Šta je novo?

WINDOWS 8.1

imam problem prilikom logavanja...do pre 2 dana posle paljenja kompa automatski se loguje, sad odjednom nece...uvek mi krene da se loguje neki other user, koji ni ne postoji...jel zna neko u cemu je probem ??
 
Dali je logicno da moj phenom u idle na 8.1 bude na 40stepeni a na TP W10 na oko 32? Wtf u oba slucaja je cpu bio bez nekog zauzeca, nesto minimalno...
 
Imam vrlo cudan problem....
Kada idem na logg off pa na log on UVEK trazi password, sve sam izguglovao i odradio, on i dalje....
 
Jer moram svaki x da ukucavam password kada mi komp ode u sleep.
 
Jer moram svaki x da ukucavam password kada mi komp ode u sleep.

Dovedi misa u desni donji cosak ekrana, odaberi Settings, pa Change PC settings pri dnu, zatim Accounts.
Pogledaj Sign-in options, opcija Password policy pa Change kako ne bi kucao lozinku svaki put.
 
Probaj preko Run > control userpasswords2
 
Sto se tice HDD od 1TB u laptop-u u bios-u stoji na ACHI da li bi trebalo da bude na IDE?
 
Na AHCI .
 
ACHI zbog boljih performansi ;)

Nego koristi li neko BT adapter na kompu, sto 4.0 standard ima tako ocajan prenos podataka, malte ne gori od 2.1 standarda, taj sam imao pre. Takodje gde god utaknem adapter, pise da koristi usb 1.1 zar nebi trebao po default-u da koristi usb 2.0 standard. U pitanju je Gamebird BTD MINI 4
 
Preporucite mi neke zanimljivosti, korisne trikove i fazone sa win8.1. Tek ga od nedavno koristim pa da naucim nesto novo kod njega. Vidim da na onaj ekran gde su prozorcici tu mogu da ubacim razne stvari. Ali mi se zato ne svidja onaj deo gde su instalirane aplikacije sto ne mogu (ili nisam nasao) sam da razvrstam i sakrijem nesto sto mi netreba jer npr. tamo mi stoji i putanja za help fajl od instaliranog programa, bezveze.
 
Nisam mogao da instaliram 8.1 kada postavim opciju AHCI.Mislim zato sto je dvd plejer ide nije sata.Kada sam postavio na ide instalacija je prosla.
 
Na opciji SATA MOD postavim AHCI na ON BOARD SATA/IDE postavim IDE onda je ok a kada postavim AHCI onda DVD plejer cita i na kraj stane.
Na opciji HPET MODE postavim opciju 64bit mod .
 
Molim vas za pomoc i savet. Od pre desetak dana sam uzeo novi komp i sa XP presao na win 8.1. Zadovoljan sam veoma i razlika je naravno ogromna, brzo sam se uhodao u skoro sve. Medjutim primetio sam da mi se racunar pali pritiskom bilo kog tastera na tastaturi i to me izludjuje (iako citajuci razne forume svi to vole, meni se nikako ne svidja i zelim da iskljucim), bukvalno padne jastuk na tastaturu on se upali. Isao sam u BIOS i gledao i pregledao sve ali nisam siguran na sta da odem i kliknem, plasim se da ne zeznem nesto.?
A savet mi je potreban u vezi kucista. Naime zelim da ubacim svoju TV karticu koju sam imao od ranije (Leadtek WinFast 2000 Global) medjutim nema sanse da skinem stranicu kucista. Odvrnem srafove i krenem da vucem al nece i nece, samo gornji i donji cosak se malo odvoje, ostalo nista, ni makac, kao da je zacementirano. Tamo gde sam kupio su mi rekli da skinem slobodno poklopac i da ne utice to na garanciju ali prosto ne smem da se usudim da vucem, imam osecaj iskrivice se ili polomiti lim. Sta kazete?
 
Prvo, je negde u power options wake on keyboard ili sl.
Ili ga stavljaš u sleep umesto na off.
A ne znam koje kućište imaš, pa samim tim ni kako treba da se skida. Ali u principu treba da klizne kad se gurne unazad.
 
Gledao sam ali nema nista u vezi wake on, wake up i slicno. Kad iskljucujem komp uvek idem na shut down i ono cujem kad dole prislonim uvo da je gotov tj iskljucen.
Kuciste je klasika (MidiTower 500W) , pozadi sa leve strane dva srafica se rucno odvrnu i trebalo bi samo da leva stranica lepo sklizne kao i kod prethodnog racunara ali nece.
 
Pazi nisam napomenuo. [emoji28]
A stranica mora da hoće.
 
Na opciji SATA MOD postavim AHCI na ON BOARD SATA/IDE postavim IDE onda je ok a kada postavim AHCI onda DVD plejer cita i na kraj stane.
Na opciji HPET MODE postavim opciju 64bit mod .

Stavi sve na IDE.
I molim te, probaj da stavis koji znak interpunkcije, cisto da se zaokruze neke celine u recenici.
 
Imam jedan problem, guglao sam o tome ali nista konkretno nisam nasao. Da li se nekom jos javljao BSOD sa sledecom greskom:

SESSION HAS VALID POOL ON EXIT ?
 
Ne slazem se. Ako odem na shut down, to je gasenje potpuno a ne sleep mod. Vidim i na kucistu da se sve lampice pogase i utisa se potpuno. Sada kada ga ugasim i pritisnem neki taster vise se ne pali.
 
Ta opcija se ne odnosi na paljenje ugašenog računara već budjenje (wake) iz sleep-a ili nekog drugog low power moda.
Ako ne veruješ meni (i naslovu videa koji si ti postavio) proveri na internetu ili sačekaj mišljenje nekog drugog člana.

Probaj ovo, da se uveriš da ti se kompjuter u stvari ne gasi u potpunosti, što je u stvari i u neku ruku do windowsa 8.1.
Desni klik na desktop, izaberi new shortcut, u prvo polje koje se pojavi nalepi ovo shutdown.exe -s -t 00 a u sledeće polje stavi naziv prečice, može Shut Down ili bilo šta drugo po želji, potvrdi na kraju i prečica je napravljena.

Potom uključi onu opciju koju si disejblovao, ugasi računar preko prečice pa ćeš videti da neće moći da se računar upali preko tastature.
 
Definitivno si u pravu, izvinjavam se. Kada sam otisao u Sleep mod nisam mogao da ga probudim niti putem tastature, niti putem misa (jer je odstiklirano ono kao iz videa), jedino dole na glavno dugme na kucistu. Dakle ladno na win 8.1 Shut down opcija nije definitivno gasenje kao ranije :0 vec ispadne jaca verzija Sleep moda, tipa neki dublji san. Jel onda preporuka da se koristi ova precica preko shortcut-a sto si dao ili shut down? Kakva je svrha shut down-a kad se ne gasi?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno