Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Pazi, on nudi opciju da sačuva documents sa c particije (d i f su bezbedne), al bolje to kopiraj na drugu particiju.
 
Imam laptop koji je dosao sa originalom windows 8.0(nisam 100% siguran), reinstal sam i koristim win7 godinu dana.
Sad bi da se vratim na win8, imam S/N na poledjini i slicicu za win8(to bi trebalo da je 8.0).

Koju verz trebam da instal?
Da li posle mogu da update na win8.1, pa dalje na 10...?
 
Imam laptop koji je dosao sa originalom windows 8.0(nisam 100% siguran), reinstal sam i koristim win7 godinu dana.
Sad bi da se vratim na win8, imam S/N na poledjini i slicicu za win8(to bi trebalo da je 8.0).

Koju verz trebam da instal?
Da li posle mogu da update na win8.1, pa dalje na 10...?
Ako je prilepen slp key na bios ne treba ti nikakav kluc sam windows ce naci i aktivirati sam tako je na windows 8, samo vidi dali pod laptopa ima stiker sa windows 8.1 logo taj oznaca da vec ima u samom biosu kluc, treba ti windows 8.1 multi verzija da simnes za da prepozna dali je licenciran ne VL
 
Ako je prilepen slp key na bios ne treba ti nikakav kluc sam windows ce naci i aktivirati sam tako je na windows 8, samo vidi dali pod laptopa ima stiker sa windows 8.1 logo taj oznaca da vec ima u samom biosu kluc, treba ti windows 8.1 multi verzija da simnes za da prepozna dali je licenciran ne VL

Ovo prvo te nisam razumeo :S
Evo vidi sliku, imam samo nju pozadi pored laptop modela,s/n...
 

Prilozi

  • win8logo.jpg
    win8logo.jpg
    327.2 KB · Pregleda: 106
Da to je ta slika samo skini windows 8.1 multi sto je i kreni sa instalacijama
 
Ja ne znam sta sedesava ali od juce uvece pa do danas instalirao sam jedno 5x cuda iz WU ... Dal je moguce da je failovo 5x da instalira te male update-e za sistem?! WTF
 
Mozda si trebao sinoc da probas umesto "juce uvece" :)
 
Izbacio sam nedavno grafičku iz kućišta, amd 7750, ostali su driveri i integrusa hd4200. Mašina inače radi 99% vremena u linux. Trebao mi je win neki dan, al naravno nece da bootuje, tj krene ali pukne neki ati dll i onda reset. Stigao sam do safe moda, ali nisam nasao nacina da deinstaliram cataliste, zali se ili na safe mod ili na to sto nema odgovarajući hw. Mrzi me da radim repair/reinstall sa usba, da li neko ima drugi predlog? Win je naravno licenciran...
 
Instaliran 8.1 na laptop od sestricine.
Svaki put kad se pali trazi sifru da kucam.
Kako da ugasim to?
 
Sta bi sa temom? :D svi presli na W10 :p
Juce stigle neke zakrpe, odem na install odradi kao usledi reset i nista failuje instalaciju potom na WU opet ponudi update fajlove za insttalaciju i tako u krug 5x muka mi je... Kako to da popravim, se desilo jos nekome to...
 
Sta bi sa temom? :D svi presli na W10 :p
Juce stigle neke zakrpe, odem na install odradi kao usledi reset i nista failuje instalaciju potom na WU opet ponudi update fajlove za insttalaciju i tako u krug 5x muka mi je... Kako to da popravim, se desilo jos nekome to...
Događa se ponekad, ako su zakrpe za Defender, updejtuj sa njega umesto WU.
 
Vratio sam se na W 8.1 pro. Mnogo bugova na 10-i za saada. Kako na poslu , tako i kod kuce.
 
Ne mogu da pronađem bluetooth na 8.1.pro, nisam dugo bila na windowsu, treba mi za brže povezivanje sa mobom, zna li neko?
 
Nadji u Control Panelu pod Bluetoth idi na search...




Ako ne uspes vidi ako kprostis laptop onda imas onu kombinaciju preko FN tastera da omogucis BT... Sa time sam se bas zezao par puta.







http://ccm.net/faq/32821-windows-8-1-how-to-enable-bluetooth







Ako to ne pomogne idi u services.msc u run i nadji BT omoguci ga na automatic i rokni restart.



Po defaultu za bt 2.0 su dovoljni i drajveri iz Wina.
Ako imas neki specifican bt adapter ili modul onda cak instalacija drajvera za isti bi trebala da omoguci BT.
Eto naveo sam ti sme mogucnosti da omogucis BT naravno za koje ja znam.
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoći, prve dve opcije otpadaju jer se već sat vremena vrtim u krug i nigde ne vidim bluetooth da piše, onda sam ušla preko run ovo što si rekao, i našla sam samo bluetooth support service, kliknula sam start, ali ne znam gde je to automatic, ne vidim tu rec da piše.

evo našla sam, promenila sam sa manual na automatic, jel sad treba da restartujem notebook? lol
i još jedno pitanje, kako se smanjuje jačina osvetljenja, mislim pronašla sam skalu i pomerila nešto više od sredine, ali i dalje blješti...jel i za ovo važi restart?
 
Poslednja izmena:
Da rokni restart za bt problem.. Sigurno nisi instalirala drajvere za BT i tako ti ne vidi BT modul koji je iz Wireless tj combo fazon...


Zato ako ne uspes sa time onda odes na sajt proizvodjaca laptopa i nadjes sve drajver za BT naravno trazis po modelu laptopa.





A za osvetljenje je valjda drzis FN i kursor levo / desno.

Sorry sto pisem kao indijanac preko fona kucam tekst :D
 
Poslednja izmena:
Opušteno, već si mi pomogao da razjasnim šta i kako, verovatno je driver u pitanju, posle restarta i dalje se ne vidi.
na f2 i f3 je osvetljenje, medjutim nešto ne štima, možda moram da promenim jezik, jer su neki karakteri na totalno drugom mestu :D od onog na kom bi trebalo da budu.
 
Nema to veze sa karakterima zenska glavo :D to su F tasteri ;) rokni ti samo valjan drajver za BT sa sajta on ga mora na pokrenuuti.
 
Poz svima,

imam problem od pre neki dan sa win 8.1, naime kada ucitava windows ucita drajvere za zvuk i net i onda zakoci par minuta, ja probam da resetujem i on izbaci ovo "task host window preventing shutdown". 5 puta sam reinstaliravao windows i nista ne pomaze, cak sam isao u krajnost misleci da je neki virus i formatirao sve diskove i sve pobrisao i ono opet.

Jel zna neko sta to moze biti i kako popraviti to? Gledam i trazim po netu i nista ne pomaze, clean install uradim i isto uvek.
 
Nije iskljuceno da ti je instalacija zarazena, odnosno iso fajl.
Skydrive ume praviti takve probleme. U svakomn slucaju instaliraj Win 8.1 sa lokalnim nalogom.
 
Ne znam, skinuo sam na drugom racunaru, instalirao preko rufusa i uvek local nalog. Čim se win updatuje i posle nekog vremena pocne ovako da zeza.
 
Nazad
Vrh Dno