Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

1636348090956-png.12968

Windows 11 KB5006746 fixes these critical performance issues​

Windows 11 KB5006746 has been released with several critical bug fixes, including a proper fix for performance issues on AMD hardware. Additionally, Windows 11’s first optional update also addresses Blue Screen of Death errors, File Explorer bugs, and improves visual design and animations of Microsoft Chat on the taskbar.
 
Windows 11 Insider Preview Build 22499 to the Dev Channel.
1636575632222-png.13247
 
Da li se nekome javljao ovaj problem? Već par dana ne može da povuče nikakav update.

1636658527856.png
 
Meni se desavalo slicno...i nisam mogao da resim, pa sam uradio clean install... :)
 
Pitanje za one koji imaju 2 monitora (ili više)?
Da li Win11 dozvoljava poseban Custom scaling po monitoru (npr. jedan 150% and a drugi 155%). Windows 10 to može, ali samo na oba isto skaliranje, ne može različito.
Pričam o opciji ispod. Hvala
change-dpi-settings.png
 
Custom ne moze, mozes ovo sto je vec ponudjeno, jedan na 100% drugi na 125% treci na 150% itd.
 
1637172860352.png

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22504​

 
Vi što ste instalirali W11 na laptope, kolika vam je autonomija u odnosu na W10?
 
Koji to ružni satići ?
Heh, i ja koristim taj HTC widget. :) Samo što na novijoj verziji ne funkcioniše vremenska prognoza, ali imam stariju verziju programa na kojoj to još uvek fercera.

Inače, što se teme tiče, pretprošle srede sam uradio "clean install" 11-ce na 5 različitih računara - na mom kućnom, na računaru na poslu koji je na internetu, na dve potpuno različite konfiguracije koje su na domenskoj mreži i na jednom računaru koji niti je na internetu, niti na bilo kakvoj mreži. Danas, 29.11.2021. posle desetak dana i poslednji od te petorice je doživeo "plavi ekran smrti" posle kojeg nije bilo oporavka.

Mislio sam da se posle Windows Millenium Edition takve brljotine neće dešavati Microsoftu, svašta je bilo i sa Windows 8, ali OVOLIKU brljotinu sa užasavajuće nestabilnim sistemom, koji je više u alfa/beta fazi nego gotov proizvod, video sam samo u Cyberpunk 2077.

Na mom kućnom se zabagovala NBA 2K22, pa sam morao da prisilno restartujem i više nije bilo pomoći. Posle 27 pokušaja koječega, videvši da samo "povratak na početna podešavanja" bez ijednog instaliranog programa funkcioniše, malo sam modifikovao tu funkciju u "povratak na Windows 10" pa sad sve, hvala Bogu, normalno radi.

Na dva se desilo da se u multitaskingu (Chrome uključen za internet, kuckanje u Vordu ili Fotošopu...) bukvalno zakoči i krene da vrti "kružni peščanik". Kako se posle dvadesetak minuta ništa nije dešavalo bio sam primoran da uradim prisilan restart (koji na desetci funkcioniše perfektno) i da me dočeka plavi ekran koji ne može ništa da reši. Na preostala dva se, jednostavno, prilikom jutarnjeg uključivanja pojavio taj isti ekran bespomoćnosti, tako da sam rešio da se u najmanje sledećih godinu dana klonim bilo čega što ima veze sa jedanaesticom. Valjda će je do tada srediti da ne bude kršteni OS, a ne beta đubre kao što je danas.
 
Evo ja sam instalirao na svoja 4 racunara od kojih je 2 desk i 2 laptop i prijateljima na laptopove. Sebi sam na dve masine instalirao jos 14.10.2021. I dan danas bez I JEDNOG jedinog problema proveri da te neki ssd ne zeza, ako imas tipa patriot burst ili samsung a400 oni bsod izbacuju i na w10 s vremena na vreme :D
 
Pa mnoge koje znam stavljaju najjeftinije ssd u sve racunare kako bi dobili boost :)

Konkreno jedan racunar na koji sam instalirao w11 i to upgrade sa w10 koristi se svakodnevno za 3DMax, autocad, visual studio itd znaci masina je u lepom loadu konstantno vec mesec dana nikada jedan problem se nije desio.
 
Kako znas? Video si? Neverovatno je da na svim racunarima zeza.
 
Heh, i ja koristim taj HTC widget. :) Samo što na novijoj verziji ne funkcioniše vremenska prognoza, ali imam stariju verziju programa na kojoj to još uvek fercera.

Inače, što se teme tiče, pretprošle srede sam uradio "clean install" 11-ce na 5 različitih računara - na mom kućnom, na računaru na poslu koji je na internetu, na dve potpuno različite konfiguracije koje su na domenskoj mreži i na jednom računaru koji niti je na internetu, niti na bilo kakvoj mreži. Danas, 29.11.2021. posle desetak dana i poslednji od te petorice je doživeo "plavi ekran smrti" posle kojeg nije bilo oporavka.

