Šta je novo?

Windows 11

Zato ja i nijesam primetio nikakav problem jer to je prvo što radim na Windowsu. Gasi :cool:;):cool:
 
Posle updatea na 22H2, primetio sam da se veličina C:Windows foldera smanjila sa 21.2 GB na 19.2 GB. To je u stvari prava inplace reinstalacija ?.
Koliki je Windows folder kod vas ?
Čini mi se i da je period nakon koga se monitor isključuje sada smanjen na 5 min, a da je ranije bilo 10 min, ali nisam siguran.
 
Код мене је Windows фолдер 30GB. Не знам од чега то зависи.
Windows.old је изгледа нестао.
 
"Kod mene je C: Windows 16.2 GB"

16.2 GB nisam imao ni neposredno posle clean instalacije Win 10 i bez ijednog programa. To zavisi od toga koliko ima hardware-a. Deluje mi nerealno malo.
 
23GB posle 3 ipo godine upgrades
 
Šta vam uopšte zaači Veličina Windows foldera kad se to stalno menja ?
 
Ako je upaljen system restore velicina particije C: se menja svaki dan , sve zavisi sta instaliramo od programa i koliko gigabajta smo dodelili system restore.
 
Jel se pojavljuju upozorenja u Event Viewer-u posle update-a na 22h2 ?

Kod:
Event ID 15
Credential Guard and/or VBS Key Isolation are configured but the secure kernel is not running; continuing without them.


Kod:
Event ID 6155
LSA package is not signed as expected. This can cause unexpected behavior with Credential Guard.
PackageName: negoexts


I tako redom ...


1665360033299.png
 
Sa ovim najnovijim update-om (22623.746) opet nered u SysTray-u. Ikonice su suviše razmaknute i ne mogu se proizvoljno premeštati. I ranije je tako bilo, pa su onda sredili, neko vreme sve bilo Ok i sad se opet sve pokarabasilo. Ne znam zašto to rade... Ako je nešto dobro - nemoj ga popravljati. Stvarno nema smisla...
 
Zar 22623.746 nije preview? Tu i treba da ima bagova kako bi nama stigle ispravne zakrpe :D

Windows notepad ima neki problem, ne otvarati podesavanja u notepadu inace font i line-height ce se zeznuti, reinstall ne pomaze.
 
Koliko vam vuce rama w11, kod mene nakon poslednjeg abdejta zauzeto 26% od 16gb.
 
Ali "abdejt"

Sto vise rama imas vise zauzima sistem. Neiskoriscen ram - protracen ram
 
Niti operativni sistem vuče bilo šta, RAM upravo i služi tome da se popunjava.
 
@Kesa Mislio sam nakon azuriranja 10- 2022, tj oktobar.. Bolje radi sistem, ali sam primetio da mi je bas dosta rama slobodno, zato mi je bilo cudno.
 
Slicno je i kod mene

mem.png
 
^сад не разумем, зашто и систему са 16ГБ не би заузело 5ГБ него само 3? Како то функционише? Ако бих имао 64ГБ, јел би ми онда заузело 10, јел има неко ко има толико РАМ-а да може да потврди/оповргне?
 
Moja greska... posle gasenja PowerToys, clipboard managera, F.lux, Kasperskog i jos par programa spalo je na 3.2gb
 
Ако бих имао 64ГБ, јел би ми онда заузело 10, јел има неко ко има толико РАМ-а да може да потврди/оповргне?
Da, sistem bi zauzimao više RAM-a jer bi keširao više. Kao kod mene- zauzece.memorije.png
 
Kako sta ce mu? Pa programe i app koji se koriste cesto da se ne ucitavaju ponovo nego se samo pokrenu sto brze, zamisli sada photoshop dizes sa par hiljada fotografija ili ne znam i ja sta.
 
Pardon, to su otvorene aplikacije, evo prave situacije sa RAM-om:
ram.png
Sa slike se vidi da je keširano 16.9 GB. Sistem kešira i zatvorene aplikacije da bi im se kasnije brže pristupalo. Nije to ništa loše, jer sistem to ne radi na štetu novih otvorenih programa, on jednostavno izbriše deo keša i dodeli ga novootvorenoj aplikaciji. Jednostavno, šta će ti slobodna memorija ako ničemu ne služi? Neće ti Win raditi brže ako imaš mnogo neiskorišćene memorije, osim ako imaš baš malo RAM-a.
 
Nazad
Vrh Dno