka. Gremlini. Ostaje još da probam da stavim na staru 2.0 flesku pa onda rage quit... :)
 
Stavi na boot u biosu USB FDD ili Windows boot manager , ta greska Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition uglavnom izlazi na usb 3.0 fleskama na usb 2.0 ne bi trebalo! ES1-510 ne postoji sigurno si mislio na E1-510!
 
412b4f9bf17aeffc45cb0d7939378791.jpg
 
O hvala ti ko bratu, sada touch radi... :) Spasao si me posle više sati nerviranja... :)
 
Pozdrav svima,

Imam problem sa instalacijom win 8.1, skinut sa tpb . Bootovao sam ga na fleš i kada pokrenem instalaciju, nakon što stisnem instal izbaci mi "no device drivers were found. make sure that the installation media contains the correct drivers" . Svi drajveri su mi na D particiji i neće da ih prihvati, čak sam i pokušao da stavim sve drajvere na poseban fleš, i ništa. Jel neko nešto zna o ovome? Hvala unapred.
 
Ako instaliras na laptop, prebaci flesku u usb 3.0 port ili obratno
 
Kad palim racunar posle biosa izlazi mi samo crn ekran na kome pise:
"The file is possiblu corrupt.The file header checksum does not match the computed checksum."
Ne mogu da upalim racunar.Da li neko zna bilo kakvo resenje?
 
Hard disk ti ne valja, ili je nešto sjebalo sistem.
Možeš da probaš repair.
 
To ti je do podesavanja u biosu nema to veze sa Windows 8.1 , vidi jel hard disk na prvom mestu i resetuj bios , izvadi bateriju iz ploce i vrati je posle 10 minuta!
 
Imam acer e1-510 sa win 8.1 i 10. Kada koristim desetku pa se vratim na osmicu racunar posle minut, dva zamrzne i kuler pocne da se vrti na max. Nista ne pomaze sem gasenja na dugme. Jel se ovo desavalo jos nekom i sta bi mogao biti problem?
 
Probaj sa punim gašenjem a ne restart.
 
Tako i radim kada prelazim na drugi sistem. Ugasim racunar skroz i ponovo i ponovo palim, ne restartujem.
 
Мени је рестарт сигурнији јер никад не знам да ли сам на новоинсталираном windowsu искључио fast boot а у таквој ситуацији обично ntfs партиције остану закључане па их линухи теже виде. Не знам да ми је некад рестарт забрљао било шта.
 
Ne znam zašto se jošuvek cimaš sa 10tkom, nije potpuna. Bagovi se očekuju, čak štaviše, traženi su...
 
Naravno, tako da ih nema kad se lansira.
 
Testiram je, a mozda na kraju dobijem i ful licencu, ko ce ga znati :) probacu restartom pa javljam sta se desava.
 
Prijavio si se kao windows insider? Nisam siguran da će povlastice biti toliko velike :p
 
Kako da popravim Recovery meni, kada idem na tu opciju, pa mesto onih opcija za uefi,drugi sistem,safe mod... Ja dobijem neki prozor sa nekim greskama, posle toga sledi restart ..
A kada isto hocu znaci direktno iz sistema da ide ka drugom sistemu, na w10 ne pravi problem, ponudi mi opciju za 8.1 ...
Kako taj recovery mod da sredim na 8.1 posto je gadno ubagovao.
 
Hteo bih da mi se aplikacije ne otvaraju u fullscreenu. Video sam da ima ona program ModernMix ili tako nešto. Jel ima neko drugo rešenje, free ako je moguće?
 
Jedno noob pitanje, ja sam na 8.1 pro, jel treba da svremena na vreme ukljucujem i izvrsavam preko control p. update ili da ga disablujem ?
 
Ostavi ga po defaultu na automatic, tu ce biti uglavnom bug fixes i security updates za defender...
 
Često se dešava da mi se miš zablokira odmah nakon što upalim računar. Ne znam zašto, znam da nemam hardverskih problema.
 
Capture.JPG

State Shared na svakom folderu a File Sharing je na off, sta je ovo kako da ugasim??
A kada idem na tu opciju pise Shared with Unknown contact .. . WTF
 
Nazad
Vrh Dno