Mislio sam da se posle Windows Millenium Edition takve brljotine neće dešavati Microsoftu, svašta je bilo i sa Windows 8, ali OVOLIKU brljotinu sa užasavajuće nestabilnim sistemom, koji je više u alfa/beta fazi nego gotov proizvod, video sam samo u Cyberpunk 2077.

Na mom kućnom se zabagovala NBA 2K22, pa sam morao da prisilno restartujem i više nije bilo pomoći. Posle 27 pokušaja koječega, videvši da samo "povratak na početna podešavanja" bez ijednog instaliranog programa funkcioniše, malo sam modifikovao tu funkciju u "povratak na Windows 10" pa sad sve, hvala Bogu, normalno radi.

Na dva se desilo da se u multitaskingu (Chrome uključen za internet, kuckanje u Vordu ili Fotošopu...) bukvalno zakoči i krene da vrti "kružni peščanik". Kako se posle dvadesetak minuta ništa nije dešavalo bio sam primoran da uradim prisilan restart (koji na desetci funkcioniše perfektno) i da me dočeka plavi ekran koji ne može ništa da reši. Na preostala dva se, jednostavno, prilikom jutarnjeg uključivanja pojavio taj isti ekran bespomoćnosti, tako da sam rešio da se u najmanje sledećih godinu dana klonim bilo čega što ima veze sa jedanaesticom. Valjda će je do tada srediti da ne bude kršteni OS, a ne beta đubre kao što je danas.
Jesu li svi ti računari 100% W11 kompatibilni ? Koju tačno verziju W11 ? Ona prva "probna" je bila prilično problematična.
 
Evo ja sam instalirao na svoja 4 racunara od kojih je 2 desk i 2 laptop i prijateljima na laptopove. Sebi sam na dve masine instalirao jos 14.10.2021. I dan danas bez I JEDNOG jedinog problema proveri da te neki ssd ne zeza, ako imas tipa patriot burst ili samsung a400 oni bsod izbacuju i na w10 s vremena na vreme :D

Svi su totalno različiti, moj je sa R5 3600 i Samsung 980 pro, jedan ima Intel G3420 i baš taj Kingston A400 SSD, ostala tri su skroz različite mašine sa klasičnim diskovima. Ali, uglavnom, sve mašine (osim moje kućne) su kancelarijske, imaju 8GB RAM i 64-bitni Windows 10 radi bez trunke problema. Svi računari su imali legalan Win10 sa Microsoft nalogom i svi su, licencirano, radili i sa Windows 11, bez ikakve dodatne aktivacije,

Jesu li svi ti računari 100% W11 kompatibilni ? Koju tačno verziju W11 ? Ona prva "probna" je bila prilično problematična.
Uf, skinuo sam je u utorak 16. novembra sa MIcrosoftovog sajta kao ISO fajl, zatim preko RUFUS-a "prebacio" na flash ( novi rufus ima opciju da Win11 prebaciš bez TPM i SB ograničenja ) i instalirao na svim računarima. S tom razlikom što sam na mom računaru koristio TPM I Secure Boot i verziju koja je "čista" a ne ta koj je Rufus obradio. Ali je svejedno "prsla" na već opisan način.

Da li su kompatibilni, verovatno nisu, jer su to poprilično stare mašine, ali je sistem na njima radio nekoliko dana sve dok se ne zaglupi, prisilno restartuje i onda zbogom. Onaj koji nije bio ni na jednoj mreži je najnormalnije isključen u četvrtak popodne, posle nedelju dana rada, u petak ujutro kada sam ga uključio se pojavio plavi ekran i zbogom svemu.

Sve to sam radio namerno da vidim koliko je stabilan Windows11 na drugačijim platformama. Ono što me je iznenadilo da je kod mene na relativno novom računaru, pucao ne jednom, nego dva puta, te sam drugi put instalirao sa uključenim TPM i Secure Boot ali i on je posle par dana vrisnuo.
 
Poslednja izmena:
Bas cudno… koji bsod
Imas? Kako radi na hardu, da li je upotrebljiv?
 
Bas cudno… koji bsod
Imas? Kako radi na hardu, da li je upotrebljiv?

BSOD posle kojeg imaš dve opcije - restart računara ili rešavanje problema. I šta god da sam uradio ( safe mode, deinstalacija ispravki, deinstalacija drajvera...jednostavno, ništa nije pomagalo) samo "resetovanje sa početnim podešavanjima" je funkcionisalo, ali su tada svi programi zbrisani.

Gde pise koje ssdove korosti?
980 Pro, Kingston A400, tri klasična HDD-a. Napisao sam.

I, da ponovim, sve je to bilo da bih proverio stabilnost sistema na različitim platformama. I na svom ličnom računaru sam se vratio na Win10 posle dva pucanja Windows 11 u samo desetak dana.
 
Nazad
Vrh Dno