Šta je novo?

Windows 11

Komsiji sam instalirao na HP ENVY 13-d004ng sa procesorom i7 6500U i 8GB rama i rezolucijom 3200 x 1800 , medjutim Windows 11 ga przi lagano na 98 stepeni ali ne gasi se , da li je to takav model ili mora pasta da se menja ili je Windows 11 mozda , posto on kad vuce Windows update zakrpe kao da igras igrice skoro?
 
Neznam kako uopšte možete i da pomislite da neki OS "prži" a neki da "hladi" ? laptop pogotovo, oni su na toploj strani ma šta da rade. U naj gorem slučaju to pokazuje da može da izvuče pune performanse iz PC-a. jednostavno aok je u leru processor oko 1-2% zauzeća ili manje a ipak se greje onda je do PC-a. Ako je više onda se gleda šta radi u pozadini pa se to isključi. Mojo prijateljici, nov novcat Lenovo sa Win XP ostao na staklenom stolu i samp puštala neki video na njemu kad je staklo puklo u paramparčad.
 
Grofe Miko, staklo puca na minimalno 150' gospodina Celzijusa.
Tako da je vaša cenjena prijateljica imala pomoć izvesnog metalnog ili kamenog predmeta.
 
@CountMike Izgleda da si ti sledeci Vuk40🤣
 
Grofe Miko, staklo puca na minimalno 150' gospodina Celzijusa.
Tako da je vaša cenjena prijateljica imala pomoć izvesnog metalnog ili kamenog predmeta.
Zavisi koje staklo puca na 150 celzijusa, a kako lap top je stacioniran na jedno mestu i ako je tu boravio odredjeno vreme i ako se taj deo zagrevao ko kaze da nije skucajno kvrcnula i da je staklo puklo. Nije staklo celika pa da ga je nemoguce polomiti.
 
Komsiji sam instalirao na HP ENVY 13-d004ng sa procesorom i7 6500U i 8GB rama i rezolucijom 3200 x 1800 , medjutim Windows 11 ga przi lagano na 98 stepeni ali ne gasi se , da li je to takav model ili mora pasta da se menja ili je Windows 11 mozda , posto on kad vuce Windows update zakrpe kao da igras igrice skoro?
Windows 11 (zvanično) ne podržava taj laptop, tj. procesor.
 
Zavisi koje staklo puca na 150 celzijusa, a kako lap top je stacioniran na jedno mestu i ako je tu boravio odredjeno vreme i ako se taj deo zagrevao ko kaze da nije skucajno kvrcnula i da je staklo puklo. Nije staklo celika pa da ga je nemoguce polomiti.
Ma pucaju ta stakla kada ih krivo pogledaš, zato ih mrzim. Moj pokojni brat od tetke ja patio za njima a jedan je pukao od vrućeg čajnika. Kaljeno staklo može mnogo toga da podnese ali grejanje i pritisak na jednom mestu i ode u paramparčad. Imao sam i jednu omiljenu staklenu pepeljaru u obliku Konk školjke i jednom kad sam kao i obično ostavio upaljenu cigaretu u njoj pukla je napola na moje oči uz prasak. Staklo je čudan material, nije kristal a nije ni čvrso telo, više kao smrznuta tečnost. Pravo fizičko stanje je na 1300-1700c. u zavisnosti od kompozicije.
 
Svaki laptop koji ima pastu od 2015 će da radi "pregrejano". Ma kakva god da je bila tada, sada je skoro nema ili ne radi svoj posao više. Tih 98C je jer Update gasira kao nezdrav cpu i hlađenje nije adekvatno. Ista temp bi bila i da gasiraš 4k video ili slično.
 
Svaki laptop koji ima pastu od 2015 će da radi "pregrejano". Ma kakva god da je bila tada, sada je skoro nema ili ne radi svoj posao više. Tih 98C je jer Update gasira kao nezdrav cpu i hlađenje nije adekvatno. Ista temp bi bila i da gasiraš 4k video ili slično.
Šta to znači kada gasiras cpu kao nezdrav? Znam ja za to "ide gas" ali čak i sleng mora da bude gramatički ispravan.
 
Koji je zadnji en-us_windows_11_consumer_editions_version_22h2_updated_sep_2022_x64_dvd_f408dad5.iso jel ima noviji od ovog ISO fajla?
 
To je baš pre poslednjeg updejta,
1679149050451.png
 
@Dark Magician Da li postoji neki način da to "inspektujem"? :D Može li biti i neki driver?
Možeš i može. Potraži na google. I možeš uraditi update drajvera da vidiš da li rešava.
Ja sam pre više godina imao problem sa drajverom za Ethernet na ploči. Poludeo sam dok nisam ustanovio do čega je.
 
meni lepo radi win 11 na laptopu starom 11 god, iako je pisalo da nije podrzano
 
Evo ga danas ponovo. Ne traje to dugo, možda 2 minuta, ali je frustrirajuće.
 

