Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

Eto Majk, tvoj procesor je navodno iz '11. ali 11ica ugledala svetlost dana. :)
 
Cini se da sistem radi dosta bolje.
Jel ispravljena greska vezana za amd procesore?
 
Cini se da sistem radi dosta bolje.
Jel ispravljena greska vezana za amd procesore?
Nije još ispravkjena ali je nema na Insider developer build-u. Koliko sam video treba da dođe iz dva dela, iz AMD-a microcode a druga kao patch iz MS-a, nikako da se dogovore. Najviše se ispoljava kod Ryzen-a sa više od 8 jezgra ali kod mene je samo problem sa L3 cache koji je 63.5 umesto 10,3 na Insider i W10. Isto je bilo jedno vreme sa W10 pa su sredili. Izuzev malog pada na bechu za memoiju nigde drugo ne primaćujem razliku. Problem je primetan samo na par igara pa izgleda da in se ne žuri.

 
Poslednja izmena:
Ne sto nisu popravili amd nego su jos upropastili. prvi update i ne popravlja nego pogorsava stanje
i to sad kad stize novi Intel
 
Meni nije jasno da niko ni u AMDu ni u Microsoftu ovo nije primjetio tokom beta faze. Ustvari, vrlo vjerovatno testeri jesu primjetili, ali glavešine nisu smatrale ovo ozbiljnim problemom. Ako AMD nije mario, čudi me za Microsoft jer im je u interesu da prelazak korisnika na 11 bude brži.

Pitanje za one koji su odradili clean install "stable" 11-ke: da li vam je memory integrity uključen po defaultu nakon instalacije?
 
Ovo je prvi put da nemam nijedan antivirus instaliran...koristim samo windows defender.
Da li je to pametno, ili da instaliram neki? Koristio sam avg free i nervirale su me reklame...i mislim da su neke aplikacije radile sporije zbog njega...pa jel neko ima neki lagan antivirus da preporuci? :D
 
Defender je odavno medju najboljim antivirusima. nerma zime.
Meni nije jasno da niko ni u AMDu ni u Microsoftu ovo nije primjetio tokom beta faze. Ustvari, vrlo vjerovatno testeri jesu primjetili, ali glavešine nisu smatrale ovo ozbiljnim problemom. Ako AMD nije mario, čudi me za Microsoft jer im je u interesu da prelazak korisnika na 11 bude brži.

Pitanje za one koji su odradili clean install "stable" 11-ke: da li vam je memory integrity uključen po defaultu nakon instalacije?
Najsmesnije sto je u beti sve u redu.
 
Meni nije jasno da niko ni u AMDu ni u Microsoftu ovo nije primjetio tokom beta faze. Ustvari, vrlo vjerovatno testeri jesu primjetili, ali glavešine nisu smatrale ovo ozbiljnim problemom. Ako AMD nije mario, čudi me za Microsoft jer im je u interesu da prelazak korisnika na 11 bude brži.

Pitanje za one koji su odradili clean install "stable" 11-ke: da li vam je memory integrity uključen po defaultu nakon instalacije?
nije da nisu primetili nego je microsoft sa intel je relationship od 1998 god, a generalno je windows uvek bolje radio na intel platformama nego na amd
 
Ja sam na final w11 ali i dalje ne mogu da izvalim kako drag and dropom da otvorim minimizovanu app dole i task mrg-a nema vise na desnom kliku vec moram ctrl alt del… postoji li neka precica ili uvek tako moram?
 
Izbacili su obe opcije. Možda neki 3rd party program koji se spominjao na prethodnim stranicama ima tu opciju
 
Hoce li vracati to? Dal da im pisemo na sajtu… realno tu funkciju i telefoni danas imaju 🤣
 
Umalo me nije strefila srčka kad danas videh ovo na mojoj babaroga mašini
96A7DF8A-40F1-4D7B-83A9-CE762824C430.jpeg
Međutim nisam jedini i mnogi se žale:

PC Health Check says that PC can run Windows 11. But Windows Update still says that “this PC doesn’t currently meet all the system requirements for Windows 11”. Restart and Check for Updates do not help.

U pitanju je bug na kome u Microsoftu intezivno rade, što možete pročitati OVDE
 
Ja sam na final w11 ali i dalje ne mogu da izvalim kako drag and dropom da otvorim minimizovanu app dole i task mrg-a nema vise na desnom kliku vec moram ctrl alt del… postoji li neka precica ili uvek tako moram?
Najbrže što trenutno možeš osim kombinacije tastera, desni klik na Start, pa na Menadžer ili ako ti je na srpskom podešeno - Upravljač zadacima.
 
A dobro nesto kao gtaiv igra i dan danas secka na 3090🤣
 
Juce dosao s posla kuci, vidim tri nova updatea se skinula i instalirala, trazi restart. Ajde puknem mu restart kad ono prc... Recovery. Sve sam zivo pokusao, a posto mi je system restore bio iskljucen, nisam imao povratnu tacku. Sve opcije za recovery nisu radile kao ni safe mode.
Probao sam iz command prompta da obrisem update al nece... Nema C: diska samo X:\
Dodelio nepostojecem C disku preko diskparta oznaku al nista.. update skrljao do jaja sve.
Format i ponovo instalacija 11 i pustim update odmah posle instalacije i prodje... Neverovatno. To mi se nikad nije desilo na 10 sa crashuje ceo OS zbog updatea
 
Nit prvi, poslednji. Meni se to dogodilo sa prvim updejtom. Vratio backup sa Macrium Reflect i onda update prosao.
 
nije da nisu primetili nego je microsoft sa intel je relationship od 1998 god, a generalno je windows uvek bolje radio na intel platformama nego na amd
Bogami ja sam imao i Intel i Amd u isto vreme2 PC-ija i meni je Windows bolje radio na AMDeu zato sam se odlučio za novu AMD platformu a ne za Intel.
 
Uključen je TPM 2.0, naravno. Gigabyte z490 vision D.
Ma nije problem u konfiguraciji, sveža je i vrhunska. Ako ona ne podržava Win 11, onda ne znam koja podržava.
Danas je već sve OK, regularno piše da je spremna za Win 11, za razliku od juče (slika koju sam postavio u prethodnom postu).
U pitanju je bio bug koji su izgleda ispravili.
 
Android-for-Windows-11-1068x561.jpg


 
Meni je PC Health Chech rekao da trenutno ne mogu da instaliram Win11 zbog ovoga:
This PC must support secure boot
TPM 2.0 must be supported and enabled on this PC (TPM not detected)
Šta treba da uradim? Hardverski mi je sve uredu
 
Nazad
Vrh Dno