Šta je novo?

Windows 11

Планирам да на лаптоп убацим већи хард диск SSD M.2. Тренутно је 256 а ставио бих 512 или 1ТБ.

Како могу најлакше копирам све са старог на нови и да то "ради".

Windows и Office сам купио за пар еура преко Allkeyshop, да ли ће радити стари кључеви?
 
Neznam čemu ta priželjkivanja za 23H2 ? Ništa to ne znači, komotno su mogli to sada da urade i nebi bilo promena.
 
Планирам да на лаптоп убацим већи хард диск SSD M.2. Тренутно је 256 а ставио бих 512 или 1ТБ.

Како могу најлакше копирам све са старог на нови и да то "ради".

Windows и Office сам купио за пар еура преко Allkeyshop, да ли ће радити стари кључеви?
Možeš komotno da uradiš cloniranje sa starog na novi na više načina i radiće sve kako treba. Možeš i novu čistu instalaciju ali neznam zašto si kupovao nov iključ? I stari bi radio ako je isti tip (Home ili Pro). Ako radiš novu instalaciju. treba samo da povežeš stari disk nekako, verovatno sa USB adapterom i prekopiraš podatke.
 
Meni nije jasno zašto to ljudima toliko znači, meni od Windows 7 mnogo više odgovara da je ovako kompaktno i preglednije mi je, naročito kad imam puno stvari otvoreno.
Jer ovako mozes jednim klikom da prebacis izmedju vise prozora jedne aplikacije (vise otvorenih Word dokumenata/browser prozora itd), da odmah vidis nazive tih prozora, umesto da moras da hover-ujes pa da onda cekas da se pojavi Aero peek.
 
da li je windows 11 ubagovano smece ili ja nesto pogresno radim? language bar mi se stalno vraca. obrisem jezik,nestane bar i kada restartujem komp vrati mi se a da mi ne prikazuje uopste drugi jezik kao instaliran.evo i slika.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-10-28 214256.png
    Screenshot 2023-10-28 214256.png
    66.4 KB · Pregleda: 76
da li je windows 11 ubagovano smece ili ja nesto pogresno radim? language bar mi se stalno vraca. obrisem jezik,nestane bar i kada restartujem komp vrati mi se a da mi ne prikazuje uopste drugi jezik kao instaliran.evo i slika.
Мени се то дешава после сваког апдејта, након рестарта. Ја онда још једном рестартујем комп и све се среди.
 
Jer ovako mozes jednim klikom da prebacis izmedju vise prozora jedne aplikacije (vise otvorenih Word dokumenata/browser prozora itd), da odmah vidis nazive tih prozora, umesto da moras da hover-ujes pa da onda cekas da se pojavi Aero peek.
Razumem u teoriji, ali u praksi mi je uvek više nepregledno kad se prepuni taskbar.
 
Da li tripujem ili na windows 11 imam mnogo veci input lag nego na windows 10.
 
Ne tripujes i delay je osetan na w11 kod otvaranja tipa explorera 🤣 probao i testirao na T580
 
Ja skidoh napravih usb ali me me mrzi da instaliram javite utiske
 

The biggest change you will notice after clean-installing Windows 11 version 23H2 is the lack of Cortana (rest in peace) and the old Mail app. Microsoft has replaced the latter with the new Outlook. Also, the Chat app is no longer pinned to the taskbar—Microsoft Teams has taken over it.
Like its predecessors, Windows 11 23H2 will get 2 years of active support with monthly cumulative updates, fixes, and new features.



ISO Download: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11
 
Poslednja izmena:
Novi Windows 11, Noć veštica, šta bi moglo krenuti po zlu? Uglavnom, download i instalacija ažuriranja za oko 3 minuta. ovo pišem pre restarta, srećno mi bilo.
 
Bio je nesto spor dok nisam instalirao driver za graficku , stucao je kad pokrenem da instaliram programe , sad posle instalacije drivera za graficka dobro radi , videcemo.
 
Bogami, vec jedno 45 minuta mi radi update, na 88% je, valjda ce uskoro zavrsiti. Isao sam preko Installation Assistant-a, jer mi preko update-a nije ponudio opciju isto kao i kad je bio 22H2, pa sam takodje rucno morao da pokrecem instalaciju, posle bezuspesnog cekanja od 2 nedelje da mi ga prijavi preko update-a.
 
Meni ne daje mogucnost da mi ostavi sve app i podesavanja,nego samo da izbrise sve app,ali da mi ostavi moje fajlove.Skinuo sam ISO.Moracu naci neku novu instalaciju gde ce mi dati mogucnost samo za apgrejd,bez brisanja icega.
 
Probaj preko Windows 11 Installation Assistant-a. Meni preko sat vremena radi, ali poslednjih pola sata desavanja u taskmanager-u nula.
 
Meni ne daje mogucnost da mi ostavi sve app i podesavanja,nego samo da izbrise sve app,ali da mi ostavi moje fajlove.Skinuo sam ISO.Moracu naci neku novu instalaciju gde ce mi dati mogucnost samo za apgrejd,bez brisanja icega.
Ako imas insader preview windows onda ne moze bez brisanja. I ja sam pokusao i hteo preci na 23h2 i ne da.
 
3 sata i 15 minuta i na 97% je. Ovo je uzas koliko mu treba. Ovih 3% ce sigurno da vrti jos 45 minuta do sat vremena. Ko da imam 486 DX4 na 100MHz.
 
  • Like
Reagovanja: MT
Ništa se nije promenilo od poslednjeg Moment 4 paketa od pre neki dan, samo broj verzije

KB5027397 Enablement Package for Windows 11 version 23H2 Feature Update

 
instalirao se normalno i nema promene u performansama igara
 
3 sata i 15 minuta i na 97% je. Ovo je uzas koliko mu treba. Ovih 3% ce sigurno da vrti jos 45 minuta do sat vremena. Ko da imam 486 DX4 na 100MHz.
Meni je naj duže uzeo download jer je bio slab internet (do 5Mnps) a u isto vreme skidao ISO. Sam update samo nekoliko minuta, jedan restart, nema čak ni windows.old, Cleanup samo 146 MB.
 
Meni je naj duže uzeo download jer je bio slab internet (do 5Mnps) a u isto vreme skidao ISO. Sam update samo nekoliko minuta, jedan restart, nema čak ni windows.old, Cleanup samo 146 MB.
Ovo je uzasno iskustvo! 6 sati traje apdejt i vec je preko sat vremena na 99%. A nema da se prekine proces. Ne bih ovaj nacin nikom preporucio, ni najgorem neprijatelju! ##bote!
 
Nazad
Vrh Dno