Prilozi

  • 20230318_194409.jpg
    20230318_194409.jpg
    318.3 KB · Pregleda: 75
  • 20230318_194509.jpg
    20230318_194509.jpg
    284.3 KB · Pregleda: 94
drugu se na win 11 koji je instaliran na nepodrzanu konfig pojavila poruka odjednom dole desno System requirments not met. Ima li resenja ___
 
Ja kao pokvarena ploča. Microsoft je rekao da ne preporučuje Win 11 instalaciju na nepodržane sisteme, jer iako sistem radi ok, ili tako izgleda, svako naredno ažuriranje može nešto promeniti/pokvariti. To se, doduše, ne razlikuje mnogo i od rada Windowsa (11) na podržanim sistemima
 
Jel imao neko problema sa ovim update-om? Skine se, stigne sa instalacijom do 100% i onda izbaci ovu grešku. Pokušao sam sa Windows update troubleshooter-om, ali to nije pomoglo.
 

Prilozi

  • update.png
    update.png
    30.1 KB · Pregleda: 57
Koja je konfiguracija?
Processor 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11300H @ 3.10GHz 3.11 GHz
Installed RAM 16.0 GB (15.7 GB usable)
System type 64-bit operating system, x64-based processor
Pen and touch No pen or touch input is available for this display
Edition Windows 11 Home
Version 22H2
Installed on ‎9/‎28/‎2022
OS build 22621.1325
Experience Windows Feature Experience Pack 1000.22639.1000.0
 
Ako imaš neku USB memoriju prikačenu isključi je.
 
Bio je samo USB za bezicni mis i tastaturu, izvadio sam, probao opet, medjutim ista greska.
 
Ne znam gde bih ovo pitanje mogao da postavim, možda je do laptopa, možda do windowsa.

Laptop u pitanju je Lenovo yoga 7i slim pro x 14IAH7, 16GB RAM, i7 12700h. Koristim ga za posao, radim u jednom procesorski i memorijski vrlo zahtevnom programu. Simulacije koje se na njemu puštaju traju od, recimo, 30 min do 12-16h (nekada i duže, ali njih onda puštam na radnoj stanici). Dešava mi se, ali ne uvek, kada minimizujem prozor sa simulacijom (shell klasičan, sve je text based), procesor obori klokove kao da nema nikakvog opterećenja, i sve nenormalno uspori, i zauzeće procesora opadne (memorija ostaje puna). Umesto pola h, simulacija traje 2, 2 ipo sata. Isto se dogodi (opet, ne uvek) čak i kada prozor ne minimizujem nego pređem da radim nešto drugo u nekom drugom prozoru (tipa excel).

Moje pitanje je, da li postoji neko podešavanje koje bi ostavilo forsirano max klokove i nekako održalo "fokus" na tom jednom prozoru kako bi sve išlo maksimalnom brzinom?
 
Ne znam gde bih ovo pitanje mogao da postavim, možda je do laptopa, možda do windowsa.

Laptop u pitanju je Lenovo yoga 7i slim pro x 14IAH7, 16GB RAM, i7 12700h. Koristim ga za posao, radim u jednom procesorski i memorijski vrlo zahtevnom programu. Simulacije koje se na njemu puštaju traju od, recimo, 30 min do 12-16h (nekada i duže, ali njih onda puštam na radnoj stanici). Dešava mi se, ali ne uvek, kada minimizujem prozor sa simulacijom (shell klasičan, sve je text based), procesor obori klokove kao da nema nikakvog opterećenja, i sve nenormalno uspori, i zauzeće procesora opadne (memorija ostaje puna). Umesto pola h, simulacija traje 2, 2 ipo sata. Isto se dogodi (opet, ne uvek) čak i kada prozor ne minimizujem nego pređem da radim nešto drugo u nekom drugom prozoru (tipa excel).

Moje pitanje je, da li postoji neko podešavanje koje bi ostavilo forsirano max klokove i nekako održalo "fokus" na tom jednom prozoru kako bi sve išlo maksimalnom brzinom?
Slično se i meni dešava u Adobe Encoder-u - dok je prozor u fokusu, opterećenje CPU ide do 100%, prebacim se na browser da čitam nešto dok radi procesiranje, a ono se smanji CPU usage na nekih 50%, i naravno duže traje samim time encoding. Baš kretenski :)

i7-13700KF je u pitanju i Windows 11.
 
Nazad
Vrh Dno